0

@KrystianR
Co chcę oceniać? Wszystko co W PRZYSZŁOŚCI będzie miało przełożenie na jakość gry i wyniki. Tu nie chodzi o to żebyśmy już nagle teraz z każdym wygrywali (wyniki w tym momencie traktuje drugorzędnie), tylko żeby było widać, że idziemy we właściwym kierunku. A u Koemana przekornie jedyne co ostatnimi czasy pozytywne to wyniki (które wielu nie analizującym samej gry przesłaniają oczy), choć też nie do końca, bo na 8 ostatnich meczów (w 90 minutach) mieliśmy 4 remisy i tylko raz wygraliśmy więcej niż 1 golem, a z tuzami się nie mierzyliśmy delikatnie rzecz ujmując.

0

@Murazor
“To nieprawda, że Riqui Puig nie znajduje się w naszych planach. Rozmawiałem z nim wczoraj, tak jak z innymi młodymi piłkarzami. Oni muszą grać, nie mogą czekać. On, Alena, Pedri, powiedziałem im wszystkim, że może być trudno ze względu na rywalizację. Nic więcej.”

Było to po meczach przygotowawczych do sezonu, w których Pedri zagrał tyle samo minut co Puiq.
Koeman pytany był głównie o Puiqa, bo to było największe zaskoczenie (wtedy wypożyczenie Pedriego byłoby naturalną sprawą, nikt by się temu nie dziwił), chłopak przed sezonem upatrywany w roli podstawowego rozgrywającego nagle miał odejść.
Ale dla całej trójki Koeman nie widział miejsca i doradzał im odejście na wypożyczenie w poszukiwaniu minut, bo planował grać z 2 DMami (Busquets-De Jong i na zmianę Pjanić) i Coutinho przed nimi, ale mógł tam być też Messi, albo Griezmann.
A teraz gdy Koeman trochę zmądrzał i zaczął grać z 1 DMem to nawet Alena by się przydał, bo gorszy od Pjanicia by nie był.

11

Pomyśleć co by było gdyby się Pedri i Puiq posłuchali Koemana i odeszli na wypożyczenia..

0

@formentera2017
Nie życzę, stwierdzam fakt. :)


2

@mikokarla
Te kontuzje to koszt lepszego przygotowania fizycznego, coś za coś, nie wszystkie organizmy wytrzymują zwiększone obciążenia.

Valverde też dostawał szanse, w praktyce przełożyło się to na 3 stracone sezony z najlepszym piłkarzem świata w składzie, sprawiło, że pół zespołu miało siłę na maks 60 minut gry i przyczyniło do burdelu jaki mamy obecnie w klubie.
Dlatego nie można czekać z ocenami, trzeba oceniać dużo wcześniej, bo w ten sposób można uniknąć przykrych konsekwencji i oszczędzić masę czasu.

1

To jeszcze tylko Busquets i się wyklaruje Koemanowi optymalny środek pola. :)

0

@Matt_i1992
Tak samo wygrał wszystko jak Messi, Busquets, Alba, Pique..
Gorzej od Griezmanna czy Braitwhite'a by nie grał.
Na Griezmannie oszczędzilibyśmy z tytułu pensji podobną kwotę jak na Suarezie, zarobilibyśmy na kwocie odsprzedaży na nową podstawową "9", a Suarez zgodziłby się na obniżkę pensji i rolę rezerwowego (mówił o tym w którymś wywiadzie). Mogliśmy mieć 2 bardzo dobre "9", nie mamy ani jednej.

0

"Pamiętam, że kiedy podpisałem umowę, zadzwoniłem do Griezmanna i powiedziałem mu, że bardzo w niego wierzę."

Ehh, to powinien być telefon do Suareza, a ten, który od Koemana odebrał Luis powinien być do Griezmanna..

1

@Peciak
Chcesz opierać przyszłość na 29 latku (za miesiąc 30)?
Z Griezmannem ani teraźniejszości, ani przyszłości nam nie wróżę, a w tym czasie 34 letni Suarez jak widać ciągnie Atletico do mistrzostwa..

Co Ty chcesz zbijać? Czego Ty nie rozumiesz?
Rozmawiamy o tym, że Griezmanna można było w lecie sprzedać zamiast oddawać za bezcen Suareza. Piszesz, że nie bo nikt nie robił transferów. Wrzucam Ci przykłady wielomilionowych transferów, które zostały w tym samym czasie co my powinniśmy sprzedać Griezmanna dokonane. Nas nie było stać, ale inne zespoły owszem i nowy klub dla Griezmanna, bądź co bądź mistrza świata, z pewnością można było znaleźć.

Porównujesz Grizmanna do Umtitiego? Tego samego, który od 2 sezonów leczy się u szamana i któremu co chwila gdy tylko wróci odnawia się ta sama kontuzja kolana?
Umtiti dużo zarabia, ma niepewne zdrowie, a i wydać na niego trochę by trzeba było.
Można się na nim nieźle przejechać. Przecież w normalnej sytuacji ciężko by go było sensownie sprzedać, a co mówić teraz..

1

@Peciak
Koeman mógł zablokować odejście Suareza poświęcając innego piłkarza zamiast niego, czyt. Griezmanna. Dla klubu nie robiło różnicy czy oszczędzimy na Suarezie czy na Griezmannie, ale Koeman Suareza nie chciał co mu przekazał. A jeśli mowa o czytaniu konferencji to padły tam choćby takie słowa Koemana jak "jeśli Suarez zostanie to będzie członkiem drużyny, ale nie może liczyć na wiele minut". Koeman miał inną koncepcję, nie chciał "9", gdy jednak zobaczył, że bez "9" idzie mu marnie to nawet Braitwhite grał przez jakiś czas regularnie w podstawie.

Słabe argumenty na co? Na to, że Angoli stać na zapłacenie za Griezmanna? Sam już nie ogarniasz co pisałeś?
Ja wiem, że my jesteśmy w kryzysie i nie stać nas na kupowanie, ale nie o tym tu mowa, odpowiadałem Ci na to Twoje stwierdzenie odnośnie Francuza:
"Pytanie tylko kto by chciał go kupić za jakieś większe pieniądze, skoro cały piłkarski świat tonie w długach? "
Podałem Ci masę przykładów gdzie drużyny wykładały duże kwoty na transfery, bo nie każdy jak my ma tak wielkie problemy finansowe.

1

@Peciak
Cały świat tonie w długach, a Arsenal wydaje 50mlon na Parteya, Manchester 40 na van de Beeka, City 45 na Ake i 68 na Diaza, PSG 50 na Icardiego, Chelsea 80 na Havertza, 53 na Wernera, 50 na Chilwella, 40 na Ziyecha, a nawet takie Wolverhampton na młodego Silvę 40 czy Napoli 70 na Oshimena.
Nie oczekujmy, że dostaniemy za Griezmanna porównywalną kwotę do tej co zapłaciliśmy, ale te kilkadziesiąt mln spokojnie ktoś by za niego dał.
Księgowo na Griezmannie w ten sposób stracimy, ale z tym, że zrobiliśmy niewypał transferowy trzeba się pogodzić i zadziałać tak by stracić jak najmniej, a realnie w kasie klubu zostanie te kilkadziesiąt mln z transferu plus drugie tyle z pensji.

1

@JarekS
Amortyzacja to fikcja księgowa. Oddaliśmy Suareza za bezcen, oszczędziliśmy na jego pensji. Griezmann zarobki ma podobne do Luisa a dodatkowo zyskalibyśmy na kwocie transferu. W klubie zostaje więcej kasy i lepszy zawodnik.
Co z tego, że Griezmann się nie zamortyzował księgowo, skoro amortyzacja ta pochłania kolejne fundusze na jego pensje. Realnie w kasie klubu zostaje mniej pieniędzy. Im szybciej go sprzedamy tym mniej na nim stracimy, jeśli sprzedamy go w 2022 roku jak piszesz to z kasy klubu ubędzie dodatkowe kilkadziesiąt mln na jego 1,5 roczną pensję, a przybędzie mniej niż mogłoby obecnie ze względu na spadek jego wartości rynkowej związanej choćby z jego wiekiem.

1

@Peciak
Suarez zgodziłby się na niższą pensję i rolę rezerwowego, oszczędzilibyśmy i mieli wciąż świetną "9". Ale Koeman go nie chciał, w reprezentacji Holandii grał bez "9" to myślał, że wszędzie tak pogra. Przeliczył się, a teraz nie ma kasy by kogoś na porównywalnym poziomie do Luisa sprowadzić.

0

@JarekS
Niektórzy jak im plują w oczy twierdzą, że deszcz pada..

2

"Koeman: Zadzwonił do mnie i powiedział, że nie będzie na mnie liczył. Zaakceptowałem tę decyzję, ale powiedziałem, że miałem kontrakt i że to klub musiał to załatwić. "

@JarekS
Przeczytaj to tyle razy ile będziesz potrzebował by dotarło do Ciebie, że to Koeman nie chciał Suareza.

@Pawlak1992
Nadal potrzebujesz billingów, albo nagrania rozmowy czy w końcu dotarło do Ciebie, że Koeman dzwonił do Suareza?

0

@T^L
Zgadza się, podstawą jest przygotowanie fizyczne, ale to jest "tylko" baza.
Z ostatnich 7 meczów wygraliśmy w 90 minutach tylko 3, tylko jeden z nich więcej niż 1 bramką. To właśnie wynik tego, że gramy marnie taktycznie, bo graliśmy choćby z 2 zespołami z niższych lig i jednym ze strefy spadkowej La Liga i męczyliśmy się na tle tych rywali żeby stwarzać sobie sytuacje strzeleckie.

Ta Granada grała bardziej rezerwowym składem od nas, prowadziła z nami 2-0 i była o 2 minuty od wyeliminowania nas, poza tym jest na 8 miejscu w lidze, praktycznie nie przegrywa u siebie i wywalczyła awans z grupy w LE. Nie jest to rywal z najwyższej półki, ale zdecydowanie taki, na tle którego można mówić o jakościowej bądź nie grze taktycznej.

I nie wiem o co chodzi z rzucaniem wszystkiego. Przecież taktyka to podstawa pracy trenerskiej. To po tym poznaje się jakość trenera. Kiedy on ma się tym zająć?
Wyobrażasz sobie np. Guardiolę jak przychodzi do drużyny w kryzysie i stwierdza, że najpierw pograją sobie byle jak, tylko kondycją zawodników się zajmie, a np. za rok zacznie uczyć zawodników właściwej gry taktycznej? Absurd.
To nie jest tak, że Koeman najpierw zajmuje się czymś innym, on po prostu taktycznie jest słaby i to widać gołym okiem.

0

@T^L
Przygotowanie fizyczne to rzeczywiście pierwsze co może zrobić, ale taktyka jest tuż za tym.
Twierdzisz, że teraz gramy tak, ale za jakiś czas Koeman to zmieni, tylko upora się z jakimiś tam problemami? Przecież to absurd. Jeśli tak miałoby być to w tym momencie świadomie marnuje czas grając tymczasową taktyką, zamiast przygotowywać drużynę do docelowego sposobu grania w jak sam to podkreśla sezonie przejściowym.
Za rok znów będzie sezon przejściowy bo będzie przygotowywał drużynę pod inne granie, a za 2 sezony może kolejny bo odejdzie kilku podstawowych graczy i jak dobrze pójdzie kupimy kilku nowych?

Sytuacja na boisku we wczorajszym meczu zmusiła go do zmiany ustawienia na ofensywne, z dwójką nominalnych rozgrywających i był to najlepszy nasz fragment gry odkąd Koeman przejął drużynę. Poza tym gdy już wyszliśmy na prowadzenie zaczęliśmy grać na utrzymanie piłki w taki sposób, że piłkarze Granady mieli problem by odebrać nam piłkę, a co za tym idzie by mieć możliwość odrobienia strat.
A 3 dni wcześniej widzieliśmy jak Koeman prymitywnie REAGUJE w takiej sytuacji, gdy wprowadził 3 stopera za napastnika żeby się rozpaczliwie bronić, zamiast przejąć kontrolę nad piłką odbierając w ten sposób rywalom szanse na wyrównanie.
Zresztą wczoraj też wprowadził Puiqa bardzo późno byśmy mogli przyspieszyć operowanie piłką w środku robiąc więcej dziur w obronie rywali, najpierw zastosował standardowe, prymitywne rozwiązanie na sytuację gdy drużyna przegrywa, tzn. wprowadził po prostu napastnika za obrońcę..


0

@T^L
Od dawna piszę, że to jedyny plus Koemana, że odbudował drużynę fizycznie. Taktycznie zaś jest niestety strasznie mizerny..

1

@formentera2017
Bo wymyślił sobie inny sposób grania i choć widzi, że on w Barcelonie nie działa to się go na siłę trzyma, a poza tym ma z jakiegoś powodu ewidentne uprzedzenie do Puiqa i choćby się zarzekał, że tak nie jest to mu nie uwierzę.

0

@JarekS
Oczywiście, że można, ale grając dobrze wygrywa się znacznie więcej meczów niż grając słabo, zresztą nie trzeba daleko szukać potwierdzenia, bo grając słabo wygraliśmy jedynie 3 z poprzednich 6 meczów w regulaminowym czasie gry.
Jakbyśmy dzisiaj grali jak w tych poprzednich meczach to przy 2-0 moglibyśmy zapomnieć o awansie, a tymczasem nawet na 5 minut przed końcem wciąż miało się wrażenie, że za chwilę doprowadzimy do remisu.

No i oczywiście, że wygraliśmy zasłużenie, bo zagraliśmy najlepszy mecz za Koemana.

4

Takie porównanie dla tych, którzy twierdzili, że w lidze z Granadą zagraliśmy bardzo dobre spotkanie: https://zapodaj.net/images/8a5b5b53228f0.png
Nie, wtedy zagraliśmy bardzo słabo ale mieliśmy masę farta, dziś za to zagraliśmy najlepsze spotkanie za Koemana, a to Granada miała masę farta.

I jeszcze jedna uwaga na koniec: najlepszy okres naszej gry w dzisiejszym meczu to ten, w którym De Jong rozpoczynał akcje od tyłu, a przed nim rozgrywaniem zajmowali się Pedri i Puiq. Pytanie, czy Koeman będzie potrafił wyciągnąć z tego wnioski, a także przestać unosić się honorem na siłę upierając się przy swoim niebarcelońskim sposobie grania (tzn. z mizernym wpływem na grę środka pola) i odstawianiu od gry Puiqa..

0

@JarekS
O widzisz, może za jakiś czas zrozumiesz, że można też w drugą stronę, czyli grać słabo i strzelać bramki, jak to czyniliśmy w wielu poprzednich meczach, a z czym się nie zgadzałeś bo wtedy interesował Cię wyłącznie wynik. ;)

0

@shahman
Z tych co wymieniłeś, gdyby nie kontuzje graliby w podstawie jedynie Fati i Pedri, czyli zgodnie z tym co napisał @neeed, 2 nowych, bo 2 odeszło.

1

Jeszcze ktoś ma wątpliwości, że Koeman nie chciał Suareza i wciąż wierzy w bajeczkę, że klub go sprzedał wbrew woli Ronalda?
Kolejna bajeczka to niby chęć grania w stylu zapoczątkowanym przez Cruyffa. W tym stylu kluczem jest środek pola, a on ten środek pola chciał całkowicie zabić, przygotowywał drużynę pod granie z kontry, aż częściowo dotarło do niego, że rywale nie pozwalają Barcelonie na kontrowanie, bo większość z nich ustawia się defensywnie zmuszając Barcelonę do grania pozycyjnego. Skąd wniosek, że dotarło tylko częściowo? Bo wciąż nie wrócił do typowego 4-3-3 z 2 kreatywnymi rozgrywającymi, zmniejszył jedynie przepaść w środku pola między zawodnikami ofensywnymi i defensywnymi przesuwając nieco wyżej De Jonga. Jednak Frenkie to DM, a nie rozgrywający, więc wciąż nie mamy odpowiedniej kontroli nad grą w środku, wciąż stwarzamy bardzo mało sytuacji, a przesunięcie wyżej De Jonga umożliwiło mu wbiegnięcia w pole karne przez co zwiększyły się szanse na wykorzystanie wrzutek w pole karne, czyli głównej, a czasami jedynej formy rozegrania akcji za Koemana. Tak nie grała drużyna Cruyffa, tak grał Manchester Fergusona.

Sezon przejściowy? Z takim sposobem grania to tylko kolejny zmarnowany sezon. Koeman przygotowuje drużynę pod granie, które w Barcelonie nie wypali, niezależnie od tego ile czasu będzie to robił i jakich będzie miał wykonawców, a takim gadaniem próbuje tylko opóźnić swoje zasłużone zwolnienie, kolejny raz w swojej karierze po maks 1 sezonie.

0

@Gustlik89
Ja tam wolę oglądać dobrą grę Barcelony niż czytać fajne zapisy konferencji. Ale różne ludzie mają priorytety..

0

@rutek71
Jak już coś pokaże to będzie ten moment gdy będziemy żałować. ;)

0

Jeszcze będziemy żałować, że na niego nie postawiliśmy..

1

@liberoFCB
A co poza akcją bramkową nam dał w tym meczu?

0

@arasz1819
Stoiczkow podobnie jak ludzie sprzed TV nie wie jak trenuje Koeman, nie jest z nim na co dzień, nie zna go jako trenera, z tym, że on ocenia na bazie ich znajomości, a więc nieobiektywnie.

0

@Rioletto
Po którym nie wygranym meczu Koeman powiedział, że to jego wina?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?