zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Trafił już do nas zawodnik niezbędny do podniesienia poziomu ataku - Griezmann. Neymar mam nadzieję, że do końca okienka będzie biadolił a później podpisze nową umowę z PSG.
1
Jeśli PSG nie chce wymiany zawodników to temat umarł śmiercią naturalną. Oby tylko w odwecie szejkowie kupili Cou.
12
@Cwaniak4 Co miesiąc ma nową fryzurę, chodzi do makijażystki i ma modne spodnie. Do tego jest sławny i skromny, bo gdyby tylko chciał to mógłby być najlepszym pomocnikiem wszechczasów.
6
Wczoraj przez Valverde straciliśmy szansę na kolejne trofeum - Rakuten Cup. Ile jeszcze pucharów ma nam przegrać, aby go zwolniono?
Tak jednak na serio to mam nadzieję, że trener wykorzysta potencjał De Jonga i Griezmanna. Niby to pierwszy sparing, ale wyróżniali się na tle drużyny.Niech szybko ogarną temat zmiennika dla Alby, odpuszczą Neymara (ale ziarno niepokoju zostało już zasiane i PSG będzie mieć ciekawie w szatni). W ramach przeprosin można Francuzom sprzedać Cou, najlepiej za 120 mln + zmienne.
3
Już biadolenie, bo jeden zdolny junior postanowił poszukać szczęścia w innym klubie. Przypominam, że co roku odchodzą jedni, przychodzą drudzy a Barcelona trwa i walczy na trzech frontach. A co z niego będzie za kilka lat? Czas pokaże.
0
@kondziu_gb ZZ zachowuje się jak ostatni osioł. Co się stanie jak nie uda się sprzedać Walijczyka? Zostanie zawodnik, który będzie rozsadzał szatnie od środka, bo trener nie umie trzymać języka za zębami. Klub zachował się w stosunku do Balea ok? No jasne, bo dał mu dużą podwyżkę. Tylko, że ten sam klub teraz chce tego zawodnika wypchnąć na siłę z klubu, bo nie chcą mu płacić.
1
@antymadrista1 Tak jak Balea sprzeda za 100 mln?
26
Czy kabaret w Madrycie kiedyś się skończy? Najpierw Perez kupił nowych graczy, ale zorientował się, że kadra jednak 38 zawodników liczyć nie może. Wtedy przystąpił do słynnej już w Europie wyprzedaży. Okazało się, że chętnych jednak jest coraz mniej i część zawodników musi odejść na wypożyczenie. Najlepszy jednak cyrk jest z Walijczykiem, którego jeszcze rok temu wielbiono pod niebiosa, aby teraz próbować go upchnąć gdziekolwiek. Nawet do Chin. Perez mistrz finansowy, który powinien prowadzić wykłady okazał się głupcem stawiając na Balea a wyrzucając z klub C.Ronaldo. Do pełni obrazu pasuje postać boskiego ZZ, żywej legendy, który widać ma problemy z głową od pamiętnego uderzenia i zamiast zachować ciszę to papla co mu łysa głowa przyniesie. Ale w razie niepowodzenia jego powrotu już ma gotową wymówkę - klub nie sprowadził mu Pogby na czas, przez co zespół nie przygotował się dobrze do batalii na trzech frontach (a sorry na dwóch, a nie jednak na jednym froncie).
Jak natomiast będzie wyglądała Barcelona pod wodzą Valverde w przyszłym sezonie? Doszły moim zdaniem dwa kluczowe ogniwa: De Jong i Griezmann, którzy przynoszą powiew świeżości, jakości i przede wszystkim głód zdobywania pucharów. Mam nadzieję, że trener tego nie zepsuje i przekuje w sukces.
0
Ludzie już wieszają psy na zarządzie, bo madrycki szmatławiec pisze o wspaniałej dla PSG ofercie. Jeśli to byłaby prawda to już dawno paryżanie oddaliby Neymara.
Co do obsady lewej obrony to mam nadzieję, że nikt na głowę nie upadnie i nie da ponad 30 mln za rezerwowego, który będzie grał tylko gdy Alba będzie musiał odpocząć. Poza tym Valverde już w zeszłym sezonie pokazał, że lubi stawiać na młodych i pod nieobecność Alby widzieliśmy na LO Semedo bądź S.Roberto.
14
Niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy, że genialne pokolenie wychowanków zdarza się raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Poza tym taki Guardiola mógł zaryzykować, klub był w kryzysie i potrzeba było zmian. Teraz co roku Barcelona jest głównym faworytem do wygrania PD i CdR, więc każdy kolejny trener nie będzie się bawił w eksperymenty i stawiał na młodych. Taki Valverde woli mieć doświadczoną kadrę i ja mu się nie dziwię, bo rozliczają go z wyników. Logiczne więc, że wejdzie z ławki Vidal zamiast Aleny czy Puiga.
Inna sprawa, że wielu z wychowanków nie prezentuje wielkiej jakości. Nie wybijają się ponad drużyny 3 klasy rozgrywkowej w Hiszpanii, a nawet przez większość sezonu walczyli o utrzymanie. Jak oni mają stanowić o sile pierwszej drużyny? Bartek woli więc wydać grube miliony na sprawdzonych w Europie graczy niż cierpliwie czekać na rozwój wychowanków.
2
Pozostaje do rozwiązania jeszcze kilka kwestii.
Po pierwsze trzeba pozbyć się Rafinhy, który zajmuje tylko miejsce w kadrze i dopóki jest zdrowy jest szansa na jego sprzedaż.
Po drugie klub musi zastanowić się co z Cou? Osobiście uważam, że powinien odejść. W Barcelonie nie pokazuje nawet 10% swoich umiejętności, ewidentnie w głowie ma blokadę. W innym klubie może odżyć. Po drugie te ponad 100 mln pozwolą spokojnie wzmocnić lewą obronę i sprawią, że znów na papierze będziemy mieć kadrę kompletną.
Po trzecie trzeba się zastanowić jaką rolę mają odgrywać w zespole Alena i Puig. Jeśli będą grać po 5 minut w meczu to lepiej jednego z nich wypożyczyć do średniaka PD lub Ajaxu.
Po czwarte trzeba się zastanowić co zrobić z Malcomem? Gdyby nie udało się kupić Neymara (trzymam za to kciuki) to zawodnik ten będzie potrzebny do rotacji. Sezon jest bardzo długi i może się zdarzyć, że będzie niezbędny, aby dać odpocząć AG czy Messiemu.
Na koniec pozostaje po raz kolejny liczyć na to, że De Jong i Griezmann natchną drużynę i zmobilizują kadrę do walki o potrójną koronę. Tylko czy Roma, Levante, Liverpool i Valencia nie siedzą w głowach piłkarzy?
0
Bardzo dobrze, że Barcelona nie przeciągała dalej negocjacji z Atletico i że zawodnik będzie do dyspozycji trenera już od początku przygotowań. Oby zdrowie mu dopisywało i by Francuz okazał się brakującym ogniwem, które ma dać LM.
Co do Atletico to sam jestem ciekaw jak poukłada ich Simeone. Wyrwano mu z drużyny kilka elementów, w tym dwa kluczowe: Griezmanna i Rodriego. Ciekaw jestem czy będą w stanie nawiązać walkę z Barceloną i Realem w PD.
0
@zdrowyrozsądek
Jasne tylko, że my jeszcze jakiś styl gry mamy a taki Real? Znów taktyka tysiąca wrzutek? Gdzie w niej miejsce dla takiego Kubo?
7
Ilu młodych, zdolnych trafiało do Realu i musieli odejść kuchennymi drzwiami? Odegaard miał niszczyć każdą linię obrony a w kolejnym sezonie nie wiadomo gdzie zagra. Isco idealny zawodnik pod Barcelonę trafił do Madrytu i miał zdobywać Złote Piłki. Teraz chcą go sprzedać. Kolejnych można wymieniać.
Kubo ma wielki talent, ale sam jestem ciekaw czy poradzi sobie w Europie. To zupełnie inny poziom niż hasanie po japońskich boiskach. Czy Barcelona popełniła błąd to się dopiero okaże. Na pewno zły wybór podjął sam zawodnik, który idealnie pasuje do stylu gry Blaugrany a trafił do drużyny bez stylu.
Kolejny raz podkreślę, że bardzo się cieszę, że Griezmann trafił do Barcelony. Oby jego przybycie dało Barcelonie upragnioną LM.
0
Nie rozumiem jednego. Skoro w poprzednim roku Atletico przedłużyło umowę z Griezmannem to czemu nie ustanowili zaporowej klauzuli? Jeśli natomiast sam zawodnik zażądał tak niskiej ceny odstępnego to logicznym jest, że chciał zostawić sobie furtkę. Skąd więc takie zdziwienie prezesa z Madrytu?
0
@masik86
O tych meczach będzie się pamiętało latami. Niemniej jest nowy sezon, nowe szanse i nowe nadzieje. Może w trzecim roku swojej pracy wyciągnie wnioski z dwóch poprzednich? Po cichu na to właśnie liczę, że zobaczymy w tym sezonie dużo rotacji w linii pomocy i ataku, aby najważniejsi zawodnicy czuli presję tych potencjalnie rezerwowych. Jak jednak będzie to czas pokaże.
20
Barcelona dokonała genialnego transferu. Za 120 mln dostała mistrza świata, czołowego napastnika globu, który z powodzeniem może występować na 3 pozycjach. Do tego poważnie osłabiła jednego z głównych rywali do wygrania PD. Majstersztyk. Jeśli Valverde nie wykorzysta takiego potencjału w ataku to rzeczywiście okaże się słabym trenerem.
Co do Atletico to zastanawia mnie to co ta szopka z ich strony? Jeśli nie mają żądnych dokumentów na wcześniejsze dogadanie się z zawodnikiem to o co chodzi? Wiem, że ich boli odejście Griezmanna, ale ktoś mu w klubie obniżył klauzulę do 120 mln. W lipcu Barcelona z tego skorzystała. Tyle w temacie.
7
Po co za darmo zakontraktować doświadczonego w PD, ogranego w meczach o wielką stawkę i godzącego się z rolą ławkowicza Felipe Luisa jak można kogoś kupić, najlepiej za 30 mln, aby nowy nabytek sprawdził czy nowe fotele na Camp Nou są wygodne. Przecież wiadomo, że u Valverde Alba będzie grał wszystko, klub szuka oszczędności, aby kupić Neymara a tu temat lewej obrony pozostaje otwarty.
Dobrze, że chociaż saga z Griezmannem dobiegła końca i klub może skupić wszystkie siły na sprzedaży niechcianych. O szopce z Neymarem nie ma co pisać.
9
Koniec jeden sagi. Cieszę się z transferu Griezmanna, który da Barcelonie bardzo wiele w ataku a do tego przyniesie wolę walki i głód pucharów.
Teraz czas na kolejny odcinek telenoweli z Neymarem.
3
@MensculinVeB
No tak oddajmy im Cou, Dembele, Semedo i Umtitiego i dopłaćmy jeszcze ze 100 mln. Można sprowadzać gwiazdy, ale trzeba zachować rozwagę, bo Neymar w obecnej formie nie jest wart więcej niż 180 mln.
1
Zastanawia mnie jedno: po co Barcelona bierze kredyt na Griezmanna? Czy z kasą klubową jest tak krucho, że nie stać nas na wydanie 120 mln, zwłaszcza, że cząstkę tych pieniędzy można uzyskać ze sprzedaży zawodników? No chyba, że w klubie rzeczywiście myślą o kupieniu Neymara. Tylko wiele wskazuje na to, że w transakcję będzie włączony Cou, więc te 60 mln brakujące bez problemu powinny się znaleźć (innej wymiany niż Cou + 60 mln sobie nie wyobrażam).
1
1. Messi przez wiele lat uchodził za ostoję spokoju, przez co wszyscy pisali, że nie ma jaj i nie powinien być kapitanem. W końcu jednak każda cierpliwość ma granice. Kiedy ewidentnie sędzia mści się na tobie to nawet spokojny Argentyńczyk może wybuchnąć. Nawet jeśli jego oskarżenia wynikają bardziej z emocji.
2. Bartek to idealny polityk. Mówi dużo, a że mało konkretów, to przynajmniej nikt mu nic nie zarzuci. Odnośnie szkółki Barcelony to myślę, że w najbliższych miesiącach będą zmiany.
3. Dembele pokazuje nowe oblicze i mam nadzieję, że starczy mu wigoru na cały sezon. Zwłaszcza, że jak trafią do nas AG i Neymar to o systematyczną grę będzie bardzo ciężko.
4. Griezmann jest Barcelonie niezbędny i na pewno na Camp Nou trafi.
5. Nie tylko potencjalni zawodnicy Barcelony strajkują, aby trafić do nowego klubu. Problem jest taki, że w ostatnich latach troszkę tych graczy w Katalonii się nagromadziło. Nic z tym nie da się zrobić, bo nie wszystkie kluby marzą o sprzedaży swoich gwiazd. Kto za 2-3 miesiące będzie o postawie Neymara i Griezmanna pamiętał jak będą dawać Barcelonie gole i wygrane?
0
Taka refleksja. Skoro klub ma problem z domykaniem finansów to czemu Messi skoro tak bardzo ten klub umiłował i zawdzięcza mu wszystko nie obniży swojej pensji, aby mieć swojego kumpla Neymara w drużynie?
Czekam z niecierpliwością na raport o stanie finansów klubu, bo pojawia się tyle teorii, że głowa mała a chciałbym wiedzieć czy zarząd nie stąpa po kruchym lodzie.
37
Ciekaw jestem czy Brazylijczycy jakby w podobnych do Argentyny okolicznościach przegrali półfinał to też z pokorą i spokojem wypowiadaliby się w mediach?
0
@sgrzesiek
Neymar to okazja na rynku, bo jeszcze miesiąc temu był nie do wyjęcia z PSG. Piłkarz kontuzjogenny? Kogo ostatnio unieszkodliwił, że tak piszesz? W formie Brazylijczyk jest w trójce najlepszych zawodników świata, doskonale rozumiał się z Messim i Suarezem i z miejsca podniósłby jakość ataku do kosmicznego poziomu.
Real za 100 mln kupuje gościa, który ma rok umowy (!), jest starszy od Nyemara, ale według ciebie gwarantuje wysoki poziom na następnych kilka lat. Brazylijczyk nie, bo jest problematyczny. A może jest taki, bo zdał sobie sprawę, że z PSG nie wygra LM, że jednak odejście z Barcelony to był największy błąd jego życia?
O aspektach marketingowych nawet nie ma co pisać. Jeśli więc udało by się go kupić za Cou + 70-80 mln dopłaty to byłaby to okazja rynkowa.
1
Co jeden Brazylijczyk to głupszy. Czemu żaden z nich nie wypowie się na temat karnych dla Argentyny?
8
@Varezq
Może nie wiesz co na czym polegają negocjacje. Barcelona próbuje nakłonić Atletico do zgodzenia się na płatność na raty, dodatkowo działacze z Madrytu chcą Semedo. Jest więc szansa, że dojdą do porozumienia. Jak się nie uda to wtedy wpłacą klauzulę. Normalne działania, gdzie szuka się jak najmniejszych wydatków, gdy na oku ma się wielką okazję rynkową - Neymara.
Co do gazet to zawsze będą szukały sensacji i wymyślały teorie.
2
@Midast Kolejny raz wypisujesz te swoje głupoty związane z Ruizem. To jest twój typ na podniesienie z miejsca jakości ataku i odciążenie Messiego w zdobywaniu bramek? Nam potrzeba zawodnika światowego formatu, który będzie w stanie ciągnąć grę drużyny, gdy Argentyńczyk będzie miał słabszy dzień. Griezmann jako jedyny z czołowych graczy jest dostępny na rynku w normalnej cenie. Horrendalna pensja? Takie wynagrodzenie powoli staje się standardem. Jednocześnie chcesz na start dać De Ligtowi wyższą pensję od większości zawodników pierwszego składu, graczowi, który będzie z każdym przedłużeniem umowy zarabiał więcej. Zapominasz, że będzie to jasny przekaz dla innych zawodników, których będzie chciała kupić Barcelona. Każdy zażąda wielkiej gaży.
Co do Semedo jak wpłynie oferta ok. 50 mln to klub powinien sprzedać Portugalczyka. Zawodnik podczas pobytu w Barcelonie nie rozwinął się zupełnie i zasłużenie przegrał rywalizację z S.Roberto.
2
Wszyscy piszą o Neymarze a u nas też jest jedna kwestia do rozwiązania - co zrobić z Umtitim? Przecież to jest kabaret, że mając w składzie mistrza świata nie możemy w pełni korzystać z jego usług, bo piłkarz odmawia zabiegu. Teraz mija kolejny miesiąc a o operacji kolana cisza. Leczenie zapobiegawcze nie skutkuje. Jeśli rzeczywiście pojawi się oferta za minimum 60 mln to klub powinien ją przyjąć. Może taki ruch spowoduje, że De Ligt jednak zdecyduje się na przenosiny na Camp Nou?
Nie wiem czemu jeszcze nie ma oficjalnej wiadomości w sprawie Felipe Luisa? Skoro Valverde nie jest przyzwyczajony do ogrywania młodych, zdolnych zawodników to trzeba mu kupić doświadczonego weterana boiskowego, który z powodzeniem zastąpi Albę.
Co do prawej obrony to jak ktoś da za Semedo minimum 50 mln to trzeba go sprzedać. O Portugalczyku napisano już długie książki, ale gracz ten nie zrobił żadnego postępu. Już młody Wague ma większe perspektywy.
Malcom musi odejść dla swojego dobra. Najlepiej jakby go wypożyczyć gdzieś na 2 sezony, aby rozkwitł. Dzięki temu możemy zarobić. Teraz ciężko będzie odzyskać zainwestowane w niego pieniądze.
0
@Tomek54321
Mówię o Malcomie, który we Francji radził sobie bardzo dobrze a u Valverde nie dostał prawdziwej szansy.