zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dla Realu kupienie 3 graczy z czołówki europejskiej to jednak będzie rewolucja. Perez w ostatnich latach jedynie czym zaimponował to hurtowym skupowaniem młodzieńców. Jeśli teraz sięgnie głęboko do kieszeni i kupi Hazarda, Pogbę czy Icardiego to będzie działanie rewolucyjne.
1
Panathinaikos - Barcelona 0:3
Barcelona - Celtic 2:1
Apoel - Barcelona 0:4
Barcelona - City 1:0
2
Widać rękę Valverde. Przez większość meczu Barcelona zamęcza przeciwnika, aby dobić go w ostatnim kwadransie. Te kilkanaście minut dociśnięcia rywala wystarcza.
11
ZZ juz widzę zaczyna swoją rewolucję. Już odzyskał Benzemę, teraz pora wydobyć najlepszą wersję Marcelo, Kroosa czy Modricia. Tak do września, aby klub nie mógł ich sprzedać, bo przecież są w mega formie. Jeszcze niech zostanie Bale i będziemy mieli komplet wzmocnień na następny sezon. Dobrze, że Perez odpuszcza Jovicia, bo jest szansa kupienia go w rozsądnej kwocie.
Barcelona podbudowana zwycięstwem z Atletico mam nadzieję, że już w pierwszym spotkaniu zapewni sobie udział w dalszej fazie LM. Trzeba zbudować zespół mentalnie na najważniejszą fazę sezonu, zwłaszcza, że PD zdobyta i jest finał CdR.
2
Znając życie Juventus złoży ofertę 20 mln i będzie liczył, że kolejny klub zrobi w balona. Rakitic może odejść pod warunkiem, że wpłynie oferta nie do odrzucenia powyżej 60 mln.
0
Taki zawodnik za 25 mln to promocja z której żal nie skorzystać. Suarez coraz częściej będzie odpoczywał (przynajmniej mam taką nadzieję) i taki zmiennik to idealna opcja. Jak nie wypali to zawsze można go odsprzedać a sprowadzić za rok lub dwa inną 9.
6
Przedłużenie umowy? Jak najbardziej. Podwyżka? Absolutnie nie. Argentyńczyk pobił chyba absolutny rekord świata jeśli chodzi o ilość przedłużeń umowy i kolejnych wzrostów wynagrodzenia. Mógłby chociaż raz przystopować i w podzięce dla Barcelony za to, że go uratowała w młodości obniżyć swoje apanaże.
10
Odbiegając od tematu zastanawiam się jak będzie wyglądało Atletico w przyszłym sezonie. Całą obronę muszą przemeblować, do tego nie zdziwiłbym się jakby niektórzy zawodnicy chcieli odejść, bo formuła Simeone definitywnie się wyczerpała. Ciekawe czy uda im się zbudować nowy zespół, który znów będzie utrudniał życie Barcelony w lidze? I na końcu wisienka na torcie - AG. Zawodnik, który do pełni szczęścia potrzebuje triumfu w LM. Liczył, że zostając w Atletico kolejny raz doczłapią do finału. Przeliczył się i teraz pewnie żałuje swojej decyzji. Na dzień dobry mógł zdobyć PD i CdR oraz walczyć o triumf w LM. Wybrał inaczej i dalej będzie musiał męczyć się w taktyce murarskiej.
Szkoda, że Barcelona nie dogadał się z Joviciem w zimie, gdy jego cena oscylowała w granicach 50 mln. Teraz trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni i coś czuję, że klub odpuści sobie licytację, bo 80 mln to jednak za dużo nawet jak za tak zdolnego młodzieńca. Pozostaje więc Gomez z Celty, zwłaszcza, że jak spadną z ligi to cena będzie wynosić tylko 25 mln.
Na koniec Real. Mam nadzieję, że ekipa ZZ wygra wszystkie pozostałe spotkania. Wtedy szumnie zapowiadana rewolucja zamieni się w kosmetyczne zmiany. A pozostawienie Casemiro, Marcelo, Kroosa, Benzemy, Balea czy Vazqueza to gwarancja powodzenia dla Barcelony.
0
Chyba nikt w klubie łącznie z samym zawodnikiem nie jest w stanie powiedzieć kiedy Umtiti wróci do pełni sprawności i odbuduje formę. Leczenie zapobiegawcze jak widać skutków nie przynosi, bo wczoraj Francuz prezentował się fatalnie. Może więc lekiem na taki stan rzeczy powinna być sprzedaż stopera póki jego wartość rynkowa jest duża?
4
Skąd się biorą tacy ludzie? Ter Stegen zawalił jedną bramkę, gdy był przekonany, że zawodnik gospodarzy dośrodkuje do wbiegającego w pole karne zawodnika. Prześledź sobie ile sytuacji wybronił we wczorajszym meczu Niemiec. Później może przestaniesz wypisywać głupoty.
0
2500 brutto za 18 godzin pracy w tygodniu to mało? Poza tym nikt nauczycieli nie zmuszał do wybrania takiego a nie innego zawodu. Zawsze ma się alternatywę.
1
Kiedy Barcelona za niego 30 mln dawała? Podaj źródło.
1
Marca to dno dna. Vinicius strzela w przeciwnika, gdzie piłka wszędzie, ale nie w bramkę - gol zaliczony Brazylijczykowi. Messi strzela na bramkę, piłka bez interwencji obrońcy i tak wpadła by do siatki - Marca uznaje to za samobój. Mistrzostwo.
42
Współczuję działaczom Chelsea, MU czy PSG, bo codziennie z nerwami przeglądają madryckie przegląd prasy i modlą się, aby ich zawodnik czasem nie znalazł się na liście ZZ. Teraz padło na Pogbę, który już spakował walizki i czeka na telefon od swojego rodaka. Hazard też już znalazł mieszkanie w Madrycie, byle tylko Zidane zadzwonił. Dobrze, że gracze Barcelony telefonów nie odbierają.
Dobrze, że Barcelona utrzymała przewagę w lidze, bo Atletico rzuci wszystkie siły na końcówkę sezonu i są w stanie wygrać pozostałe spotkania. Na szczęście ekipa Valverde ma duży margines błędu i myślę, że bez problemu dopiszemy do kolekcji kolejny puchar.
13
Najlepsze, że Perez dalej naiwnie wierzy w swoją nieśmiertelną drabinkę płacową i łudzi się, że gracze pokroju Pogby przyjdą do Madrytu, bo podoba im się projekt sportowy. W takie bajki to mogą uwierzyć tylko ich wychowankowie. Poza tym w Realu chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że czasy, gdy wielki klub wjeżdżał z dużą kasą i kupował kogo chciał bezpowrotnie minęły. Teraz nawet mniejsze kluby za gwiazdy jednego sezonu żądają po 80 mln. Cóż dopiero jak człowiek chce sprowadzić gwiazdę. Jak już macierzysty klub się zgodzi to trzeba zaciągać kredyty. Trzymam kciuki za rewolucję ZZ, bo z doniesień prasowych wychodzi, że liderem ich ataku dalej zostanie Benzema.
Pojawiają się głosy, że Barcelona kupi jednak AG zamiast Jovicia. Pokazuje to, że Valverde nie myśli o budowaniu zespołu na lata. On chce mieć świetnych zawodników na już. Nie zdziwiłbym się więc jakby ostatecznie to Francuz do nas trafił. Jak będzie to czas pokaże.
2
Gazetom się nie dziwię. Wrzuci taki pismak na pierwszą stronę Bomba Griezmann i ilość czytelników wzrasta o 100%. Jeszcze do okienka wiele razy pojawią się "rewelacje z pierwszej ręki". Myślę, że Bartek i spółka mają swój honor i jak ktoś ich publicznie ośmieszył to nie zapomną o tym. Można publicznie pochwalić Francuza za jego jakość a później kupić Jovicia. Szach mat.
Ndombele to byłby świetny ruch ze strony Realu, bo każdy zawodnik który zajmie miejsce Casemiro bądź Kroosa to dla nich wielkie wzmocnienie. Mam jednak cichą nadzieję, że Perez znów pokaże swoje nowe oblicze i kupi kolejnego brazylijskiego "Neymara".
9
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie zawodników na dwa lata z możliwym wykupem, które może zablokować Barcelona płacąc określoną kwotę. Takie rozwiązanie pozwoliłoby Ajaxowi na postawienie na graczy spoza szkółki i szlifowanie ich talentów (oczywiście pod warunkiem, że przebili by się do pierwszego składu). Barcelona mogłaby stracić określoną kwotę w przypadku eksplozji talentu, ale dostałaby już ukształtowanego i ogranego zawodnika. A jak będzie to czas pokaże.
4
Ja bym poszedł dalej: sprzedać Messiego i odciążymy budżet.
9
Sprawa z Umtitim musi zostać rozwiązana. Nie wyobrażam sobie kolejnego sezonu, w którym trener nie może korzystać z usług francuskiego obrońcy, bo ten ma "leczenie zapobiegawcze". Sytuacja kuriozalna, bo z jednej strony mamy w klubie jednego z najlepszych stoperów świata, z drugiej od kilku miesięcy z tej jakości nie możemy korzystać. Taka sytuacja nie może trwać wiecznie i jak Umtiti nie zdecyduje się na zabieg to trzeba podjąć radykalne kroki, nawet jakbyśmy mieli go sprzedać (wiem, że to ostateczne rozwiązanie, ale lepiej mieć 4 zdrowych stoperów troszkę słabszych niż 4 rewelacyjnych, z których jeden nie wiadomo w jakiej jest formie i na co go stać, bo ciągle się leczy). Współczuję dyrekcji sportowej bo mają nie lada orzech do zgryzienia.
Dobrze, że wokół Jovicia troszkę ucichło. To znak, że Barcelona działa, bo większość transferów ostatnimi czasy załatwiają po cichu. Wczoraj odpaliłem sobie dwa mecze Serba i jestem pod wrażeniem jego gry. Młodsza kopia Suareza.
3
Najlepiej sprzedać: Umtitiego, bo ciągle nie wiadomo na jakim jest poziomie przez urazy, Cou, bo ma problemy z głową no i Dembele, bo już kilka razy odwiedził szpital. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na zakup De Gei.
1
Ban ma duże znaczenie, bo Romek nie będzie chciał osłabiać swojego zespołu, gdy nie kupi nikogo w miejsce Hazarda. Na brak kasy Chelsea nie narzeka więc pieniądze ich nie przekonają. Ale myślę, że Uefa przesunie bana i w lecie ekipa z Londynu się wzmocni a Belg trafi do Madrytu.
0
Hazard pewnie przyjdzie, oczywiście pod warunkiem, że Chelsea zawieszą karę na jedno okienko jak zrobili z Realem. Natomiast wiara w Mbappe nie wiem czym jest podyktowana. Pamiętam jak pojawiły się plotki, że Neymar negocjuje z Madrytem. Sam Perez musiał wyjść i przeprosić, bo bał się, że jego firma budowlana nie dostanie kontaktów w krajach arabskich. Co do Icardiego to kibicuję temu transferowi, bo to znaczyło, że odpuszczą Jovicia. A sam Argentyńczyk może i jest dobrym zawodnikiem, ale do najlepszych 9 mu dużo brakuje.
25
Najlepsze jest to, że wielu kibiców Realu wierzy w transfer Mbappe zapominając o ostatnich sukcesach Pereza na rynku transferowym. Otóż nakupował on młodych, pięknych i zdolnych chłopaków z Europy i z brazylijskiego buszu, w lecie przyjdzie kolejny. Efekt jest taki, że w Madrycie mają już wakacje. Teraz zbliża się lato i wszystkie kluby będą musiały oddać swoich najlepszych graczy, bo Zidane poprosi. No nie wypada takiemu PSG czy Chelsea odmówić, więc na pewno Mbappe i Hazard trafią do Realu. Nie zdziwiłbym się jakby ich obecne drużyny do transferu dopłaciły. Bo najlepszy trener w historii chce, a jak on chce to ma.
Barcelona powinna kupić De Ligta, Jovicia i zaklepać Felipe Luisa. Wypożyczyć Todibo, Puiga, Malcoma i Mirandę, pozbyć się Gomesa, Rafinhy, D. Suareza i mamy zespół kompletny na 2-3 sezony.
0
Pojechać do Paryża i zaproponować im Cou, W umowie drobnym druczkiem zapewnić sobie wymianę na Mbappe. Załatwić szejka po raz kolejny. Ależ się rozmarzyłem.
0
Tylko Real może włączyć w operacje sprowadzenia Mbappe Kroosa i Varana i to oni go sprowadzą, oczywiście pod warunkiem, że szejk na to się zgodzi.
0
Cou to temat rzeka i myślę, że jak pojawi się oferta powyżej 100 mln to klub ją przyjmie. Środek pomocy mamy dobrze obstawiony a dojdzie jeszcze De Jong, na skrzydle docelowo będzie grał Dembele. Czas jednak pokaże co się wydarzy.
Widzę, że z Realem w przyszłym roku szans nie mamy. Pogba i Mbappe, Hazard, Eriksen, do tego nowy Nyemar - Rodrygo i myślę, że Valverde z Bartkiem podadzą się do dymisji. Tylko to uchroni Barceloną przed największą klęską od lat.
A tak już zupełnie na poważnie to jakoś nie wierzę, że PSG kogoś sprzeda. Nie po to uefa umorzyła śledztwo, aby teraz oddawać swoje największe gwiazdy. Tak samo MU. Powoli odradzają się w lidze, mają wzmocnić skład za 200 mln, więc sprzedawanie największej gwiazdy mija się z celem (no chyba, że sam Pogba urządzi strajk, bo z nim to nigdy nie wiadomo). Ale kibice Realu muszą czymś żyć, gdy ich klub walczy już o szybkie dokończenie sezonu, aby odpocząć na zasłużonych wakacjach.
0
Nie zapominajmy, że do Realu dołączy jeszcze jedna brazylijska perełka - Rodrygo, więc siłą rzeczy jak trafi do nich Hazard to ktoś będzie musiał odejść na wypożyczenie.
20
Pogba to wielka niewiadoma. Załóżmy jednak, że jakimś cudem uda się Realowi go kupić to wcale nie oznacza, że w Madrycie będzie grał wspaniale. Jest to zawodnik mega chimeryczny i w wielu spotkaniach przechodzi koło meczu. Dodatkowo nie można za bardzo na niego naciskać, bo jak się obrazi to przestanie grać. Dużo gorzej, gdyby do Madrytu trafił Eriksen.
0
Ciekaw jestem czy inne kluby też mają zielone światełko do negocjacji z De Ligtem czy tylko Barcelona dogadała się z Ajaxem?Jeśli chcą Holendra kupić to powinni złożyć ofertę już teraz, bo po dwumeczu z Juve cena może jeszcze podskoczyć, zwłaszcza, gdyby De Ligt wyłączył z gry C.Ronaldo.
Ciekaw jestem jaki pomysł na kadrę Realu ma ZZ. Hazard jest raczej pewniakiem, ale pozostają jeszcze kwestie środka pomocy i napastnika. Jakbym miał pobawić się w menadżera to kupiłbym jeszcze Ndombele, Eriksena i Jovicia. Sprzedałbym Casemiro, Kroosa, Modricia i Balea.
2
Bezpieczna przewaga i w końcu można dać pograć zmiennikom. Niech podstawowa 11 odpoczywa ile chce, bo margines błędu jest olbrzymi. A w tym roku trzeba jeszcze LM zdobyć.