0

Zbliża się wielkimi krokami okienko transferowe więc i nazwisk będziemy na okładkach widzieli coraz więcej. Barcelona po raz pierwszy od lat będzie bardzo aktywna, bo wszelkie głosy na niebie i ziemi wskazują, że klub przeprowadzi kilka transakcji. Przede wszystkim odejdą zawodnicy, których skreślił Valverde lub którzy drużynie nie pomagają. Sam jestem ciekaw co postanowi trener w sprawie Rafinhy? Czy dostanie swoje minuty czy raczej będzie szukał szczęścia w innym zespole. Z klubem powinni natomiast się pożegnać: Arda, Suarez i Deul oraz Vidal (oczywiście pod warunkiem, że ktoś wyłoży minimum 15 mln na stół).

Co do wzmocnień to mam nadzieję, że Barcelona zaklepie Arthura z opcją zostawienia go w macierzystym klubie oraz rozejrzy się w Europie za zawodnikami, którzy za małe pieniądze mogą być cennymi nabytkami (Goretzka). No i kwestia Cou, na którego działacze nie powinni marnować czasu, bo Liverpool nie sprzeda go nawet jakby zawodnik przestał chodzić na treningi.

1

Mam nadzieję, że klub zaklepie sobie jego usługi zanim zwinie go ktoś inny. Mimo młodego wieku doskonale potrafi regulować tempo gry. Jak dostanie swoją szansę w reprezentacji to na pewno ją wykorzysta. Cena na pewno nie będzie mała, ale za 2-3 lata może być czołowym rozgrywającym świata. Lepiej go zaklepać niż łudzić się, że Liverpool zgodzi się sprzedać Cou w zimie.

0

Za takie pieniądze to niech sobie siedzi w PSG.

0

Jeśli rzeczywiście ktoś daje za niego 10 mln to klub powinien go sprzedać.

17

Wielkie spotkania mają to do siebie, że jak się je wygrywa to drużyna dostaje dodatkowego kopa. Tylko tyle, bo 3 punkty z Realem są tak samo ważne jak te z Malagą np.
Co do samego Paulinho to cieszę się, że w opozycji do wielu kazałem czekać z oceną jego transferu do nas. Jak utrzyma formę strzelecką i na koniec wyprzedzi C.Ronaldo i Benzemę pod względem bramek to każdy zapomni ile kosztował.

1

Znów nagonka na stronie na zarząd. A cóż takiego strasznego zrobili? Ano Amor powiedział, że możliwe, że działacze Barcelony rozmawiali z Francuzem. Gdyby wszczęto dochodzenie to żaden sąd nie jest w stanie tego udowodnić (no chyba, że nagrano spotkanie ukrytą kamerą).
Myślę, że Atletico nie może się pogodzić z faktem, że sami strzelili sobie w stopę obniżając klauzulę odejścia. Robią więc dobrą minę do złej gry i chcą pokazać kibicom, że "powalczą" o pozostanie Griezmanna.

0

Nie wiem czemu Messi nie patrzy w którą stronę rzuca się bramkarz. Wczoraj było widać w którą stronę pójdzie golkiper a Argentyńczyk i tak w niego strzelił. Dobrze, że nie był to karny decydujący np. o wygraniu LM.

2

Wiedziałem, że zaraz znajdzie się dziecko, które wyjedzie ze statystkami. Człowieku od dwóch lat największym atutem C.Ronaldo jest strzelanie bramek. Nie po akcjach indywidualnych, ale przez podania kolegów. W tym czasie Messi gra na 3-4 pozycjach na boisku i to od niego w głównej mierze zależy czy padnie bramka czy nie.

1

Większość fanów C.Ronaldo za 10-15 lat będzie kończyło studia, więc dalej będą opowiadać głupoty o tym, że był naj w historii.

5

Jaki ten świat dziwny. Wystarczy 5-6 w roku strzelić gola z karnego lub dobić na pustą, aby świat padł u twych stóp. Ale najbardziej humor poprawiają analizy fanów Realu, którzy na siłę próbują udowodnić wyższość "złodzieja" z Portugalii.

Dobrze, że Barcelona mimo już dwóch kradzieży w PD powiększa przewagę nad drugą Valencią i przystąpi do meczu z Madrytem w komfortowej sytuacji (jak wszyscy liczę dzisiaj na komplet punktów).

2

10 mln brutto to niecałe 5 mln na rękę więc jakiejś kosmicznej pensji nie będzie dostawał. A jest to bardzo uniwersalny zawodnik, który może występować na wielu pozycjach.

0

Jak pisałem wcześniej Barcelona potrzebuje w zimie przynajmniej dwóch nowych zawodników, aby myśleć poważnie o wygraniu PD i LM. Priorytetem jest kupno stopera. Potrzebny jest również ofensywny środkowy pomocnik. I tutaj sytuacji jest trudna, bo Cou, na którego uparła się Blaugrana w Europie już nam nie pomoże. Może rozwiązaniem będzie postawienie na Rafinhę, bądź sprawdzenie Aleni.

5

Fenomen tego zawodnika polega na tym, że potrafi on grać na przyzwoitym poziomie w każdym klubie. W każdym oprócz Barcelony. Jeśli są jacyś chętni na jego usługi (transfer a nie wypożyczenie) to klub powinien wysłuchać ofert.

0

Dziwne, że gazety madryckie nie doceniły geniuszu ZZ i najlepszego gracza kosmosu - C.Ronaldo, bo Real zagrał spektakularne zawody. Czapki z głów.

Coraz bliżej okienka transferowego i coraz częściej na okładkach pojawiać się będą kolejne wzmocnienia Barcelony. Mam nadzieję, że klub kupi przynajmniej 2 zawodników i pozbędzie się balastu obciążającego kasę klubu.

17

Co widział w Turanie? Ano walecznego, dynamicznego i dobrego technicznie zawodnika, który dobrze się czuje w grze kombinacyjnej. Nie jest winą LE, że po opuszczeniu Atletico Turek zapomniał o swoich walorach.

6

Mascherano jak chce odejść i można na nim zarobić podwójnie (kwota odstępnego + plus zaoszczędzona pensja) to klub nie powinien robić mu problemów. Co do jego następcy to nie wiem czy powinien to być Mina, zwłaszcza, że nie miał on do czynienia z europejską piłką. Może lepiej opłacić klauzule Inigo?

2

Wszyscy piszą, że Chelsea zawsze potrafiła Barcelonę zamęczyć, ale nikt nie zwrócił uwagi, że ekipa Valverde potrafi być do bólu taktyczna. Pojedynek w Turynie pokazał, że każda defensywnie nastawiona drużyna potrafi zginąć od własnej broni - szczelnie ustawionej obrony. Do lutego wróci Umtiti i jeśli wszyscy będą zdrowi to ciężko będzie Chelsea rozbić szczelny mur obronny.

0

Do spotkań z Chelsea zostało bardzo dużo czasu więc Valverde może spokojnie popracować nad poprawą gry. Przede wszystkim mam jednak nadzieję, że z zespołu odejdą niepotrzebni gracze i że klub wzmocni się 1-2 zawodnikami.

0

Gdyby Fabregas potrafił utrzymać wspaniałą formę przez cały sezon to byłby najlepszym środkowym pomocnikiem świata. Zawsze jednak po genialnej jesieni na wiosnę ledwo przędzie. Oby tak było i tym razem.
Pedro jest bardzo ambitny tylko jego kariera nigdy nie nabrała rozpędu.

2

Trudne dla Barcelony losowanie, ale na szczęście do lutego Valverde może odpowiednio przygotować zespół.

Co do Real-PSG to najważniejsze, że na tym etapie odpadnie jeden z faworytów i wcale nie jest powiedziane, że będzie to ekipa z Madrytu.

2

Czy ktoś jeszcze traktuje te wyróżnienia poważnie? Nie liczy się wkład INDYWIDUALNY w osiągnięcia drużyny. Teraz to drużyna, która wygrywa daje ci nagrody typu złota piłka.

16

Najważniejsze, że we wczorajszym spotkaniu obyło się bez kolejnych urazów. Teraz wszystkie siły można skupić na PD, bo wielkimi krokami zbliżają się GD, których nie można przegrać.

Nie ma się co jarać losowaniem LM, bo wiadome, że uefa nie dopuści, aby ich pupilkom z Madrytu stała się krzywda i aby trafili na City, MU czy PSG. W ciemno obstawiam, że będzie to Roma lub Besiktas.

0

Po co zastanawiać się z kim gra Real? Dostaną znów ze dwa karne z kapelusza, aby mogli obronić zaliczkę z pierwszego spotkania i przejdą dalej.
Barcelona trafiła najgorzej jak mogła, bo dla Celty jedyną szansą na dostanie się do europejskich pucharów jest właśnie wygranie CdR. Pozostaje mieć nadzieję, że do stycznia skuteczność wróci.

1

Brakującym ogniwem Barcelony jest środkowy pomocnik potrafiący zagrać piłkę za obrońców, aby od następnego sezonu przejął pałeczkę od Iniesty. Skrzydłowym będzie Dembele jak wróci do zdrowia.

3

Dziwię się, bo machina, która wspaniale gra teraz może w lutym się zaciąć lub mogą PSG czy City mieć problemy z urazami. Barcelona może wrzucić wyższy bieg. Wiele może się wydarzyć.
Wyniki z mocnymi rywalami mówią za siebie? Od porażki z Realem nie przegraliśmy z żadną ekipą z czołówki. Wywieźliśmy punkt z Turynu, gdzie rok temu zostaliśmy rozbici. Zremisowaliśmy z Atletico i Valencią (szkoda, że sędziowie ukradli nam 2 punkty), wygraliśmy z Sevillą i Juve. Więc wyniki z czołowymi ekipami mamy rewelacyjne. Martwić może gra i styl, ale to jest do poprawienia, zwłaszcza jak klub wzmocni się w zimie.

3

Nie rozumiem jak większość może pisać, że CIty i PSG są w LM poza zasięgiem. Przecież do fazy pucharowej jest ponad dwa miesiące i w tym czasie wiele się może zmienić. Równie dobrze ekipy te mogą złapać zadyszkę i obniżyć loty.

Nigdy nie sądziłem, że to napiszę, ale trzymam kciuki za Vermę, aby udźwignął ciężar i pomógł Barcelonie w PD.

0

Jak tu się nie śmiać z Realu jak awansowali do dalszego etapu CdR tylko przez sędziów z pierwszego spotkania? Swoją drogą co musi czuć ZZ jak wpuszcza zmienników a ci przechodzą obok meczu i dopiero Bale musi im ratować skórę.

Mam nadzieję, że dzisiaj z pierwszej kadry zobaczymy tylko zmienników i połówkę dostanie S.Roberto wracający do zdrowia po urazie. Reszta niech odpoczywa i zbiera siły na dalszą część sezonu.

44

Z każdą kolejną wygraną Valverde miałem dziwne wrażenie, że znowu sędziowie będą chcieli podkładać kłody pod nogi, aby tylko wybić drużynę z rytmu. W pierwszej połowie Barcelona stłamsiła rywala, strzeliła gola, którego tylko "arbitrzy" nie widzieli. Z przebiegu spotkania można łatwo wywnioskować, że okradziono lidera z wygranej. Oby takich kwiatków było mniej, ale mając w pamięci poprzedni sezon czuje, że im bliżej końca ligi tym będą większe problemy.

0

Mam dziwne wrażenie, że po powrocie do Barcelony chwycił go paraliż. Skrzydłowy aby się wykazać powinien zrobić w spotkaniu kilka rajdów, aby odciążyć obrońców. A Deul? Gra jakby kazano mu tylko podawać do sławniejszych kolegów.

0

Valverde kolejny raz udowodnił, że dobro drużyny jest dla niego ważniejsze niż indywidualności. Z tej prostej przyczyny, że chciał wywieźć remis z Turynu na boisku nie pojawił się Messi, który bronić nie potrafi. Poświęcił także Suareza, który błąkał się po skrzydle. Wszystko, aby osiągnąć cel.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?