1

Kolejny raz powtarzam za autorem, że klub powinien kupić Gomeza z Celty. Jest młody, ograny w PD, świetnie radzi sobie w grze kombinacyjnej, do tego w pressingu wygląda dobrze, potrafi grać głową i ma doskonałą technikę. No i cena - 50 mln co jak na dzisiejsze realia to grosze.

11

Barcelona w nowym wydaniu robi bardzo dobrą robotę. Po cichu bez zbędnego rozgłosu sprowadzono zawodnika, który ma dać wytchnienie Suarezowi, aby ten miał siłę w najważniejszych meczach sezonu. Sprowadzono na wypożyczenie za 1 mln, czyli nawet po odejściu Munira jesteśmy na plusie. Coś niesamowitego.

W Madrycie płacz będzie do czasu aż Real nie dostanie od VARu prezentu. Wtedy na okładkach znów pojawi się fraza: "O decyzjach sędziów nie dyskutujemy".

13

Wielka szkoda, bo potencjał ma wielki tylko nie wskoczy na wyższy poziom przez ciągłe urazy. Pozostaje mu życzyć zdrowia w innym klubie.

2

1. Rakitic. Ilu ludzi tyle zdań na jego temat. Można napisać długą książkę o tym zawodniku. Barcelona po sezonie powinna zastanowić się czy nie przyjąć oferty za Chorwata. Ma już swój wiek i to ostatni dzwonek, aby na nim zarobić. Zwłaszcza, gdyby doniesienia medialne o Rabiocie się sprawdziły.

2. Cou. Co zrobić z tym zawodnikiem, żeby znów czarował? Brazylijczyk od kilku miesięcy jest bez formy i jego występy to pasmo niekończących się niepowodzeń z małymi przebłyskami. Sam jestem ciekaw czy uda się jeszcze wskrzesić najlepszą wersję tego piłkarza. W lecie pewnie pojawi się kilka ofert za niego. Jeśli klub nie ma pomysł na niego to powinien go sprzedać. Zwłaszcza, że Dembele z każdym meczem prezentuje się coraz lepiej.

3. Klopp. Zejdźmy na ziemię. Nie ma tematu i nie będzie, bo sam zainteresowany wielokrotnie podkreślał, że kluby pokroju Barcelony go nie interesują.

4

Po meczu inna kwestia powinna być rozpatrywana. Dlaczego Barcelona mając przeciwnika na łopatkach nie dobiła go? Wystarczyło w pierwszej połowie docisnąć i strzelić na 2:0 i byłoby po meczu. A tak po spotkaniu Leganes może zwalić całą winę za porażkę na sędziego. To Leganes, które oddało dwa strzały w całym spotkaniu.

W Madrycie pranie mózgu i wciąganie kolejnych kresek na porządku dziennym. Jak nie można nawiązać uczciwej walki w walce o PD to trzeba za każdym razem wbić szpilę, aby tylko umniejszyć wygranie ligi hiszpańskiej. Bo przecież to podrzędny puchar i dlatego w ostatnich latach hurtowo wygrywa ekipa z Katalonii.

0

Może to dziwne, ale jak Holendrowi zależy na rozwoju to wybierze Barcelonę. Może z miejsca nie dostanie pierwszego składu, ale w perspektywie czasu będzie grał w najsilniejszej lidze w Europie, w zespole, który co roku gra o wszystko. Do tego nie będzie miał problemów z aklimatyzacją, bo zna system Barcelony. Jedynie czego mu potrzeba to cierpliwości, bo za dwa lata Busquets i Rakitic będą już u schyłku kariery.

6

Tak każdy klub jak pojawi się Barcelona od razu przystaje na jej warunki. Myślisz, że w Ajaxie pracują laicy i nie wiedzą, że wartość zawodnika tak młodego może po sezonie wzrosnąć i zamiast 50 mln dostaną 75?

1

Jak to jest, że najwięcej do powiedzenia mają madryckie gazety, bo takie Levante nawet nie wiedziało, że może złożyć protest. Widocznie tylko w taki sposób mogą wywalczyć choć jeden puchar w tym sezonie.

Sprawa De Jonga jest dla mnie kuriozalna. Jeśli jego agent przyjęli ofertę Barcelony i zgodzili się na jej warunki to klub nie powinien brać udział w dalszej licytacji. Jeśli zawodnikowi bardziej zależy na pensji niż na dołączeniu do Messiego i spółki to niech idzie do Paryża. Bo dawanie ogromnej pensji na starcie jest głupotą.

4

Byłem wielkim zwolennikiem jego przyjścia, ale nawet w najpiękniejszych snach nie przewidziałem, że zadomowienie w wyjściowym składzie zajmie mu tak mało czasu. Wczorajsze spotkanie uświadomiło mi, że Arthur praktycznie nie traci piłek: koledzy z boiska coraz częściej widzą w nim zawodnika, który nie boi się przytrzymać piłki i świetnie ją wyprowadza z własnej połowy. Do tego oddał dwa groźne strzały i miał kilka odbiorów. Te jego kółeczko tak denerwują przeciwników, że często uciekają się do faulów. Na końcu najlepsze: on ma jeszcze prawie 10 lat gry przed sobą, więc za 2-3 lata możemy mieć nowego Xaviego. I to za grosze. Aż boję się, że to tylko sen.

3

Ciekaw jestem ile tak naprawdę zrobili działacze Levante a ile związek? Dziwnym trafem po pierwszym meczu cisza i spokój i dopiero w dniu rewanżu wybuchła bomba, że Chumi nie powinien grać. Czy w związku z terminem odwołania ekipa Levante złożyła donos prawidłowo czy też związek "działał z urzędu" ? Niejasności jest wiele a już przytaczanie sprawy Cheryszewa przez madryckie brukowce zakrawa na kpinę. Wystarczy troszkę poczytać i zobaczyć jakie są różnice.
Jedyny pozytyw jest taki, że gazety przestały "kupować" nowych graczy do Barcelony.

0

Kolejny news o plotkach transferowych i znów lament, bo ten tamten i jeszcze ten nie przyjdzie a on lub oni odejdą a ci oraz tamci przyjdą. Poczekajmy spokojnie do lata i wtedy się okaże kogo dyrekcja sprowadzi. Teraz w zimie koniecznie trzeba znaleźć drugiego napastnika.

2

Ewentualna decyzja De Jonga o pójściu do PSG oznacza koniec Barcelony. Bartek już zaplanował na lipiec zaoranie boiska, wszystkim zawodnikom klub daje wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Na szczęście wizje szerzone przez niektóre osoby na tej stronie dalekie są od realnej sytuacji. Oto młody Holender ma podjąć decyzję, gdzie chce kontynuować swoją karierę. Mając na stole ofertę gry w Barcelonie i trudną próbę wywalczenia miejsca w wyjściowym składzie, może pójść łatwiejszą drogą i wybrać się do Paryża, gdzie o minuty będzie miał dużo łatwiej. Jego decyzja nie spowoduje jednak, że Barcelona zostanie średniakiem ligowym bez perspektyw. Przyszłość Barcelony to Arthur, Alena, Cou i Puig. Defensywnego pomocnika można poszukać we Francji, gdzie co chwilę pojawia się jakaś perełka. Do klubu pewnie przyjdzie też w przypadku fiaska rozmów z De Jongiem Rabiot, który może być naszym nowym Rakiticiem.

0

Tylko czy Girona odda swojego najlepszego zawodnika i to na wypożyczenie? Myślę, że nie. Pozostaje więc trzymać kciuki za innym weteranem, bo płacenie teraz 15 mln za gracza, który ma być rezerwowym na pół roku jest głupotą.

35

Spodziewałem się, że całe otoczenie Pereza będzie przeciwko VAR, ale to co się w Madrycie wyprawia to jakiś kabaret. Wszystko przez to, że Ramos i spółka nie mogą już bezczelnie oszukiwać i liczyć na pomoc arbitrów. Dzięki temu Real był sztucznie utrzymywany w otoczeniu Barcelony. Teraz mogą bić się o 3-4 miejsce.

Ciekawe jak Barcelona rozwiąże temat drugiego środkowego napastnika. Najlepiej byłoby wypożyczyć jakiegoś doświadczonego zawodnika, bo w lecie już w półśrodki bawić się klub nie może.

18

Świetnie wykonana praca. Moim faworytem pozostaje gracz Celty. Niewielkie jak na dzisiejsze realia pieniądze, znajomość ligi, świetna technika, bardzo dobra gra głową, do tego dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej. I co najważniejsze najlepsze lata ma przed sobą.

0

Większość na stronie zapomina jaką pensję dostaje Messi. To jest w głównej mierze powód tak olbrzymiej dysproporcji względem innych klubów. Jeśli weźmiemy pozostałych z drabinki płacowej to już pensja Suareza, Dembele czy Cou nikogo nie szokuje. Poza tym Barcelona chcąc mieć u siebie wspaniałych piłkarzy musi ich skusić nie tylko projektem sportowym, ale w głównej mierze kasą. Takie czasy nastały, że miłość do klubu wyraża się w zerach.

5

Jeśli rzeczywiście jeden i drugi mają dostawać w nowych klubach po 10 mln pensji to Barcelony zwyczajnie na Holendrów nie stać. Pozostaje więc rozejrzeć się za innymi kandydatami do wzmocnienia zespołu.

12

Taki lub jak Barcelona nie może mieć jednego środkowego napastnika. Wszyscy liczyli w klubie, że Munir pałając miłością do klubu będzie wiecznie siedział na ławce. Teraz trzeba pilnie sprowadzić doświadczonego napastnika, który odciąży Suareza, aby ten był wypoczęty na najważniejsze spotkania w sezonie. Wielka szkoda, że Celta walczy o utrzymanie, bo na pewno nie zgodzi się już teraz na odejście Gomeza, a byłoby to idealne rozwiązanie.
Jeśli rzeczywiście De Jong trafi do PSG, to nie mam pytań do tej mafii spod znaku uefa. Klub, który powinien z hukiem wylecieć z rozgrywek europejskich kolejny raz pluje w twarz wszystkim i wydaje kolejne miliony. W końcu za drobne szejk kupi przychylność. Nam pozostanie trzymać z całego serca kciuki za kolejny blamaż paryżan w LM. Barcelona z De Jongiem czy bez niego będzie wielka.

1

Nic nie może wiecznie trwać. Barcelona Valverde to w głównej mierze efektywność kosztem efektowności. W niektórych spotkaniach oczy krwawiły od samego patrzenia. Z drugiej strony kilka wspaniałych spotkań i absolutna dominacja.

13

Widać wyraźnie, że Cou jest zagubiony. Na boisku podejmuje złe decyzje, jest cieniem samego siebie. Ma problem z przełamaniem, bo nie potrafi przekonać do siebie Valverde i siedzi na ławce. Mamy styczeń i mały maraton meczów, więc Brazylijczyk może znów wejść na wyższy poziom. Trzeba być cierpliwym.

Odszedł Munir i byłoby wspaniale, gdyby Barcelona zaklepała zmiennika dla Suareza. Marzy mi się Gomez z Celty.

12

Najbardziej śmieszą mnie głosy, że Munir nie dostał prawdziwej szansy w Barcelonie. Praktycznie w każdym meczu, w którym grał biegał bez ładu i pomysłu i wszystko co miał na nodze strzelał. Gdyby był taki świetny to Valencia nigdy by go nie wypuściła, tak samo Alaves.
Pozostaje życzyć mu powodzenia w nowym klubie. Barcelona natomiast jakoś bez niego musi sobie poradzić.

2

As niech się skupi na asach z Realu, a od Barcelony i jej zawodników niech się odwali.

Czy problemem jest to, że zawodnik przegrywa rywalizację o miejsce w składzie? Czy trener powinien na siłę wystawiać Brazylijczyka, chociaż ten jest pod formą?

2

Ceny płacone przez kluby z PL są kosmiczne, dlatego Barcelona powinna twardo stać przy swoim. Wysokie pensje to nie tylko domena naszego klubu. Zobacz jakie tygodniówki płacą na Wyspach.

3

Barcelona przyzwyczaiła w ostatnich latach do promocji, ale to się skończyło. Teraz w końcu klub zaczął stawiać normalne warunki. Skoro w PL za średniaków płaci się po 40-50 mln to 20 mln za D. Suareza nie jest niczym szczególnym, zwłaszcza, że zawodnik ten ma jeszcze kilka lat gry w piłkę przed sobą i w słabszym klubie może odpalić.

7

Kolejny fantastyczny występ czarnej nadziei białej części Madrytu. Kto oglądał ten wie. Powróciła wiara w tryplet dla Realu. A przepraszam dublet, bo gwiazdy olewają rozgrywki ligi hiszpańskiej, gdzie sędziowie już karnych z kapelusza dyktować nie chcą. Oby jak najdłużej Solari został trenerem.

Sprawa Rabiota niech się przeciąga ile chce. Jak do nas trafi to dobrze, jak nie to Barcelona też sobie poradzi, oczywiście pod warunkiem, że utrzyma obecny skład i wzmocni środek pola De Jongiem. Priorytetem pozostaje sprawa nowego napastnika. Obejrzałem ostatnio 4 mecze Celty i powiem szczerze Gomez mógłby z powodzeniem zastąpić kiedyś Suareza. Najważniejsze, że cena jeszcze jest rozsądną, więc w lecie koniecznie trzeba go zaklepać.

2

Jasne tylko lepiej go sprowadzić teraz i wypożyczyć, aby grał regularnie. U nas zanim pozna system gry to będzie kwiecień i o rotacjach w obronie można zapomnieć.

17

Zawodnik, aby się rozwijać, zwłaszcza w tak młodym wieku musi grać regularnie. Barcelona powinna więc dogadać się z Francuzami, aby Todibo nie przesiedział pół roku na trybunach.

0

Barcelona za darmo zaklepała bardzo perspektywicznego obrońcę, która jak odpali może za 2-3 lata zastąpić Pique. Majstersztyk. Zwłaszcza, że gdyby się nie rozwinął spokojnie można go odsprzedać.
Coraz więcej głosów mówi, że De Jong trafi do Barcelony. Jak potwierdzą się te informacje to w końcu Busquets będzie miał godnego rywala w walce o miejsce w składzie. A za 2-3 lata go zastąpi.
Coś przycichła sprawa Rabiota, więc pewnie niedługo oficjalnie klub potwierdzi, że go sprowadza. Tak teraz działają Abidal i spółka.

1

Nie wiem co bierzesz, ale weź odstaw.

0

Po sezonie może w Madrycie dojść do rewolucji kadrowej i mogą tam trafić Neymar, Eriksen czy Icardi. Więc kadrowo wcale od PSG gorzej wyglądać nie będą. Czas pokaże.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?