Iniesta odpowiada Mourinho
Spokojnie, ale zdecydowanie. Andrés Iniesta odpowiedział wczoraj na słowa José Mourinho, który tydzień temu stwierdził, że piłkarz ten nie zasługuje na Złotą Piłkę FIFA i że zwycięską bramkę w finale Mistrzostw Świata mógł zdobyć każdy zawodnik.
"Tak, to prawda, że gola mógł strzelić ktokolwiek, ale tak się zdarzyło, że zrobiłem to ja", powiedział bez ogródek i z pełną naturalnością Iniesta w wywiadzie dla hiszpańskiej TVE.
Andrés zaznaczył przy tym, że zarówno Iker Casillas jak i Wesley Sneijder "zasługują na Złotą Piłkę". Chwalił też swoich kolegów z drużyny, nominowanych do nagrody: "Xavi to fenomen, ma wszystko, aby ciągle grać na najwyższym poziomie. Leo jest spektakularny, niesamowity, można mówić o nim w samych superlatywach, jakie tylko istnieją".
Pomocnik Barçy czuje się jednak szczęśliwy, że nie musiał brać udziału w głosowaniu: "Byłoby bardzo trudno dokonać mi wyboru", powiedział.
Zapytany o wybór najlepszego trenera 2010 roku, odpowiedział że postawiłby na Pepa Guardiolę lub Vicente Del Bosque - nominowanych do nagrody wraz z José Mourinho. Dodał szczerze, że portugalski trener nie znalazł uznania w jego oczach.
Iniesta podkreślił, że chce maksymalnie cieszyć się udziałem w gali, która odbędzie się w poniedziałek. "To coś wyjątkowego, nie można przeżyć tego wydarzenia w inny sposób", powiedział.
[źródło: Sport]
"Tak, to prawda, że gola mógł strzelić ktokolwiek, ale tak się zdarzyło, że zrobiłem to ja", powiedział bez ogródek i z pełną naturalnością Iniesta w wywiadzie dla hiszpańskiej TVE.
Andrés zaznaczył przy tym, że zarówno Iker Casillas jak i Wesley Sneijder "zasługują na Złotą Piłkę". Chwalił też swoich kolegów z drużyny, nominowanych do nagrody: "Xavi to fenomen, ma wszystko, aby ciągle grać na najwyższym poziomie. Leo jest spektakularny, niesamowity, można mówić o nim w samych superlatywach, jakie tylko istnieją".
Pomocnik Barçy czuje się jednak szczęśliwy, że nie musiał brać udziału w głosowaniu: "Byłoby bardzo trudno dokonać mi wyboru", powiedział.
Zapytany o wybór najlepszego trenera 2010 roku, odpowiedział że postawiłby na Pepa Guardiolę lub Vicente Del Bosque - nominowanych do nagrody wraz z José Mourinho. Dodał szczerze, że portugalski trener nie znalazł uznania w jego oczach.
Iniesta podkreślił, że chce maksymalnie cieszyć się udziałem w gali, która odbędzie się w poniedziałek. "To coś wyjątkowego, nie można przeżyć tego wydarzenia w inny sposób", powiedział.
[źródło: Sport]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (0)