21

Ty już nawet nie jesteś śmieszny. Raczej żenujący.

1

Wspaniały prezent na jutrzejsze imieniny. W końcu Barcelona ma szczęście w losowaniu i dostaliśmy teoretycznie najsłabszego rywala.

0

Z racji tego, że Roma jest zarezerwowana przez Real to chciałbym Sevillę. Niedaleki wyjazd, Valverde doskonale zna przeciwnika. Najtrudniejszym przeciwnikiem bez wątpienia będzie Juventus i mam nadzieję, że nie będziemy musieli się z nimi męczyć.

13

Sam jestem ciekaw czym Valverde będzie chciał zaskoczyć rywala. Może od pierwszej minuty zobaczymy na boisku Dembele? Ciekaw jestem co z Iniestą? Czy podoła najtrudniejszemu wyzwaniu ostatnich miesięcy?

0

Po pierwszym spotkaniu bardzo wierzyłem, że Sevilli może się udać awansować i nie pomyliłem się. Mou jako trener jest już skończony i mimo gigantycznych funduszy nie ma pomysłu i planu na MU. Ale może kolejny raz namówi właścicieli na rozbicie banku i utrzyma ciepłą posadkę. Cieszy awans kolejnej hiszpańskiej drużyny.

Dziś wielki wieczór i Barcelona musi zagrać na 100% swoich możliwości, aby awansować, bo Chelsea wystarcza jedna bramka i może być szalenie ciężko. Pozostaje mieć nadzieję, że Messi napocznie Anglików już w pierwszej połowie to zrobi się otwarte spotkanie.

1

Nie ma się co na zapas martwić, bo jeszcze bardzo dużo czasu i wiele się może wydarzyć. Cou może dostać paszport, Paulinho może odejść, Atrhur może trafić do nas pół roku później, Mina może pójść na wypożyczenie. Opcji jest aż nadto.

2

Jak mogli zmusić PSG, żeby zawarło klauzulę anty Real? Musieliby zgodzić się na negocjacje ceny za Neymara, ale takie coś nie wchodziło w grę.

2

Nie mogli, bo Neymar sam wykupił się z Barcelony i negocjacji nie było.

0

Ciekaw jestem co zrobi Valverde w lecie. Czy zdecyduje się sprzedać Portugalczyka, który w Barcelonie nigdy nie pokazał, że warto na niego stawiać czy też dostanie ostatnią szansę do momentu, gdy Arthur dołączy do zespołu?

Gomes widać wyraźnie, że największe problemy ma z głową, wystarczy jedno słabsze zagranie i po zawodniku. Presja wielkiego klubu go zabija, a może po prostu jest na Barcelonę za słaby.

21

Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy chcą powrotu Neymara do Barcelony. Chyba się komuś sufit na głowę zwalił. Brazylijczyk niech gra w swoim wymarzonym PSG i niech płacze, że LM wygrać nie może.

Ważniejsze od tych bzdur jest dzisiejsze spotkanie czyli bezpośrednie przetarcie przed Chelsea. Nie ma innej opcji: trzeba dziś wygrać do zera.

6

Na szczęście nie ma i nie będzie tematu powrotu Neymara. Barcelona buduje powoli nowy projekt sportowy w oparciu o Cou i Dembele i nie ma w nim miejsca dla Brazylijczyka. Poza tym wiele wskazuje na to, że po sezonie do klubu przyjdzie AG, więc na kilka lat będziemy mieć spokój w ataku. O aspekcie ekonomicznym nie ma co mówić, bo klub niedługo zaklepie przebudowę Camp Nou a 300-400 mln euro na transfer z nieba nie spadnie. To tyle jeśli chodzi o bajeczki z MD.

Barcelona powinna jak najszybciej dojść do porozumienia z Umtitim, bo coraz więcej klubów chce po tak śmiesznej jak na dzisiejsze realia rynkowe go kupić. Nawet jakby miał dostać te 8-10 mln za sezon to i tak warto mieć takiego obrońcę na lata.

0

Ma to sens tylko w przypadku bardzo dobrej gry zawodnika i wielu ofert za niego. Ale niestety ciężko będzie go sprzedać za rozsądne pieniądze.

0

Pierwsze mecze rewanżowe za nami pokazały, że Real znów zmobilizował wszystkie siły na LM. Mam nadzieję, że Valverde zamęczy Chelsea i wylosujemy w kolejnej rundzie drużynę ZZ, bo tylko my możemy ich w dwumeczu przejść (oczywiście jeśli Juve dalej nie awansuje).
Cieszy, że życie napisało kolejny raz ciekawy scenariusz i że PSG, które miało zostać królem Europy odpada już w 1/8. Sport jest jednak nieprzewidywalny.

0

Real dobije dzisiaj PSG i wybije szejkom przynajmniej na rok mocarstwowe plany. Jak widać do osiągania sukcesów nie tylko potrzebne są pieniądze, ale też dobry trener, który poukłada wszystko odpowiednio.

Barcelona ma chwilkę odpoczynku i może się spokojnie przygotować do szalenie ciężkiego wyjazdu do Malagi. Nie można sobie pozwolić na stratę punktów w takim spotkaniu, bo czekają nas jeszcze potyczki z Celtą czy Sevillą.

0

Jeśli wypali to za niewielkie pieniądze dostaniemy rozgrywającego na długie lata.

0

Bardzo dobra decyzja. Za niewielkie jak na realia dzisiejszych transferów pieniądze dostajemy bardzo młodego rozgrywającego, który doskonale potrafi regulować tempo gry, do tego dobrego technicznie. Oby w Europie prezentował się równie wspaniale.

1

Kluczowe mecze w PD a ty chcesz postawić na Minę, który dopiero poznaje tajniki gry Barcelony?

0

Przykład D. Suareza pokazuje, że Valverde swoje zdanie zmienić może. Zawodnik, który w pierwszym półroczu grał bardzo dużo teraz ogląda trybuny i nie dostaje powołań. Podobnie więc może wyglądać sytuacja z Gomesem czy Vidalem. To, że teraz grają lub nie grają nie oznacza, że trener ich odstrzeli w okienku transferowym, bo ktoś może wystrzelić z formą na samą końcówkę i pojawi się dylemat.

1

Po raz kolejny podkreślę, że świetnie czyta się wywiady z Valverde. Zawsze chłodna głowa, zawsze wyważone wypowiedzi. Nie daje się wyprowadzić z równowagi.

0

Największym zmartwieniem większości kibiców jest to gdzie będzie grał AG w Barcelonie. Może dajmy wykazać się najpierw naszym obecnym piłkarzom zanim Valverde zdecyduje kogo po sezonie chce odstrzelić a kogo do układanki dokupić. Po drugie wszyscy są pewni, że Francuz odejdzie a może jednak Simeone przekona go do pozostania? Wiele rozstrzygnie się na weekendzie, bo jak Barcelona wygra (oczywiście pod warunkiem, że Las Palmas po drodze pokonają) to będzie miała komfortową sytuację w lidze i najtrudniejsze pojedynki u siebie. Wtedy AG może mieć dość czekania na puchary i zdecyduje się na komfort w postaci przenosin do Anglii bądź do Blaugrany.

W dzisiejszym meczu liczę na występ Paco, Dembele i Cou. Niech pokażą, że warto ich mieć w kadrze.

0

Pod wodzą Valverde Rakitic gra wspaniale i w niczym nie przypomina błądzącego po boisku zawodnika sprzed roku. Aż trudno sobie wyobrazić naszą linię pomocy bez Chorwata. Może dołoży w jubileuszu jakąś bramkę.

4

We wczorajszym meczu chciałem chociaż to niemożliwe, aby obie ekipy przegrały. Espanyol, któremu życzę spadku i Real, któremu życzę 5 miejsca w lidze. Ale jak widać nie wszystkie marzenia spełnić się muszą.

Mam nadzieję, że Barcelona wypunktuje Las Palmas i w pojedynku z Atletico udowodni, że zasługuje na mistrza.

72

Mała prośba do redakcji: można nie wrzucać zdjęć tego pana?

1

Przegląd prasy czasami przypomina urywki opowiadań SF. Jeśli ktoś pisze, że Espanyol powalczy o trzy punkty z Realem to chyba jeszcze nie wytrzeźwiał. Tak samo okładka z podwójną koszulką AG. Przespałem otwarcie okienka transferowego?

Najlepsze jednak, że są na tej stronie ludzie, którzy piszą, że odejdzie Suarez, zawodnik, który jak nikt inny na świecie jest idealną 9 dla Barcelony. Ile znaczy dla tego klubu tego chyba nie trzeba powtarzać. A tu kwiatuszki, że trzeba Luisa na Francuza z Atletico wymienić.

ps. czemu liga typerów nie działa?

10

Atletico wyraźnie złapało wiatr w żagle i przyjedzie na Camp Nou z wielkimi apetytami. Dobrze, że po słabszych meczach Barcelona rozstrzelała w końcu przeciwnika. Już się weekendu doczekać nie można a tu jeszcze obowiązkowo trzeba zaliczyć 3 punkty po drodze.

0

Bardzo się cieszę, że w końcu Barcelona pokazała kawałek magii na boisku. Wiem, że przeciwnik w porównaniu do Getafe czy Chelsea nie potrafi bronić, ale jest nadzieja, że tak wysoka wygrana da ekipie Valverde paliwo na kolejne spotkania. Cieszy również bramka Cou oraz kilka dobrych akcji Dembele, który w końcu grając na luzie pokazał, że może być wspaniałym skrzydłowym na długie lata.

0

Kolejny puchar dla realu, tym razem w kategorii najbardziej żółtego i czerwonego obrońcy. Dobrze, że remontują na czas finału CdR łazienki na SB, bo jest szansa zamontowania kolejnych półek na takie trofea.

Girona to trudny przeciwnik, ale mam nadzieję, że ekipa Valverde pokaże, że wychodzi już z lutowego marazmu i zobaczymy pewną wygraną, aby nabrać pewności siebie przed ważnymi meczami z Chelsea i Atletico.

0

Dembele potrafi świetnie grać w piłkę tylko musi sobie o tym przypomnieć. Oby dostał swoją szansę w najbliższym spotkaniu, zwłaszcza, że mamy w lidze bezpieczną przewagę i gramy u siebie. Mam nadzieję, że także Cou wystąpi od pierwszej minuty, ale na pozycji Iniesty, gdzie czuje się najlepiej. Wolne powinien natomiast dostać Paulinho, który przyda się na trudniejsze spotkania.

3

Bardzo dobry wynik wywieziony z Londynu pozwala z optymizmem patrzeć na rewanż. Zwłaszcza, że Barcelona, gdy chce potrafi grać destrukcyjnie, co pokazał rewanż w Turynie. Chelsea będzie musiała się odsłonić, bo wynik 0:0 jej nic nie daje a Barcelona może sobie swobodnie rozgrywać w obronie. Ale o tym za dwa tygodnie. Jeszcze taki plus dla nas, że ekipa Conte ma teraz zabójczy terminarz i mogą być wymęczeni.

21

Barcelona musi otrząsnąć się z letargu i wrócić na właściwą zwycięską ścieżkę, bo inaczej marzenia o potrójnej koronie zostaną brutalnie zweryfikowane.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?