0

Ciekawi mnie tylko ile będzie zarabiał, bo jeśli więcej niż 5 mln to nie mam pytań do Bartka i spółki. Czemu nie można zaproponować im umów, aby dostawali podwyżkę dopiero jak na to zasłużą?

0

Jeśli Rafinha romansuje po cichu z Interem i odrzuca możliwość przenosin do Anglii to powinien dostać od klubu 2-3 tygodnie wolnego bez treningów, aby przemyślał swoją sytuację.

Przed Abidalem najtrudniejsze z wyzwań: sprzedać niechcianych przez nikogo zawodników. Wieczne wypożyczanie skończy się odejściem za darmo. Niech więc klub zarobi w końcu jakieś pieniądze, nawet jakby to miały być grosze.

Najważniejsze zadanie przed Bartkiem i spółką jest banalne: zacząć podpisywać umowy z głową, aby Douglasy nie zarabiały kokosów.

11

Hazard jest nam niepotrzebny, co nie znaczy, że klub nie może napsuć krwi Perezowi, który stoi pod ścianą i sprowadzić kogoś za C.Ronaldo musi. Teraz Barcelona powinna skupić się na sprzedaży zawodników niechcianych, bo lista jest długa, a chętnych brakuje.

Propaganda Asa, który nie chce, aby ktoś spoza środowiska madryckiego dostał złotą gałę sięga zenitu. Modric dopiero w dogrywce zaczął coś grać. W regulaminowym czasie wózek ciągnęli inni gracze z Rakiticem na czele.

2

Klauzulę Langleta to opłacają już dobry tydzień i dalej opłacić nie mogą. Może to przez niezdecydowanie zarządu, który nie musi już Miny sprzedawać po niespodziewanym odejściu Paulinho, a może klub chce najpierw za Kolumbijczyka dostać jak najwięcej a dopiero potem skupi się na sprowadzeniu gracza Sevilli.

Rabiot jak najbardziej tak, ale za rok i to za darmo. Dogadać się z zawodnikiem i zrobić PSG w konia. No chyba, że szejk zgodzi się go oddać za 25-30 mln. Do rotacji będzie w sam raz.

Niech Barcelona złoży oficjalną ofertę za Hazarda. I tak go nie kupią, ale przynajmniej skomplikują życie Perezowi, który po odejściu C.Ronaldo musi sprowadzić jakąś gwiazdę.

0

Ronaldo wiedział, że nie ma już szans w rywalizacji z Messim dlatego uciekł do Juve. Skończą się więc porównania do Argentyńczyka a złodziej będzie mógł wbijać bramki ogórkom z Włoch.

55

Tak sprzedać dwóch zawodników, którzy mają w najbliższych latach być napędem nowej Barcelony, aby zabezpieczyć pozycję, którą mamy obsadzoną. Skąd się biorą ludzie z takimi pomysłami?

19

Rafinha powinien zostać wyłączony z treningów, aby przemyśleć sobie pewne rzeczy. Skoro Barcelona mówi jasno i wyraźnie, że rozmów z Interem nie będzie, bo Włosi nie chcą płacić, to zawodnik Barcelony powinien to uszanować. A jak mu się to nie podoba to niech wykupi się sam z klubu i negocjuje z kim chce.

O Thiago pisałem już wcześniej i zdania nie zmienię. Jeśli wybawieniem naszej pomocy ma być zawodnik, który przez urazy nie może ustabilizować formy, to lepiej niech Valverde postawi na Arthura czy S.Roberto jako zmienników dla Cou i Rakitica. No chyba, że Bayern sprzeda go za 50 mln to można go kupić.

Skąd oni wzięli cenę SMSa jak prezes Lazio żąda ponad 100 mln? Poza tym taki piłkarz jest nam niepotrzebny.

Wyciągnięcie kogoś z Chelsea będzie praktycznie niemożliwe jeśli rzeczywiście nowy trener postawił taki warunek. Lepiej więc rozejrzeć się za bardziej realnymi wzmocnieniami niż tracić czas na mrzonki.

4

Tylko jakby pograł taki Arthur w innym zespole w Europie i odpalił to teraz musielibyśmy za niego płacić pewnie ze 100 mln. Poza tym nikt nie daje ci gwarancji, że taki np. Eriksen jakby do nas trafił to grałby jak z nut i nie stracił swoich walorów. Każdy transfer jest ryzykiem. Lepiej więc wydać 30 mln niż pluć sobie w brodę za 2-3 lata, gdy cena Arthura skoczyłaby dwukrotnie.

2

Bardzo się cieszę z tego transferu, bo jak wypali to możemy mieć pomocnika na długie lata. W najbliższych 2 latach spokojnie będzie wchodził do zespołu, aby zastąpić Rakitica.

5

Sevilla sama sobie winna, bo w lidze zajęła odległe miejsce i teraz musi grać w eliminacjach pucharów europejskich. Poza tym to dla mnie nieporozumienie, że Mistrz Hiszpanii i wygrany CdR z urzędu nie dostaje Superpucharu. Powinni zmienić te chore przepisy.

2

Pozostaje nam kibicom trzymać kciuki, aby jak najszybciej wkomponował się w zespół i poznał system gry. Wszystkim opluwającym ten transfer pokazuje środkowy palec. Dla was transfery się liczą tylko wtedy, gdy zawodnik jest sławny. Dobrze, że Barcelona zaczęła inwestować w przyszłość.

1

Jak przychodził Paulinho to 95% kibiców bluzgało na niego i zarząd. Jak klub chce go sprzedać z zyskiem ludzie piszą, że 50 mln to mało, że lepiej go zostawić itd. Ogarnijcie się. Oferta z Chin to niepowtarzalna szansa na sprzedanie wiekowego zawodnika, który jest w Barcelonie tylko rezerwowym. Cena jest kosmiczna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że to połowa kwoty za C.Ronaldo! Mam tylko nadzieję, że klub odpowiednio spożytkuje tę kasę i oprócz Arthura kupi jeszcze jednego pomocnika.

0

No to jedziemy dalej: Henrique, Maxi Lopez, Caceres.

Idealizowanie Laporty jako świetnego negocjatora jest śmieszne, bo miał on więcej wpadek na rynku transferowym od Bartka.

0

Chygryński, Ibra, Keirrison, Hleb ... wymieniać dalej?

1

Ciekaw jestem czy równie statycznie zachowywaliby się agenci piłkarzy, gdyby ci zarabiali w klubie np. okrągły milion euro. Myślę, że w takim wypadku na stole już leżałoby z 10 ofert.

0

Radzę sobie przypomnieć jakie transferowe kwiatuszki miały miejsce za kadencji Laporty.

5

Może Barcelona też powinna pokazać, że nikt z nią nie będzie pogrywał i kupić De Ligta.

1

Oferta 50 mln za rezerwowego gracza, który jest po 30 to jak wygrana w totka. Za te pieniądze można zaklepać usługi De Jonga lub kupić prawego obrońcę. Dzięki temu mielibyśmy w pomocy mieszankę rutyny i młodości. W pomocy po ewentualnym odejściu Paulinho zostaliby jeszcze Busquets, Rakitic, Cou, S. Roberto, Suarez, Arthur, drugi Busquets czy Alena, a nie zapominajmy, że jak nie dostaniemy konkretnej oferty to pewnie i Rafinha, więc tragedii nie będzie.

11

Mam nadzieję, że działacze przyjmą ofertę za Paulinho. Świetnie wkomponował się w zespół, ale wiek robi swoje. Poza tym 50 mln można przeznaczyć na kolejnego zawodnika, bez znacznego nadwyrężania kasy klubowej. No i nowy nabytek Arthur nie zabierze miejsca w kadrze Minie, bo zwolni się jedno miejsce dla gracza bez paszportu. Ciekawe jak klub rozwiąże sprawę z prawą obroną, bo wszyscy piszą, że S.Roberto będzie grał w środku pola. Z samym Semedo to my świata nie zwojujemy, no chyba, że wbije on na wyższy poziom jak zacznie grać regularnie.

Martwi brak zainteresowania naszymi odstrzelonymi. Konkretów za Gomesa, Vidala czy Munira brak. Byle nie wymyślili wypożyczenia.

0

Cierpliwie poczekam na artykuł, który obiecała napisać redakcja.

0

Oczywiście, że dwa miesiące zostały. Tylko niektóre ruchy można wykonać dużo szybciej. Skoro Ajax nie zejdzie z ceny De Jonga to Arthur już powinien być zawodnikiem Barcelony. Skoro Sevilla nie chce negocjować to klub powinien wpłacić klauzulę Lengleta. I wtedy można skupić swoje działania na pozbyciu się niepotrzebnych graczy, bo lista jest bardzo długa.

0

Najpierw trzeba będzie przekonać Valverde, że Pique z Umtitim ciągle grać nie mogą, co wcale nie będzie proste. Po drugie nie wiadomo jak zawodnik Sevilli poradzi sobie u nas. Proces aklimatyzacji i nowy system gry mogą spowodować, że gracz dopiero w kolejnych latach będzie wzmocnieniem.

1

Podsumowanie: Mina wraca do klubu i nie wiadomo co Valverde i działacze z nim zrobią. Pewnie jak wpłynie oferta rzędu 35-40 mln to Barcelona go sprzeda.
Problem z Gomesem, którego nikt nie chce i pewnie za 30 mln nikt nie weźmie.
Brak konkretów w sprawie Vidala, który szukać szczęścia będzie we Włoszech.
Klub nie ma pomysłu co zrobić z Munirem, który na rynku nie ma dobrej opinii.
Marlon miał być sprzedany, konkretów nie ma.
Lenglet dalej jest zawodnikiem Sevilli i działacze tego klubu nie ułatwią zadania naszym negocjatorom.
Arthur dogadany z Barceloną siedzi cierpliwie w Ameryce Południowej i trzyma kciuki, aby dogadany transfer doszedł w końcu do skutku.
Cillessen pewnie ma kilka ofert, ale bez konkretów. Wiele zależeć będzie od bramkarza Romy.
Willian skupia się na MŚ i pewnie do konkretów nie dojdzie przed odpadnięciem Brazylii. Kluby pewnie się nie dogadają, chyba, że zdesperowany Valverde bez niego kadry nie będzie układał.
Paulinho ma dylemat i nie wiadomo czy zdecyduje się pozostać w klubie, zwłaszcza, że za zawodnika Barcelona może dostać 50 mln.
De Jong spaceruje z głową w chmurach i zastanawia się czy za rok będzie grał w PL.

3

Obojętnie gdzie byle by go sprzedać.

2

A kiedy Barcelona Minę sprzedała, bo chyba coś niedoinformowany jestem? Poza tym skąd wiesz, że Valverde po MŚ nie zmieni zdania i nie zechce częściej na Kolumbijczyka stawiać?

6

Już znalazł się pretekst, aby sobie poużywać na zarządzie i osobach odpowiedzialnych za transfery. Nieważne, że większość z krytykujących to dzieci nie mające pojęcia o realiach dzisiejszego świata. Im się wydaje, że to jak kupienie lizaka w sklepie. Skoro wam tak dobrze idzie to idźcie do sąsiada niech wam odda po promocji telewizor. Zobaczymy co osiągnięcie.

Dziwne zachowanie Sevilli. Chyba mają nadzieję, że zawodnik zmięknie, zmieni decyzję i zostanie w klubie.

0

Barcelonie w przypadku odejścia Holendra potrzebny jest doświadczony bramkarz, żeby wywierał presję na Ter Stegenie. Rywalizacja najpierw z Bravo a teraz z Cillessenem spowodowała, że Niemiec wbił na wyższy poziom.

9

Czyżby CR na stare lata postanowił dopracować do perfekcji wymuszanie wolnych i padanie na zawołanie? Włoska szkoła nie ma sobie w tej kategorii równych.

11

Gdybanie to chyba ulubione zajęcie malkontentów. Skupmy się na faktach: naszym zawodnikiem jest Dembele. Mbappe jest graczem PSG. Smuci natomiast podejście wielu znawców, którzy skreślają naszego zawodnika i piszą o wielkim niewypale transferowym. Wiele razy w przeszłości pisałem, że transfer można oceniać dopiero po odejściu gracza z danego klubu. Mam wewnętrzną satysfakcję, że jako jeden z nielicznych dawał Paulinho szansę. Czemu więc znawcy z tej strony nie chcą dać czasu Dembele, który stracił większość sezonu przez kontuzję? Co z tego, że obecnie jego młodszy kolega jest dużo lepszy. Zobaczymy gdzie będą obaj i co osiągną za kilka lat. Skupmy się więc na kibicowaniu Dembele, aby omijały go urazy i żeby wszedł na wyższy poziom jak najszybciej.

0

Jakie poruszenie na stronie, bo zarząd kupił zawodnika z Lazio za niebotyczne pieniądze. Ale zaraz. Nie ma jeszcze potwierdzenia transferu? Na pewno działacze włoskiego klubu wiedząc, że zgłasza się słynna Barcelona dla jej dobra odrzucili propozycję. I dobrze bo w Dumie Katalonii pracują sami nieudacznicy, którzy informacje o tym kogo kupić czerpią z fcbarca.com.

Chciałbym, aby w tym tygodniu klub oficjalnie zaklepał Lengleta i Arthura. No i jakby się jeszcze udało sprzedać kogoś z niechcianych to początek okienka będzie wyglądał rewelacyjnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?