4

Wszystko ładnie i pięknie, ale nie bierze się pod uwagę jego podatności na kontuzje. Mijają lata a Thiago nie może bez problemów zdrowotnych rozegrać żadnego sezonu. Załóżmy, że go kupimy a on wypadnie akurat na mecze w lutym i marcu i znów zostaniemy z taką samą linią pomocy jak obecnie. Druga sprawa to fakt, że nie może wskoczyć na światowy poziom, jest dobry, ale nie decydujący. Jedynie co przemawia za jego transferem to dopuszczalna jak na warunki europejskie cena oraz znajomość systemu gry.

1

Wybrną w ten sposób, że kupią AG i w środku pola zostaniemy z Cou, Rakiticiem i Busquetsem, ewentualnie Messi będzie grał jeszcze dalej od bramki i posyłał piłki do napastników. W ostateczności zostaje jeszcze S.Roberto, który ma czasami przebłyski i potrafi dobrze rozegrać. Natomiast ławka w postaci Suareza czy Paulinho to już dramat, bo w przypadku urazu Cou nie leżymy i kwiczymy.

8

Real to wszystkich młodych zdolnych chce mieć kupionych, szkoda tylko, że nie idzie to w parze z ich rozwojem. Posiedzą na trybunach, pograją w Fifę w domu i odejdą za 3-4 lata do innego zespołu.

2

Kolejny dzień i kolejne wymysły prasy, aby tylko było co komentować. Temat Thiago nie powinien być rozpatrywany. Po co nam zawodnik, który nigdy nie wejdzie na wyższy poziom, bo jak się rozegra to łapie uraz?

0

Inter ma problemy z FFP i przez to nie może tyle Barcelonie zapłacić.

0

Wchodzi człowiek na stronę, chce poczytać co tam u zawodników Barcelony a tu jak zwykle w sezonie ogórkowym kabaret transferowy w wykonaniu gazet. Może niech się już te mistrzostwa zaczną. Przynajmniej będą pisać o czymś innym.

0

To źle pamiętasz. Prześledź najpierw wszystkie transakcje.

0

Już widzę jak Levy zgodzi się oddać Eriksena. Przecież to byłaby saga dłuższa niż powrót Fabregasa. Poza tym skąd klub weźmie 200 mln na jego sprowadzenie?

1

A czy ja napisałem, że oczekuje od niego cudów? Napisałem za to, że chłopak ma dużo czasu, aby wejść na wyższy poziom bo potencjał ma ogromny.

0

Dembele jak na razie najwięcej swoich walorów prezentuje w meczach o małą stawkę. Dobrze, że chłopak ma dużo czasu, aby wejść na wyższy poziom.
Barcelona chce Thiago? Tylko czy jest nam potrzebny zawodnik, który jest stałym klientem lekarzy? Po raz kolejny piszę, że może warto zaryzykować i postawić na Arthura i Alenę.

Jeśli Pochettino nie ma wpisanej kwoty odstępnego to Real może zapomnieć o nim. No chyba, że Perez rozbije bank.

0

Dzięki za korektę :). Jak się człowiek spieszy to i głupoty wypisuje.

0

Trzeba przewietrzyć szansę i przejść z ilości w jakość. Może w końcu pozwoli to na dobrnięcie do półfinału LM? Tylko kto namówi Valverde na rotacje?

0

Odszedł trener, który miał więcej szczęścia niż rozumu a tu w gazetach płacz. Jeszcze rozumiem dzienniki katalońskie, które rozpaczają, bo niestety na ławce Realu zasiądzie w końcu trener z prawdziwego zdarzenia, ale żeby płakały gazety z Madrytu, gdy na spotkaniach ZZ ludzie machali białymi chusteczkami? Paranoja. Na szczęście nie nasz cyrk.

Ciekaw jestem jak będzie wyglądała nasza kadra na następny sezon. Odejście Iniesty skomplikowało sytuację i klub musi zakontraktować nowego pomocnika. No i jeszcze stoper do oglądania jakości wykonania siedzeń na ławie potrzebny. AG raczej do nas trafi, no chyba, że nagle coś mu się odmieni.
Niepotrzebnych zawodników mam nadzieje, że klub sprzeda a nie wypożyczy z nadzieją na rozwój. Tylko w razie czego koniecznie trzeba zawrzeć kwotę odkupu.

3

Po co nam taki szklany zawodnik, który nie może wejść na odpowiedni poziom, bo łapie uraz? Może warto zaryzykować i zamiast płacić wielkie pieniądze postawić na Alenę i Arthura? Zwłaszcza, że jeszcze sezon lub dwa będziemy mieć u siebie Rakitica i Paulinho, a ofensywnym pomocnikiem będzie Cou.

1

Każdy czołowy klub świata sprowadzając zawodnika ponosi ryzyko, bo wielu graczy nie potrafi się odnaleźć w nowym zespole lub pewnego poziomu po prostu nie przeskoczą. Xavi rzucił jakiś banał i teraz próbuje się dorobić do tego całą ideologię. Gdzie byłaby Barcelona, gdyby nie transfery Matsa, Umtitiego, Suareza, Rakitica, Paulinho, Neymara czy z ostatnich Cou i Dembele? Ile trofeów mniej byłoby w gablocie?

0

Jak wpłynie oferta powyżej 30 mln to nie ma się co zastanawiać.

1

Skoro mając w drużynie zdrowego Vermę wystawiał go tylko, gdy Pique lub Umtiti grać nie mogli to trudno oczekiwać, że nowy zawodnik, nie znający systemu gry będzie przez Valverde często wystawiany.

0

Ciekaw jestem jak sobie w Barcelonie poradzi. W Sevilli błyszczał, bo grał regularnie, w ekipie Valverde może zniknąć na 2-3 sezony, dopóki Pique z Umtitim będą zdrowi to oni będą grać wszystkie spotkania. Pozostaje trzymać kciuki, że zaprezentuje się dobrze w CdR.

0

Jeśli dla ciebie brak sukcesów w Europie nie jest powodem do smutku to przyznam, że cię nie rozumiem. Ja nie wymagam od Valverde, żeby w pierwszym roku swojej pracy zdobył potrójną koronę. Wymagam natomiast tego, żeby taki klub jak Barcelona nie błaźnił się na arenie międzynarodowej. A pojedynki z Romą to jeden wielki blamaż, zwłaszcza, że w przekroju dwumeczu Włosi byli zdecydowanie lepsi. Wymagam również, żeby trener mając 2 spotkania do rozegrania i mając przejście do historii na wyciągnięcie ręki nie kompromitował się zostawiając Messiego w domu (dał mu odpocząć na kolejkę przed końcem?) i wystawił Minę, który jest nieograny. Tylko tego wymagam. O stylu aż boję się napisać, żeby mnie nie ukrzyżowano.

0

I co z tego, że wygrywamy w PD z Realem jak w Europie od kilku lat nie istniejemy? Mało tego. Nie wchodzimy nawet do półfinałów LM, w których byliśmy stałym bywalcem. A eliminuje nas Roma. Nie PSG, Bayern czy City, ale Roma.

0

Sezon został spartolony przez Vaverde bo nie potrafił przejść Romy a w meczu decydującym o przejściu do historii tak ustawił 11, że zespół stracił 5 bramek. Jeśli dla ciebie to powód do dumy to współczuję.

0

Tylko tyle jesteś w stanie wypocić? Słabe to. Wielu specjalistów w Europie pisało, że pierwsza kadra w meczach z Romą wyglądała słabo pod względem motorycznym. Jeśli tego nie dostrzegasz to masz nikłe pojęcie o piłce.

1

Sezon zakończony wielkim rozczarowaniem, więc pora na małe podsumowanie. Valverde spartolił cały 2018 rok. Najpierw doszczętnie zajeżdżał pierwszą 11 czego efektem było frajerstwo stulecia z Romą. Potem, gdy zostały tylko dwa mecze do rozegrania, aby przejść do historii nagle przypomniał sobie, że Messi musi odpocząć i Mina jest nieograny. Efekt jest taki, że to Real przeszedł do historii a Barcelona została europejskim średniakiem.

Kolejny sezon może być jeszcze gorszy, bo Valverde nie lubi rotacji i znowu w marcu Barcelona będzie oglądać LM w tv. Na pocieszenie Real zostawi nam CdR i może ligę (o ile w Madrycie nie dojdzie do rewolucji kadrowej). I szlag człowieka trafia jak pomyśli, że mając najlepszego piłkarza w historii w optymalnym dla niego wieku Barcelona nie przekuwa tego na sukcesy w Europie.

1

Wymiotuję już tym wychwalaniem ZZ pod niebiosa. Jedyne w czym się chłop wykazał to zrobił szum medialny, iż Real jest krzywdzony. Efekt? Kolejne kontrowersje na korzyść ekipy z Madrytu i kolejny finał kupiony przez Pereza u przyjaciół z uefy.

Szkoda, że Valverde spier... całą ciężko wykonywaną pracę w Rzymie bo dziś to my moglibyśmy pasjonować się pojedynkiem o wygranie LM.

0

Powiedz mi ile szans dostał Alena w pierwszym zespole. Nie chodzi mi o mecze w CdR gdzie większość składu to byli gracze rezerwowi. Jakość piłkarza i jego umiejętności wychodzą, gdy na boisku ma z kim pograć. Jestem pewien, że mając u boku Iniestę, Messiego czy Suareza Alena byłby dużo bardziej przydatny od D. Suareza, który gra niczym dziecko we mgle. Poza tym jak masz możliwość to obejrzyj sobie kilka całych spotkań Barcelony B i zobacz jak gra Alena.

1

Minę wypożyczyć skoro uparli się na Atrhura, ale D. Suareza i Vidala tylko sprzedać, bo są za słabi na Barcelonę. Alena natomiast powinien na stałe dołączyć do kadry pierwszego zespołu.

1

Problemem defensywy nie są obrońcy, ale Valverde, który najpierw notorycznie olewał Minę, aby ostatecznie wrzucić go do oceanu. Ile było spotkań, w których można było wpuścić rezerwowych obrońców i ich ograć? Zamiast tego Pique z Umtitim nie grali tylko wtedy, gdy nie mogli. Przyjście kolejnego stopera niczego nie zmieni, gdy trener nie zmieni swojego nastawienia co do rotacji.

1

Człowieku nic nie zamaże blamażu z Romą czy utrata 5 (!) bramek we wczorajszym spotkaniu. Była szansa przejść do historii, ale Valverde spartolił ją doszczętnie. Tyle w temacie.

10

Frajerstwo w Barcelonie po raz kolejny sięgnęło zenitu. Na wyciągnięcie ręki historyczny sezon bez porażki, gdzie do rozegrania zostają dwa mecze. Co robi Valverde? Ano w tak ważnym spotkaniu zostawia Messiego w domu a na boisko wypuszcza eksperymentalny skład. W imię czego? Żeby zawodnicy odpoczęli przed finałem LM, którego nie gramy?

Nie wróży to dobrze na kolejne sezony w Barcelonie, bo trener chyba nie ma pojęcia o stosowaniu rotacji. W środku sezonu, gdy trzeba było dać odpocząć niektórym graczom to zajeżdżał podstawowych graczy czego efektem było frajerstwo stulecia z Romą. Jak zostało tylko dwa mecze do końca to nagle przypomniał sobie, że taki Mina z Vermą się nie nagrali. Aż strach pomyśleć co zrobi trener gry dostanie Aleną czy Arthura. Pewnie zagrają w ostatniej kolejce PD, gdy będziemy bić się o mistrza i przegramy.

2

Nie wiem czemu są jeszcze na tej stronie ludzie, którzy dziwią się, że graczy z Katalonii w Hiszpanii traktuje się dużo surowiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?