Barca-Eibar 3:0 Skrót
18 października 2014, 19:20
- Przejdź do artykułuOstatni ligowy sprawdzian zaliczony
Po dobrej grze w drugiej połowie spotkania Barça pewnie pokonała Eibar 3:0. Bramki dla ekipy z Camp Nou zdobywali Xavi, Neymar i Leo Messi, który na jedno trafienie zbliżył się do legendarnego rekordu Telmo Zarry.
Czytaj więcej-
- BarcaWięcejNiżKlub 18 października 2014, 23:41 · Dyskusja
0
Coś długo oceniać nie można.
-
- darek92 18 października 2014, 23:41 · Dyskusja
0
Nie zrozumcie mnie źle. Są mankamenty w grze zespołu ale tu jest to tak komentowane jakby pół składy było do wyrzucenia a Barca była w połowie tabeli. Oczywiście po spektakularnych wygranych (z Granadą!) idzie to w drugą stronę i się okazuje, że nie ma sensu grać reszty sezonu, bo Barca najlepsza i dawać puchary już w październiku. O to mi chodzi. O te rozhisteryzowanie
Najlepsze jest to, że po "przyjściu" Suareza możemy grać kompletnie innym stylem, którego zalążek widzimy w dzisiejszej roli Messiego.
-
- piobyd1 18 października 2014, 23:39 · Dyskusja
0
Mecz byl ok, nie byl rewelacyjny,spodziewalem sie konkretnego przetarcia skladu przed GD. Ale w obronie znowu luki uwidocznione w kontrach. Gdyby nie fatalne bledy Eibaru wynik bylby 3-3. Wygrana cieszy ale mecz juz mniej. Gralismy jak na treningu,spokojnie i bez tempa, co takze rozumiem z uwagi na wtorkowy mecz z Ajaksem. Pique jak zyrafa na wybiegu, wolno i zamotany.... Wole juz Bartre, no i Mathieu jak narazie jest super.
-
- pedroroddrriguues 18 października 2014, 23:33 · Dyskusja
0
Troche się pomęczyli,ale w 2 połowie 3 gole-bardzo fajnie.To w 2 następnych meczach atak Messi-Neymar-Munir.Prosze was napiszcie mi coś odnośnie mojego poprzedniego postu,jak to wszystko wygląda i którą z 4 opcji wygrać.Jak mi nie pomożecie to pozostanie mi tylko cała niedziela na naszej stronce.
-
- darek92 18 października 2014, 23:32 · Dyskusja
0
a Pedro miał infekcję pod koniec września i schudł 3-4 kg. Podobno jakaś bakteria ale głowy nie dam, że na pewno.
http://www.sport.es/es/noticias/barca/barca-no-explica-pedro-3609108
-
- PawelJ95 18 października 2014, 23:32 · Dyskusja
0
Tak patrzę na tę Barcelone i myślę, że potrzeba nam radykalnych zmian w środku pola,okej jest Ivan ale mam wrażenie, że to za mało. Nie wiem czego spodziewać się po Iniescie, bo czasami jest poza meczem, Xavi to klasa sama w sobie aczkolwiek z sezonu na sezon gra słabiej,jest przewidywalny, mało dynamiczny itd,Busi również ma wahania formy potrafi zagrać fenomenalne spotkania, ale zdążają mu się takie jak z PSG, dużo strat i praktycznie brak agresywności, ogromnie liczę na Rafinhe, który może okazać się drugim Iniesta bądź graczem typu Tello, który miewa czasami udane spotkania. Jak dla mnie przydałby się taki ktoś jak Vidal, gracz o profilu ofensywno - defensywnym, bardzo silny oraz wybiegany, następnie widziałbym Davida Silve bądź Mario Gotze, technika, polot i młodość!. Na marginesie strasznie żałuję, iż nie dołączył do nas Kross jest świetny zarówno w defensywie jak i ofensywie w kreowaniu gry przypomina mi Xaviego 5 lat w tył, trudno Lucho wolał Ivana zapewne wie co robi.
-
- pempo13 18 października 2014, 23:32 · Dyskusja
0
Nienawidzę tiki-taki. Tiki-taka to gówno, wymyślony zwrot. Oznacza podawanie piłki tylko po to, aby ją podawać, bez żadnego celu czy agresji. Trzeba to robić, ale z jakimś zamiarem. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Barcelona nie grała tiki-taki-Guardiola
-
- sojerrrr 18 października 2014, 23:30 · DyskusjaPolecają
2
Tak, zaryzykuję infamią kibiców Barcy, że Alves gra w najbardziej zbliżony sposób do graczy Realu. Kiedy widzi sposobność - wrzuca piłkę, czyli leci na ilość, ale jednak ileś z tych wrzutek jest groźnych. Stąd, mimo zarzutów o słaby mecz w jego stronę, traktuję go po kilku innych graczach jako dobrego dla Barcy piłkarza tego meczu. Wracając do szybkości Barcy - Barca jest za wolna! Lekko spóźnione podania wystarczyły obronie Eibaru na to, by dobrze się ustawić i wybić piłkę, przez co Barca musiała zaczynać atak na nowo. Zabawa w kotka i myszkę, jak to bywa "autobusowych meczach", trwała zbyt długo.
Podsumowując, nie chciałem wyjść na krytykanta. Przecież cieszę się bardzo ze zdobyczy kolejnych punktów w kolejnym meczu na 0 z tyłu, więc jest się z czego cieszyć. Spodziewałem się jednak lepszego meczu w samym przebiegu zdarzeń. Xavi, stary weteran zagrał dobrze, ale musimy mieć więcej perspektyw w pomocy, a nie liczyć ciągle na błysk geniuszu Messiego, na którego spada ciągle ciężar gry, przez co w gorszym (jak na niego) dniu, a taki miał dzisiaj ma tyle strat. Dobrze chociaż, że Iniesta dał dobrą zmianę. To tyle, ludzie, cieszmy się, że dalej zwyciężamy, jednak chłopaki muszą poprawić się w samym podejmowaniu decyzji, szybkości i jakości, jeśli chcą być najlepszymi. Chciałem napisać kilka uwag odnośnie konkretnych akcji i oceny kilku piłkarzy, którzy zagrali pozytywnie i negatywnie w tym meczu, albo po prostu byli niewidoczni, ale zostawię to na później. Jest dobrze, 3 punkty są, a wiadomo, że Klasyk jest inny, rządzi się innymi prawami i mecze go poprzedzające nijak się mają do jego przebiegu. Do tego Suarez na moje oko, powinien dać czadu i dodać to, czego brakuje Pedro i Munirowi. Nie wiem, jak będzie, ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam.
-
- sojerrrr 18 października 2014, 23:30 · DyskusjaPolecają
4
Cholera mnie bierze, jak widzę, gdy kolejny przeciwnik Realu, jak dzisiaj Levante, podchodzi bardzo wysoko i gra otwartą piłkę na wymianę ciosów z Realem i dostaje łomot. Napastnicy Realu mają więcej miejsca i mają więcej szans, by grać z zaskoczenia. Ale to też wina rozgrywania piłki przez Barcę, która daje się rywalowi ustawić. Oba sposoby mają swoje plusy i minusy. Jednak jestem dalej przekonany, że Barca ma więcej plusów, mimo kilku defektów i odniesie zwycięstwo w najbliższym Klasyku.
Do tego - niestety muszę to przyznać (nie jest tak ogólnie, ale po tym meczu tak to wyglądało) - Real jest szybszy w samym podejmowaniu decyzji. Nieistotne, że grają inną piłkę, ale decyzje o podaniu są szybsze. Nic się nie zmieniło też w aspekcie kontrataków. Dzisiaj widziałem kilka groźnych kontr Realu, natomiast w Barcelonie dalej nic w tej kwestii się nie poprawiło, chociaż kilkakrotnie miała ku temu okazje. Barca gra bardzo często opieszale. Nie potrafi wykorzystać opóźnienia w powrocie rywala, tam gdzie jest idealna możliwość do kontrataku. Niestety - to jest nasz minus i to duży. Aż mnie wkurza coś takiego, że Real (patrząc przez pryzmat Gran Derbi) potrafi w tak prosty sposób zdobyć bramki, a Barcelona sobie tak bardzo komplikuje sprawę złożonością podań, gdy w niektórych momentach meczu aż się prosi, żeby nieco bardziej sprawę uprościć. Real dodaje 2+3 i wychodzi im 5. Barca działa bardziej skomplikowanie na zasadzie 1+6-2*4-3+2/2+3+3*1=7-8-3+1+3+3=3. Real opiera się nawet na prostych nieskomplikowanych akcjach, nawet na samym chaosie po wrzuceniu piłki (w czym serio przypomina mi chyba najbardziej Alves, który był bardzo niedokładny w swojej ilości, ale jego aż około 5 podań miało naprawdę sens, dlatego ogólnie i tak oceniam go na plus). CD
-
-
Konto usunięteOgląda może ktoś mecze Sevilli z Deulofeu w składzie, jak on wygląda na tle rywali, czy po sezonie da radę zastąpić Pedro, który najpewniej odejdzie.
-
- sojerrrr 18 października 2014, 23:29 · DyskusjaPolecają
1
Dobra, Eibar - słaby przeciwnik, jednak potrafił wykrzesać ze swoich piłkarzy to, co się dało w defensywie. Nie udało się, ale momentami wydawało się, że byli bliscy osiągnięcia kompromisu zdobyczy jednego punktu. Kilka ich ataków było groźnych. Wydawało się, że niby nic nie robią, nie atakują, ale wystarczyło kilka (chyba 4) zaśnięć Pique, do tego ta piłka nonszalancko podana za plecy i byłby klops, gdyby nie interwencja Mathieu, a jeszcze później Masche.
Barca nie może przesadzać z tymi krótkimi podaniami w obrębie swojego pola karnego, z lepszymi drużynami skończy się głupią stratą bramki. Dla kibica Barcy jest to wkurzające, gdy tyle pracuje się na bramkę, a tu nie ma nic, a rywal zrobi zwykłą podręcznikową akcję. Niby nie atakuje, ale jednak swoje Eibar zrobił. Barca przesadza w swojej perfekcji, niby chce mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a z mnogości podań wychodzi często błąd i iskra napędowa dla rywala. CD
-
- sojerrrr 18 października 2014, 23:28 · DyskusjaPolecają
1
Ocenę zawodników i poszczególnych akcji celowo pomijam, zostawmy to na później, bo chcę zwróćić uwagę na kilka rzeczy bardziej ogólnych. Po tym meczu, jakkolwiek z rywalem słabym, tak dobrze zorganizowanym w defensywie, można wyciągnąć trochę wniosków, co do sposobu rozgrywania piłki, pozycji zajmowanych przez piłkarzy, jak i indywidualnej formy zawodników. Barca zaczęła mecz bardzo słabo. Niemoc w ataku była widoczna od pierwszych minut. Najbardziej denerwował mnie brak strzałów, czy stwarzania sobie dogodnych sytuacji. O pierwszej połowie w całości można zapomnieć poza pojedynczymi momentami. Martwi mnie to, bo tym meczem (mimo, że wygranym 3-0) Barca swoją grą utwierdza swoich przyszłych rywali, że dobra gra obronna z kontratakami może wystarczyć na taką Barcę. Z grą defensywną jest ten mankament, że zawsze może coś wpaść, skoro przeciwnik częściej atakuje, mimo tego, że nie ma za wiele przestrzeni. Obserwując grę Barcy, wydaje się, że te tzw. "autobusy" są bardziej skuteczne od gry otwartej. Barca zwyczajnie nie miała wielu pomysłów, a tam gdzie je miała, zawsze coś przeszkodziło, czy to za sprawą niezrozumienia, zwykłych pomyłek technicznych, czy po prostu wzrostu.
Wybór Mascherano na defensywnego pomocnika był oczywiście słuszny, co chciało poza mną zobaczyć od lat wielu innych kibiców. To nie jest "zieloniak", on tam gra bardzo pewnie, co potwierdziły Mistrzostwa Świata, na których był jednym z lepszych zawodników, decydującym o awansie Argentyny w kolejnych etapach z meczu na mecz. Niby nie wiadomo, jak będzie się w Barcelonie spisywał, ale sądzę, że spokojnie się wpasuje w tę pozycję, gdy zabraknie Busiego, lub gdy Hiszpan będzie w gorszej formie. CD
-
- Kacper1432 18 października 2014, 23:27 · Dyskusja
0
Kiedy będzie można oceniać ?
-
- ChristianGrey 18 października 2014, 23:26 · Dyskusja
0
Barcelona wygrywając dzisiaj 3:0 zdobyła setną bramkę w roku 2014. Bramkę numer 100 w roku 2014 zdobył Messi, strzelając trzecia bramkę w dzisiejszym spotkaniu.
-
- skowronekSony2 18 października 2014, 23:25 · DyskusjaPolecają
3
Gratki za wygraną. Czekamy na El Clasico !
-
- Piotr,1985 18 października 2014, 23:24 · Dyskusja
0
No nic wygrana pewna choć w pierwszej połowie Eibar mógł a nawet powinien strzelić chociaż jedną bramkę, ale nie strzelił i to mnie bardzo cieszy. Najlepszym piłkarzem na boisku był oczywiście Messi tu nikt chyba nie ma wątpliwości, a najgorszym Pedro, który pieprzył dzisiaj wszystko koncertowo, kuźwa, żeby na tle tak słabego rywala grać tak źle, to chyba tylko Pedro tak umie, chociaż Pique dzisiaj wiele od Pedro Pedrito nie odstawał. Też zagrał bardzo słabe zawody błędy w obronie wręcz dziecinie wyglądały, teraz chyba rozumiem dlaczego Lucho na niego nie stawia, po prostu jest w tak słąbej formie, że nie zasługuje na pierwszy skład. Teraz trzeba rozegrać dobry mecz z Ajaksem i go wygrać a w sobotę "wojna" czyli El Clasico, z którego każdy Cule ma nadzieję, że Barca wyjdzie zwycięsko.
-
- Wojciech6 18 października 2014, 23:23 · DyskusjaPolecają
1
glowka Messiego tuz pod koniec meczu podsumowala roznice miedzy nim a Cr7 niestety ale te kilka cm wiecej wzrosu robi swoje
poza tym zobaczcie jak real atakuje tam czy Marcelo robi wrzootke czy Modric to tam 5 do glowki skacze i ustawia sie na 3-6 metrze i skad masz wiedziec ktory strzeli
gol cr7 z bilbao to byla akcja z podrecznika
na takie akcje tylko obrona Atletico daje rade by wylaczyc go z odebrania podania
-
-
Konto usunięteNo to teraz czas na Ajax :)
Dobranoc wszystkim!

Sortowanie