0

Klub musi zrobić wszystko, aby mieć go u siebie, nawet jakby miał nas ten transfer wynieść z 80 mln.

19

Arthur to melodia przyszłości i za 2-3 lata będzie rządził w pomocy w Barcelonie. Ma czas , niech więc w spokoju się uczy i wykorzystuje swoje szanse. Vidal wygryzł go ze składu, bo pokazał niesamowitą determinację.
Cou na razie nie może odnaleźć formy, ale wystarczą 2-3 dobre mecze i znów będzie pierwszoplanową postacią zespołu.

1

Aż się łezka w oku kręci jak człowiek przypomni sobie, że jeszcze niedawno widział jego debiut w Barcelonie.

8

Gratuluję Realowi. Byli najlepsi w tym turnieju (z racji Świąt powstrzymam się od złośliwości).

Brawo Barcelona Valverde. W grudniu pozamiatali i weszli na wyższy poziom. W końcu obrona zaczęła grać na dobrym poziomie. Oby więcej takich spotkań: rozbicie przeciwnika w pierwszej połowie i spokojne dowiezienie wygranej w drugiej. Widać, że trener oszczędza zawodników kiedy się da. Teraz spokojnie odpoczną i od nowego roku mam nadzieję pójdą po potrójną koronę.

48

Jak widzę go na boisku to wiem jedno: nie odpuści.

91

Tak trudno widzę wszystkim zrozumieć, że nikt w środku sezonu nie odda czołowego stopera świata i to na wypożyczenie. Tak to działa tylko w grach. Dostaliśmy rezerwowego obrońcę, który troszkę w Europie już pograł. Pozostaje więc mu życzyć samych sukcesów.

1

Lista rezerwowych się wydłużyła :). Pozostaje trzymać za niego kciuki i liczyć, że zrobi swoje - odciąży podstawowych stoperów.

2

Lepiej mieć na rezerwie jeszcze jednego doświadczonego zawodnika niż dwóch żółtodziobów nie mających ogrania w meczach o stawkę.

13

Jeśli potwierdzą się doniesienia prasowe to Barcelona zrobi kolejny przemyślany ruch. Za niewielkie pieniądze dostaniemy zmiennika, który może odciążyć podstawowych stoperów w mniej ważnych meczach. No i Valverde jak zobaczy, że ma nowy nabytek już powyżej 25 lat to da mu pograć.

2

Ja wiem, że Valverde w wielu kwestiach brakuje jaj, ale jak klub nie sprowadzi żadnego stopera, bo wszyscy będą chcieli wydoić z Barcelony ile się da to trener nie będzie miał wyjścia i na Barcelonę B spojrzy. No chyba, że zajedzie podstawową i jedyną parę stoperów, co wcale nie jest wykluczone. A taki Chumi mógłby przecież w kilku spotkaniach PD czy CdR zagrać.

13

Teraz codziennie będą się pojawiały inne nazwiska. Jak klub koniecznie chce kupić stopera a nie postawić na nikogo z rezerw to niech nie bawi się w jakieś półśrodki tylko wyłoży na stół grube miliony i przekonana De Ligta. Jak się to nie uda to niech gra Chumi.

1

Dziwne co napiszę, ale uważam, że powinien klub go do czerwca zostawić, nawet jakby miał odejść za darmo. Na kilka spotkań da odpoczynek Suarezowi.

67

Już na tym etapie rozgrywek pozbędziemy się dwóch bardzo groźnych drużyn, bo ktoś z par Atletico - Juve i Liverpool - Bayern odpaść musi. Dla Barcelony losowanie na papierze bardzo dobre.

1

Najpierw trzeba przekonać samych zawodników, aby chcieli do nas dołączyć. Pogłoski mówią, że obaj Holendrzy są pozytywnie do przenosin na Camp Nou nastawieni. Pozostaje więc dogadanie się z Ajaxem. Jak klub nie ma kasy, to można spróbować przekonać ich do płatności w 2-3 ratach. Jak się nie uda to koniecznie trzeba mieć De Ligta - stopera na bardzo długie lata.
Troszkę martwi mnie, że nie ma wzmianki o szukaniu nowego środkowego napastnika. Munir mam nadzieję, że odejdzie za darmo i już nie wróci, a godny rywal dla Suareza jest niezbędny.

1

Jeśli koniecznie chce Barcelona mieć skład na lata to bez względu na cenę potrzebna jest dwójka z Ajaxu. Jak nie uda się obu kupić to przynajmniej De Ligt musi do nas trafić, bo to stoper na ponad dekadę, stworzony do naszego systemu.

48

Nie ma co pisać o szansach w LM poszczególnych ekip bo do meczów zostało dwa miesiące. W tamtym roku wszyscy wieszczyli, że PSG rozbije Real. Spokojnie poczekajmy do losowania i zobaczymy kogo nam uefa ustawiła.

1

Zrozum w końcu, że tylko Realowi taki pomysł się nie podobał. Girona jakoś, która powinna być najbardziej poszkodowana była za graniem w USA.
Real dostaje nową umowę od Adidasa, ale i Barcelona od Nike dostanie więcej. W ostatecznym rozrachunku to ekipa Blaugrana będzie na plus.
Chodziło mi o rankingi społecznościowe. Barcelona jest najbardziej popularnym klubem świata. USA to wschodzący rynek piłki nożnej. Perez nie chciał dopuścić, aby to Barcelona zdobyła przewagę w walce o kilkadziesiąt milionów nowych fanów.

5

Jakie bzdury? Poczytaj troszkę ile wyciąga Barcelona od sponsorów i kto w rankingu najbardziej rozpoznawalnych marek jest lepszy Barcelona czy Real? Perez nie chciał, aby Bartek i spółka zrobili kolejny krok do wejścia na rynek amerykański. Jeśli nie rozumiesz, że chodzi tutaj tylko o pieniądze to widzę, że nie ma sensu rozmawiać. A twój argument, że Barcelona ma mieć jeden mniej mecz wyjazdowy jest śmieszny, bo obie ekipy grają na boisku neutralnym.

39

Argument, że Rakitic jest niezastąpiony w układance Valverde jest nijaki. Trener w wielu spotkaniach i mniejszą stawkę miał możliwość wypróbowania nowych ustawień w linii pomocy i z niej nie skorzystał. Skąd więc mamy pewność, że ustawienie np. z Busuetsem, Arthurem i Vidalem nie byłoby lepsze? Nie wiemy i pewnie się nigdy o tym nie przekonamy. Czemu system rotacji nie może dopaść również tego zawodnika? Przecież rozegrał on w lecie wyczerpujące MŚ, więc każdy mecz na ławce czy na trybunach jest dla jego dobra. A tu przychodzi kolejny mecz i znów Chorwat w podstawie. Jak będzie wyglądał na wiosnę w najważniejszych meczach? Wolałbym, żeby był świeży i wypoczęty.

Na koniec smutne jest to, że De Jong daje Barcelonie sygnały, że chce trafić na Camp Nou. Smutne, bo jak do nas trafi a w klubie dalej będzie Rakitic, to boję się, że zmarnuje tak wielki talent.

10

Bardzo dobrze, że młodzież głównie dzięki bramkarzowi zdołała wywalczyć remis z podstawową 11 Anglików. Niektórym doda to pewności siebie i zaprocentuje w przyszłości. Drużyna nie grała może rewelacyjnie, ale był jeden zawodnik, który powinien jak najszybciej opuścić Barcelonę. Mówię o Munirze. Jak wychodzimy z nim w składzie to śmiało można powiedzieć, że gramy bez napastnika. Nie chodzi mi tylko o wczorajszy mecz, ale o ostatnie jego pokazy.
Jeszcze kilka słów o bocznych obrońcach. O ile Mirandzie można jeszcze wybaczyć kilka głupich zagrań, o tyle postawa Semedo jest niezrozumiała. Dwa udane mecze, ten wczorajszy to masa bardzo groźnych strat, które mogły skończyć się utratą gola.

Perez i cały Real żyją w swoim świecie. Cała Europa widziała w jakich okolicznościach "wywalczył" LM. Teraz już z VARem będzie im szalenie ciężko kogoś w świetle kamer oszukać.

Pisałem, że to pewnie przez Real nie będzie meczu Barcelony w USA. Jak widać nie pomyliłem się. Perez nie chciał, aby Barcelona pod względem marketingu odjechała mu jeszcze bardziej. Wielka szkoda, bo rynek amerykański jest bardzo chłonny, a PL coraz bardziej ucieka finansowo.

0

Wielka szkoda. PD coraz bardziej odstaje od PL i tylko takimi akcjami można zachęcić nowych fanów do spojrzenia w stronę Hiszpanii. Myślę, że władze ligi (Realu) przestraszyły się, że Barcelona jeszcze zwiększy swój potencjał marketingowy.

11

Chciałbym zobaczyć jak chłopak poradzi sobie w meczu z bardzo mocnym przeciwnikiem. Najlepiej jakby rozegrał całe spotkanie.

12

Nie rozumiem fenomenu S.Roberto na prawej obronie. Dlaczego Semedo siedzi na ławie a gra wychowanek, który jest średnim obrońcą? Boję się, że powtórzy się sytuacja sprzed tygodni, gdy wyleczył się S. Roberto i od razu wskoczył do pierwszego składu.

10

Dembele to jest bardzo skromny chłopak. Jak zagra dwa bardzo dobre mecze to nie chce, aby go za bardzo chwalono i spóźnia się na trening. Widocznie taką taktykę ustalili z Valverde. Teraz wyląduje na ławce, gdzie odeśpi zarwane nocki, aby za dwa tygodnie znów eksplodować na boisku. Takich zawodników ze świecą szukać.

Mecz o pietruszkę z Totkami jest szansą dla zmienników, tylko mam cichą nadzieję, że ani Munira ani D.Suareza na boisku nie zobaczę. Marzy mi się środek pola Arthur - Alena.

1

Jak Barcelona będzie w finale CdR to znów będzie remont łazienek.

1

I pomyśleć, że zdołaliśmy go kupić za grosze jak na dzisiejsze realia. Doskonały ruch ze strony Barcelony. A Vidal każdą minutą na boisku chce Valverde udowodnić, że musi na niego stawiać.

1

Barcelona będzie miała w lecie duży problem. Co zrobić z linią pomocy, gdy do pierwszej kadry pukają Alena i Puig, klub chce sprowadzić Rabiota a jeszcze można kupić De Jonga? Współczuję serdecznie takiego wyboru, bo obojętnie od podjętych decyzji ktoś zostanie skreślony.

Wczorajsze spotkanie pokazało, że nie ma miejsca dla Munira w kadrze. Ja rozumiem, że napastnik ma być po części egoistą, ale wczorajsza postawa naszego wychowanka to nieporozumienie.

10

Jeśli Barcelona myśli realnie o wzmocnieniu pozycji stopera w zimie to albo powinna sprowadzić De Ligta makabrycznie przepłacając albo powinna wypożyczyć jakiegoś doświadczonego zawodnika. Płacenie 30 mln czy więcej za kogoś kto me być 4-5 wyborem jest bezsensowne.

2

I pomyśleć, że były czasy, w których ta nagroda miała prestiż. Jak widać wystarczy zagrać kilka dobrych spotkań w roku, aby zostać najlepszym.

Najbardziej zabawne są komentarze białej strony internetu. Pieją z zachwytu. Kilka miesięcy temu Modrica chcieli sprzedać.

2

Barcelona nie może odpuścić sobie takiej okazji. Za darmo dostać tej klasy zawodnika to jak trafić 6 w totka.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?