Messi wraca ze złotem!

komandor

23 sierpnia 2008, 09:18

36 komentarzy
Piłkarska reprezentacja Argentyny wywalczyła złoty medal IO, skromnie pokonując w finałowym meczu Nigerię 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił w 58. minucie Angel Di Maria. Jest to drugie złoto w historii występów Argentyńczyków na Igrzyskach. Afrykańczycy z podniesioną głową wracają do domu ze srebrem.

Od pierwszych minut mecz zapowiadał się na wielkie widowisko. Postrach w szeregach obronnych Nigerii siali Leo Messi i Sergio Aguero, z kolei graczy z Ameryki Południowej swoimi atakami nękali Solomon Okoronkwo i Peter Odemwingie. Argentyńczycy utrzymywali się przy piłce, ale szybkie kontry rywali wydawały się być bardziej groźne. Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie spotkania o wyniku meczu przesądziła kontra Argentyńczyków. Świetnie spisał się w tej sytuacji Leo Messi, który posłał precyzyjną piłkę do Di Marii, a ten przenosząc futbolówkę nad bramkarzem, wpakował ją do siatki. Nigeria nie odpuszczała, ale brak precyzji i szczęścia sprawił, że nie udało się doprowadzić do remisu. Swoje szanse mieli także Argentyńczycy, jednak i oni nie potrafili już zmienić wyniku spotkania.

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Brazylii pewnie pokonała Belgię 3:0 (Cunha 27', Silva 45', 92').

Nigeria: Vanzekin; Okonkwo, Apam, Adeleye, Olubayo; Kaita, Oluwafemi; Promise (Ekpo, 69'), Nsofor Obinna, Okoronkwo (Anichebe, 63') i Odemwingie.

Argentyna: Sergio Romero; Ezequiel Garay, Monzon, Zabaleta, Pareja; Gago, Riquelme, Mascherano; Di Maria (Banega, 87'), Messi (Lavezzi, 90') oraz Aguero (Sosa, 78').

Gole:
0:1 Di Maria, 58'.

[źródło: fifa.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (36)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze