zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jak wczoraj pisałem, że Madryt pompuje powoli balonik tak szybko okazało się, że ta słaba, bezjajeczna i nudna Barcelona potrafi przypadkiem strzelić rywalom 8 bramek. Cieszy przełamanie Suareza. Mam nadzieję, że pozwoli mu to zacząć seryjnie strzelać bramki.
20
Pompowanie balonika w Realu czas zacząć. Potrójna korona jest ich. Benzema ma Złotego Buta, Bale Złotą Piłkę.
Barcelona powinna skupić się na sobie. Spokojnie wygrywać i rotować składem.
90
LE widać że ma w sercu Barcelonę i zrobi dla jej dobra wszystko. Następnym razem niech nikogo od nas nie powoła, aby zawodnicy w spokoju pracowali, aby LM wygrać.
0
Wzmocniona kadra, bo nie będziemy już na boisku oglądać Gomesa, Cou będzie nam pomagał w LM, Messi będzie wypoczęty. W meczach ze słabeuszami można zamiast Suareza wystawić Munira, za Busquetsa mogą grać Rakitic czy choćby S.Roberto.
12
Dyskusja o takiej czy innej grupie nie ma sensu. Przecież w poprzednim sezonie Barcelona miała autostradę do finału i z niej nie skorzystała po frajerstwie w Rzymie. Teraz szykują się ciekawe spotkania, ale dlaczego Barcelona ma się obawiać Interu czy PSV? Wzmocniliśmy kadrę, Valverde w końcu ma kim rotować i nie musi stawiać na niechcianych w klubie. Do tego Messi, który kolejny raz skupi się tylko na rozgrywkach klubowych więc może dać Barcelonie jeszcze więcej. Walka z Totkami pokaże natomiast, w którym miejscu jest Barcelona.
Jedyna obawa dotyczy Valverde i tego czy potrafi wyciągać wnioski z pomyłek. Na przełomie grudnia i stycznia powinien umiejętnie rotować składem, aby od lutego Rakiticie byli w pełni sił na podbój LM.
2
Mam tylko nadzieję, że Barcelonę ominie przyjemność podróży na wschód. Najlepiej byłoby trafić na ekipy grające ofensywną piłkę.
4
Mam nadzieję, że klub po cichu dogada się z Rabiotem, aby nie podpisywał nowej umowy. Nawet jakby mieli mu wypłacić z 10 mln premii. Dostalibyśmy młodszą wersję Rakitica.
Sprowadzenie de Jonga wcale nie będzie łatwe. Ajax awansował do LM i chłopak może się wypromować. Wtedy Holendrzy zażyczą sobie grubo ponad 50 mln i będzie po sprawie, bo Barcelona tyle nie da.
Pogba to temat rzeka. Z jednej strony świetny środkowy pomocnik, z drugiej ma wielkie problemy z ustabilizowaniem formy. Transfer byłby wielkim obciążeniem dla budżetu klubu, z drugiej strony jest on jednym z najbardziej medialnych zawodników świata i pod względem marketingu byłby to strzał w 10.
Jakby udało się sprowadzić 2 z wymienionej trójki to myślę, że Barcelona może mieć spokój w pomocy na kilka lat.
7
Jeśli ktoś przed okienkiem transferowym powiedziałby, że zarobimy to uznałbym go za wariata. Ale jak widać i takie niespodzianki się zdarzają.
Kolejne okienka na pewno nie będą już tak wspaniałe, bo trzeba będzie rozejrzeć się za zmiennikiem za Suareza.
0
Koniecznie trzeba zagrać im na nosie i zaklepać sobie usługi Rabiota od następnego sezonu. Zaoferować mu za brak podpisu pod nowym kontraktem premię, nawet 10 mln i utrzeć szejkowi nosa.
0
Jeśli oferta PSG wpłynęłaby miesiąc temu to klub na pewno by Chorwata sprzedał. Wtedy byłby czas i pieniądze na sprowadzenie godnego zastępcy. Jak Barcelona sprzeda go teraz to kogo mogą kupić? I tu pojawia się problem, bo Pogba jest nie do wyjęcia, Pjanić przedłużył umowę, Eriksen nie do wyjęcia. Wtedy wszyscy musieliby trzymać kciuki za Arthura, aby jego talent eksplodował, ale w LM znów musielibyśmy pogodzić z odpadnięciem.
5
LM przegrał głównie Valverde, który z uporem maniaka od stycznia zajeżdżał podstawową 11. Kiedy przewaga w PD była bezpieczna to dalej na boisku królował Busquets, Rakitic czy Iniesta. W rewanżu w Rzymie (i w pierwszym meczu fragmentami) było widać, że kondycyjnie odstajemy i to wyraźnie. W ilu spotkaniach w lidze prosiło się o wystawienie kilku rezerwowych? Teraz ławka Barcelony wygląda znacznie lepiej i trener nie będzie już miał wymówki, że nie miał godnych zmienników. Zobaczymy jakie to przyniesie efekty. Jeśli nie będzie LM w tym sezonie to kiedy ma przyjść i z jakimi kolejnymi wydatkami?
27
Klub nie powinien się spieszyć z przedłużeniem umowy Valverde. Trzeba poczekać do zakończenia właśnie rozpoczętego sezonu i wtedy podjąć decyzję. Niech trener pokaże, że wyciągnął wnioski z katastrofy w LM, niech udowodni, że mając wartościową ławkę potrafi stosować system rotacji, aby podstawowi zawodnicy mieli siłę na najważniejsze spotkania w marcu i kwietniu. Niech też zdobędzie LM, bo to powinien być w tym sezonie priorytet.
Wtedy można spokojnie siąść do rozmów o nowej umowie dla Valverde.
1
Nie po to Valverde naciskał na dobrą i wyrównaną grupę 15-16 zawodników, aby teraz klub miał sprzedać Dembele. Poza tym z PSG nie powinno się robić żadnych interesów. Jak my chcemy ich zawodników to nawet do stołu nie zasiądą. Tak samo powinno być z naszej strony. Albo opłacacie klauzulę albo wypad.
3
Z ekonomicznego punktu widzenia Barcelona sięgnęła szczytu, bo jak uda się sprzedać jeszcze jednego chociaż gracza to wyjdziemy na plus. Nie pamiętam kiedy ostatnio taka sytuacja miała miejsce. Pozostaje więc pytanie na co przeznaczy klub te 100 mln, które mieli zaklepane na AG? Czyżby rzeczywiście chcieli ściągnąć Pogbę? A może schowają te pieniądze na następne okienko, gdzie powoli trzeba będzie się rozglądać za nową 9? A odpowiednich zawodników jest na lekarstwo, więc i kasa niebotyczna pójdzie.
15
Nie chcę się czepiać, ale nie mogę się powstrzymać. Nowy bramkarz Realu, który w przeszłości delikatnie ujmując obrażał swojego pracodawcę podczas prezentacji całuje herb klubu. Tego nie wymyśliłby nawet najlepszy reżyser.
Wracając do Barcelony to pozostaje bić brawo, że za średniej klasy zawodników dostaliśmy aż tyle pieniędzy. Teraz Valverde może w spokoju pracować nad zgraniem zespołu i częściej powinien stosować rotacje.
0
Pozostaje pytanie przez jaki czas Barcelona będzie mogła go odkupić. Jeśli przez dwa lata to zrobiliśmy najlepszy interes od lat.
57
Nie poznaję ludzi od transferów. W ciągu kilku tygodni zmieniliśmy postępowanie na rynku o 180 stopni. Już nie przepłacamy za transfery, potrafimy stawiać zawodnikom, których chcemy ultimatum (Rabiot), działamy po cichu i szybko (Malcom, Vidal), sprzedajemy z zyskiem i na koniec, gdy cena zawodników za rok byłaby śmieszna (rok kontraktu) to przedłużamy umowę. Brawo.
Co do samego Marlona to jak dobrze trafi i będzie grał systematycznie to będzie mógł zastąpić Vermę lub zostanie sprzedany z kolejnym zyskiem.
8
Co robi Perez po stracie C.Ronaldo? Kupuje 5 bramkarza do kadry. Może to oznaczać rewolucyjną taktykę meczową 3-4-4-0 (trzech bramkarzy, 4 obrońców, 4 pomocników + Benzema).
0
Tak Rafinha aut, bo za kilka meczów znów odwiedzi szpital. Potem będzie nadzieja na szybki powrót do optymalnej formy, kolejny uraz i tak cały czas. A lata lecą i wielki talent niedługo będzie piłkarzem w kwiecie wieku. Poza tym jakby był tak wspaniały to na stole Barcelony leżałyby stosy ofert z innych klubów. A takich nie ma skoro dalej jest naszym zawodnikiem.
Jak S.Roberto miał się pokazać z dobrej strony w środku pola jak grał na prawej obronie?
0
Jutro fax w wielu klubach angielskich będzie rozgrzany do czerwoności, bo to ostatnie godziny, aby zespoły wzmocniły kadrę. Przy sprzedaży Miny nie ma pośpiechu, bo może zdeterminowane MU rzuci na stół żądane przez Barcelone 40 mln.
Marlon jak ma odchodzić za takie pieniądze to niech lepiej idzie na wypożyczenie kolejne, gdzieś gdzie będzie grał. Za rok można wrócić do tematu.
Martwi brak ofert za nasze nadzieje: Rafinhę i D. Suareza. Mam nadzieję, że uda ich się sprzedać wraz z Gomesem i Munirem. Wtedy S.Roberto na stałe zagości w środku pola.
0
O czym ty mówisz? Mają obowiązujące umowy i Perez ich z nich nie zwolni chyba, że ktoś wpłaci wielkie pieniądze.Poza tym Kovacic odejściu mówi od pół roku, więc żadne to zaskoczenie. Jeśli wierzyć mediom i prezes Realu obiecał Modricowi, że puści go po wygraniu 3 LM, to też nie powinno być zaskoczenia, że Chorwat próbuje wyciągnąć pakiet emerytalny od klubu.
112
Kibice Realu to jednak stan umysłu. Jak bramkarz Chelsea próbuje wymusić transfer do Madrytu to większość bije mu brawo. Jak Kovacic chce opuścić szeregi białych to piszą, że powinien uszanować obowiązujący kontrakt.
0
Jedyne czego należy mu życzyć to zdrowia. Reszta jest w nogach i głowie zawodnika.
9
Valverde już na początku sierpnia dostał takich zawodników o jakich prosił i teraz ma bardzo wyrównaną kadrę z kilkoma talentami, które mogą eksplodować. Teraz spokojnie trzeba to wszystko poukładać i cierpliwie czekać, bo najlepsze efekty przychodzą w ciszy i podczas tytanicznej pracy.
Abidal i spółka zaimponowali mi. Zmiana taktyki negocjacyjnej jest rewelacyjnym posunięciem: czekamy aż inne kluby złożą ofertę a potem sami wkraczamy do gry. Już bez przepłacania. W sprzedaży też coś drgnęło, bo zarobiliśmy na dwóch zawodnikach, a po sprzedaży Miny aż na trzech, co nie zdarzało nam się od lat.
1
Tak przeglądam od jakiegoś czasu te plotki i nigdzie nie przewija się D.Suarez a moim zdaniem jest drugim po Gomesie zawodnikiem, który w trybie pilnym powinien opuścić Barcelonę. Widocznie trener wierzy, że kiedyś chłopak odpali, a może chętnych brakuje?
Oby znalazł się ktoś chętny na Rafinhę zanim (odpukać) dozna urazu. Jest na fali wznoszącej, tylko czy ktoś wyłoży te 35 mln? Może tym razem jak go wypożyczą to z obowiązkiem wykupu.
Munir niestety ale zostanie, bo chętnych za normalne pieniądze brakuje. Więc pewnie Paco odejdzie.
Mina jedną nogą poza klubem, po przyjściu Vidala już dwoma. Ciekawe czy MU wyłoży te 40 mln na stół. Cieszy również zainteresowanie Marlonem, bo 5 stoper w Barcelonie niepotrzebny a i wartość zawodnika spada wraz z ilością spędzonych na trybunach minut.
0
Ma kadrę jaką chciał, bo życzył sobie wzmocnić obronę (Lenglet), pomoc (Arthur, Vidal) i atak (Malcom). Kadra skompletowana bardzo szybko, trener może w spokoju pracować ze swoimi wybrańcami. Co mają powiedzieć w Madrycie, gdzie trener nie wie kto będzie stał w bramce, czy w linii ataku pojawi się nowy gracz, czy z pomocy nikt nie odejdzie?
Poza tym Abidal i spółka mają teraz czas do odchudzenia kadry bez marnowania czasu na negocjacje z innymi klubami w sprawie kupna. Myślę, że na dniach pożegnamy Vidala i Minę, a potem kolejnych. Do końca okienka transferowego Valverde będzie miał to o co prosił - bardzo wyrównaną grupę zawodników.
0
Jeszcze do nas nie dołączył, nie zagrał żadnego meczu, a ty już piszesz, że jest boiskowym bandytą. Bo nie odstawia nogi? Bo angażuje się emocjonalnie? Tacy zawodnicy też robią swoją robotę. Przeciwnik czując presję na nogach w następnej akcji odpuści, akcji po której może paść gol. Poza tym jest bardzo doświadczony zawodnikiem, co może być kluczowe w rozgrywkach LM, które mają być priorytetem.
12
Nie wiem czy jesteś zwykłym trollem czy laikiem, ale przed dodaniem komentarza radziłbym się doinformować. Zobacz ile czerwonych kartek w karierze ma Vidal (dla porównania weź liczbę kartek tego koloru Ramosa, którego większość uważa za jednego z najlepszych obrońców). W Monachium nikt z niesłusznej czerwonej kartki w meczu z Madrytem się nie cieszył. Raczej wszyscy wieszali psy na arbitrze, że zabrał im walczaka z meczu rewanżowego.
48
Po raz pierwszy od lat dyrekcja sportowa skompletowała kadrę nie przepłacając za żadnego nowego zawodnika. Dostaliśmy 3 bardzo perspektywicznych graczy oraz jednego weterana boiskowego. Jeśli dodamy do tego ewentualną kasę ze sprzedaży zawodników to może się okazać, że klub wyjdzie na niewielkim minusie, co jest osiągnięciem genialnym.
Teraz Valverde nie ma już wyboru i musi rotować składem, bo ma kadrę jaką chciał. Odszedł Paulinho, przyjdzie moim zdaniem lepszy Vidal, na skrzydłach wiatraki, w pomocy zawodnicy, którzy potrafią uderzyć z 30 metrów, w obronie młody talent się pojawił. Kadra kompletna.
1
W Pogbę ciężko uwierzyć, zwłaszcza, że Mou publicznie okazuje swoje niezadowolenie z braku odpowiednich wzmocnień. Po co więc MU miałoby się jeszcze osłabiać? Poza tym po co nam w szatni bomba z opóźnionym zapłonem z agentem, który Barcelonie nie życzy dobrze. Już wolałbym Thiago.
Ucichła sprawa z Rabiotem, co może oznaczać, że szejk nie chce rozmów z Barceloną. Na miejscu Abidala przekonałbym wysoką premią samego zawodnika, aby nie podpisywał nowej umowy i trafił do nas za darmo za rok.
Paco powinien zostać, Munir powinien odejść. Ale widocznie oferty za tego drugiego są śmiesznie niskie, więc klub przedłuży z nim umowę i zostawi na ławce.