1

Są hektary do posyłania piłek na wolne pole- taktyka Koemana działa.
Nie ma miejsca- nie ma grania.

Koeman w drużynie, której rywale zostawiają najmniej miejsca do grania stosuje taktykę, która sprawdza się tym lepiej im tego miejsca jest więcej.. Sabotaż.

#Koeman out


0

@kokos_xd
Przejrzyj moje komentarze i zacytuj ten, w którym "się spuszczałem".
Wręcz przeciwnie, gdy inni to robili, ja pisałem, że to tylko chwilowe, bo graliśmy z drużynami, które się odkrywały, a na takich (i tylko na takich) taktyka Koemana świetnie działa. Jednak 90% spotkań w sezonie rozegramy z drużynami, które będą się murować, a z tymi które na dodatek potrafią to robić będziemy tracić punkty.

0

Coutinho znów na skrzydle, brak na boisku jedynego skrzydłowego, który potrafi coś zdziałać indywidualnie, 2 DMów..
#Koeman out

0

Jak tam dziś plan B Koemana, którego w rzeczywistości nie ma?
A.. no tak, po prostu znów gramy z rywalem, który się nie odkrył i dlatego znów bijemy głową w mur. Bez środka pola NIGDY się to nie zmieni. Kluczem do rozrywania murujących i się rywali jest kreatywny środek, a nie 2 DMów i dziura przed nimi.

6

Jaki plan B Koemana? Wygraliśmy 3 mecze z bardzo słabymi rywalami, którzy w dodatku nie potrafią się kurczowo bronić i się z nami nie okopali we własnym polu karnym.
2 z tych meczów zagraliśmy rezerwami, które choć piłkarsko słabsze to wypoczęte i z większą motywacją. Zaraz zagramy ze 3 mecze co 3-4 dni bez rotacji, przyjdą kolejne mecze z rywalami, którzy potrafią grac w defensywie i się okaże, że to dalej plan A Koemana, który nie działa i działać nie będzie.

0

@challenger
Dla mnie też wyniki są mniej ważne, za to prawie wszystko o czym piszesz to minusy Koemana, a nie plusy.
Mądrzejsze ustawianie się? Mamy tak wielką dziurę w środku pola, między DMami i "10", że ten antonow co nim do Polski maseczki z Chin przyleciały by się zmieścił. I to świadoma decyzja Koemana, a nie złe przygotowanie piłkarzy, więc jeszcze większy minus dla Ronalda.

Odważne wybory kadrowe?
Pedri, 17 letni chłopak zajeżdżany co mecz, choć jeszcze 3 miesiące temu grał jedynie w 2 lidze. W dodatku co meczu gra na innej pozycji. Tak się nie buduje młodego gracza. Po pierwszych fajnych występach gra coraz słabiej.
FDJ na obronie to wynik kontuzji, jak zresztą także gra Minguezy. Żaden to plus dla Koemana. Po prostu nie ma wyjścia.
Fati grywał u innych rzadziej, bo to młody chłopak i nie można go zajechać. Kto wie jaki wpływ na to, że jego kolano nie wytrzymało miało nagromadzenie gier..
Odrdzewienie De Jonga? Chyba nie wiem o co chodzi..
Braitwhite? Jego gra pokazuje jak Koeman pomylił się co do Suareza, tzn. dokładniej mówiąc, że "9" nie jest mu potrzebna. Nawet tak słaby zawodnik jak Martin daje nam bardzo dużo, bo.. jest "9". Mimo to Koeman wciąż do ataku chce skrzydłowego Depaya, a nie klasyczną "9". Kolejny wielki minus.
Jedyny plus to motoryka, ale jakby nie było poprawy w tej materii po Valverde, który przygotowanie fizyczne miał gdzieś to już byłaby to zbrodnia. Mimo tego tu jedyny plus Koemanowi można postawić.

1

@challenger
Widzę 2 wysokie zwycięstwa zmieniły chwilowo podejście do Koemana, ale zaraz znów przyjdzie większe zmęczenie, zagramy z rywalami potrafiącymi bronić i kolejne straty punktów spowodują ponowną chęć zmiany trenera..

0

@magic303
Tu nie chodzi już nawet o styl, tylko o jakość gry, przygotowanie kondycyjne i mentalne..
Drużyna nie grała nic jako całość, NIC. Ale za to Messi za Valverde grał kosmicznie indywidualnie i wygrywał nam w pojedynkę 2/3 meczów. Wygrywał głównie 1 golem. Co by było jakby Messi grał ze skutecznością jak obecnie? Spadek z ligi?
Z tak grającym Messim, przy normalnym trenerze umiejącym przygotować drużynę wygrywalibyśmy potrójne korony rok w rok, Valverde sprawił, że jedynie mistrzostwo wygrywaliśmy bo nie mieliśmy w lidze przeciwnika, który by sensownie o nie walczył. Real skupił się na LM, odpuścił kompletnie ligę, oddał ją nam.

0

@Tomek54321
@magic303
Szkoda, że nie wszyscy myślą co oglądają, a część patrzy tylko ślepo na wyniki..
Dlatego właśnie mam dylemat jak ocenić wywalenie Valverde w trakcie sezonu, bo z jednej strony to dla mnie najlepszy ruch Bartomeu za jego kadencji (niezależnie już od tego, że powinien polecieć minimum 1,5 roku wcześniej), a z drugiej, gdyby został do końca sezonu i spił swoje piwo nikt nie miałby już wątpliwości jakim szkodnikiem był dla klubu.

2

Do tych co piszą, że po 8-2 nie zasłużył na nic- ta porażka to wynik 2,5 letniej "pracy" Valverde, a nie pół rocznej Setiena.
Żal mi Quique, bo wypił część piwa, którego naważył Valverde, a Ernesto za to jak zepsuł najlepszą drużynę w historii zasłużył na to, by po tym swoim piwie mieć kaca do końca życia.

0

Jedno co mnie martwi to słowa o Koemanie, ale mam nadzieję, że to tylko wyraz szacunku i po sezonie Koeman out.
Mimo wszystko chciałbym żeby Laporta w pewnym momencie kampanii powiedział więcej na ten temat, tzn. np. "Jeśli Koeman wygra Ligę i LM to zostanie, jeśli nie to zastąpi go Xavi". Dla samego Joana też byłoby to dobre, bo przejąłby część, zbudowanego na osobie Xaviego, poparcia głównego rywala, czyli Fonta.

0

Pjanić nadaje się jedynie na zmiennika De Jonga w roli jedynego DMa, w 4-3-3. Ale to wymaga zmiany trenera, zmiany taktyki i sprzedaży Busquetsa.

0

Dwa słowa klucze w tej sytuacji:
-Todibo
-rotacje


1

O proszę, "9" jednak potrzebna, a Suarez potrzebny nie był. No i Depay, który nie jest "9" ma być priorytetem do wzmocnienia ofensywy..

4

Dembele za Griezmanna, Puiq za Pedriego i pomyślałbym, że Koeman zmądrzał..

0

@Fake69
To nie takie proste, ostatnio nieco z przypadku strzeliliśmy pierwszą bramkę bo Dest zabrał piłkę Braitwhite'owi, później poszło z górki, bo rywale zaczęli się coraz bardziej odkrywać, ale do tego momentu biliśmy głową w mur, choć Dynamo i tak nie zamknęło się aż tak bardzo jak większość drużyn La Liga.

0

@JarekS

Przede wszystkim gra 2 DMami to żaden rozwój, tylko uwstecznianie drużyny.
Po drugie , ustawienie z zeszłego sezonu to praktycznie 3 DMów, bo poza Busquetsem grali Rakitić i Vidal, albo De Jong, więc tu jakby nie patrzeć Koeman i tak gra bardziej ofensywnie. Z tym, że nawet ustawienie z 3 DMami pozwalało bardziej kontrolować grę w środku, bo zawodnicy grali bliżej siebie. Teraz jest 2 DMów, przepaść i "10", a jeśli tą "10" jest Messi to w zasadzie nie jest to już nawet trzeci pomocnik, tylko napastnik.

W ostatnich latach najbardziej w naszej grze brakowało kontroli i kreatywności w środku pola. Rakitić czy Vidal nie dawali ani jednego, ani drugiego. Teraz Koeman miał okazję by przywrócić nasza klasyczną trójkę w środku pola, z De Jongiem jako DMem i przed nim kreatywnymi Puiqiem i Coutinho. Zamiast tego postanowił grać ustawieniem, w którym główną rolę odgrywają skrzydła, a 2 DMów ma zabezpieczać ofensywne zapędy bocznych obrońców. Jest to taktyka, która świetnie sprawdzi się przeciwko drużynom grającym ofensywnie i zostawiającym dużo miejsca, ale kompletnie bezużyteczna przeciwko murującym, a takich w meczach z nami jest 95%.

Nie mamy "9"? Mieliśmy, ale Koeman stwierdził, że jej nie potrzebuje, powiedział od razu, że Suarez będzie miał problem z minutami, poza tym z ofensywnych zawodników Koeman chce kolejnego skrzydłowego Depaya, a nie "9", co pokazuje, że granie jakie uskutecznia Koeman nie jest wynikiem braku odpowiednich zawodników do innej taktyki tylko impotencji taktycznej samego Ronalda.

1

Pewnie, że się poprawiliśmy, fizycznie, bo w końcu zaczęliśmy coś trenować po okresie 2,5 letniej laby za Valverde i pół roku Covida. Szkoda, że taktycznie się nie poprawiamy, tzn. trenujemy granie, którego później nie mamy możliwości pokazać w większości meczów ze względu na to, że rywale się murują, a taktyka Koemana pasuje tylko pod rywali grających ofensywnie.

0

"Tak się złożyło, że w lidze graliśmy z drużynami z bardzo dobrą obroną i nie było wiele miejsca na boisku. W Lidze Mistrzów zwykle zespoły grają bardziej otwartą piłkę. Ale to są tylko detale. Myślę, że na koniec sezonu będziemy mogli stwierdzić, czego brakowało."

Widzę, że Koeman zdaje sobie sprawę, że jego taktyka działa tylko na zespoły grające otwartą piłkę. Szkoda tylko, że nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ciągu całego sezonu 95% drużyn będzie grała przeciwko nam zamknięta na własnym polu karnym i że trzeba grać innym systemem, pozwalającym na wygrywanie meczów z tymi co się będą murować.

0

@lukas10
Zgadza się, sprzedaż Griezmanna to powinien być priorytet.

1

Nie robić żadnych transferów dla Koemana, gościa za pół roku nie będzie w klubie, a my będziemy się męczyli przez x lat z niechcianymi przez nas i nikogo innego Depayami i Wijnaldumami.

5

Halland to gracz na którego musi pracować drużyna, nam potrzeba napastnika który pracuje dla drużyny, czyli Lautaro.

0

@MarioVeB!
Tobie cenzurkę wystawia już to co masz w avku..

6

@JarekS
Poważnie liczyłeś, że przydupas Rosella coś w klubie poukłada?

0

@ZielonySzparag
Dlaczego interpretuje ten wywiad w kontekście formy?
Bo to w głównej mierze mnie interesuje w przypadku zawodnika Barcelony.
Sprostował, spoko, tylko co z tego?
Prostował wypowiedzi, które tłumaczyły dlaczego gra tak, a nie inaczej, powiedział, że to nieprawda, że ze względu na jakieś konflikty, więc dlaczego?

Co tu ma do rzeczy chronologia? Płakał w dzieciństwie bo nie radził sobie z presją, narzeka teraz, że jest krytykowany, czyli nic się nie zmieniło, nie podołał presji związanej z grą w takim klubie jak Barcelona.

0

@Dino25121989
Rozumiem jakbyśmy mieli tą podstawową 11 i wygrywali praktycznie wszystko jak leci, że Koeman mógłby być niechętny rotacjom, ale w sytuacji gdy nie ma gry i wyników, a pojawia się coraz więcej kontuzji wynikających ze zmęczenia to już naprawdę trzeba być kompletnie niemyślącym żeby tych rotacji nie robić.
Raz, że świadomie naraża zawodników na kontuzje, a dwa, że nie szuka innych rozwiązań w sytuacji gdy plan numer 1 zawodzi.

Może i Koeman rotuje więcej niż Valverde i Setien, ale też ma inną sytuację, nietypowy sezon, więcej meczów w krótkim czasie, podróży, mniej odpoczynku i treningów miedzy meczami, większe zmęczenie, krótsze przygotowania do sezonu, krótszy odpoczynek po sezonie.. Tu naprawdę rotowaniem można wygrać sezon. Gdy w innych drużynach będzie coraz plaga kontuzji i zmęczenie kluczowych zawodników, ci którzy będą przeprowadzać rotacje mogą w pewnym momencie osiągnąć nad nimi dużą przewagę. Dodatkowo zawodnicy wypadają z powodu Covida, kwarantanny, etc. Wtedy najczęściej wskakują w ich miejsca zawodnicy nieograni, zanim zdążą się przystosować już wracają tamci i z marszu są znów zajeżdżani, bo ich zmiennicy nie dają rady po kilku miesiącach bez gry ich należycie zastąpić. A jakby tak mieć 20 ludzi gotowych do grania w każdej chwili?

0

@Bobski
Co z tego, że szczerze zabrał głos? Mnie nie interesuje to czy się lubią z Messim, ani co mu Messi powiedział, tylko to, że gra wciąż słabo, stąd mój powyższy ironiczny komentarz.
Ale ok, specjalnie dla Ciebie napiszę poważnie.
Jeśli jakiekolwiek sprawy pozasportowe mają tak wielki wpływ na jego dyspozycję na boisku to tylko potwierdza, że chłopak nie nadaje się do grania w Barcelonie.
Jego wujek czy tam były doradca coś tam powiedzieli, nieważne prawdziwego czy nie, ale Griezmann nie przestał nagle grać po tych słowach, on nie gra dobrze od początku swojego pobytu tutaj.
Chciał bronić Deschampsa, ale robił to w taki sposób, że zaatakował swojego klubowego trenera, wybielając siebie. Naprawdę, tak trudno było przewidzieć, w momencie, w którym pół piłkarskiego świata dyskutuje o tym na jakiej pozycji powinien grać Griezmann, że bronienie Deschampsa słowami, że on wie gdzie Griezmanna ustawiać zostanie odebrane tak jak zostało? Nie można powiedzieć nic innego, że robi wyniki, etc.?
On miał w 1,5 roku 3 trenerów, on się musi przystosować, do niego się musza przyzwyczaić inni, etc. A co ma powiedzieć np. o niebo lepiej od niego grający Pedri, który jeszcze 3 miesiące temu grał tylko w 2 lidze? Co mają powiedzieć wszyscy inni dużo lepiej grający od Griezmanna?

Griezmann jest zawodowym piłkarzem, trafił do klubu, w którym presja jest chyba największa na świecie o czym wszyscy wiedzą, a on udziela wywiadu, w którym prosi by go zostawić w spokoju, mówi o tym, że jak niczego o nim nie piszą to lepiej oddycha (swoją drogą, po co czyta skoro mu to przeszkadza?), mówi o tym, że już gdy jako dziecko nie znalazł dla siebie klubu, gdy go skreślono po testach to przez kilka dni płakał..
No aż się prosi by dodał, "... dlatego właśnie ja tu nie pasuję, nie radzę sobie z tym, muszę odejść".

I nie, nie chciałem pojechać po Griezmannie dla jakichś lajków, po prostu kompletnie mnie nie przekonał tym wywiadem, że będzie lepiej niż jest, a wręcz przeciwnie. Ot, wyszedł, wyżalił się, poprosił by go zostawić w spokoju, a on dalej będzie grał piach i brał za to grubą kasę.
Jako człowieka zrobiło mi się go nawet żal, rozumiem co czuje, przez co przechodzi, ale to tylko kolejny powód by jak najszybciej stąd odszedł i nie męczył dłużej siebie i nas, kibiców.

1

@Firestone
Polecam nauczyć się czytać między wierszami. :)

0

W skrócie:
Messi mi powiedział 1,5 roku temu, że się wkurzył, że nie przyszedłem wcześniej i dlatego do dzisiaj nie pamiętam jak się gra w piłkę.
Wszyscy się na mnie uwzięli od małego, gdy nie chcieli mnie w żadnej drużynie, przez co płakałem, teraz też krytykują tylko mnie. Myślałem, że w Barcelonie będę miał fajne wakacje, a tu każą dobrze grać w piłkę. Przestańcie, dajcie mi spokój.
Aha, to ja na mundialu zatrzymałem Messiego za pomocą Kante..

3

@OTX
Mają tak mądrych ludzi, że Koeman wychodzi po meczu z Atletico i mówi, że kontuzja Roberto to wynik przemęczenia, bo ci "mądrzy ludzie" nie byli w stanie stwierdzić przed meczem, że Sergi powinien odpocząć.
Młodszy organizm szybciej się regeneruje, owszem, ale też weź pod uwagę, że nie jest jeszcze przygotowany do tak dużych obciążeń jakim jest poddawany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?