1

Na białej ciągle narzekają, że Barcelona zawsze trafia na najłatwiejszego rywala. Tak było i tym razem :).

2

Bardzo się cieszę, że Barcelona wylosowała Real. Ekipa Solariego powoli nabiera wiatru w żagle i lepiej spotkać się z nimi teraz niż w finale. Niektórzy piszą, że El Clasico nie mają faworyta, ale wyniki ostatnich spotkań temu przeczą. To drużyna Valverde jest stawiana wyżej od rywala. Trzymam kciuki, aby wszyscy byli zdrowi, bo znów możemy zobaczyć na boisku rzeczy wielkie.

3

Jak na razie jest kotem w worku, ale ma dwa lata, aby pokazać, że ma potencjał. Barcelona niczym nie ryzykuje a jak odpali możemy mieć za grosze świetnego obrońcę. Podoba mi się współpraca jaką nawiązała Blaugrana z Betisem. Oby zaprocentowała w przyszłości.

2

Środkowy prawonożny obrońca.

2

Jeśli rzeczywiście Todibo przyjdzie już teraz to zarząd zrobi kolejny świetny ruch, bo oszczędzi zawodnikowi pół roku siedzenia na trybunach.

1

Lyon po zadyszce powoli wraca na właściwe tory i na pewno u siebie nie odpuści. Jeśli jednak Barcelona zagra tak jak wczoraj to Francuzi po pierwszym meczu mogą się już skupić na lidze.

5

Skąd ty możesz wiedzieć czy De Ligt to stoper na pierwszy skład? Od tego są trenerzy i to oni decydują czy chcą mieć Holendra u siebie. O jego klasie świadczy ilość klubów, które chcą go mieć u siebie i to nie jakieś średniaki, ale czołówka europejska. Poza tym kupno De Ligta to inwestycja długoterminowa, chłopak ma dopiero 19 lat. Nawet jakby miał wywalczyć pierwszy skłąd za 2-3 lata to i tak zostanie mu ponad dekada gry. Chyba warto o tym pomyśleć. Zwłaszcza, że Pique młodszy nie będzie.

1

Sztucznie pompowana spraw, bo pewnie sam zawodnik ostro na treningach zasuwa, aby tylko dostać swoje minuty. A że jest nowy i jeszcze wszystkich schematów gry nie ogarnia to musi być cierpliwy.

2

Zważ na to, że cały Ajax zagrał fatalnie. Po jednym blamażu nie ma co chłopaka przekreślać. Poza tym ten chłopak jest dopiero na początku dorosłej kariery, ma dopiero 19 lat i ponad dekadę gry przed sobą. Jakby udało się go kupić to mamy spokój ze stoperami na wiele lat.

4

Pozostaje życzyć mu wszelkiej pomyślności w Arsenalu. Jak odpali to możemy go w końcu sprzedać.

0

Przypominam tylko, że w tamtym roku odpadliśmy w głównej mierze przez Valverde, który do tego stopnia zajeżdżał pierwszy skład, że w Rzymie zawodnicy nie byli w stanie nawiązać walki z Romą. Trenera bronią wyniki, ale kolejne niepowodzenie w LM na pewno klubie nie zostanie dobrze przyjęte. Zwłaszcza, że można mieć też zastrzeżenia do pracy z młodzieżą, dziwne wybory personalne czy notoryczne pomijanie niektórych graczy.

0

Dlaczego nie można trenera rozliczać z powierzonego mu zadania? Wszyscy w klubie podkreślają, że priorytetem jest wygranie LM i wszelkie działania są temu podporządkowane. Po raz pierwszy od lat w CdR nie zamęcza się podstawowych zawodników, w PD dopiero od miesiąca weszliśmy na wyższy poziom.

6

"niezły stek bzdur bez jakichkolwiek dowodów" - rozumiem, że według ciebie tych afer nie było a wszystko to wymysły dziennikarzy, którzy chcą oczernić tak wspaniale działających dla kraju ludzi.

0

Z ewentualnym przedłużeniem umowy klub powinien poczekać do zakończenia sezonu. Rozliczyć powinno się z pucharów, priorytetem pozostaje triumf w LM.

3

Sam jestem ciekaw jak klub rozwiąże sprawę Rakitica. Z jednej strony fundamentalny zawodnik w układance Valverde, z drugiej jest to ostatni moment, w którym możemy dostać naprawdę dobre pieniądze. Do tego przychodzi De Jong, który aby się rozwijać musi dostawać swoje szanse.

2

Tak grajmy samymi wychowankami i walczmy o triumf w CdR i Lidze Europy, bo na LM i PD będziemy za słabi. Kiedy w końcu niektórzy zrozumieją, że w dzisiejszych realiach niemożliwe jest postawienie na kilku wychowanków, bo klub co roku mierzy w potrójną koronę. Po to właśnie kupowani są doświadczeni zawodnicy, którzy gwarantują jakość na już. Sukcesem jest postawienie na jednego wychowanka, dwóch to już wielkie osiągnięcie.

5

Jakby się udało kupić De Ligta i Gomeza to będziemy mieć kompletną kadrę na długie lata. Potem zostaną tylko kosmetyczne zmiany.
Ktoś pisze po co klub kupował Todibo? Ano za darmo dostaniemy bardzo perspektywicznego stopera, którego się wypożyczy na rok lub dwa i jak odpali to zawsze można go z zyskiem sprzedać, ewentualnie włączyć do drużyny, gdy Pique już pójdzie na emeryturę.

0

Zobacz nagłówki gazet madryckich, gdy Real odpadał z CdR.

3

Poprawiłeś mi humor z rana. Może jeszcze Ajax ma dopłacić ?

29

W Madrycie kolejny raz pokazują, że hipokryzję mają zakodowaną w genach. Jak w ostatnich latach w CdR odpadali to pisali, że to nic nie znaczący pucharek. Jak Barcelona przegrała pierwsze spotkanie i jest bliżej odpadnięcia to nagle w Realu pod niebiosa wychwalają Puchar Króla. Mam tylko cichą nadzieję, że Valverde nie odpuści i że rozwalimy Sevillę w rewanżu. A potem z całego serca będę trzymał kciuki za wylosowanie Realu.

0

Będzie Barcelona miała z niego pociechę. Jak zgra się z drużyną to nawet nie zauważymy, że nie ma Suareza w podstawowym składzie.

12

Droga redakcjo. Można pogrubić frazę: "Ranking Deloitte nie bierze pod uwagę przychodów ze sprzedaży zawodników i skupia się na trzech źródłach zarobku: sprzedaży biletów, praw telewizyjnych i działalności marketingowej", bo wielu na tej stronie tego nie dostrzegło i burza murowana.

1

Dla mnie fenomen tego zawodnika polega na tym, że powinien odejść już dwa lata temu a dalej jest w klubie. Wątpię, że uda się go sprzedać teraz, w lecie natomiast będzie nie lada gratką, bo zostanie mu rok kontraktu.

0

Jakby się w lecie udało sprzedać Rakitica za 100 mln to Barcelona zrobiłaby interes życia.

0

Ponawiam pytanie: skąd wiecie jaka była oferta PSG i czy Francuzi nie dawali więcej?

11

Dobrze, że Barcelona wygrała batalię o De Jonga, ale mam nadzieję, że doniesienia o jego pensji to jakiś żart lub podana kwota jest kwotą brutto.

0

Skąd wiesz jaka była propozycja PSG? Zresztą jak można w dzisiejszych czasach przekonać danego zawodnika do przejścia do Barcelony. Nie wszyscy marzą o tym od dziecka. Dla większości jest to miejsce pracy i wiadome, że pójdą tam, gdzie zarabiać będą najlepiej.

8

De Ligt mimo bardzo młodego wieku już jest w czołówce stoperów na świecie. Gra regularnie w klubie i w kadrze, jest obrońcą, który może przez ponad dekadę grać w piłkę. Rozwiązanie na bardzo długie lata.

7

Dokładnie miałem to samo napisać. Guardiola w Barcelonie postawił na wychowanków, bo trafiła mu się żyła złota w postaci genialnego pokolenia. Wszyscy więc pieją o jego pracy z młodzieżą. Szkoda tylko, że nie przekłada się na ilość wychowanków w składzie.

7

Barcelona to nie średniak PD, który może stawiać na wychowanków. To klub, który co roku walczy na trzech frontach o końcowy triumf. Gdzie byłaby teraz Barcelona, gdyby nie kupiła Athura, Lengleta czy Vidala tylko postawiła na Chumiego, D. Suareza czy Puiga? Można żyć marzeniami o armii juniorów w pierwszym składzie, ale mnie cieszy, że co roku przynajmniej jeden awansuje do pierwszej drużyny. W Barcelonie Sir Alex wyleciałby kilka razy z roboty. Tu nie można odpuścić sobie 2-3 lat, aby zbierać owoce swojej pracy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?