Girona pokonała dziś Osasunę 2:0 po bramkach Portu i Savio. Dzięki tej wygranej Katalończycy wrócili na drugie miejsce w tabeli i nie pozwolili na to, by po wczorajszym zwycięstwie nad Mallorcą wyprzedziła ich Barcelona.
Przed meczem z Osasuną Girona odniosła tylko jedno zwycięstwo w poprzednich pięciu spotkaniach. Katalończycy wygrali tylko z Rayo u siebie 3:0, a dziś, również na Montilivi, pokonali Osasunę.
Gol strzelony przez Portu w 13. minucie spotkania, a także trafienie Savio po asyście Aleixa Garcíi w 86. minucie dały arcyważne trzy punkty drużynie Míchela, której celem jest awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Eric García rozegrał całe spotkanie na pozycji półprawego stopera. Zanotował 100 kontaktów z piłką, 2 przechwyty, 1 próbę odbioru, 75/78 celnych podań (96%), 6/7 celnych długich podań i 2/6 wygranych pojedynków. Pablo Torre wszedł na boisko dopiero w 90. minucie spotkania.
Po tym meczu Girona wraca na 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 62 punktów, tracąc 4 oczka do Realu, który swój mecz z Celtą gra w niedzielę. Barça traci do Girony jeden punkt. W następnej kolejce podopieczni Míchela zagrają na wyjeździe z Getafe.
Komentarze (8)