1

Już pojawiają się głosy, że winę za porażkę Hiszpanii na mundialu ponosi zamieszanie z trenerem. Może jest w tym ziarenko prawdy, ale w głównej mierze to piłkarze swoją fatalną postawą udowodnili, że nie zasługują na mistrzostwo. Zwalanie winy na Hierro jest śmieszne.

1

Prawdziwa karuzela ruszy po otwarciu okienka. Wtedy codziennie będzie Barcelona kogoś kupować i kogoś sprzedawać. Oby działacze jak najszybciej skompletowali kadrę na nowy sezon, aby Valverde mógł z nimi popracować.

29

Jakieś argumenty oprócz wywodów a la Laporta? Bo klub wypożycza młodego zawodnika z którym wiąże nadzieje w przyszłości? Sprzedawać to trzeba Gomesów czy Vidalów, ale nie perspektywicznych graczy, którzy przez regularną grę mogą wielokrotnie zwiększyć swoją wartość rynkową. Porównania do ery Gasparta z grzeczności nie skomentuję.

2

50 mln za De Jonga to kwota znacznie przesadzona i mam nadzieję, że więcej niż 35 mln Barcelona nie zapłaci. Jak Ajax się nie zgodzi to przekonać zawodnika, aby został jeszcze jeden rok i wtedy będzie tańszy.

Kolejny raz uefa pokazała, że jest organizacją mafijną i służy do prania brudnych pieniędzy. PSG powinno dostać bana na kilka lata za łamanie śmiesznego FFP, ale rykoszetem dostaje Milan, bo ich nie prowadzą szejkowie tylko Chińczycy.

0

W kolejnym meczu na mundialu Cou pokazuje, że w pomocy będzie miał kto posyłać piłeczki do napastników.

1

Zawodnik odżył w Interze i dzięki temu jest szansa na jego sprzedanie. Mam nadzieję, że zgłosi się jakiś klub z ofertą w okolicach 30 mln i że będziemy mogli postawić na innych, zdrowych zawodników.

2

Niemcy już po meczu ze Szwecją powinni odpaść, ale wtedy pomocną dłoń wyciągnął sędzia. Teraz już nie miał kto pomóc więc ekipa naszych sąsiadów zasłużenie zajęła 4 miejsce w grupie, bo była po prostu najsłabsza.

1

Kolejne twoje wypociny nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Największą bolączką Barcelony w poprzednim sezonie nie był brak kreatywności i słaba linia pomocy, ale zajechanie pierwszej 11 przez Valverde. Można śmiało powiedzieć, że to trener ponosi w głównej mierze winę za blamaż w Rzymie.

O Realu to bzdury takie napisałeś, że głowa mała. Szkoda nawet komentować.

0

Skąd wiesz jak w Barcelonie poradzi sobie Arthur? On nie ma być wzmocnieniem na teraz. On ma docelowo zastąpić Rakitica. Jego misją będzie spokojna aklimatyzacja i poznawanie systemu gry. Piszesz o Rabiocie, który podobnie jak AG straszy pracodawcę odejściem, aby dostać lepszy kontrakt. Fekir to wielka niewiadoma i kosztowałby pewnie z 80 mln. Naszym największym wzmocnieniem w linii pomocy ma być S. Roberto, który ma ciąg na bramkę i potrafi zagrywać świetne piłki do wychodzących zawodników. I to on ma odciążyć Rakitica i Cou w mniej ważnych spotkaniach, aby pierwsza 11 nie została znów zajechana przez Valverde.

13

Za Iniestę będzie grał Cou. Arthur ma docelowo zastąpić Rakitica.

0

Widzisz większość ludzi przyzwyczaiła się, że w polu karnym dopuszczalna jest walka wręcz i że nie trzeba używać gwizdka. Przepisy jednak mówią inaczej. Tak samo jak przepis mówiący o ręce w polu karnym. Obrońca Argentyny zabawił się w bramkarza i sędzia powinien podyktować karnego dla Nigerii.

0

Kolejny raz okazało się, że VAR działa tylko dla wybranych. Przykro to pisać, ale Argentyny już na MŚ nie powinno być, ale sędzia okradł Nigerię perfidnie.

7

Niemożliwe jest tylko jedno: doszukania się sensu w twoich wypowiedziach.

0

Rozmawiałeś z zawodnikiem PSG, że jesteś pewny, iż chce do nas odejść? Bo mi się wydaje, że jest to zagrywka, aby wywalczyć sobie sporą podwyżkę. Może więc dobrze, że Barcelona skupia się na REALNYCH opcjach wzmocnienia zespołu.

0

Arthur to nasza inwestycja w przyszłość za niewielkie pieniądze. Docelowo ma być zastępcą Rakitica, więc ma 2-3 lata na adaptację i przystosowanie się do systemu gry. Jak nie wypali to zawsze można go sprzedać, zwłaszcza, że jest jeszcze bardzo młody.

0

Pique, Rakitic czy Paulinho młodsi nie będą więc trzeba już teraz rozejrzeć się za następcami. 100 mln za 3 graczy to przy realiach rynkowych normalna cena, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ile Real płaci za małolatów z Brazylii.

0

Powoli zbliża się okienko transferowe i można spodziewać się, że codziennie do klubu trafiał będzie inny zawodnik. Mam jednak cichą nadzieję, że Abidal i spółka zaskoczą mnie i w ciągu 2-3 tygodni skompletują kadrę na przyszły sezon i pozbędą się niechcianych w klubie graczy. Praca tytaniczna, bo o ile sprowadzenie Athrura czy Lengleta jest stosunkowo proste o tyle kupno np. Thiago czy De Jonga to już wyższa szkoła. Tak samo pozbycie się Gomesa, Rafinhy, Vidala czy Suareza to już pole do popisu .

1

Tytuły gazet powinny brzmieć: Marciniak uratował niemcy. W pierwszej połowie szwaby już w 10 powinny grać, ale ktoś miał za mało odwagi, aby skorzystać z powtórki.

Ciekaw jestem jak Barcelona rozwiąże problemy w pomocy. Wiele się mówiło o odejściu Gomesa, ale chętnych brakuje i może się okazać, że kolejny sezon będziemy męczyć się z Portugalczykiem (no chyba, że wzorem ostatnich lat ogłosi się promocyjną wyprzedaż). Klub jest zainteresowany wcześniejszym zakupem Arthura, co wiąże się z odejściem Miny. Sprawa De Jonga ucichła, więc pewnie zobaczymy go za rok. Do klubu wraca Rafinha i będzie można go sprzedać lub w ostateczności zostawić, gdyby nikt 35 mln nie dał. Pozostaje Suarez, który powinien odejść, bo na Barcelonę jest za słaby.

Osobną kwestią jest próba sprowadzenia Thiago z Bayernu. Pisałem już wcześniej, że z piłkarzem tym jest wielki problem, bo nie może ustabilizować formy przez kontuzje. W ostateczności jak nie uda się kupić nikogo innego to można pokusić się o jego sprowadzenie, niemniej wolałbym już nawet zdrowego Alenę.

0

Liczba obserwowanych przez Barcelonę zawodników jest bardzo długa, co nie oznacza, że kogoś klub kupi. Zwłaszcza, że nowy trener Barcelony B jasno dał do zrozumienia, że chce stawiać w pierwszej kolejności na wychowanków.

1

Tak bo Laporta wyszkoli kolejnych Xavich i rozkaże trenerom pierwszej drużyny, aby sięgali po wychowanków. A potem popłacze się, gdy będziemy wygrywali puchar pocieszenia - CdR.

1

Niestety, ale złote pokolenie wychowanków to już odległe i zamierzchłe czasy. Teraz na każdym trenerze pierwszej drużyny ciąży presja wyników i zdobywania pucharów. Mając więc do wyboru zakup zawodnika lub postawienie na talent wszyscy wybiorą pierwszą opcję. Ale tak robi nie tylko Barcelona.

Na koniec wzmianka o Valverde, który nie chce korzystać z szkółki i pewnie tego nie będzie robił, gdyż do zespołu ma trafić 4 nowych zawodników. Miejsca więc dla zdolnych juniorów nie będzie, jedynie może Alena jak się wyleczy to dostanie swoją szansę. Czy to się komuś podoba czy nie Valverde tylko gdy jest zmuszony (tak jak w Atlethicu) sięga do drużyny rezerw. W innym wypadku lubi mieć gotowy produkt.

0

Jeśli są chętni to trzeba go sprzedać, bo kariery w Barcelonie nie zrobi.

0

Jak radzi sobie Abidal to się dopiero okaże. Nie można z góry zakładać, że sobie nie poradzi.
Światem może i rządzi kasa, ale zawsze znajdzie się grupa zawodników, których marzeniem było grać dla Barcelony, tak choćby jak w przypadku Umtitiego czy Dembele. Poza tym gracze Valverde na biedę narzekać nie mogą, bo są w czołówce najlepiej opłacanych zawodników na świecie.

0

Świetny zawodnik, ale niestety za drogi jak na zmiennika. Może więc w przypadku odejścia Digne postawić na szkółkę?

0

Nie wiem czy wiesz, ale Mou jak zgłasza się Barcelona to robi wszystko, aby jej uprzykrzyć życie. Więc szans na sprowadzenie Pogby nie ma. Poza tym skoro wydali na niego ponad 100 mln i chcą kupić gwiazdę Lazio za 100 mln to dlaczego mieliby oddawać Francuza za 80 mln?

0

Po pierwsze cena podana przez ciebie to śmiech na sali. Już widzę jak działacze MU zgadzają się na 80 mln. Po drugie zapominasz kto jest trenerem ekipy z Manchesteru. Po trzecie ze względu na psychikę lepiej niech Pogba nigdy do nas nie zawita.

0

Ten za słaby, tamten za młody, inny się nie nadaje. Ludzie realia rynku transferowego są takie, że liczba środkowych pomocników, którzy mogliby trafić do Barcelony jest bardzo ograniczona. Większość na stronie łudzi się, że Eriksen do nas trafi, tylko skąd my weźmiemy 180 mln na transfer, gdy trzeba jeszcze zaklepać stopera i Arthura z De Jongiem? Przecież nie dostaniemy ze sprzedaży niechcianych w klubie wielkich pieniędzy, a kasa klubu to nie studnia bez dna. Tragedii w najbliższym sezonie nie będzie, bo za rozgrywanie odpowiedzialny będzie Cou.

0

Iluż to młodych i zdolnych odeszło ze szkółki i był wieczny lament, że wypuszczamy nowych Messich. Gdzie teraz są? Przecież to logiczne, że nie wszyscy wychowankowie będą przyszłymi gwiazdami Barcelony. Jedni odchodzą, bo chcę się rozwijać , inni bo zaproponowano im lepsze warunki finansowe.

12

Kolejny żyjący marzeniami, któremu się wydaje, że kasa klubu nie ma dna i wydatek 180-200 mln jest możliwy (oczywiście pod warunkiem, że Levy do rozmów zasiądzie, bo wcale nie musi).

0

Jasne tylko, że klub powinien się skupić na realnych opcjach wzmocnienia drużyny, bo marzenia o Eriksonie za drogo kosztują. Pora więc działać tam, gdzie się da i gdzie pieniędzy za dużo nie pójdzie. Pjanic ma świetny przegląd pola i byłby dużym wzmocnieniem oczywiście jeśli udało by się go kupić za max. 60 mln.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?