zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Porażka w dzisiejszym spotkaniu i tak mocno skomplikuje już napiętą w klubie sytuację. Atletico zaczęło regularnie punktować ki teraz każda strata punktowa może mieć bolesne konsekwencje. Trzeba więc zgarnąć dzisiaj 3 punkty, wracać szybko do domu i przygotować się godnie do dwumeczu z Realem.
4
Idealnym rozwiązaniem byłoby zaklepanie Filipe Luisa na dwa sezony i jednoczesne wypożyczenie Mirandy do klubu z PD na dwa sezony. Tylko jest jeden minus takiego rozwiązania: jak Miranda lub Cucu nie odpalą to za dwa lata będziemy musieli kupić aż dwóch lewych obrońców.
5
Każda drużyna, która myśli o wygrywaniu pucharów musi mieć doświadczonych zawodników. Wyobraź sobie, że przychodzi finał LM i nie może zagrać Alba. Ale w jego miejsce mamy np. takiego Felipe Luisa i drużyna nie traci na jakości. Teraz mamy niedoświadczonego Mirandę, który mógłby przegrać nam finał. Dlatego trzeba oprócz młodych, zdolnych sprowadzać także tych ogranych.
3
Dla mnie każdy wynik oprócz porażki Barcelony będzie dobry, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę formę i styl gry z ostatnich pojedynków. Może Messi przypomni o sobie?
1
Formuła bardzo ciekawa, Barcelona i tak gra zawsze dwa mecze. Teraz przynajmniej będą to pojedynki z dwoma różnymi ekipami. Dodatkowo znów Barcelona może zyskać pod względem marketingu więc pomysł bardzo dobry.
1
Rozumiem, że nie podoba nam się styl Valverde, ale jeśli dzięki temu wygramy LM i PD to zapomnę o krwawiących oczach i otworzę szampana. Bo każdego trenera można rozliczać z efektów końcowych.
0
W tym sezonie już tyle razy Barcelona zawodziła, że w ciemno biorę remis. Lyon u siebie jest bardzo poukładaną drużyną, która sprawia problemy najlepszym. Liczę, że Messi coś strzeli, że wyjedziemy z bramkową zaliczką przed rewanżem.
23
Takiego kabaretu jak w pojedynku Realu z Barceloną w kosza dawno nie oglądałem. Dobrze, że sprawiedliwości stało się na końcu zadość, ale naprawianie błędów innymi błędami jest chore.
Napompowany w Madrycie balonik bardzo szybko pękł. Nie pomógł lepszy od Messiego 18-letni geniusz z Brazylii, nie wykazał się najlepszy wyspiarz od czasów prehistorii, sędzia nie oszczędził Ramosa i wyleciał z boiska. Najgorsze jednak, że Barcelona z taka postawą na boisku może podać rywalowi rękę i dać mu nadzieję na triumf w PD. Teraz prawdziwy test przed ekipą Valverde, bo czekają nas same wyjazdy.
1
Decyzja troszkę dziwna, bo klub powinien poczekać do zakończenia sezonu i rozliczyć Valverde z osiągnięć. W porównaniu do większości nie będę płakał. Trzymam kciuki za trenera i z całego serca życzę mu, aby udowodnił wiecznie niezadowolonym, że jest dobrym fachowcem.
1
Wiele wskazuje na to, że Rakitic po sezonie będzie miał nowego pracodawcę. Najlepsze jest to, że chętnych na jego usługi nie zabraknie, bo to niezniszczalny zawodnik. Możemy dostać za niego naprawdę duże pieniądze, a dzięki jego odejściu zawodnicy tacy jak De Jong i Arthur rozwiną skrzydła.
0
Ale co ma się nie udać? Dostają 150 mln, które mają spłacać po 5 latach i z niespotykanie niskim oprocentowaniem. Jest więc odpowiednia kasa, aby za te pieniądze wzmocnić środek ataku i ewentualnie powalczyć o De Ligta.
3
Jeśli podane informacje są prawdziwe to Barcelona zrobiła kolejny genialny ruch. Dostała jakże potrzebne w letnie okienko transferowe pieniądze, spłacać będzie za 5 lat, gdy ceny będą jeszcze wyższe. I jeszcze oprocentowanie o którym każdy biorący kredyt może pomarzyć.
0
JA nie dyskredytuje rankingów tylko tą śmieszną gazetę, która kiedyś była rzetelnym źródłem informacji. Teraz nawet Złota Piłka jest nagrodą przyznawaną temu, którego otoczenie najgłośniej śpiewa w mediach. Jeśli wzięli aspekt historyczny to co w ty zestawieniu robi PSG i City? Ja to widzę tak, że gazeta stworzyła sobie ranking z sufitu a potem napisała, że brali pod uwagę takie a takie kryteria. I koniecznie wrzucili przedstawiciela Francji, no bo jak wyglądałby ranking bez przedstawiciela Mistrzów Świata.
0
Gazeta ta wielokrotnie ośmieszała się w ostatnich latach. A to w głosowaniu na Złotą Piłkę brali udział ludzie, którzy nie istnieją, a to trzeba było usunąć niewygodną sondę. Teraz pojawił się ranking z czterech liter wzięty, bo kryteria są tak niejasne, że głowa mała. Real na pierwszym? Wygrał LM, Barcelona wygrała PD. "Analiza piłkarzy i ich osiągnięcia" - zdecydowana przewaga Barcelony, "frekwencja na stadionie" - wygrywa Barcelona, "widownia telewizyjna" - znów Blaugrana górą, "zasięg w mediach społecznościowych" - wygrywa Barcelona, "przychody, wydatki i znaczenie historyczne klubu" - przewaga Realu. Czemu więc Real jest na pierwszym?
23
Czy jest na świecie jeszcze jakaś osoba, która na poważnie traktuje wszelkiej maści rankingi tej gazeciny?
0
Wraca LM i mam nadzieję, że wróci najlepsza wersja Barcelony. W weekend rotacje a potem wszystkie armaty na Lyon. Nie wyobrażam sobie, żeby taki klub jak Barcelona kolejny raz obszedł się smakiem. Zwłaszcza, że Messi ewidentne oszczędza się ostatnio.
Dziś chyba wszyscy kibice w Europie (oprócz tych z Paryża) będą trzymać kciuki za MU. Ależ byłoby trzęsienie u szejka jakby odpadli.
Nie ma się co śmiać z Realu. Powoli wygrzebali się z bagna, sędziowie jak zwykle przychylnie na ekipę Pereza spojrzą i będą w kolejnej rundzie.
2
Wiele można o Suarezie powiedzieć, ale na najważniejsze spotkania jest po prostu nie do zastąpienia. Wspaniale rozumie się z Messim i na dzień dobry żaden napastnik nie jest w stanie go zastąpić. Dlatego uważam, że zmiana nastąpi za 2-3 lata jak nowa 9 pozna schemat gry i zgra się z drużyną.
8
Suarez młodszy nie będzie i już potrzebuje więcej minut odpoczynku. Barcelona ma dwa wyjścia: albo rozbije bank i spróbuje sprowadzić czołową 9 świata albo zakupi młodego, perspektywicznego napastnika z nadzieją, że za 2-3 lata godnie zastąpi Urugwajczyka. Wszystko wskazuje, że będziemy mieli do czynienia z drugą opcją. Czy Jovic odpali w Barcelonie? Będzie miał przynajmniej dwa lata, żeby nauczyć się systemu gry, przystosować się do gry w Hiszpanii. Jeśli jego transfer dojdzie do skutku to na efekty trzeba będzie cierpliwie poczekać.
Ci, którzy piszą, że Valverde go zmarnuje chyba nie widzą, że dwóch młodych zawodników zaczęło grać systematycznie. Mowa tu o Arthurze i Aleni. Może więc nowy nabytek swoje minuty dostanie.
0
Miałem się po wczorajszym meczu nie pastwić nad drużyną, ale wobec postawy niektórych zawodników nie sposób przejść obojętnie. Czemu cały świat widzi, że Cou nie powinien grać, bo jest wzmocnieniem dla rywala? Cały świat oprócz Valverde, który postanowił dać kolejne minuty Brazylijczykowi. A jego młodszy kolega, który uratował nas przed porażką z Realem nawet minuty nie dostał. Druga sprawa to wystawienie Messiego. Skoro nie jest gotowy w 100% do gry to po co ryzykować utratę zdrowia? Lepiej byłoby postawić na Boatenga, który poprzestawiałby zawodników gospodarzy. No i Valverde. Czy kibice chcą oglądać takie mecze jak wczoraj?
0
O Realu i jego "umysłowych" z Ramosem na czele szkoda pisać. Ot przedszkole i tyle.
Mam nadzieję, że Barcelona zgranie dziś trzy punkty i utrzyma bezpieczną przewagę nad rywalami. Potem czekamy na wa finały na SB.
2
Nie jest normalne, że taki zawodnik szuka formy już kilka miesięcy. Można zniknąć czy zagrać słabiej w kilku spotkaniach, ale on zniknął zupełnie. Artykuły w niczym mu nie przeszkadzają, sam pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że dołuje. Problem może tkwić w jego psychice, nie radzi sobie z presją i nie potrafi pociągnąć gry Barcelony.
4
Rakitic może być gorącym kąskiem na rynku transferowym, bo wiele klubów z chęcią go zakontraktuje. Jeśli rzeczywiście ktoś da ponad 80 mln euro za Chorwata to klub nie powinien mu robić problemów z odejściem. Zarobimy bardzo dobre pieniądze a z czasem jego rolę na boisku przejmie De Jong. I odciążymy budżet płacowy, dzięki czemu będzie można pomyśleć o zakupie De Ligta.
0
Nikt nigdy nie zastąpi Messiego. Taki zawodnik rodzi się raz na sto lat. Barcelona gdy odejdzie Messi swoją grę będzie opierać na trio De Jong-Arthur-Dembele. Do tego mam nadzieję, że dojdzie jeszcze Gomez z Celty. Na drugim skrzydle będziemy mieli wakat, jeśli nie odpali Malcom, ale mamy jeszcze 3-4 lata, aby rozwiązać ten problem. Co do Sancho to niech pogra na takim poziomie jeszcze ze dwa lata.
7
Jak Cou nie ogarnie się do końca sezonu to klub powinien poważnie rozważyć jego sprzedaż. Od zawodnika, który tyle kosztował oczekuje się dużo więcej niż kilka dobrych zagrań w roku.
13
Cou nie pogra w drugiej linii, bo nie bierze praktycznie udziału w pressingu a jak dodamy do tego często człapiącego po boisku Messiego to już w środku pola zrobi się gigantyczna dziura dla rywala. Poza tym Brazylijczyk jest cieniem samego siebie i w kolejnych spotkaniach pokazuje, że gra w pierwszym składzie za nazwisko. Już większy pożytek byłby z wystawiania Malcoma, bo ten przynajmniej ma szybkość. Cou natomiast musi odbyć parę sesji z psychologiem, bo tylko w głowie musi tkwić problem jego dyspozycji.
Co do trio - Alba-Messi-Suarez to po co zmieniać coś co funkcjonuje tak wspaniale? Poza tym jak wróci Dembele to i nudne schematy rzadziej będą oglądane.
0
Miałem odpisać, ale mnie uprzedzili. To nie jest pierwszy dobry mecz Arthura. To kolejne spotkanie, w którym Brazylijczyk daje jakże potrzebny spokój w środku pola. Widać to wyraźnie po pozostałych graczach, którzy nie mając do kogo podać w ciemno adresują do Arthura i wiedzą, że piłki nie straci. Kreować we wczorajszym meczu miał Cou, ale lepiej o jego "występie" zapomnieć.
19
Ból po wczorajszym występie niektórych zawodników osłodził mi Arthur. Jego panowanie nad piłką jest na niebotycznym poziomie. Rywale, gdy chcą pozbawić go piłki muszą uciec się do faulu. Kilka osób pisze, że powinien częściej grać takie piłki jak do Rakitica. Jasne, tylko potrzeba do tego ruchu ze strony partnera. Wczoraj tego nie było. Jeszcze rzuciło mi się w oczy, że Arthur w wielu sytuacjach musiał pomagać Cou, który nawet nie starał się wywrzeć presję na rywalu. Na koniec: ludzie ten chłopak ma dopiero 22 kata. Gdzie w jego wieku był Xavi? Niech każdy odpowie sobie sam.
40
Wszyscy piszą o drugiej żółtej dla Ramosa, ale wczoraj mieliśmy do czynienia z innym cudem: Modric mógł faulować ile wlezie i nawet upomnienia słownego nie dostał.
0
Mam nadzieję, że wczorajszy "występ" naszej drużyny spowodowany był tym, że rzeczywiście odpuszczamy w tym sezonie CdR i koncentrujemy się na LM. Jeśli nie, to nie mamy czego szukać w tym sezonie (no może oprócz PD, gdzie w miarę równo gramy). Takiego chaosu jak w pierwszej połowie to nie widziałem nawet na boiskach A-klasy. Każda praktycznie próba ataku kończyła się stratą. Ciekawie zapowiadające się akcje i podanie do bramkarza.
1
Klaun zawsze zostanie klaunem. Skoro nawet kibice Realu się z niego śmieją to jak my mamy traktować jego wypociny poważnie?