zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Munira trzeba było sprzedać już dawno. Chłopak idealnie nadaje się do średniaków PD, poziomu Barcelony nigdy nie osiągnie.
Idealna nowa 9 dla Barcelony? Marzyć każdemu wolno więc stawiam na Jesusa. Guardiola odda nam go po znajomości.
4
Holender już dawno powinien odejść, bo jest za dobry, aby marnować karierę na rezerwie. Może po sezonie jakiś klub się po niego zgłosi, bo mimo braku ogrania prezentuje się znakomicie.
2
Skoro klub chciał zostawić jakiegoś zmiennika dla Suareza to czemu nie postawił na Paco? Zostawienie Munira to kryminał, bo chłopak już dawno powinien grać w słabszym klubie. Natomiast dla dobra samego Paco dobrze, że odszedł, bo w końcu dostaje jakże potrzebne zawodnikowi minuty.
4
Wspaniały występ Suareza nie powinien przesłonić obrazu sytuacji. Urugwajczyk potrzebuje godnego zmiennika i rywala o miejsce w składzie, bo bez Gryzonia w formie nie mamy kim straszyć na szpicy. Munir jest do odstrzału i nie wiem kto w klubie wpadł na pomysł, aby jego zostawić a pozbyć się Paco. Niestety nazwisk idealnie pasujących do naszego klubu jest bardzo mało, na dodatek większość poza zasięgiem (no chyba, że klub sypnie kolejnym rekordem transferowym). Ale to tematy na letnie okienko transferowe.
Nadchodzi CdR i swoje szanse muszą dostać niezadowoleni ze swojej sytuacji: Vidal i Malcom. Zwłaszcza ten drugi powinien częściej gościć na murawie, bo szkoda marnować chłopakowi karierę.
4
Klopp się na nim poznał? A to bardzo ciekawe, bo nigdy go nie trenował.
3
Jaki jest sens w sprzedaniu zawodnika, który dopiero wchodzi w zespół, bo poprzedni sezon zmarnował przez urazy? To, że teraz mu nie idzie i że ma problemy z systemem gry Valverde nie oznacza, że za 2-3 lata nie będzie liderem tej drużyny. Jedynym zawodnikiem, który byłby w stanie od razu bez aklimatyzacji go zastąpić jest Neymar, ale nie ma tematu jego powrotu. Kupowanie natomiast kolejnego młodego skrzydłowego jest bez sensu, bo stracimy kilka miesięcy zanim załapie o co chodzi.
20
Zmiany powinny być dwie: Semedo na prawej obronie, bo ktoś z Marcelo musi się ścigać oraz Dembele na skrzydło, bo Real gra piłką i będzie dużo szans na szybkie kontry.
4
Problemem Rafinhy są jego urazy. Ile już razy w przeszłości zaczynał grać naprawdę nieźle, aby złapać kontuzję i zaczynać od nowa? Dlatego chcę, aby odszedł póki jest zdrowy i można za niego dostać dobre pieniądze.
24
Na pierwszej stronie powinni umieścić Arthura, bo chłopak we wczorajszym spotkaniu po raz kolejny robił rzeczy wielkie. Bardzo się cieszyłem z jego transferu (w porównaniu do wielu znawców) i widzę jak wielkie możliwości ma Brazylijczyk. Mimo młodego wieku momentami grał jak profesor i doskonale dyrygował środkiem pola. Za 2-3 lata możemy mieć nowego Xaviego.
Vidal po wejściu na boisko pokazał ogromną boiskową złość i trener powinien to w kolejnych spotkaniach wykorzystać. Niech w końcu Rakitić czy Busquets odpoczną, bo zdrowi i w pełni sił grają na wspaniałym poziomie.
0
A ja kur.. postawiłem dzisiaj z handi na Barcelonę a tu Rafinha i S.Roberto.
0
Teraz dopiero się okaże czy Valverde jest dobrym trenerem czy cały wózek ciągnął Messi. Dwa ciężkie spotkania, w których zespół musi zagrać drużynowo. Druga połowa z Sevillą pokazała, że łatwo nie będzie. Pozostaje trzymać kciuki za Cou i liczyć, że Dembele się ogarnie.
0
Może Valverde dostał od Bartka informację, że Malcoma w zimie sprzedadzą i że nie ma sensu na niego stawiać. Innego wyjaśnienia nie ma.
0
W podobnym tonie niech się wypowie jeszcze Bartek i można spać spokojnie.
1
Sprzedać póki jest zysk i można chłopakowi uratować karierę.
0
Tylko takie mecze jak ten z Totkami to "wypadek" przy pracy. Suarez zatracił gdzieś instynkt strzelecki. Jedyne co mu pozostało to pressing i doskonałe zrozumienie z Messim. Jak nie przestanie się kopać po czole to możemy w tym sezonie zamiast świętować triumf w LM pocieszyć się kolejnym CdR.
13
Czasy MSN minęły i już nie wrócą. Suarez coraz częściej powinien oglądać mecze z ławki rezerwowych, Neymar już nigdy nie powinien zakładać koszulki Barcelony, nawet jakby miał u nas grać za darmo.
1
No wypowiedź pełna argumentów. W czym się ze mną nie zgadzasz?
2
Na szczęście nie ma i nie będzie tematu powrotu Brazylijczyka do Barcelony. Gdy odszedł z klubu to spalił za sobą wszystkie mosty. Ci, którzy piszą, że chętnie widzieliby go ponownie na Camp Nou chyba nie wiedzą, że pozwał swój byłby klub do sądu. O kulisach jego odejścia też nie wszyscy widzę pamiętają. Z czysto sportowego punktu widzenia MŚ pokazały, że Neymar nie dorósł, że dalej jest dzieciakiem, który może być liderem najgłupszych fryzur, ale do poziomu Messiego nie zbliży się nigdy. A te jego ciągłe żale i narzekania na cały świat obrosły już legendą. Po co nam taki zawodnik, który będzie smutny, gdy strzeli 2 bramki zamiast 3? Albo jego wiecznie niezadowolony tatuś na każdym kroku szukający sponsorów swoich orgietek?
Trzeba zaufać Dembele, bo chłopak ma dopiero 21 lat i odpowiednio ukierunkowany będzie za 2-3 lata liderem ofensywy.
9
Neymar to temat zamknięty. PSG nigdy nie zgodzi się na żaden transfer do Barcelony, za bardzo zabolała ich pamiętna porażka i szejk na każdym kroku robi wszystko, aby nasz klub miał trudniej. Poza tym ktoś chyba na głowę upadł, żeby pisać o powrocie Brazylijczyka na Camp Nou, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę w jakich okolicznościach rozstał się on z Blaugraną.
Powoli zaczynają się mecze o wielką stawkę, pora więc, aby zawodnicy sprężyli się i pokazali, że mecz w Londynie nie był dziełem przypadku.
0
Bardzo dobra wiadomość. Już myślałem, że klub upadnie na głowę i zechce przygotowywać drużynę w Europie.
1
Pewnych sytuacji klub nie jest w stanie przewidzieć. W poprzednim roku Verma był bardzo solidnym zmiennikiem. Barcelona odpuściła De Ligta, sprzedała Minę, bo to Belg miał być tym 4 stoperem. Nikt nie przewidział, że równocześnie do lekarzy zgłosi się Umtiti i zostaniemy z dwójką środkowych obrońców. Na domiar złego tylko jeden gra dobrze. Kumulacja pecha niebotyczna, zwłaszcza, że tuż tuż ważne mecze w LM i PD.
0
Na pierwszy rzut oka podana kwota jest niebotyczna i ciężko ją przyjąć do wiadomości. Ale patrząc na rynek transferowy i bardzo młody wiek obu zawodników to już kasa wcale nie jest nie do przyjęcia. Problemem będzie jednak nie kasa ale stanowisko Ajaxu, które wcale w zimie nie będzie się chciało osłabiać, zwłaszcza, że chcą odzyskać mistrzostwo. Niemniej trzeba zrobić wszystko, aby młodszy z Holendrów trafił do nas. Meczem z Bayernem udowodnił, że dorósł i w meczach o wielką stawkę jest liderem obrony. Jak uda się go kupić to na wiele lat możemy mieć zabezpieczony środek obrony (oczywiście jak De Ligt w Barcelonie będzie grał tak jak w AJaxie).
Inna sprawa to jak w przypadku transferu obu Holendrów zachowa się Valverde. Już teraz niektórzy gracze z kadry nie grają lub oglądają trybuny. De Ligt i De Jong są młodzi i potrzebują minut do systematycznego rozwoju. W pomocy to już będzie armagedon. Busquets, Rakitic, Arthur, Vidal, Coutinho, Rafinha, D.Suarez, w obwodzie S.Roberto, Alena, Samper i wielki talent Puig, a jeszcze wiele wskazuje na to, że dołączy do nas Rabiot, który odrzuca kolejne propozycje PSG. Nie do ogarnięcia i trzeba będzie sprzedać 2-3 zawodników.
0
Przed sezonem pisałem, że to Munir powinien odejść, bo jest za słaby. Stało się inaczej. Teraz Paco odzyskał swój instynkt i Niemcy na pewno go wykupią, zwłaszcza, że jak będzie grał tak dobrze to za rok jego wartość wzrośnie dwukrotnie. Barcelona dostanie troszkę kasy, akurat na ratę za De Ligta, ale za rok klub będzie musiał rozbić bank, aby znaleźć nową 9. Suarez od półtorej roku jest bardzo chimeryczny i powinien powoli przejąć rolę jokera.
1
Barcelona po raz kolejny stanęła pod ścianą na rynku transferowym i będzie musiała sięgnąć głęboko do kieszeni. Ale innego wyjścia nie ma, skoro Umtiti wypadnie na tak długi okres. Dać te 60-70 mln i mamy stopera na dekadę.
Przykład Paco pokazuje, że zawodnicy w słabszych klubach, gdy dostaną szansę to ją wykorzystują. U nas Hiszpan przesiedziałby na trybunach, w Niemczech robi swoje.
0
Do okienka zimowego jeszcze dużo czasu i nie ma sensu teraz rozpisywać się o nowych graczach, zwłaszcza, że kluby sprzedawać w środku sezonu nie chcą i nie muszą. A płacenie 80-90 mln za De Ligta jest nieporozumieniem. Skoro uparli się na niego to trzeba było kupić go w lecie. Osobną kwestią jest to czy chłopak widząc ile pograli nowi zawodnicy w Barcelonie zdecyduje się na zmarnowanie kariery i przejście do nas. Nie oszukujmy się: Pique będzie grał zawsze i tylko uraz czy kartki odsuną go od pierwszego składu.
Ciekawi mnie sytuacja z Suarezem. Skoro ma problemy ze zdrowiem to powinien w spokoju pracować nad ich zwalczeniem. W pierwszym składzie na szpicy wystawiłbym Malcoma.
1
Większej bzdury dawno nie czytałem. O ile w pierwszym sezonie, gdzie Real wygrał LM rzeczywiście ich kadra wyglądała imponująco i zmiennicy często brali odpowiedzialność na swoje barki o tyle dwa następne sezony, a zwłaszcza poprzedni to systematyczne stawianie na taką samą 11. W lidze grali zmiennicy, ale przecież już w grudniu ekipa z Madrytu musiała odpuścić sobie te rozgrywki.
0
Dziwi mnie zachowanie niektórych zawodników. Ja rozumiem, że można się domagać większej ilości minut, ale tak sprawy załatwia się w cztery oczy. Wywlekanie spraw w mediach i żalenie się na takie a nie inne decyzje trenera niepotrzebnie podgrzewają atmosferę. Poza tym Vidal chociaż powołania dostaje a co ma powiedzieć Malcom?
Swoją drogą Valverde maksymalnie utrudnia pracę dyrekcji sportowej, która co roku chce wzmacniać zespół. To jak traktowani są Malcom i Vidal zakrawa na kpinę. Coraz trudniej będzie kogoś kupić, bo zawodnicy będą widzieć, że na częstą grę w Barcelonie nie ma co liczyć.
2
W obecnym sezonie paradoks goni paradoks. Barcelona grając najsłabiej od lat jest tylko punkt za liderem i w następnej kolejce może już prowadzić. W tym czasie grający z nowym trenerem Real gra jeszcze gorzej i wielu pisze, że losy trenera są przesądzone.
A może być tak, że na wiosnę zmieciemy wszystkich z powierzchni i wygramy LM i PD.
0
Wielka szkoda, że tylko kibice dostrzegają tragiczną formę Pique. Niestety przyjdzie kolejny mecz i znów zobaczymy go w wyjściowym składzie.
2
Fatalna w lidze Barcelona i jeszcze słabszy Real. I pomyśleć że po ewentualnym pokonaniu Valenci mogliśmy już w październiku mieć 10 punktów przewagi i w spokoju skupić się na LM. Pozostaje mieć nadzieję, że Valverde ogarnie drużynę i teraz mecze jak z Tottenhamem będą na porządku dziennym.