19

Wszyscy zapominają, że Xavi w wieku Arthura też niczym szczególnym nie imponował. Niektórzy w klubie nawet zastanawiali się czy go nie sprzedać. Brazylijczyk wczoraj pokazał, że doskonale potrafi utrzymać się przy piłce, co w środku pola jest bardzo ważne. Jak zacznie grać regularnie to jestem przekonany, że z czasem zacznie zagrywać prostopadłe piłki. Tylko pytanie czy Valverde zaryzykuje i postawi na niego?

1

Pozostaje mieć nadzieję, że przeciwnicy nie będą atakować. Wtedy na pewno zachowamy czyste konto. A tak już zupełnie serio to mam nadzieję, że w końcu obrona Barcelony zagra najbliższe spotkania na zero z tyłu. Umtiti natomiast niech się leczy, aby był w pełni sił na wiosnę.

3

Pisałem już wcześniej, że VAR nic nie zmieni bo dalej będą korzystać z niego na konkretne potrzeby. Sprawdziło się już po 7 kolejkach. Szkoda tylko, że taka polemika pojawia się, gdy blamaż goni blamaż ze strony Barcelony.

21

Nie chcę być jakimś optymistą, ale może dobrze, że zadyszkę złapaliśmy na początku sezonu. Zrządzeniem losu mimo tak fatalnej postawy Barcelona dalej jest liderem PD. Pozostaje trzymać kciuki za Valverde, aby ogarnął ten burdel i przygotował dobrze zespół do meczów z czołówką ligi.
W LM jestem przekonany, że zobaczymy inny zespół.

0

Nie obrażaj mnie porównaniem do tego "pana".
Czemu nie mogę krytykować Messiego za to, że nie zachowuje się jak kapitan? Powinien pierwszy wyjść z inicjatywą wspólnej pogadanki tak jak to robili poprzedni kapitanowie. Ale do tego trzeba mieć jaja, których Argentyńczykowi brakuje.

Valverde to beton o czym świadczy notoryczne pomijanie młodych zawodników w kadrze. Jedziemy do ostatniej ekipy w tabeli a trener zamiast dać szansę Mirandzie wystawia na lewej Vermę. Teraz pojawia się news, że Barcelona będzie rozglądać się za zmiennikiem dla Alby.

9

Messi nie pojawił się na rozmowie z Valverde? Kapryśna ta nasza gwiazda. Dostaje to co chce, a kiedy jest źle to nie potrafi zachować się jak prawdziwy kapitan i pogadać w zamkniętym gronie.
Barcelona ma zmiennika dla Alby, ale dopóki nie będzie miał 26 lat i kilku rozegranych sezonów w silnej lidze to Valverde na niego nie postawi. Tak samo jak Pique czy Busquets nie wylądują na ławce. Z betonem nie wygrasz.
Dobrze, że jest jeszcze dużo czasu do najważniejszych rozstrzygnięć tego sezonu, bo gdybyśmy teraz mieli grać mecz pucharowy w LM, to byłaby tragedia.

5

Dalej nic się nie zmieni. Real będzie traktowany przez VAR ulgowo i wybiórczo, bo to sędzia decyduje czy skorzysta z powtórki.

1

Może piłkarze tak bardzo przejęli się tym, że chcą wygrać LM, że postanowili olać ligę? Innego wytłumaczenia nie widzę. Skoro na boisku gra 2-3 zawodników a reszta udaje byle dotrwać do końcowego gwizdka to coś jest nie tak. Niektórzy piszą, że Valverde nie winią za porażkę. A kto wystawił w pierwszym składzie Pique na środku obrony? Kto na lewej dał grać Vermie? Przecież było wiadome, że Leganes będzie grało na szybkiego napastnika. A trener zrobił wszystko, aby im zadanie ułatwić.
Inną kwestią jest to, że wychodzimy na przeciwnika bez nominalnym bocznym obrońców, więc kto ma robić wiatr na skrzydłach?
Jeśli Barcelona i Valverde nie wyciągną wniosków z tej porażki to będziemy mieli nikłe szanse nawet na Puchar Króla. Pocieszające jest tylko to, że to początek sezonu i może za 2-3 miesiące gra zespołu będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Na koniec o Messim. Szkoda, że nie mamy kapitana. Może kiedyś się pojawi.

6

W zimie ani Barcelona ani MU na tym transferze by dobrze nie wyszły więc nie ma sensu o tym pisać. Zwłaszcza, że obecny pracodawca Francuza wycenił go na 200 mln funtów. Lepiej spokojnie pracować z tymi zawodnikami, których się ma, a zakupy zorganizować w lecie. Zwłaszcza, że Suarez będzie potrzebował godnego zmiennika/następcę.

3

Stara piłkarska prawda mówi, że nie należy oglądać się na przeciwnika tylko skupić się na swojej grze. Barcelona powinna po poprzedniej kolejce mieć komplet punktów, ale podała Gironie pomocną dłoń (no i sędzia dołożył swoje). Nie ma co liczyć na Sevillę czy Atletico, bo nam również w spotkaniach z nimi może się potknąć noga. Trzeba grać konsekwentnie i wygrywać.

56

Czerwona kartka jak najbardziej zasłużona, ale dlaczego sędzia nie zdecydował się na obejrzenie powtórek przy sytuacji z Busquetsem, Messim? Dlaczego Alcala za atak łokciem nie dostał drugiej żółtej kartki? Jak widać VAR został zastosowany wybiórczo.

Żeby nie było to Barcelona po raz kolejny pokazała, że nie potrafi dobić rywala i podaje mu pomocną dłoń.

12

Już wiem po co w Hiszpanii VAR wprowadzono. Żeby mógł real dostać mistrzostwo. Sędziowie gdy Barcelonę trzeba było ukarać to sięgnęli do powtórek.

9

Nie wiem dlaczego dziwicie się, że C.Ronaldo dostał czerwoną kartkę. Jak grał w białej koszulce to wszyscy sędziowie odwracali głowę, aby nie zauważyć chamskich uderzeń i kopniaków. Teraz gra już w innej ekipie i okres ochronny się skończył.

2

Valverde preferuje bardzo wyrafinowany football. Jeśli trzeba odpocząć przy 1:0 to zawodnicy cofają się dając przeciwnikowi pole. Może to okazać się kluczowe, bo zawodnicy przez parę tylko minut w połowie wbijają najwyższy bieg. Najważniejsze rozstrzygnięcia przyjdą dopiero w marcu i kwietniu i wtedy zaoszczędzone siły pierwszej 11 mogą być na wagę złota.

3

Dziś bez rotacji, następne pojedynki to szansa dla Arthura i reszty.

2

Akurat zespołu grające ofensywną piłkę w starciu z Barceloną nie mają szans, więc spodziewam się, że Holendrzy staną w 9 w obronie. Liczę na łatwą wygraną, bo w grupie tej o pierwszym miejscu może decydować bilans bramkowy.

4

Spokojnie. Zniknie w dwóch następnych spotkaniach i będzie sprzedawany do PL. Trudno oczekiwać, że tak młody zawodnik będzie perfekcyjny. On jeszcze bardzo dużo rzeczy musi poprawić. Pozostaje trzymać kciuki za jego zdrowie, bo może okazać się kluczowym zawodnikiem w obecnym sezonie.

1

W Madrycie wszystkim na głowę widzę bije. Zawsze coś im nie pasuje. A to przed sezonem najeżdżali na VAR, a to przeciwnik chce wygrać ligę grając za oceanem mecz derbowy. Biedny ten Real. Dobrze, że chociaż w LM sędziowie bronią ich rękami i nogami, bo Perez i reszta wylądowaliby w wariatkowie.

Mam nadzieję, że Valverde na przekór wszystkim wystawi dzisiaj najmocniejszy skład, bo przeciwnik od lat nam nie leży i trzeba zgarnąć 3 punkty. Na rotacje przyjdzie czas w kolejnych dwóch spotkaniach.

12

Temat płac wraca jak bumerang. Na horyzoncie mamy kolejne podwyżki dla zawodników, budżet napięty a tu Alba, Busquets i może Rakitic będą zarabiać więcej. Dziwne to czasy, że dopiero odejście Messiego zrównoważy budżet.

Po wypowiedzi prezesa PSG mam nadzieję, że Barcelona zrobi wszystko, aby Rabiot do nas trafił. Przynajmniej zniknie na chwilę ten fałszywy uśmiech z gęby szejka.

3

Dopiero po obecnym sezonie będziemy wiedzieć na co stać obecną kadrę i czy trzeba będzie kupić kolejnego pomocnika. Już teraz mamy przesyt w środku pola a tutaj ciągle pojawiają się wzmianki o Rabiocie i De Jongu. Klub będzie musiał zrobić niezłą czystkę, aby znaleźć miejsce dla nowych twarzy, zwłaszcza, że docelowo do pierwszej ekipy ma dołączyć Alena, a w szkółce wszyscy liczą na Puiga. Do odstrzału na pewno pójdą Rafinha i D. Suarez (co on tak długo robi w Barcelonie to nie mam pojęcia). A przecież o minuty walczyć będą i Vidal i Arthur.

Na szczęście to melodia przyszłości. Teraz wraca granie co 3 dni, więc zobaczymy czy Valverde zacznie rotować składem, bo wystawianie żelaznej 11 może znowu mieć przykre konsekwencje pod koniec sezonu. Liczę, że Arthur, Malcom czy Lenglet dostaną swoje szanse (byle nie po 5 minut).

1

Mam jako zwykłym kibicom pozostaje trzymać kciuki, aby wszyscy zdrowi z USA wrócili.

0

Mam nadzieję, że Barcelona dogadała się z zawodnikiem i że zawita do nas, nawet jakbyśmy mieli mu płacić 7-8 mln na rękę to i tak zaoszczędzimy ponad 40 mln za transfer. Wielu pyta po co nam Rabiot, tylko nikt nie patrzy, że Rakitic jeszcze góra dwa sezony będzie w stanie biegać za dwóch, bo Messi człapie po boisku. Vidal to wzmocnienie też na góra dwa lata. Wtedy nadejdzie czas Rabiota.

24

Ilu tu na stronie było wielbicieli polityki Pereza, którzy pod niebiosa wychwalali jego dokonania transferowe. A pan ten skupuje młodych gniewnych licząc, że jeden z nich zostanie Neymarem. Widocznie zadra, że Brazylijczyk wybrał Barcelonę jest na tyle rozległa, że odebrała rozumek. Teraz każdy 16-17 latek z Brazylii jest na celowniku Realu pod warunkiem, że zagra kilka dobrych spotkań i w mediach napiszą o wielkim talencie. Szkoda tylko, że niszczą potem chłopakom życie. Gdzie jest teraz najlepszy Norweg od czasów Wikingów? To samo będzie z Viniciusem, którego madryckie gazety wychwalały w grach towarzyskich pod niebiosa. Zamiast wypożyczyć go do PD lub ligi portugalskiej to zesłano go do rezerw, gdzie o rozwój jest równie łatwo co w polskiej lidze.

Ale dość o genialnym prezesie białych. Mam nadzieję, że Rabiot wytrzyma jeszcze te pół roku i razem z Barceloną utrze nosa szejkowi. Wtedy już chyba dożywotnio żadnych interesów z nami nie ubiją. A my za darmo dostaniemy młodszą wersję Rakitica.

0

Jakby udało się sprowadzić Rabiota za darmo to byłby to wielki majstersztyk w wykonaniu naszej ekipy od transferów. Co do De Jonga to wiele zależeć będzie od jego dyspozycji w LM, gdzie po dobrych występach cena skoczy w górę i wydłuży się lista chętnych. Ale to dopiero w kolejnym letnim okienku.

0

Już niedługo rozpocznie się LM i wtedy rotacja będzie potrzebna. Wtedy też okaże się czy Valverde wie do czego służą rezerwowi.

0

Gdzie hipokryzja? Przedłuża umowę z reprezentacją, po czym tuż przed MŚ bez słowa podpisuje umowę z Realem. Mówi jedno, robi drugie.

6

A jaki jest inny wyznacznik niż ostateczne zwycięstwo w rozgrywkach? Co z tego, że nikt nie chce na Barcelonę trafić jak ostatecznie to nasz klub od 3 lat nie potrafi nawet półfinału osiągnąć? To tak jakbyś napisał, że Polska coś znaczy na świecie, bo wygrali grupę eliminacyjną, a że już im mistrzostwa nie poszły to trudno.

2

2011 a potem 2015. I to w erze, gdzie Messi jest w najlepszym wieku do grania, więc szału nie ma. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że od trzech lat nie potrafimy dojść do nawet półfinału to wcale nie jest kolorowo.

0

Cytat idealnie przedstawiający stan umysłu pod tytułem Real Madryt: "Zachowałem się poprawnie, w najbardziej uczciwy sposób, i zrobiłbym to ponownie”. Hipokryzji pewnie uczył się od samego Ramosa albo ZZ, których wiecznie sędziowie krzywdzili co roku prezentując w efekcie LM.

Barcelona i jej zawodnicy nie mają w tym roku żadnej wymówki. Nawet jakby mieli przegrać ligę i CdR to muszą LM zdobyć. Przecież to zakrawa na kpinę, że mając w składzie najlepszego gracza w historii od lat w Europie nic nie znaczymy.

3

Taka ironia dla "znafcuf" z tej strony.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?