1

Ciekawe ile jeszcze razy pojawi się informacja o tym, że Neymar chce wrócić do Barcelony? Myślę, że jest to zasłona dymna samego otoczenia piłkarza, aby usprawiedliwić ewentualne przenosiny do Realu. A że Perez "choruje" na Brazylijczyka to wiele wskazuje na to, że go kupi. PSG nie robi z nami interesów, oliwy do ognia dolała sprawa Rabiota.
Todibo i De Ligt wzajemnie się nie wykluczają. Lepiej za śmieszne pieniądze dostać pierwszego i ewentualnie odsprzedać go z zyskiem, drugi z miejsca rywalizowałby z Pique o pierwszą 11. Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że Barcelona dogadałaby się z Raiolą (co jest praktycznie niemożliwe).
Coraz więcej wskazuje na to, że uda się wygrać batalię o De Jonga. Bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza, że wydaje się być idealnym następcą Busquetsa.

Co do Denisa Suareza to mam nadzieję, że odejdzie jak najszybciej dla dobra jego samego i całej Barcelony.

0

Jakie piękne slogany, jakie wspaniałe i przynoszące same korzyści mafii z fify.

4

Szkoda tylko, że jak Munir wracał z wypożyczenia to jakoś żaden klub go kupić nie chciał. Nawet Valencia czy Alaves nie chcieli go zatrzymać. Więc jak można go było sprzedać? Chyba, że za 10 mln, ale wtedy wszyscy wieszaliby psy na działaczach. Klub zrobił wszystko co mógł: przedstawił mu nowe oferty przedłużenia umowy. Zawodnik na nie się nie zgodził więc odchodzi, bo dostanie premię za przejście za darmo do nowego pracodawcy.

2

Munir swoje szanse dostał, ale że kopał się po głowie i nie wiedział co robi na boisku to nie wina Valverde. Trener chciał go zostawić w zespole, postawił na niego kosztem Paco, ale zawodnik postanowił, że nie chce nowej umowy i że odejdzie. To są podstawowe fakty. Tak samo jak to, że Munir jest na Barcelonę za słaby.

11

Ile jeszcze szans ma dostać, żebyś zrozumiał, że Barcelona to dla niego za wysokie progi? Lepiej postawić na Alenę czy Arthura.

1

Tak trudno zrozumieć, że nie każdy zawodnik chce być wiecznie przyspawany do ławki nawet w takim klubie jak Barcelona? Pewnie zaproponowałbyś mu 20 mln na sezon i wtedy by się zgodził zostać. Obojętnie ile klub by nie zaoszczędził na jego pensji to lepiej żeby sprawę załatwić już teraz. Po co w treningach i zajęciach ma brać udział gracz, którego już nie ma? Poza tym kasa ta może pójść na kupno Todibo.

6

Teraz nawet najbardziej zagorzali kibice Realu nie mogą pisać, że ich kochana drużyna nie pojawiła się w katalońskich gazetach na pierwszej stronie.
Swoją drogą widać wyraźnie, że Perez spisał ten sezon na straty i w lecie dojdzie do rewolucji. Nie wyobrażam sobie, żeby taki stan trwał w Madrycie przez kolejne lata. No chyba, że Perezowi już totalnie odwaliło i chce mieć u siebie przedszkole. Ale nie moje zmartwienie.

Barcelona czeka teraz mały maraton i mam nadzieję, że w CdR zobaczymy zmienników. Niech szansę od pierwszej minuty dostaną Alena, Cou i Malcom. Liczę na debiut Murillo. Jeśli potwierdzą się doniesienia prasowe w sprawie Todibo to po raz kolejny pochwalę działania klubu. Za śmieszne pieniądze dostajemy bardzo perspektywicznego gracza, który za 2-3 lata może być następcą Pique. Teraz wypożyczyć go mądrze, aby grał regularnie a potem zabrać na sezon przygotowawczy. Jest to jednocześnie jasny sygnał w stronę otoczenia De Ligta, że jego agent wcale kart nie rozdaje.

0

Pamiętaj, że to pierwszy sezon Lengleta w Barcelonie. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać jak specyficznym klubem jest Blaugrana i jak ciężko ogarnąć jej system gry. Francuz miał powoli wchodzić w zespół, grać w mniej ważnych meczach. Życie chciało inaczej. Mimo to w wielu spotkaniach zagrał bardzo dobrze.

1

Chłopak ma jaja? Jakby tak było to już dawno grałby w średniaku PD i ratował karierę. Pewnego poziomu nie przeskoczy i aż dziw bierze, że w klubie ktoś jeszcze miał nadzieję, że będzie godnym zmiennikiem Suareza. Cieszę się, że już go nie zobaczę w barwach Barcelony.
Bartra jakby był taki rewelacyjny to Borussia nigdy by go nie oddała, ewentualnie za ogromne pieniądze. Lenglet już teraz prezentuje się o niebo lepiej niż wychowanek. Grimaldo zdał sobie sprawę, że siedzeniem na ławce kariery nie zrobi. Alba jest poza zasięgiem większości LO świata. Dobrze, że odnalazł się w Portugalii.

To jak skończą Alena i Puig zależy tylko i wyłącznie od nich samych. Może się okazać, że będą musieli odejść, bo nie wygrają rywalizacji w środku pola z Arthurem, Rakiticem, Vidalem czy ewentualnymi nowymi pomocnikami. Czasami lepiej takich chłopaków puścić do innego klubu, aby się ograli. Czasem wrócą, czasem już nie. Jako przykład podam Halilovica, który miał na wypożyczeniu przygotować się do wejścia na wyższy poziom. Jak się to skończyło to każdy wie.

1

Idealne rozwiązanie dla obu stron. Zawodnik nie zmarnuje kilku miesięcy na trybunach, klub zaoszczędzi na pensji gracza.

1

Barcelona kupuje ślepo i bez opamiętania piłkarzy o miernych umiejętnościach? No rzeczywiście Dembele, Cou, Arthur, Lenglet czy Malcom to drewniaki nadające się do A-klasy. Człowieku jeśli nie widzisz, że systematycznie Barcelona wymienia najstarsze ogniwa to masz problemy z logicznym myśleniem. Po drugie według ciebie każdy zawodnik po skończeniu 30 lat jest do wymiany? To jest dopiero ograniczone myślenie. A co jeśli Pique będzie chciał i potrafił grać do 36 lat. To samo tyczy się Alby, Suareza. O Messim nie wspomnę. Czy to oznacza, że trzeba ich odsunąć od zespołu i postawić na młodszych? Według mnie nie, bo jeśli prezentują odpowiedni poziom to mogą grać nawet do emerytury.

7

Ty tak na poważnie? Starzejący się zespół? Lenglet 23 lata, Umtiti 25 lat, Semedo 25 lat, Cou 26 lat, Arthur 22 lata, Alena 20 lat, Dembele 21 lat, Malcom 21 lat. Do tego mają do nas trafić De Jong 21 lat, Rabiot 23 lata, Todibo 19 lat. Wymiana pokoleniowa robiona na bieżąco. Tak trudno zrozumieć, że Barcelona nie ma szans w starciu finansowym z szejkami czy klubami z PL?

1

Nie wiem czemu ludzie się dziwią, że Real stracił punkty w pierwszym meczu w roku. Im zawsze te spotkania szły bardzo opornie. Czy gracze z Madrytu stracili szanse na mistrzostwo? Z taka grą na mogą się bić o 3-4 miejsce.

1

Pierwsze słyszę, żeby kluby do przychodów nie wliczały kwot ze sprzedaży zawodników. Jeśli by tak było to wszystkie takie ekipy dawno by padły przez liczne kontrole skarbowe.

13

Pewnie pójdzie do Realu za Modrica.

0

Licytowanie się z szejkami Barcelonie na dobre nie wyjdzie, zwłaszcza, że agent De Ligta co roku będzie narzekał, że jego klient powinien dostać podwyżkę. Ale załóżmy, że uda nam się kupić Holendra za 90-100 mln i damy mu pensję na poziomie 10 mln. Co jeśli zawodnik okaże się niewypałem, bo np. będzie notorycznie łamał linie spalonego? Bezpieczniej pieniądze przeznaczyć na zakup napastnika i zaklepać teraz Todibo i wypożyczyć na 1,5 roku. Możemy za grosze mieć wspaniałego stopera.

1

Firminho nie do wyjęcia, Icardi po zmianie klauzuli za drogi. Ja bym postawił na Gomeza z Celty.

0

Każdy transfer to wielkie ryzyko. Jeden zawodnik może odpalić, inny zaginie bez śladu. Rabiot jest jeszcze młody i 2-3 lata może zastąpić Rakitica a już ma wyrobioną markę i renomę w Europie. Nawet jakbyśmy nie wykorzystali potencjału Francuza to można go sprzedać do Anglii, gdzie pensja 10 mln netto na nikim wrażenia nie robi.

2

Coraz bliżej wymarzonego przez Bartka miliarda. I pomyśleć, że jeszcze niedawno zwycięzca tyle nie dostawał.

3

Wszystko zależeć będzie od tego jakim budżetem będzie dysponowała Barcelona i kto z klubu odejdzie. Może się przecież zdarzyć tak, że szejkowie z PSG przekonają jednak Rakitica i ten odejdzie, ewentualnie Vidal będzie miał dość siedzenia na ławce. Wtedy trzeba będzie wzmocnić kadrę aż dwoma pomocnikami. I wtedy właśnie klub powinien postawić na De Jonga i Rabiota. Można wiele pisać o Francuzie, ale na pewno nie to, że nie odnajduje się w grze kombinacyjnej. A pomocnika o takim profilu, z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi u nas brakuje. Niektórych przeraża wysokość pensji - 10 mln netto. Tylko, że jeśli weźmiemy pod uwagę zaoszczędzone pieniądze (ok. 40 mln) to i tak Barcelona będzie na plus. Problemem jest tylko ogarnięcie jego mamuśki, ale to już zadanie dla Abidala i reszty.

Najbardziej z całej trójki chciałbym, aby do nas trafił De Ligt, ale wszystko wskazuje na to, że jego agent urządzi licytację i Holender, który mógłby zostać legendą Barcelony zasili szeregi innego zespołu, pewnie z wysp.

0

W lecie może być w Barcelonie bardzo ciekawie. Jeśli rzeczywiście do klubu ma przyjść aż 5 nowych zawodników to szykuje się mała rewolucja kadrowa. Powiem szczerze, że wymiana niektórych ogniw jest konieczna. Przede wszystkim klub musi poważnie pomyśleć o godnym rywalu dla Suareza, bo Munir to poziom średniaka PD. Osobiście postawiłbym na Gomeza. W pomocy z chęcią przywitałbym i Rabiota i De Jonga pod warunkiem, że z klubu odejdą Rafinha, D. Suarez i ktoś z dwójki Rakitic/Vidal. Co do obrony to marzeniem jest sprowadzenie De Ligta, ale coś czuję, że francowaty menadżer przekona go do podpisu na kontrakcie, gdzie dostanie najwięcej. Klub więc powinien kupić Todibo i wypożyczyć go na 1,5 roku, aby grał regularnie. Chętnych z PD nie braknie. Jak rozwiązać sprawę 4 stopera? Zobaczymy jak będzie się sprawował Murillo, jak nie wypali to zawsze można do kadry powoływać Chumiego. Za dwa lata powoli odchodził będzie na emeryturę Pique, wtedy do kadry (jak prawidłowo się rozwinie) wróci Todibo.
Sprawa bramkarza wróciła jak bumerang. Holender jest za dobry, aby siedzieć na ławce i na pewno w lecie odejdzie, zwłaszcza, że trener kadry naciska. Możemy wyjść na tym bardzo dobrze, bo możemy dostać dobre pieniądze. Zastępstwo? Kupić doświadczonego i taniego golkipera, który ogarnie kilka spotkań w roku.

0

Jak tak bardzo Chińczykom zależy na dobru Barcelony to niech zostaną generalnym sponsorem.

22

Dogadać się z zawodnikiem, kupić i wypożyczyć do słabszego klubu. W lecie włączyć do kadry i zobaczyć jak sobie radzi. Ryzyko żadne, zainwestowana kwota jak na dzisiejsze realia to megapromocja.

2

Obojętnie co napiszemy Valverde i tak zrobi swoje.

0

Z całym szacunkiem dla tego zawodnika, ale dalej nie potrafię zrozumieć czemu on jeszcze jest w kadrze Barcelony? Pewnie przez to, że klub nie chciał oddawać go za 8-10 mln. Niech idzie gdziekolwiek, nawet na wypożyczenie byle zaczął grać regularnie, bo teraz ciężko nawet 5 mln za niego dostać.

0

Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć "rodzinną" atmosferę.

0

Jeżeli wcześniej matka Rabiota dogadała się z Abidalem to niech teraz nie zgrywa idiotki. Albo więc podpisuje to co wcześniej ustalono albo niech gania po ulicach Paryża.

0

Może jednak rozwiązaniem byłoby zapłacenie teraz tych 5 mln i powolne wprowadzanie go w tajniki systemu gry. Z pomocników można w styczniu pozbyć się D. Suareza i wszyscy będą zadowoleni.

3

Skoro tak to jednak jest szansa na sprowadzenie De Ligta. Kupić i zostawić w Ajaxie na rok, aby wkomponować go w zespół za półtorej roku.

0

Barcelona w lecie musi skupić się przede wszystkim na godnym rywalu dla Suareza, bo ma już swoje lata i pod jego nieobecność nie ma kto straszyć w ataku. Drugą pozycją, którą musimy wzmocnić jest środek obrony. Nie może być tak, że przez kilka miesięcy w kadrze mamy dwóch doświadczonych stoperów. Tutaj priorytetem musi być De Ligt i mam nadzieję, że klub nie będzie się bawił w żadne półśrodki. To obrońca na ponad dekadę, do tego gra w klubie mającym prawie identyczny system gry, więc problemów z aklimatyzacją nie będzie. Na końcu dopiero trzeba pomyśleć o pomocy. Na pewno klub opuścić powinni D. Suarez i Rafinha. W ich miejsce przywitałbym Rabiota, który w końcu mógłby odciążyć Busquetsa. De Jonga natomiast sprowadziłbym tylko w przypadku odejścia Rakitica. Skąd na to kasa? Myślę, że ze sprzedaży Rafinhy, D. Suareza i Rakitica dostalibyśmy 100 mln. Rabiot przyjdzie za darmo, a z Ajaxem można się dogadać na płatność na 2-3 raty. Spokojnie więc jesteśmy w stanie skompletować kadrę, no chyba, że klub na nową 9 chce wydać ponad 100 mln to wtedy będzie problem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?