0

@kruku44, odpowiedz na swoje pytanie znajdziesz w komentarzach.

0

@veldix94, mecz pokazer kanal Arzu TV


0

Przestawic antene na 53E to zaden problem jesli jest taka mozliwosc techniczna. Sygnal jest bardzo mocny, wystarczy pamietac ze antene trzeba pochylic bardziej niz to ma miejsce przy Hot Birdze. Max 3 minuty roboty

0

@pershing, a jaki to problem przestawic antene na 53E? To robota na max 3 minuty. Przestawiasz 3 minuty a potem ogladasz ponad 90 min meczu.

0

@ perhing, jak masz Cyfrowy Polsat to bedziesz mial mozliwosc obejrzenia meczu Barcelony na kanale Arzu TV,.

0

@Kogut9209, po co piszesz o Ronaldo skoro news jest o Messim i nie ma ani slowa o Ronaldo? Az tak duzy kompleks Ronaldo masz?

0

"Oby tylko autobusu nie bylo." Jasne ze bedzie autobus. Dlaczego rywale Barcelony mieliby ulatwiac gre i wygrana Barcelony? Jakos nikt nie kaze Barcelonie przestac grac stylem ktory daje im najwieksze szanse na korzystny wynik w meczu. Kibice Barcelony chca by rywale Barcelony nie grali stylem ktory daje im najwieksza szansa na korzystny wynik. Nie widzicie hipokryzji?

0

Przywolywanie finalu LM na dowod tego ze Messi dobrze gra glowa, to tak jakby przywolywac mecz z Sevilla na dowod tego ze Messi traci bardzo duzo pilek, ma wiele strat i nie potrafi strzelac karnych.


@das boot. Laikom niczego nie udowodnisz, oni wiedza swoja. Nie potrafia zrozumiec ze lata 60 to byly zupelnie inne lata niz obecne, Santos byl najlepszym klubem na swiecie a liga brazylijska byla bardzo mocna liga. Brazyliczycy nie wyjezdzali grac w Europie, bo najwzszy poziom mieli u siebie.

0

"Na filmiku było widac jacy obroncy grali w tych czasach wystarczył jeden zwód mjasz obronce."

Gdy za 30 lat ktos bedzie ogladal na YT najlepsze akcje Messiego czy Ronaldinho to samo pomysli o wspolczesnych obroncach. Wystarczyl jeden zwod i obronca miniety...

Jesli w czasach Pelego obroncy byli tacy slabi, a strzelanie bramek napastnikom przychodzili tak latwo to dlaczego zaden z napasntikow nie ma chociaz zblizonego rekordu strzeleckiego, liczby bramek co Pele?

0

Ronaldo w latach 98-06 strzelil 15 a Klose w latach 02-10 14 goli na MS - w ich czasach obrona tez nie istniala.
Jesli w czasach Pelego obrona takze na MS nie istniala to dlaczego najlepszymi strzelcami w historii MS nie sa napastnicy z tamtego okresu?

0

To dobry pomysl. Przynajmniej fanie Barcelony (patrz Orlowski) nie beda narzekac ze Barcelona gra slabo bo jest za slabe oswietlenie hahaha

0

Zacznijmy od tego ze gdyby Messi zyl w latach Pelego to przy owczesnym rozwoju medycyny nie zostalby w ogole pilkarzem. Bylby karlem ktory mialby ok 150 cm i moglby zapomniec o graniu w pilke na poziomie swiatowym. Chyba niektorzy zapomnieli co bral Messi.

Porownujac klase Messiego i Pele warto spojrzec na MS. Messi na MS strzelil jednego gola, Pele 12. W wieku 22 lat Pele mial 7 goli na koncie, Messi w wieku 23 mial.... jednego.

Tak jak pisalem, porownywanie Messiego do Pele jest obraza dla Brazylijczyka.

0

"sam poziom brazylijskiej ligi był żenująco słaby"
Nie pisz o czyms o czym nie masz zielnego pojecia!!!
W latach 60tych liga brazylisja byla najlepsza liga na swiecie. Ale skad taki laik jak Ty moze to wiedziec. Poczytaj troche o pilce z tamtych latach bo robisz z siebie blazna.

0

"W czasach Pelego, tzn. takich, w których na przykład taki Pele mógł biec przed siebie, podłubać w nosie, pogrzebać w dupie, pomachać mamie, zrobić jedno kółko, drugie, trzecie, zapalić fajkę i na końcu kopnąć piłkę, to Messi zamykałby każde spotkanie dwucyfrowym dorobkiem strzeleckim"
hahaha. Nie masz zielonego pojecia o czym piszesz.

Za czasow Pelego pilka(futbolowka) byla duzo ciezsza, twardsza, gorsza do grania. Obuwie bylo nieporownywalnie slabsze, trzeba bylo byc niesamowitym technikiem by strzelic tyle goli co Pele taka pilka, futboowka, ktora byla o wiele mniej przyjazna dla pilkarzy. Dzisiejsze futbolowki, sa marzeniem dla napastnikow i zmora dla bramkarzy. W tamtym czasach bylo na odwrot. Juz nie mowie o jakosc murawy i koszulkach. Dzis pilkarze Barcelony narzekaja ze koszulka im przybiera na wadze w trakcie meczu. Zobaczyliby jak to dawnej bylo.

Porownywanie Pelego do Messiego to jest obraza dla Brazylijczyka. Tylko pilkarscy laicy, ktorzy nie maja zielnego pojecia o specyfice pilki lat 5o czy 60 pisza brednie ze Messi w czasach Pelego by strzelil wiecej goli.

0

@stefan200883, chlopie nie osmieszaj sie! W wielu tych Copa Libertadores kluby brazylijskie nie braly udzialu! Ciekawe jak mialy wygrac jak nie braly udzialu w tych rozgrywkach!

Jestes kompletnym laikiem, nawet nie wiesz ze kluby brazylijskie wielokrotnie nie graly w CL w tamtych latach.

Zanim zaczniesz dyskutowac o pilce noiznej z tamtych lat zdobadz chociaz elementarna wiedze

0

"Odezwała się gwiazda lat 60 grająca w amatorskiej, jaką wówczas była, lidze brazylijskiej i USA. "

Chlopie nie osmieszaj sie. Za czasow gry Pele liga brazylijska byla najlepsza liga na swiecie. Ale skad taki laik jak Ty moze to wiedziec. Dosc powiedziec ze cala kadra Brazylii na MS w latach 1958-70 skladala sie tylko i wylacznie z zawodnikow grajacych w lidze brazylisjkiej! Przypominam ze Brazylia w 1958, 62 i 70 zostala mistrzem swiata bedac bezapelacyjnie najlepsza reprezentacja na swiecie w tamtym okresie.

0

@Imonkey, masz niesamowity kompleks Realu, prawie w kazdym wpisie musisz pisac o tym zespole.

Powtarzam, posluchaj sie dobrej rady, przeczuc sie na szachy albo balet a moze na wyscigi psow zaprzegowych. O pilce nie pisz bo nie masz o niej zielonego pojecia co udowadniasz w kazdym kolejnym wpisie

0

Banaly gada Pele. To ze liga angielska jest najlepsza na swiecie i ze Messi jest zawodnikiem niekompletnym wie kazdy kto ma chociaz jakiejkolwiek pojecie o pilce.

0

Final LM mial miejsce pol roku temu, mowa jest o terazniejszosci. poza tym MU moglby nie byc w finale LM gdyby w polfinale trafil na Real. Idac twoim tokiem rozumowania to Schalke jest na poziomie Realu bo oba zespoly odpadly w polfinale LM.

Posluchaj sie dobrej rady, przeczuc sie na szachy albo balet a moze na wyscigi psow zaprzegowych. O pilce nie pisz bo nie masz o niej zielonego pojecia co udowadniasz w kazdym kolejnym wpisie

0

Gdyby El Classico odbylo sie w ten weekend to najprawdopodobniej Barcelona dostalaby porzadne baty od Realu, moze manity by nie bylo, moze...

Kazdy miesiac pracy Mou w Madrycie pracuje na korzysc Realu, z kazdym dniem Real to zespol, ktory jest blizszy zakonczenie hegemonii Barcelony.

0

@Imonkey, a gdzie ktos pisal ze po erze Barcelony nastapi era Realu? Widac u Ciebie niesamowity kompleks Realu. Nic nie pisalem a o Realu, a Ty musiales oczywiscie zaraz wspomniec ten zespol i pisac brednie.

MU jest drugim najlepszym zespolem w Europie obecnie? Hahaha. Zmien zainteresowania na balet albo szachy bo na pilce to Ty nie sie nie znasz.

0

"Wielkie osiągnięcia Barcelony z ostatnich trzech lat to wynik niezwykłego zbiegu okoliczności, który sprawił, że wszystko poszło po myśli klubu - powiedział były trener FC Porto, obecnie menedżer Chelsea Londyn.

Nie deprecjonuje on jednak sukcesów "Blaugrany". Dla Boasa wielki zbieg okoliczności to spotkanie się w jednym momencie i miejscu wspaniałych zawodników i znakomitego szkoleniowca.

- Pojawili się wybitnie utalentowani wychowankowie, którzy na przestrzeni kilku lat ćwiczyli w akademii Barcelony, pojawił się trener, który jak nikt inny rozumie i broni klubowych wartości - powiedział Portugalczyk, tłumacząc powody sukcesów drużyny Josepa Guardioli.

Jednak jego zdaniem era dominacji Barcelony w Hiszpanii i po części w Europie dobiega powoli końca. - Nic nie trwa wiecznie. Kiedyś ich gra się skończy, bo takie są koleje losu. Wszędzie od czasu do czasu przychodzą lata sukcesów i lata porażek, a to, że udało się Katalończykom tak długo utrzymać na topie, powoduje, że są wyjątkowi - zakończył Portugalski trener"


Era Barcelony dobiega konca, to nie ulega watpliwosci.

0

@szefu91, przez pol roku to mogli zapomniec ze takie cos istnieje hehe

Co z tego ze Gaurdiola mial dobry strzal z dystansu, jak jego Barcelona gra tak jakby nie wiedziala ze takie cos jak strzal z dystansu istnieje

0

"Licze na wiecej strzałów z dystansu, bo tego elementu bardzo brakuje."

Z tym to moze byc problem. Ogladaj mecze Barcy wychodzi na to ze pilkarze Barcelony nie wiedza ze w ogole takie cos jak strzal z dystansu(nie liczac wolnych) istnieje, ba nie wiadomo czy sam Gaurdiola wie o istnieniu takiego czegos. Zanim sie dowiedza to moze troche potrwac, zanim zaczna to dobrze wykowac to minie kolejny kawal czasu.

0

Gaurdiola poki co to jest artysta jednego przeboju, genialnego ale tylko jednego. Jak stworzy jeszcze pare rzeczy genialnych czy bardzo dobrych to dopiero wowczas bedzie mozna mowic ze jest swietny

0

Geniusz Gaurdioli to bedzie widac jak cos wygra z innym zespolem, w innej lidze. Wtedy bedzie mozna mowic o jego geniuszu. Poki co to osiagnal bardzo wiele ale tylko z jednym zespolem, ktory ma najlepszych pilkarzy na swiecie i ktory gra tylko jednym stylem. O tym jak duzo jeszcze sie musi nauczyc Gaurdiola pokazaly polfinalowe mecze LM z Interem i Chelsea. Tam bylo widac jak wiele mu brakuje do kunsztu trenerskiego Hiddinka i Mourinho

0

"Nikt nie gra tak efektownie jak Barcelona, a prawdopodobnie każdy by chciał"
Chyba sobie jaja robisz. Dla bardzo wielu sympatykow pilki noznej Barcelona gra bardzo nudno. Te nieskonczone podania miedzy obroncami, miedzy obroncami a pomocnkami. Statyczna, leniwa gra, rozkleptywanie dlugie rywala zamiast blyskawiczna kontra, akcje za akcje. Barcelona mimo ze zazwyczaj posiada 3 razy wiecej pilke niz rywal to nierzadko ma podobna ilosc strzalow co rywal. Barcelona to chyba jedyny zespol na swiecie ktory moze miec 83% posiadania pilki i nie wygrac meczu.

Gra Barcelony jest dla wielu nudna, przewidywalna, ciagle to samo, brak elementow zaskoczenia. Jesli jakis zespol gra ciagle tym samym stylem, ta sama taktyka to jak mozna mowic o genialnosci trenera? Nie na tym polega wielkosc trenera

0

@Pyrzo_Barca, masz racje. To jest filozofia Barcy - grac jednym stylem, byc ograniczonym do jednego stylu i nie potrafic grac w innym stylu. To jest powod do dumy?
Wlasnie z tego ograniczenia Barcelony wynikaja ich klopoty gdy rywal postawi tzn "autobus". Potem fani Barcelony zala sie ze rywale grajac z Barcelona stawiaja autobus i Barca sie meczy a te same druzyny grajac z Realem nie stawiaja autobusu i Real spokojnie wygrywa z nimi mecze. Real wygrywa bo jest druzyna nie jednego stylu, potrafi grac na kilka sposobow, dostosowuje taktyke do rywala. Barcelona zawsze gra tak samo, ma jedna taktyke na kazdy zespol. Na tym polega wlasnie "geniusz" trenerski Guardioli.

0

Barcelona pod wodza Guardioli to jest zespol jednego stylu. Barcelona Guardioli jest ograniczona do jednego stylu, do jednej taktyki. Z kim by nie grali, zawsze graja tak samo. Ten brak elastycznosci taktycznej nie swiadczy bynajmniej o sile zespolu. O tym jak to ograniczenie moze przeszkadzac, jest klopotoliwe pokazaly mecze w polfinale LM z Chelsea. Pod wzgledem trenerskim Hiddink zmiazdzyl szkoleniowca Barcelony.

Barcelona potrafi grac tylko w jeden sposob, potrafi grac tylko jedno czyli duza ilosc podan, bardzo czeste utrzymywanie sie przy pilce. Jesli to nie skutkuje to Barcelona bije glowa w mur. Real jest druzyna wyraznie bardziej wszechstronna, potrafia grac atakiem pozycyjnym(duzo gorzej niz Barcelona) ale tez potrafi grac w inny sposob. Barcelona zanudza swoim stylem, nie potrafi zagrac inaczej.

0

to jaka role w ubieglym sezonie w MU pelnil Pique a jaka pelni w tym sezonie w Barcie mowi sporo o obydwu druzynach a szczegolnie o ich formacjach defensywnych, tak samo jak wiele mowi to kim byl Hleb w Arsenalu a kim jest w Barcie - wnioski wyciagnijcie sami

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?