2

Za sprowadzeniem Griezmanna był Valverde, bo u niego im więcej broniących tym lepiej, a jedyne co Griezmann daje Barcelonie to gra w defensywie.
Valverde nie tylko rozwalił w proch i pył najlepszą drużynę w historii, ale też przez niego straciliśmy następcę Xaviego, w ataku mamy "obrońcę", a dwaj nasi najlepsi obecnie zawodnicy- Coutinho i Dembele o mały włos nie wylecieli z klubu, bo jeden grał nie tam gdzie trzeba, a drugi grał nieodpowiednio przygotowany fizycznie, albo z kontuzją, jak z Lyonem.

3

Myślę, że AS jest najbliżej.
Pedri zagrał ostatnio słabo i ma dopiero 17 lat, jak będzie dalej tak dużo grał to znów Koeman będzie musiał na konferencji narzekać na przeładowany kalendarz powodujący kontuzje..

2

Koeman już powiedział na konferencji, że nie zamierza zmieniać ustawienia. Czyli sezon z głowy jeśli chodzi o jakiekolwiek puchary, a Ronald max po sezonie traci posadę.

10

"Kontuzja Roberto wynikła z dużej liczby występów."

To dlaczego na Atletico wyszedł on, a nie Dest?


Wszyscy narzekają na kalendarz, bo zawodnicy są przemęczeni. Kadra nie liczy 15 zawodników, tylko około 30. Tacy Puiq, Firpo, Alena, Trincao nie tylko nie są zmęczeni, ale wręcz nieograni. Można dać odpocząć tym przemęczonym, ograć pozostałych i rotować. Tymczasem Koeman będzie wystawiał ciągle tych samych, a gdy się już połamią i nie będzie miał wyjścia zacznie ciągle wystawiać następnych, aż w końcu i ci złapią kontuzje ze zmęczenia..

#Koeman out

3

"[Alex Pintanel, Gol] Czy wobec wielu kontuzji w zespole rozważasz zmianę ustawienia?



Nie, myślę, że można powiedzieć wiele rzeczy, ale to nie wina ustawienia."

I drugie kolanko przestrzelone przez samego siebie. Jedno gdy zmienił ustawienie, a drugie gdy mimo tego, że los niemalże wymaga od niego powrotu do tego właściwego, ten trzyma się uparcie swoich pomysłów, niczym Bartomeu stołka..

Oczywiście, że jedną z przyczyn tego co się dzieje jest też ustawienie. Gramy najlepiej gdy mamy kontrolę w środku pola, traciliśmy ją konsekwentnie przez Valverde i wyglądało to coraz gorzej, tymczasem przychodzi Koeman i zamiast pracować nad tym by za wszelką cenę odzyskać kreatywność w środku, zmienia ustawienie na takie, w którym środek pola odpowiedzialny jest głównie za bronienie.. Teraz drużyna, która najbardziej na świecie chce kontrolować grę i przeciwko której rywale bronią się najgłębiej, nie zostawiając miejsca na szybkie ataki, gra ustawieniem właściwym drużynom kontrującym, w których najważniejszą rolę w ofensywie odgrywają skrzydła..


12

@Fake69
Teraz to ważniejsze od złapania formy jest nie złapanie kontuzji. :)

9

"3. zawodnikiem pod względem liczby podań w finałowej tercji boiska (za Kroosem i Banegą)"

To pokazuje główny problem Barcelony w ostatnich latach, czyli brak kreatywnych rozgrywających, a nie
wielkość Busquetsa. Sergio wychował się w takim graniu, więc nie dziwne, że nabijał te podania, ale fakt, że przynajmniej 2 innych środkowych pomocników Barcy nie było przed nim wystawia laurki takim graczom jak Rakitić czy Vidal.


"2. zawodnikiem pod względem liczby podań prostopadłych (za Leo Messim)"

W zasadzie można napisać to samo co pod punktem pierwszym.



"3. zawodnikiem pod względem liczby skutecznych odbiorów wraz z Mikelem Merino (za Casemiro i Saúlem)
"

To wciąż potrafi, odbiera, przecina, ale nie nadąża za rywalami i gdy nie przerwie akcji w zarodku w zasadzie już go w niej nie ma.


"3. zawodnikiem pod względem liczby kontaktów z piłką (za Piqué i Navasem)"

Zdziwiłbym się gdyby nie był tu w trójce. Nawet w wieku 50 lat grając tyle ile grał u Valverde czy Setiena byłby wciąż w top 3 tej kategorii.
Tylko co wnosi sama ilość kontaktów z piłką?


"7. zawodnikiem pod względem zdobytych punktów na mecz (tylko za graczami Realu Madryt)"

Skoro grał zawsze, a Barca była druga za Realem, to chyba logiczna statystyka..





"8. zawodnikiem pod względem przechwytów"

To co pisałem wyżej, wciąż ma ten zmysł, wciąż potrafi się ustawić.

Problemem jest fizyczność Busquetsa i poziom koncentracji, wynikający chyba z tego, że już wszystko zdobył i nic nie musi. Powinien przez rok podszkolić De Jonga z tego jak się ustawiać na pozycji jedynego pivota w 4-3-3 i odejść z honorami. Z tym, że De Jong jest tu już 2 sezon, w pierwszym nie grał na pivocie praktycznie wcale, a teraz to bardziej on uczy Busquetsa grania na 2 pivotów.

1

Przed kontuzją najlepszy Coutinho, teraz najlepszy Dembele.. A tak ich wszyscy chcieli wyrzucać na siłę. Szkoda, że ci nieudacznicy z zarządu zdążyli wypchnąć Arthura i Semedo zanim sami zostali wypchnięci.

1

@Alberto1031
Pisałem już z rok temu, że lewa obrona to jedyna pozycja, na której by mógł się u nas sprawdzić. :)
Niestety, my potrzebujemy stopera..

2

Wobec tego, że Frenkie będzie musiał łatać dziury na środku obrony, można powiedzieć, że los dał ostatnią szansę Koemanowi żeby wycofać się ze swojego dennego ustawienia z 2 pivotami, odzyskać kontrolę środka pola wracając do 4-3-3, przywrócić do gry Puiqa i ustawić w końcu Coutinho na najlepszej dla niego pozycji w tym systemie, czyli tej, na której grał Iniesta.

Jednak widząc jak złe decyzje podejmował do tej pory Koeman, szanse na to, że się zreflektuje nie są niestety zbyt wielkie.

0

@JohnBarça
Musieliby jeszcze wylecieć Griezmann i Pjanić żeby coś się widocznie zmieniło. A żeby było naprawdę dobrze musi wylecieć Koeman i przyjść w jego miejsce Xavi.

11

"W ostatnim czasie wielu piłkarzy doznaje kontuzji przez nagromadzenie meczów. "

Tak, zwłaszcza Pique po 2 tygodniach przerwy doznał kontuzji przez nagromadzenie meczów..

"Wystawiłem najlepszy dostępny zespół"

Nie, nie wystawiłeś, najlepszy pomocnik, Puiq, znów przesiedział cały mecz na ławce, a w ataku znów zagrał standardowo najsłabszy na boisku Griezmann.

2

Klasyk, kolejny raz przeciwnik potrafiący grać w defensywie, który się nie otwiera i bijemy głową w mur, bo w środku pola mamy lej po bombie i nie ma komu tworzyć gry.
Pomijając już to nasze denne ustawienie i całą masę innych złych decyzji Koemana, gra w 10 po kontuzji Roberto, gdy pozostała do wykorzystania jeszcze jedna zmiana pokazuje, że Koeman nie tylko nie nadaje się na trenera Barcelony, ale i poddaje w wątpliwość to czy w ogóle powinien być trenerem..

#Koeman out

2

Symbol upadku najlepszej drużyny w historii, niestety, już na zawsze tylko z tym mi się będzie kojarzył, a lubiłem gościa gdy grał w Sevilli.

0

@Max112
Tak, to znaczy, że Xavi był już za stary na grę po 90 minut w każdym meczu.
Rakitić odcisnął na Barcelonie większe piętno niż Fabregas, stał się symbolem degrengolady najlepszego zespołu w historii futbolu.

0

@shahman
Jakby nie jesień w wykonaniu Cesca to wiosną już by nie było o co grać.

0

@Stelios23
Cesc miał dobre pół sezonu? A kto (poza Messim) miał wtedy więcej? Albo choć tyle samo?

0

@Bulos11
A wyobraź sobie w tamtym meczu Rakiticia zamiast Fabregasa..
Od razu znika szybka gra i magiczne zagrania. Transfer Ivana zniszczył najlepszą drużynę w historii. :(

0

"Wymiana" Fabregasa na Rakiticia to najgorszy deal w historii klubu.
To jakby będącego u szczytu kariery Messiego wymienić na np. Inzaghiego.

5

Prawidłowo, mamy Fatiego na tą pozycję, nie ma sensu Neymarem blokować rozwoju Ansu. Inna sprawa, że Bartomeu zadbał o to by nowy zarząd nie był w stanie sprowadzić Neymara, rozwalając całkowicie finanse klubu.

3

Riqui, wytrzymaj jeszcze pół roku, u Xaviego będziesz pierwszy przy ustalaniu wyjściowego składu.

0

Nie oceniajcie Depaya czy Wijnalduma przez pryzmat meczu z ultrasłabą Bośnią, którą nawet Polacy pokonali u siebie wyżej niż Holandia.
Było to ich pierwsze zwycięstwo po 5 meczach bez kompletu punktów. Ostatni raz z kimś mocnym (Niemcami) Holandia wygrała 13 meczów temu.
Wijnaldum zjadł wczoraj Pjanicia? To tylko pokazuje jak słaby jest Pjanić.

0

@Murazor
Jeśli trener chce ściągać do najlepszego klubu świata takie popierdółki jak Wijnaldum czy Depay to już wystarczy do jego oceny i nie trzeba czekać na efekty jego pracy.

1

Gość uważa, że niepotrzebnie zwolniono Valverde..
Mi nie trzeba więcej do jego oceny.
Wywalenie Valverde to najlepsza decyzja całej kadencji Bartomeu i świty w klubie, gość powinien polecieć już w swoim pierwszym sezonie, niezależnie od wyników, za samo to w jaki sposób grał zespół pod jego wodzą, za stylowe upodabnianie nas do Realu.

0

@Zielony55
A Griezmann strzelał dużo bramek i prawie nie siedział na ławce, przyszedł do nas i przestał strzelać oraz zaczął siedzieć na ławce.
Masz jakieś poważne argumenty przeciwko Lautaro?

1

Depay jest za słaby na Barcelonę, nie jest środkowym napastnikiem, obciąży jeszcze bardziej nasz budżet, a od następnego sezonu gdy przyjdzie Xavi i zobaczy z kim ma do czynienia to będzie grał nie więcej niż teraz Braitwhite.
My potrzebujemy harującej na boisku klasycznej "9", czyli Lautaro Martineza.

0

Komisja ma podejmować tylko niezbędne decyzję, sprowadzenie Depaya czy kogokolwiek innego niezbędne nie jest. Mam więc nadzieję, że nie zostanie kupiony jako zachcianka Koemana, którego pół roku później już nie będzie w klubie.

0

Jeszcze pewnie kiedyś ktoś dokładniej opisze co się działo w szatni za Valverde, ale już wychodzi dlaczego był lubiany przez nasze leniwe, syte koty. Więcej od tego gościa napsuł tylko Bartomeu, choć tak myślę, że chyba niewiele więcej.
A Rakitić oczywiście jako część "klubu seniora" nie potwierdzi tych informacji.

0

Masz rację, nie puszczaj go chłopie, po sezonie przyjdzie Xavi i temat przeciętnego Depaya upadnie.

0

@Majsteer
Za cenę i kontrakt Griezmanna spokojnie stać nas na Lautaro.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?