zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Różnica między ofertą Romy a Barcelony na rękę jest niewielka. Problemem jest gigantyczny podatek w Katalonii, przez co pensja brutto zawsze będzie dużo wyższa niż u konkurencji.
29
Wielu piszę, że Barcelona dała zbyt dużą pensję. Trzeba jednak brać pod uwagę zarobki netto. W Katalonii Brazylijczyk zarobi na rękę 2,40 mln, w Rzymie dostałby 1,60 mln. Więc zarobki porównywalne. Niestety przez wysoki podatek na dzień dobry pensje brutto są dużo wyższe niż w innych klubach, bo agenci zawodników też potrafią liczyć.
0
Valencia wyjazd, Sevilla dom, Real wyjazd. Hmm. Łatwo nie będzie.
6
Człowieku głupoty piszesz jakich mało. Jak przekonać klub, który jest dogadany z innym. Tylko i wyłącznie kładąc na stół wyższą kwotę. Wtedy Francuzi mogą wyjść z twarzą i powiedzieć: Roma się dogadała, ale Barcelona dała więcej i sam zawodnik chciał do nich iść.
2
Miał być doświadczony i ograny zawodnik koło 30, ale jest za drogi. Może przyjdzie więc duży talent, młody perspektywiczny, ale już ograny w Europie. Poczekam cierpliwie na potwierdzenie tego transferu, bo po co pisać o czymś czego jeszcze nie ma.
5
Jakiś czas był z tobą spokój, ale jak widać znów wróciłeś do swoich bajek o sprowadzeniu Duńczyka do Barcelony. Nie po to prezes Totków namówił trenera na przedłużenie umowy, aby teraz sprzedawać mu mózg drużyny. Jedyna oferta jaka byłaby ewentualnie obejrzana zaczyna się od 200 mln. To dużo więcej niż zapłaciłaby Barcelona za pakiet Rabiot + Willian.
2
Juve chce w tym sezonie sięgnąć w końcu po LM. Po co więc mieliby sprzedawać Pjanica? Zwłaszcza, że plotki głoszą, że kosztowałby 90-100 mln. Poza tym nie jest to zawodnik, który w razie czego zrobi wiatr na skrzydle, a kogoś takiego potrzebuje Barcelona.
Thiago byłby w podobnej cenie co Willian, ale po co nam zawodnik, który nie ustabilizuje formy, bo męczą go kontuzje?
Willian idealnie nadaje się do rotacji, może szarpać na skrzydle, może uderzyć zza pola karnego, świetnie czuje się w grze na małej przestrzeni. Jedynym poważnym minusem jest jego cena, bo pograć u nas może 3-4 lata.
2
To kogo według Ciebie powinna sprowadzić Barcelona?
7
Valverde uparł się na gracza Chelsea jako brakujące ogniwo w układance i trzeba mu zaufać. Cena jak z kosmosu, ale w dzisiejszych realiach wszyscy przepłacają. Jeśli Willian do nas trafi to w końcu na ławce będziemy mieć gościa, który może rozszarpać zmęczoną obronę przeciwnika.
Do tego Rabiot do rotacji i mamy kadrę kompletną. Oczywiście po odliczeniu zawodników do odstrzału.
2
Jasne, bo przez jeden mecz tylko Sevilla jest stratna. Ja wiem, że można marudzić i narzekać, ale są pewne granice. A ten pan jak widać jest oderwany od rzeczywistości i dla niego poza klubem nie istnieje nic innego.
1
Willian i Rabiot bardzo by się przydali do rotacji, bo gwarantują jakość i doświadczenie w LM, które może być kluczowe w marcu i kwietniu. Pozostaje natomiast trzymać kciuki za Abidala i resztę, aby pozbył się z klubu średniaków i zrównoważył kadrę walczącą o triumf w Europie.
22
Wszystko i tak zweryfikuje gra w PD i LM. Aklimatyzacja i poznanie systemu gry to jedno, ale wprowadzenie tego w życie i granie na odpowiednim poziomie to drugie. Niemniej podoba mi się jego nastawienie i chłodna głowa, co u Brazylijczyków jest niespotykane.
8
Możesz nie czaić, że w pomocy potrzebny jest ktoś kto będzie biegał i walczył za dwóch: za siebie i za Messiego, który spaceruje po boisku.
4
Ten artykuł to woda na młyn dla wszystkich, którzy lubią sobie ponarzekać.
1
Człowieku nie ośmieszaj się. Po co Barcelona ma kupować Belga skoro ma w składzie dwóch świetnych golkiperów. Możesz gdybać w nieskończoność, ale powiedz za ile trafił do nas Ter Stegen.
Perez rzeczywiście jest geniuszem. Nakupił nastolatków z Brazylii, bo chce mieć u siebie nowego Neymara (widać, że boli go fakt, że jednak do Barcelony trafił) za grube miliony, sprowadził kilku młodych gniewnych, którzy oglądają trybuny. Jak jest takim bogiem transferów to Hazard do nich za 100 mln trafi.
Jeśli dla ciebie lepiej zostawić zawodnika w klubie, aby za rok nie zarobić ani euro i liczyć, że będzie w pełni skoncentrowany na walce w LE to jesteś geniuszem ekonomii. Matematyka nie kłamie 35 mln (plus pensja) to więcej niż zero.
1
Teoria gdybania ci się włączyła. Skąd wiesz ile zapłaciłaby Barcelona za golkipera Chelsea jakby chciał do nas trafić? Według ciebie zapłacilibyśmy 70 mln co jest śmieszne i pozbawione logiki. Argumentów nie masz żadnych. Podajesz przykład Rabiota, ale zobacz jak trudno klubom negocjować z PSG. Szejk nie zwykł wypuszczać swoich zawodników, nawet jakby miał ich na trybunach posadzić. Więc może postawić sprawę jasno: albo chcecie teraz naszego gracza za 40 mln albo go nie dostaniecie.
3
Grono znawców i specjalistów szydzi z polityki transferowej Barcelony, bo geniusz Perez zdołał namówić bramkarza z rocznym kontraktem na przeprowadzkę do Madrytu i to za 35 mln euro. Noż sukces wielki. Natomiast Bartek słono przepłacił sprowadzając Ter Stegena. A co miała Chelsea zrobić jak bramkarz odrzucał propozycje nowego kontraktu? Mogła się uprzeć i zostawić go w klubie, aby za rok odszedł za darmo. Noż interes życia, zwłaszcza, że zawodnik będący myślami poza klubem gwarancji jakości nie daje. A teraz działacze z Londynu mają jasną sytuację i mogą w spokoju poszukać nowego golkipera.
Dość o Madrycie. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rozstrzygnie się kwestia sprowadzenia Rabiota i że pozbędziemy się kilku niechcianych w klubie zawodników.
ps. prośba do redakcji. Można po zamknięciu kadry wrzucić listę zbiorczą zawodników z pensjami i ważnymi kontraktami.
0
Ja nie wiem po co Valverde Denis i Alena, bo pierwszy prezentuje się słabo, a drugi jest na razie tylko talentem. Mają być w systemie rotacji. Cou natomiast razem z Messim mają być motorami napędowymi Barcelony w środku pola. Stąd też moje zdanie, że klub potrzebuje jeszcze jednego zawodnika do ataku, który będzie walczył z Dembele o pierwszy skład.
0
Cou będzie grał w pomocy, bo jakoś nie wierzę, że nagle Valverde postawi na Arthura czy S.Roberto.
0
Wróżenie z fusów niczym wieszanie psów na Paulinho z poprzedniego okienka transferowego. Jakoś na boisku nie widać tej mentalności nastolatka. Poza tym sam zawodnik swoją postawą wywalczył sobie miejsce w składzie PSG, które do słabych ekip nie należy.
0
Coś sprawa z Rabiotem się przeciąga. Mam nadzieję, że Abidal i reszta nie odpuszczą (no chyba, że arabusy zażądają powyżej 40 mln), bo jest to bardzo ciekawy zawodnik, który może odciążyć i Busquetsa i Rakitica, aby ci skupili się na LM.
Bardziej zastanawia mnie co Barcelona zamierza zrobić z linią ataku, bo potrzebny jest jeszcze jeden zawodnik do rotacji a Munir i Rafinha to nie ten poziom.
1
Widzę, że nie masz pojęcia jak funkcjonuje klub piłkarski i dlaczego lepiej nadwyżkę kasy wydać na zawodnika niż płacić podatek, więc najpierw sobie poczytaj a później się wypowiadaj, bo o księgowaniu nic nie wiesz.
9
Widać, że nie masz pojęcia o podstawach ekonomii a tym bardziej o prowadzeniu firmy. Skoro Barcelona osiągająca rekordowe dochody i systematycznie spłacająca dług, klub, który każdego roku jest w stanie sprowadzić gwiazdę za 100 mln lub więcej jest według ciebie słabo zarządzany, bo ma "tylko" 13 mln zysku to nie mam pytań. Może załóż firmę i wtedy zastanowisz się czy w grudniu nie zrobić wydatków, aby podatek był mniejszy.
8
Szczegółową spłatę długu poznamy po zjeździe delegatów, którzy zatwierdzają budżet.
1
Rafinha powinien jak najszybciej odejść, póki jest zdrowy i ktoś go chce.
0
Tylko, że nasza pomoc potrzebuje wzmocnień teraz a nie za rok. Po drugie sam zawodnik jak nie trafi do nas to będzie zmuszony przedłużyć kontrakt, bo w innym wypadku wyląduje na trybunach. Jeśli więc można go dostać za normalną jak na dzisiejsze standardy cenę to żal z tego nie skorzystać.
0
Skoro dla ciebie lepsi są gracze, którzy nie potrafili się utrzymać na zapleczu PD od zawodnika grającego w czołowym klubie Europy i ogranego w LM to nie mam pytań. Wiedz, że Busquets młodszy nie będzie i trzeba w kilku spotkaniach dać mu odpocząć. Tak samo Rakitic. Zajeżdżanie tego zawodnika przez kolejnych trenerów Barcelony ma taki skutek, że w najważniejszych momentach sezonu brakuje mu świeżości. Po to właśnie ma przyjść Francuz, aby w systemie rotacji wszyscy byli w 100% wypoczęci na LM, która jest głównym celem nadchodzącego sezonu.
2
Nie wiem komu kibicujesz i po co siejesz ferment na stronie Barcelony, ale żaden szanujący się fan nigdy nie napisze nazwy swojego ulubionego klubu z małej litery. Pomijam już twój wiek i wiedzę na temat poprawnej pisowni, ale wiedzy z kręgów piłki nożnej nie posiadasz wcale.
2
Spadaj podszywko na stronę klubu, któremu kibicujesz, bo fanem Barcelony na pewno nie jesteś.
17
Kolejny przyszłościowy transfer a tu na stronie płacz jakbyśmy Messiego sprzedawali. Ludzie nie można kupić wszystkich najlepszych zawodników świata na swojej pozycji, bo funduszy by brakło, a poza tym inne wielkie zespoły do sprzedaży się nie kwapią. Klub widzi, że na rynku transferowym ceny są kosmiczne więc skupią się na sprowadzeniu dwóch dobrze rokujących zawodników, którzy za 2-3 lata mają być podstawą nowego projektu. Pozostaje więc trzymać za nich kciuki i przestać biadolić, bo przykład Umtitiego pokazuje, że nie zawsze na świetnych zawodników trzeba wydawać ponad 100 mln.