zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
O co chodzi z Gomesem? Taki Paco ma opcje odkupu, a Portugalczyk nie? Czyżby w klubie wierzyli w jego talent?
2
U Valverde nie ma nic pewnego. Semedo rozkręcał się i w prezencie dostał ławkę. Vidal dostawał ochłapy, ale i tak zostawiał serce na boisku i walczył za dwóch, ale w opinii trenera nie zasłużył na wyjście w pierwszym składzie. Jak zobaczę kolejny raz w wyjściowym składzie S.Roberto i Rafinhę i pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie obejrzę meczu.
21
uefa kolejny raz się ośmiesza. Liczyli, że udało im się ukręcić łeb sprawie i przytulić petroforsę a tu wypłynęły na wierzch ich machloje. Teraz grożą kolejną kontrolą. To po co robili dwie poprzednie? Śmiech na sali.
Wracając do Barcelony to Valverde musi wstrząsnąć drużyną, bo za chwilę mecz z Atletico. Niech S. Roberto odpocznie od prawej obrony, Rakitic sam się wyeliminował, tylko boję się, że trener wpadnie na pomysł, aby wystawić Rafinhę zamiast Vidala.
0
Ja rozumiem, że Vidal ma dać wiatr w przodzie, ale czemu nie może zejść Rakitic? Przecież Arthur o wiele lepiej potrafi przytrzymać piłkę w środku pola. Czemu Valverde nie spróbuje takiej zmiany? Albo skoro przegrywamy to dlaczego nie zejdzie Busquets? Tymczasem przeciwnik od 60 minuty już wie jak zmieni się gra Barcelony i mądry trener przygotuje się na taki manewr.
0
Tak tylko, że dlaczego nie zmienić częściej Rakitica lub Busquetsa? Teraz w ciemno można postawić kasę, że Arthur całego spotkania do końca sezonu nie rozegra, no chyba, że dopadną Barcelonę urazy.
28
Nie można się doszukiwać logiki w poczynaniach Valverde. Jego pomysły wynikają z przeczytanego w gazecie horoskopu.
13
Nawet on nie mógł uwierzyć w przebieg tego meczu.
10
Troszkę człowiek ochłonął po niemiłym prezencie jaki zafundowała Barcelona kibicom, więc można przeanalizować aspekty porażki. Broniłem Valverde wielokrotnie, ale miarka się przebrała. Ilość wpadek jest do zaakceptowania, ale już styl porażek i brak wyciągania wniosków jest wręcz absurdalna. System prowadzenia drużyny przez tego trenera opiera się na dziwnych kryteriach. Jedni zawodnicy jak zaczną grać bardzo dobrze to lądują na ławce (Semedo), inni gdy wchodzą na boisko to gryzą trawę i mają chęć do gry, ale w pierwszym składzie nie wyjdą (Vidal), kolejni będą grać nawet jakby mieli kontuzje (Busquets, Rakitic), w obronie notorycznie na prawej stronie gra pomocnik, który może i kreuje sytuacje, ale zawala kolejne bramki (Roberto), w ataku swoje minuty dostaje Malcom dopiero, gdy trener nie ma wyjścia i musi go powołać, tymczasem inny zawodnik, który powinien być gwiazdą średniaka PD (Munir) zabiera minuty innym. Na dodatek dalej w kadrze meczowej pojawia się Denis Suarez, którego dawno być nie powinno już w Barcelonie. Obrazu katastrofy dopełnia forma Cou i Dembele, którzy nie pamiętają już jak się gra w piłkę. Są jeszcze rotacje a raczej ich brak. W myśl zajechania tych samych zawodników, przez co na wiosnę możemy mieć powtórkę największego pośmiewiska ostatnich lat w LM. Jedynym pozytywem jest rozwój Arthura, ale i on zostanie zatrzymany bo wrócił Messi i to on będzie dyrygował grą zespołu.
Wielu pisze, że nie ma tragedii, bo Barcelona dalej jest liderem PD. Chyba zapominają, że mogliśmy mieć już 12 punktów przewagi nad pozostałymi ekipami, mogła Barcelona mieć komfort 2-3 wpadek na koniec sezonu. Teraz do utraty pierwszego miejsca wystarczy remis.
Daleki jestem od zwalniania trenera, ale tej drużynie potrzebny jest wstrząs.
12
Jak obrona Barcelony może być monolitem jak zawodnicy są w formie to w nagrodę dostają ławkę? Semedo rozkręcał się i nagle po kontuzji do składu wskakuje S.Roberto, który zawala kolejne bramki?
0
Dembele przynajmniej coś na boisku robi, w porównaniu do Munira.
Pisząc o zawodnikach, którym się chce miałem na myśli Vidala i Semedo.
1
Szkoda pisać, bo bana wyłapię. Z betonem niestety nie wygrasz. Po co na boisku mają grać zawodnicy którym się chce jak można wystawić żelazną 11 i odsunąć Dembele od kadry.
4
Mam nadzieję, że wyjściowym składzie zobaczymy dzisiaj Vidala, Semedo i Malcoma.
0
Dembele to wielki talent i bardzo młody gracz, który może w przyszłości być czołowym zawodnikiem Europy. Niestety jeśli wynurzenia dziennikarzy są prawdziwe to trzeba go sprzedać póki nie narobił większego bigosu, bo skoro teraz robi sobie jaja z klubu, to co będzie jak zostanie gwiazdą światowego formatu? Ja rozumiem, że na zawodniku ciąży gigantyczna presja z racji kwoty jaką za niego zapłacono, ale podejście do treningu i klubu to już inna kwestia.
7
Jeśli Barcelona szuka dobrego prawego stopera na lata to powinna dogadać się z Ajaxem w sprawie De Ligta.
10
Barcelonie za dobrze idzie i trzeba zasiać ferment. A to napiszą, że Messi miesza w składzie, a to, że Dembele nie chciał by go ktoś w kiblu znalazł.
2
VAR nie zmieni nic, bo to dalej sędziowie będą decydować czy z niego skorzystać. Jakby wprowadzono obowiązek to arbitrzy byliby nieomylni w swoich decyzjach (oczywiście w sytuacjach, w których można system powtórek weryfikować).
6
Nie chcę być niemiły, ale chłopak dostał tyle minut, co kilku zawodników, którzy już w barwach Barcelony nie grają. Pewnego poziomu nie przeskoczy więc niech odejdzie do słabszej ekipy. Uratuje może karierę i zwolni miejsce dla młodszych.
2
Może Vidal dostanie swoją szansę od pierwszej minuty już w najbliższym spotkaniu, czego sobie i wszystkim na tej stronie życzę.
10
Malcom po bramce cieszył się jak dziecko. Notorycznie pomijany i wysyłany na trybuny wchodzi na boisko i daje prowadzenie Barcelonie. Pozostaje mieć nadzieję, że Valverde po raz kolejny nie da mu odpocząć. Niech dostanie swoje minuty. Chciałbym w kolejnym spotkaniu zobaczyć na boisku w wyjściowym składzie na skrzydłach Malcoma i Dembele oraz Vidala w środku pola. Ale wraca Messi więc ciężko przewidzieć co wymyśli trener.
0
Jeśli w takim meczu nie zobaczymy Vidala od początku to kiedy chłopa ma grać? Jak się rozwinie i ogra? Rafinha w wyjściowym składzie to samobójstwo. Po co na starcie mieć jednego zawodnika mniej?
5
Wchodzi człowiek z rana a tu polityka i prześciganie się w argumentach, która partia lepsza, która gorsza. Najbardziej bawią mnie głosy chwalące osiągnięcia PO i całej tej mafii. Ludzie mają bardzo słabą pamięć, że nie przypominają sobie rekordowej liczby afer ze znikającymi miliardami z kont. Tusk uratował Polskę? Jeśli za ratunek uważać wyprzedanie czego się dało to tak. Staliśmy się na arenie międzynarodowej pachołkiem, który słucha co mu ciocia Merkel rozkaże. Za co można podziękować PO? Za drogi (chociaż wielu ludzi straciło przez nie majątek życia).
Przejdźmy teraz do PIS. Jest to jedyna partia od wielu lat, która stara się wywiązać z programu, z którym szła do wyborów. Dostaliśmy więc 500+, zmniejszono wiek emerytalny. Ogółem cud miód orzeszki. Tylko nikt nie liczy kasy i tego, że sztucznie napędzana konsumpcja kiedyś się zatrzyma. Trzeba głębokiej reformy programu rozdawnictwa, bo najwięcej tracą ci którzy mają maksymalnie dwójkę dzieci i pracują uczciwie w Polsce. Socjalni śmieją się im w twarz. Czy PIS może jeszcze wyprowadzić Polskę na prostą? Niestety nie. Sami wolą zamiast obniżyć podatki, zreformować program 500+, dać kolejną daninę w postaci wyprawki szkolnej. Aby tylko kupić jeszcze kilkanaście miesięcy. Jak to kiedyś wybuchnie to wszyscy młodzi za granicę uciekną. Wszyscy.
0
Czy w drużynie legend Interu zagra sędzia Benquerença ?
0
Jak zagra głodny gry Messi to Barcelona wygra. W przeciwnym razie stawiam na remis.
10
Przypominam tylko, że Barcelona według umowy z Nike w ciągu 10 lat ma zarobić 1500 mln.
2
Tylko skąd oni wzięli 85 mln Barcelony? Przecież według umowy Barcelona od Nike inkasuje od tego roku 125 mln (ze zmiennymi 155 mln). Jak więc 110 ma być większe od 125? Tylko w Madrycie tak może być.
0
Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Marca pisze, że Real dostanie więcej pieniędzy w rok niż Barcelona. Jak 110 mln może być większe od max. 155 mln?
8
Marca to jednak stan umysłu. W jaki sposób 110 mln jest większe od 125 mln (lub 155 w następnych latach)? Ano matematycy w Madrycie nie skończyli podstawówki. Jeszcze te obliczenia: Real zarobi 83 mln więcej od Barcelony. Real musiałby więc w rok dostać 230 mln. Śmiech na sali.
Messi niech sobie spokojnie siedzi na ławie. Przyda się na ważniejsze spotkania, po co więc ryzykować jego zdrowiem? Na skrzydle wystawić Dembele i będzie dobrze.
6
Jakich to dziwnych czasów doczekaliśmy, że młody nieograny w Europie zawodnik musi ratować cztery litery trzykrotnemu zwycięzcy LM. Po cichu trzymam kciuki, aby taki stan w Madrycie trwał w najlepsze, bo kolejne porażki mogą zmusić Pereza do zakupów. Niech BBA i CKM gra aż po grób.
Wracając jednak do rzeczy ważniejszych czyli do Barcelony to niepojęte jest dla mnie to, że jedziemy do drużyny, którą notorycznie obijaliśmy w ostatnich latach i wygrywamy w samej końcówce. Wróci Messi i znów "wszystko wróci do normy". Będziemy liczyć na geniusz Argentyńczyka i odprawiać kolejnych rywali. Tylko czy Valverde wskrzesi potencjał niektórych graczy?
52
Najlepsze? Odwrócenie losów spotkania w meczu, w którym nie mieliśmy prawa nawet punktu zdobyć. Najgorsze? Postawa dwóch Brazylijczyków. O ile po Rafinhy jakoś cudów nie oczekiwałem, to postawa Cou jest tragiczna. Kto nam podmienił zawodnika?
1
Ciekawe kiedy wyjdą przekręty Pereza? Znając życie chyba nigdy, bo sędziowie za skandale ostatnich lat nie ponieśli żadnej konsekwencji. Jakoś i klasę Realu pokazują wyniki GD.
Ciekawi mnie też czy kluby, które mają problemy z FFP wspólnie wystąpią przeciw łysemu i ich mafii. To mógłby być wielki cyrk.
Na koniec najważniejsza kwestia: dzisiejszy mecz Barcelony i powołanie dla Alenii. Wiem, że oczekuję cudu, ale skoro Valverde powiedział A, to niech powie i B. Niech zagrają razem Arthur i Alena.