0

Ciekawe zestawienie znalazłem. Od 1991 roku najwięcej na transfery wydało City - 1346,7 mln, druga Chelsea - 1103 mln, trzeci MU - 1008,7 mln, czwarty Real - 990,8 mln i piąta Barcelona - 926,7 mln. I teraz pomyśleć, że City mimo takiej kasy ani razu LM nie wygrało.

2

Zależy jaki okres czasu weźmiemy pod uwagę. Jeśli ostatnie trzy lata to rzeczywiście ekipa z Madrytu wygrała więcej, jeśli ostatnią dekadę to Barcelona w tym aspekcie miażdży. Poza tym ten lepszy klub od lat systematycznie dostaje od tej słabszej, zwłaszcza u siebie.

2

W lecie klub według mnie powinien przeprowadzić jeszcze trzy transfery. Sprowadzić Jovicia, nawet jakbyśmy mieli zapłacić te 60 mln, bo to inwestycja na długie lata. Biorę poprawkę na to, że chłopak może te 2 lata odpalać w naszym klubie, później już na stałe zastąpi Suareza. Sprowadziłbym jeszcze De Ligta, który na ponad dekadę da spokój na środku obrony. Natomiast jeśli chodzi o lewą obronę to skoro Alba jest w takiej formie i gra praktycznie wszystko to klub powinien sprowadzić Felipe Luisa. Odroczy sprawę nowego lewego defensora na rok lub dwa. I to wzmocnienie za darmo.
Pozbyć się z klubu D. Suareza, Rafinhy, Vermy, Gomesa, wypożyczyć Marlona i rozwiązać sprawę Malcoma (jak chłopak ma siedzieć na trybunach to niech też idzie na wypożyczenie). I na koniec przesunąć Messiego do Barcy B, bo nie w każdym meczu strzela po 3 bramki.

0

Specjalnie obejrzałem cztery całe spotkania w wykonaniu Jovicia i jestem pod wielkim wrażeniem tego nastolatka. Barcelona musi go zaklepać, bo za 2-3 lata może być czołowym napastnikiem świata. Jak trafi pod skrzydła Suareza to możemy mieć fenomenalnego zawodnika, idealnie pasującego do naszego stylu. I to na ponad dekadę. Oczywiście pod warunkiem, że odpali u nas.

3

A po czym wnioskujesz, że jest za słaby na Barcelonę. Aby się o tym przekonać to Valverde musiałby dać mu szansę w kilku spotkaniach z rzędu i nie po 5 minut, ale przynajmniej po 45.

2

Potencjał chłopak ma, ale ciężko oczekiwać, że pokaże go w Barcelonie skoro nie dostaje szans. Może rzeczywiście Valverde nie chciał go sprowadzać, ale klub się uparł? Idealne rozwiązanie (gdy zostanie Cou) to wypożyczenie go do Anglii, gdzie mógłby się odrodzić.

0

Postaw się na miejscu Romka. Masz na stole ofertę za 100 mln i albo ją przyjmujesz albo za rok zostajesz z niczym, bo twój zawodnik i tak odejdzie. Poza tym jego następcę już kupili z Borussi. Ja bym się nawet nie zastanawiał i sprzedał, zawsze te pieniądze można na innych graczy przeznaczyć. Uprzedzając twój wpis o ewentualny banie transferowym - ekipa z Londynu się odwołała i pewnie tak jak w przypadku poprzednich spraw odrodzą zakaz do zimowego okienka, więc w lecie Romek ruszy na zakupy. Lepiej wtedy mieć 100 mln niż trzymać zawodnika, który myślami jest już w Madrycie.

0

A ile ty byś chciał zapłacić za gościa z rocznym kontraktem? Real, gdyby nie był w beznadziejnej sytuacji poczekałby rok i miałby gościa za darmo. Perez jest zmuszony na sięgnięcie do kieszeni i stąd oferuje aż tyle.

2

Przerwa reprezentacyjna więc pismaki muszą coś wymyślić. Pojawił się więc AG na celowniku, bo czuje się niedowartościowany, bo jednak jego Atletico praktycznie straciło szansę na puchar w tym sezonie. Niech tam siedzi w tym Madrycie, bo gdzie będzie tyle zarabiał? No i z niecierpliwością czekam kiedy w końcu wejdzie na ten poziom, o którym tak wszędzie mówi.

Barcelona powinna udać się do Niemiec i pogadać z agentem Jovicia, bo chłopak ma papiery na wielkiego napastnika. Trzeba ubiec Real i inne firmy, bo Suarez potrzebuje godnego rywala.

11

Serio chciałbyś u nas zawodnika, który nie potrafi realnie patrzeć na swoje umiejętności ("jestem na poziomie Messiego"), nie potrafi jasno i klarownie opowiedzieć się za zostaniem w klubie lub odejściem, ośmiesza Barcelonę i olewa jej propozycję a nagle, gdy widzi, że Atletico nie da mu pucharów znów robi podchody do odejścia?
AG to temat zamknięty i chyba nikt w klubie na głowę nie upadnie, aby jego kandydatura wróciła.

8

Może Valverde zrobił późno zmiany, bo chciał maksymalnie zgrać drużynę przed kolejnymi fazami sezonu, a może po prostu nie chce niczego zmieniać czy gra idzie perfekcyjnie? Nie wiadomo, ale fakt jest taki, że nawet przy spokojnym prowadzeniu zmiennicy dostają po 5 minut. Aż prosiło się wczoraj wpuścić Cou, aby pokazał, że ostatni dobry mecz to nie wypadek przy pracy.
Liczę jednak, że w spotkaniu z Espanyolem od pierwszej minuty zobaczę Alenę i Cou. I że odpocznie sobie Pique, bo na razie idzie po rekord minut.

10

Barcelona zrobiła swoje. Wygrała, zapewniła sobie bardzo duży margines błędu w PD i teraz wszystkie siły może skoncentrować na LM. MU takiego komfortu nie ma, bo do końca muszą walczyć o miejsce w top4. Teraz jest doskonały czas, aby postawić na zmienników. Na Espanyol mam nadzieję, że nie wyjdą ani Messi ani tym bardziej Suarez. Po co ryzykować jakimś urazem?

6

Ciekaw jestem czy dożyję chwili, gdy po podaniu składu przez Valverde wszyscy będą zadowoleni?

7

AG to temat zamknięty i w klubie doskonale o tym wiedzą. Nie można z takiego klubu robić sobie szopki a potem grzeczniutko przeprosić i liczyć, że wszystko będzie ok.

Dobrze, że przewaga nad Realem jest bezpieczna, bo ZZ zaczyna rozgrywać swoją ligę. Czekam na artykuł, w którym madryckie szmatławce udowodnią, że Francuzowi należy się wygrana PD, bo zdobył więcej punktów niż Valverde. Teraz ma już 3 punkty na koncie, a trener Barcelony 0.

Barcelona natomiast ma dziś szanse zapewnić sobie spokojny kwiecień, bo przewaga 10 punktów nad Atletico da możliwość zastosowania rotacji, aby wszystkie siły rzucić na LM.

0

Jaki jest sens teraz wstawiać taki artykuł jak za trzy tygodnie zespoły mogą się prezentować zupełnie inaczej? Dobrze, że trafiliśmy na zespół, który do ostatniej kolejki musi pilnować 4 miejsca w lidze. Valverde może w kluczowych momentach sezonu pozwolić sobie na rotacje, trener MU w każdym spotkaniu zmuszony jest wystawiać podstawowych graczy.

8

Na papierze bardzo dobre losowanie i otwarta droga do finału, bo uniknęliśmy najgroźniejszych w stawce Juve i City. W praktyce awans trzeba wywalczyć na boisku. Dobrze, że mamy w PD margines błędu, bo Atletico na pewno nie odpuści.

0

Jeśli to prawda to nie ma się co zastanawiać tylko kupować.

0

Piątek tańszy? Nie wiem czy nawet 100 mln na stole przekona Milan do sprzedaży Polaka. Nie po to odbudowują zespół po latach posuchy, aby sprzedawać fundamentalną postać nowego projektu. Poza tym Jovic bije na głowę Piątka pod względem techniki, a w Barcelonie napastnik nie tylko ma strzelać gole, ale także rozgrywać.

7

Oglądałem wczoraj Jovica i powiem, że bardzo mi zaimponował. Taka kopia Suareza: walczył, rozgrywał, przepychał się i z zimną krwią wykończył nadarzającą się okazję. Mam nadzieję, że podobne odczucia ma dyrekcja sportowa, która była w Mediolanie i że w lato do nas trafi. Zwłaszcza, że lista chętnych będzie bardzo długa.

Dziś losowanie i zobaczymy czy los będzie dla Barcelony łaskawy. Ja nie liczę już na słabego przeciwnika, ale przynajmniej na rewanż na Camp Nou.

17

Takich informacji będzie się pojawiać mnóstwo. Im bliżej letniego okienka tym lista potencjalnych napastników będzie się wydłużać. Jeśli jednak klub myśli o wydatku 50 mln na napastnika to tylko ktoś z dwójki Jović/ Gomez.

1

Juventus jest najgorszym przeciwnikiem dla Barcelony jeśli chodzi o dwumecz. Potrafią zamęczyć przeciwnika i nawet ewentualna zaliczka z pierwszego spotkania nic nie znaczy. Lepiej więc ich uniknąć. Równie dobrze Barcelona w Europie może się sprawdzić z Ajaxem, MU czy City i Liverpoolem. Ale jakbym miał wybierać to chciałbym, aby Barcelona trafiła na łatwiejszego rywala, bo Barcelona walczy jeszcze o PD a Atletico do końca nie odpuści. Ale jak los zdecyduje (albo podgrzane kulki) to już się okaże.

1

Niestety nie mamy na to wpływu kogo przydzieli nam los. Ale jak bawimy się w marzenia to chciałbym Porto, a w półfinale zwycięzce dwumeczu Ajax/Tottenham.
W pozostałych parach City - Juventus oraz Liverpool - MU.

0

Tylko, że Messi w ostatnich spotkaniach odpoczywał, sam przyznał, że dla niego LM jest priorytetem, więc powinien dać impuls drużynie i pociągnąć jej grę.

19

Nie ma się co oglądać na inne zespoły w LM. Barcelona ma swoje zadanie do odrobienia. Messi musi poprowadzić dziś zespół do kolejnego etapu.

51

Powrót ZZ na ławkę Realu to wielka szansa dla losu, aby udowodnić jak słabym jest trenerem i taktykiem. W lidze działa już VAR i takie wałki jak w pamiętnym mistrzowskim dla Madrytu sezonie już nie przejdą. Tak samo w LM już sędziowie nie będą mogli ze spokojem promować Real. Na koniec ciekawe czy Perez rzeczywiście zechce spełnić wszystkie zachcianki ZZ. Jak nie to jest wymówka w przypadku ewentualnej porażki "nowego" projektu.

Pojawiły się głosy, że Barcelona chce kpić De Ligta i zostawić go jeszcze na rok w Ajaxie. Bardzo dobre rozwiązanie.

0

Ja otwieram dziś piwko lub dwa za to, żeby ZZ wrócił do Realu. To gwarantuje, że znów będą mieli sezon bez pucharów.

1

Znowu będziemy mieć komedie zamiast normalnego programu wyborczego? Górnolotne hasła gry w koszulkach bez reklam już nie przekonają nikogo.

0

To akurat bardzo dobra wiadomość dla Barcelony. Benzema będzie pod kapeluszem, taktyka tysiąca wrzutek znów zagości. Tylko nie będzie miał u nich kto strzelać.

0

Dostaną za darmo zawodnika, który może zastąpić im De Ligta. Jeśli by Barcelona dała Ajaxowi możliwość odkupienia zawodnika za określoną kwotę to na pewno Holendrzy na to pójdą.

30

De Ligt to stoper na ponad dekadę. Ma dopiero 19 lat, a już potrafił wyłączyć z gry największe gwiazdy światowej piłki. Zdarzają mu się jeszcze szkolne błędy, ale gdzie w jego wieku byli najlepsi stoperzy świata? Jeśli więc jest szansa na jego sprowadzenie to Barcelona powinna działać. To idealny następca Pique, który powoli będzie odchodził na emeryturę.

Swoją drogą jak Barcelona ma takie dobre układy z Ajaxem to powinni im w rozliczeniu wypożyczyć na dwa lata Todibo. Holendrzy mieliby od razu zastępcę, więc pewnie i cena nie byłaby kosmiczna.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?