21

Bardzo się cieszę, że Barcelona po tylu latach w końcu zaczęła na sprzedaży zawodników zarabiać. Po Paulinho to drugi piłkarz, który zwrócił się z nawiązką. Powodzenia w Evertonie.

Teraz szansę dostaną młodzi, oczywiście w meczach CdR czy ze słabszymi rywalami. W LM pozostaje trzymać kciuki za zdrowie Alby.

2

Słowo klucz: zdrowy. Ileż to już razy Rafinha powoli zaczynał wchodzić na wyższy poziom i potem uraz i znów próba odbudowania? Może dobre występy w USA spowodują, że znajdzie się chętny do zakupienia Brazylijczyka.

0

Większej bzdury dawno nie czytałem. Segura wychodzi na to, że decyduje o wszystkim. A biedny Valverde z Abidalem z pokorą przyjmują jego decyzje.

2

Weź pod uwagę, że Munir grał prawie 4 razy więcej minut niż Paco, w słabszym zespole, w którym o wiele łatwiej pokazać się z dobrej strony. Ja pamiętam Munira z występów w Barcelonie, gdzie błąkał się po boisku niczym dziecko we mgle. Wiem też, że na 9 dużo lepiej radzi sobie były zawodnik Valencii. Od kreowania gry są inni, nam na szpicy potrzebny zawodnik, który potrafi wykorzystywać okazje, nawet dostawiając nogę.

4

Barcelona potrzebuje zmiennika dla Suareza, zawodnika, który będzie kończył akcje zespołu celnym strzałem. Nie jest nam potrzebny ktoś kto będzie robił wiatr, bo od tego w zespole są Dembele, Alba czy Malcom tylko osoba, która z 2-3 sytuacji wykorzysta chociaż jedną. W tej kwestii Munir nie ma startu do Paco.

5

Znowu ludzie narzekają, że Barcelona chce sprzedać Minę. Jest to ogromna szansa zarobienia dużych pieniędzy na zawodniku, który w Barcelonie na razie grać nie potrafi. W klubie zostanie 4 stoperów, trzech doświadczonych i jeden talent, ale już ograny w PD więc tragedii nie ma.

Sprawa Gomesa utknęła w martwym punkcie. Teraz klub już nie będzie miał innego wyjścia jak go wypożyczyć (sadzać na trybunach i płacić pensję nie ma sensu).

Mam nadzieję, że z tym Munirem jako zmiennikiem dla Suareza to żart, bo Paco jest dużo lepszy.

Ciekawe co klub zrobi z Rafinhą? Może jak zabłyśnie w sparingach to ktoś rzuci te 35 mln na stół? Trzeba go sprzedać póki jest zdrowy.

8

Jakby Barcelona czy Valverde chcieli Thiago to byłby już z bratem w USA. Widocznie jednak trener i Abidal mają inne priorytety.

0

No tak wszyscy z zarządu, dyrekcji sportowej oraz Valverde i współpracownicy są ślepi.

19

Dajcie ludzie już sobie spokój z tymi wypożyczeniami. Barcelona nigdy na nich dobrze nie wychodziła i nie wyjdzie. Jedyną opcją jest sprzedaż z możliwością odkupienia w ciągu najbliższych dwóch lat jakby ewentualnie talent Miny eksplodował. W przeciwnym razie odrzucenie oferty 40 mln byłoby głupotą, zwłaszcza, że w końcu można na jakimś zawodniku zarobić.

Po sprzedaniu Kolumbijczyka Barcelona powinna udać się do Amsterdamu i zaklepać usługi De Ligta od następnego sezonu.

0

Wpisz sobie w google słowo ironia.

0

Gomes chyba widział wyniki ankiety kto według kibiców powinien pierwszy opuścić szeregi klubu i zrobił wszystkim na złość. Teraz klub ma związane ręce i albo odda go za bezcen albo wypożyczy, aby dalej opłacać jego pensję.

3

Z tym szampanem bym się wstrzymał. Jak był u nich C.Ronaldo to cały zespół grał na niego. Po jego odejściu Real może zacząć grać drużynowo i BB może odżyć. Dodatkowo jest nowy trener a to zawsze działa mobilizująco na większość zawodników.

0

Ludzie od lat narzekają na fatalną politykę transferową klubu. Aż nagle pojawia się światełko w tunelu: możemy sprzedać aż dwóch zawodników z zyskiem, z których jeden jest średniakiem a drugi kotem w worku. Jednak kibice tutaj narzekają, że lepiej Minę zostawić. A ja się pytam po co? Skoro Valverde nie widzi dla niego miejsca w składzie to niech chłopak idzie. Jak sprzedamy Kolumbijczyka to w te pędy lecimy do Ajaxu, aby za rok dołączył do nas De Ligt.

18

W końcu więcej informacji o graczach, którzy mają odejść niż o tych potencjalnych nabytkach. Niech jeszcze pozbędą się Gomesa, Rafinhy i Munira oraz wyciągną 40 mln za Minę to okienko będzie najbardziej udane od lat.

2

Tylko nie był to całkiem normalny transfer. Wobec działań Romy Barcelona musiała pójść na ustępstwa względem zawodnika. Tak to widzę.

1

Najpierw niech chłopak udowodni swoją wartość, potem będziemy się martwić niską klauzulą jak na dzisiejsze realia. Zawsze przecież można za dwa lata dać mu podwyżkę i zwiększyć kwotę wykupu do 500 mln. Teraz niech spokojnie pracuje, aby jak najszybciej wkomponować się w zespół.
Swoją drogą współczuję Valverde. Trener, który rzadko stosuje rotacje nagle dostaje kilku perspektywicznych zawodników i będzie musiał coś z tym zrobić, bo oczekiwania co do zakupionych graczy są olbrzymie.

2

Leżał i nic się nie poprawi bo inne kluby wiedzą, że z Barcelony odchodzą tylko ci, którzy się nie nadają. Dużą winę ponoszą działacze, którzy podpisują umowy z dużymi pensjami i wielu klubów po prostu nie stać na takie warunki finansowe. Dlatego uważam, że takie oferty jak za Minę trzeba przyjmować.

0

Jeśli rzeczywiście wpłynie oferta na 40 mln za Minę to Barcelona powinna go sprzedać i wpłacić zaliczkę na De Ligta, aby dołączył do nas przed kolejnym sezonem.
O Parejo nie ma co pisać: wymysł prasy. Myślę, że Abidal i spółka pracują w spokoju nad sprowadzeniem innego pomocnika.
Sevilla robiła szopki przy transferze Lengleta więc Barcelona powinna twardo postawić na swoim: albo 10 mln albo nie macie Vidala.

Martwi to, że inne kluby czekają na koniec okienka, aby wtedy zgłosić się po zawodników Barcelony. No i znowu pewnie będą promocje jak w supermarkecie.

0

Dzięki za czujność. Kawę chyba muszę wypić.

0

Wady i zalety tego zawodnika poznamy jak pogra u nas troszkę. Pisanie na papierze, że dany gracz jest taki a nie inny jest oderwane od rzeczywistości, bo transfer do nowego klubu zawsze wpływa na człowieka.

1

Codziennie przez okienko transferowe przewijać się będą inne nazwiska i tak do zamknięcia. Już widzę jak stonowany i zawsze powtarzający: "nie rozmawiam o zawodnikach innych zespołów" Valverde prosi, aby sprowadzili mu Pajero. Jeśli byłaby to prawda to gazety dowiedziały by się po złożeniu oferty a takiej nie było.

Ciekaw jestem kogo do pomocy sprowadzi klub, bo poczynania Abidala i spółki wskazują, że w kadrze brakuje jeszcze jednego elementu. A może znów Barcelona wszystkich zaskoczy i kupi np. Eriksona (taki mały żart z rana).

7

Na pewno odniesie sukces, gdy odejdzie do słabszego zespołu.

0

Po testach medycznych więc pozostaje trzymać kciuki za to, aby jak najszybciej się zaaklimatyzował i poznał system gry.

Swoją drogą może Barcelona mając takich szybkich zawodników jak Dembele i Malcom w końcu będzie grała szybkim atakiem (oczywiście pod nieobecność Messiego).

0

Jaki ferment? Skoro wszyscy z gazet wiedzieli, że od 15 dni Barcelona prowadzi negocjacje to czemu nie umieścili tego na okładkach?

0

Gazety próbują teraz dopisywać kolejne historię do faktu, że wszystkie zostały przez Abidala i spółkę oszukane. Skąd niby wiadomość, że Barcelona pracowała od 15 dni nad tym transferem? Przecież jakby tak było to gryzipiórki codziennie zalewali by nas nowymi informacjami. Myślę, że scenariusz był inny. Barcelona zmęczona ciągłymi odmowami Chelsea zobaczyła, że Roma jest blisko zakupu planu B, więc przeszła do działania.

1

Każdy transfer wiąże się z ryzykiem i obojętnie czy kupi się gwiazdę za 150 mln czy mało znanego zawodnika za 40 mln, to zawsze w nowym klubie może sobie nie poradzić. Wszystko zależeć będzie od trenera jak umiejętnie pokieruje ich karierami. Jeśli będą dostawać swoje minuty to będą grać jak w swoich poprzednich klubach. Jak dostaną bilet na trybuny to skończy się wypożyczeniem.

1

No rzeczywiście podałeś wspaniały przykład rozsądnej polityki transferowej. Lepiej kupić Rabiota za 40 mln i sprzedać Gomesa nawet za te 15 mln niż oddawać go za darmo.

21

Barcelona kupiła trzech bardzo młodych i szalenie perspektywicznych graczy, którzy mogą za 2-3 lata stanowić o sile nowej Barcelony. Już teraz kadra prezentuje się okazale a jak się uda jeszcze sprowadzić pomocnika (Rabiot?) to znów możemy realnie myśleć o podboju Europy.

Mam tylko cichą nadzieję , że Valverde nauczy się korzystać z rezerwowych zawodników, bo czołowi gracze muszą z racji MŚ więcej odpoczywać.

Żeby nie było tak kolorowo to dalej w klubie pozostają zawodnicy do odstrzału, na których Barcelona miała zarobić 100 mln. Jak na razie ta kwota pozostaje w sferze marzeń.

0

Zawsze przy transferach podawana jest pensja brutto.

0

Masz ugadane, że przenosisz się do nowej firmy. Ustaliłeś już wszystko i nagle pojawia się trzecia firma. W jaki sposób ma przekonać pracownika do wybrania jej oferty? Ano dać mu wyższe pobory. Tak zrobiła Barcelona i dzięki temu to my możemy się cieszyć z nowego gracza a nie kibice Romy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?