0

O ile mozna w ogole porownywac pilkarzy z roznych epok grania w pilke o tyle Cassano nie ma racji, Messi nawet nie jest najlepszym dryblerem w historii futbolu(patrz Manoel Francisco dos Santos ) a co dopiero mowic ze najlepszym pilkarzem, ale trzeba przyznac ze talent ma nieziemski i kto wie jak dobry bedzie za pare lat jak sie jeszcze rozwinie.

0

'aboutreka a raczej Aboutreika" - nie ucz ojca robic dzieci dobra, przeczytaj o pisownie tego nazwiska a potem pisz.

Ktos to pisze ze Aboutreka to marny pilkarz sie osmiesza, wystarczy powiedziec ze Aboutreka zostal wybrany przez BBC najlepszym afrykanskim pilkarzem 2008 roku wyprzedzajac np Eto'o, Drogbe,Essiena czy Adebayora.

nie jestem kibicem Real, wstydze sie za was, ze tak wielki klub jak Barca ma takich kibicow jak wy, piszacych takie zenuajce teksty

0

donfajda czy moj nick nie jest wystarczajaco jasny zeby nie miec watpliwosci co mojej plci.

Radzilbym ci miec wiecej pokory kolezko, ok? Mozesz sie naprawde zdziwic niebawem i to bardzo,,,

0

Pepe jest w finale z Barca przez wypaczajace bledy sedziego, Pep nie potrafil zrobic nic gdy nie szlo w Barcie w rewanzowym meczu.

0

"Pep nie potrzebuje być wielki taktykiem" - gdyby nie bledy sedziego to Barca nie przeszlaby Chelsea znakomicie ustawionej przez Hiddinka. W pojedynku trenerow Hiddink osmieszyl Pepa, Holender tak ustawil druzyne ze zneutralizowal wszystkie najwieksze atuty Barcy - na tym polega geniusz Hiddinka, Barca strzelajaca bramko jak na zawolanie dopiero 180 minucie dwumeczu strzelila bramke Chelsea, oddajac peirwszy celny strzal w 2 meczu - takie sa fakty, one o czyms swiadcza.

0

A Barca nie kupuje gwiazd?? Henry,Hleb,Alves, Larsson,Giuly,Saviola, Thuram, Zambrotta? a Ribery to nie gwiazda.

0

Mourinho plus kilka powaznych wzmocnien - Villa, Kaka, Ibra oznacza wielkiie szanse na mistrzostwo Hiszpanii w przyszlym sezonie dla Krolewskich. Dlaczego? Mourinho jest duzo lepszym trenerem od Pepa, jest znakomitym taktykiem, jesli bedzie mial odpowiednich zawodnikow w Realu to powininie zdobyc kolejne mistrzostwo krajowe.

0

"Tego lata kupimy dwóch bardzo dobrych piłkarzy, którzy wesprą Ribery'ego w walce o triumf w Lidze Mistrzów. Rozmawialiśmy już z jednych z tych zawodników, ale nie mogę powiedzieć nic więcej"

Kibice Barcy moga byc zszokowani jak poznaja nazwiska tych pilkarzy o ktorym mowi Uli.

0

"Pep jest znalomitym trenerem napewno coś wymyśli " Pep nie pokazal jeszcze NIC co by powodowalo ze mozna bygo uwazac za znakomitego trenera. Znakomitym trenerem to jest Hiddink, ktory znakomicie rozpracowal Barce, pokazal co znaczy genialna taktyka.

Warto przypomniec niedawne slowa samego Pepa: "Przeceniacie mnie.Kluczem do tego mistrzostwa było to, że przez cały sezon miałem do dyspozycji piłkarzy o niezwykłym talencie. Nic poza tym. Z innymi piłkarzami nie zostałbym mistrzem Hiszpanii, ale za to każdy inny trener zdobyłby mistrza z moimi zawodnikami".

0

"gra Twojego Ronaldo polega na wyłudzaniu wolnych. Umie tylko strzelić mocno z daleka, ot cała jego gra" - za pisanie takich rzeczy powininie byc bac.

ad rem

Barca i Manu to zespoly o bardzo podobnym potencjale, moga zadecydowac niuanse, szczescie,dyspozycja dnia, bledy sedziego(jak w dwumeczu z Chelsea) albo trener a trener Manu jest duzo lepszy od szkoleniowca Barcy.

0

zalety Aboutreki - dobrze gra w waznych meczach, bardzo dobry technicznie, dobrze wykonuje wolne i karne, swietny przeglad sytuacji, znakomite podania, mocny pscyhicznie, bramkostrzellny

0

"gdyby był dobry to wolałby grać w porządnym europejskim klubie niż w jakimś afrykańskim za grubą kasę.Ale cóż skoro nie czuję się wystarczająco dobry by zawitać w europie to wszystko wiadomo, boi się bo jest słaby" przestan pisac o czym o czym nie masz zielonego pojecia !!! Jesli dla Ciebie - najlepszy pilkarz Afryki ubieglego roku to pilkarz przecietny to co mozna powiedziec o Eto;o o Essienie, Adebayorze , Drogbie itd. Nie mam co z toba dyskutowac...

0

"1)Hiddink - to nie taktyk ! to zabojca, morderca futbolu, czlowiek wyznajacy ideologie "po trupach do celu" nie ma ze gramy pilke. Podciecie nog i sparalizowanie czegos co my kibice kochamy najbardziej... pilke nozna..."

To jest wybitny taktyk, swietny trener, nie zaden zabojca fubolu, jego zadaniem bylo przejscie Barcelony, nie mogl tego dokonac przez granie z Barca otwartej pilki, nie jest glupcem. Swietnie dwukrotnie ustawil swoich pilkarzy ktorzy zwlaszcza w rewaznu pozbawili Barcy jej aututow. Tylko z powodu sedziego Chelsea- druzyna lepsza w przekrju dwumeczu - nie przeszla dalej.

0

"Aboutreka to piłkarz średniej klasy, gdyby był dobry to wolałby grać w porządnym europejskim klubie niż w jakimś afrykańskim za grubą kasę.Ale cóż skoro nie czuję się wystarczająco dobry by zawitać w europie to wszystko wiadomo, boi się bo jest słaby" - ile meczy Aboutreki widziales ze piszesz ze to jest pilkarz sredniej klasy? odpowiedz na to pytania ejst kluczowa zebys mogl w ogole cos z sensem napisac o klasie tego pilkarza i dalek dyskutowac ze mna na jego temat.

Co do angielskiego to nie masz pojecia gdzie mieszkam, i jaki jest moj poziom wiec pisanie ze bys mnie zagial i to na kazdy temat jest tyle warto co twoje wywody na Aboutreki.

0

Kibice Barcelony powinni wiedziec kim jest Aboutreka jesli rzeczywiscie sie interesuja pilka nozna, nie mozna miec klapek na oczach. Tym bardziej ze Barca nie tak dawo temu grala z klubem Aboutreki.

Przykro mi ale Aboutreka nie lokalna gwiazdeczka, moze dla ciebie tak, ale obiektywnie rzecz biorac nie, tak samo jak np Borgetti nie jest lokalna gwiazda , tak jak taka lokalna gwiazdeczka nie byl Carlos Valderrama.

0

""To był wspaniały mecz. Jestem też fanem Tottenhamu i tym bardziej cieszy mnie klęska Chelsea, z całym szacunkiem dla jej kibiców. Oni zaprezentowali dobry system obronny, ale to nie wystarczyło",- no jezeli byl wspanialy - to nie za sprawa Barcy ktora przez caly mecz zdolala oddac jeden celny strzal na bramke.

0

przepraszam bardzo ale to niektorzy kibice Barcelony sie osmieszaja nie wiedzac kim jest tak utytulowany pilkarz jak Aboutreka, ktory dwukrotnie doprowadzil Egipt do triumfu w PNA gdzie gra wielu swietnych pilkarzy,to niektorzy kibice Barcelone sie osmieszaja piszac ze Aboutreka gral czy nawet zdobyl 3 bramki na MS podczas gdy Aboutreka nigdy nie gral na MS. Jesli ty dyskutujesz tylko o takoich pilkarzach ktorzy graja i cos osiagna w klubach pokroju Barcy - a takich musisz przyznac jest malo - to musisz miec bardzo szerko wiedze na temat pilki noznej. pilka nozna to nie tylko wielkie kluby europejskie i ms.

co mojej polskiej ortografii to sie nie martw o nia, nie robie bykow co najzwyej z racji szybkiego pisanie poprzestawiam litery,cos napisze w zlym przypadku itp.

0

Co do tematu Van Gaal w Bayernie to sie pojawia sprzeczne informacje, co nie zmienia ze info holenderskiej gazety moze sie sprawdzic. W kontekscie posady trenerskiej w Bayernie wymienia sie takze innego trenera Barcy- Rijkarda i to jego bym wolal anizeli Luisa. A najlepiej - co nie jest realne - Hiddinka.

0

"Cóż za wspaniałe sukcesy.Jeśli nominacja do najlepszego piłkarza ligi jest sukcesem albo zdobycie 3 goli na mistrzostwach świata"

podszkol swoj angielski bo wypiujesz brednie!! Aboutreka nie gral na mistrzostwach swiata !!!

0

Mam nadzieje ze za obrazenie Aboutreki poprzez nazwanie go prostakiem dostaniesz bana na tej stronie, zasluzyles na niego.

Co do Aboutreki to jego osiagniecia:

National Team

* Winner of African Cup of Nations Ghana 2008 playing for Egypt.

* Winner of African Cup of Nations Egypt 2006 playing for Egypt.

Club

* Bronze Medalist at FIFA Club World Cup 2006

* Winner of CAF Champions League (2005) , (2006) , (2008).

* Winner of Egyptian League : (2004-2005) , (2005-2006) , (2006-2007) , (2007-2008).

* Winner of African Super Cup (2006), (2007), (2009).

* Winner of Egyptian Soccer Cup (2006) , (2007).

* Winner of Egyptian Super Cup (2005) , (2006) , (2007) , (2008).

Individual

* Came 2nd in the 2008 CAF African Footballer of the Year award.

* Nominated for the 2006 CAF African Footballer of the Year award.

* Winner of the 2008 BBC African Footballer of the Year award. [14]

* Nominated for the 2006 BBC African Footballer of the Year award.[15]

* Winner of the 2008 CAF Best African player in Club Competitions.[16]

* Winner of the 2006 CAF Best African player in Club Competitions.[17]

* The World's most Popular Footballer amongst active Players in 2008 (IFFHS).[18]

* The World's most Popular Footballer amongst active Players in 2007 (IFFHS).[19]

* Top scorer in the FIFA Club World Cup 2006 with 3 goals.

* Top scorer in the CAF Champions League 2006 with 8 goals.

* Top scorer in the Egyptian League (2005-2006) with 18 goals.

* Top scorer in the Egyptian Soccer Cup (2007) with 4 goals.

* Best Player in Egypt (2004, 2005, 2006, 2007, 2008).

* Named in the CAF Starting XI in the CAN Egypt 2006.

* Named in the CAF Starting XI in the CAN Ghana 2008.

* Man of the final match in the 2008 African Cup of Nations after scoring the winning goal.

* Winner of the 2008 CAF Best African player in Club Competitions.[20]

* Winner of the 2006 CAF Best African player in Club Competitions.[21]

* The World's most Popular Footballer amongst active Players in 2008 (IFFHS).[22]

* The World's most Popular Footballer amongst active Players in 2007 (IFFHS).[23]

* Top scorer in the FIFA Club World Cup 2006 with 3 goals.

* Top scorer in the CAF Champions League 2006 with 8 goals.

* Top scorer in the Egyptian League (2005-2006) with 18 goals.

* Top scorer in the Egyptian Soccer Cup (2007) with 4 goals.

* Best Player in Egypt (2004, 2005, 2006, 2007, 2008).

* Named in the CAF Starting XI in the CAN Egypt 2006.

* Named in the CAF Starting XI in the CAN Ghana 2008.

* Named in the CAF Best XI in 2006, 2008.

* Man of the final match in the 2008 African Cup of Nations after scoring the winning goal.

Nie gra w europejskim klubie bo w Egipcie zarabia olbrzymia kase, podobnie jak inne gwiazdy Al Ahly ktore spokojnie by sobie znalazly miejsce w dobrych klubach europejskich.

0

"Wygrał taki plebistycik który Eto'o wygrał tyle razy że Aboutreka nigdy tego nie wyrówna." Eto'o ani razu nie wygral tego plebiscytu tak dla twojej wiadomosci znawco Barcelony.

0

Gdybys powiedzila wsrod ludzi powaznych, zawodowo zajmujacych sie pilka ze Aboutreka to podrzedny grajek z Egiptu bys zostal wysmiany. Sorry ale ktos kto pisze takie madrosci nie jest dla mnie partnerem do dyskusji w zakresie pilki noznej

pozdro

0

"Maldini, jest tym symbolem ale on nigdy nie gral wg mnie jakos nadzwyczajnie, a Puyol to Maldini Barcelony" - czyli Puyol tez nie gral jakos nadzwyczajnie. Kolego nie wiem ile masz lat ale po tym co wypisujesz sadze ze nie za wiele albo interesujesz sie pilka od niedawna. Maldini to jeden z najlepszych obroncow w dziejach pilki noznej, bardzo czesto umieszczany w jedenestace wszechczasow. On byl obronca, nie strzelal duzo bramek fakt, ale znakmicie wywiazywal sie z tego co ma robic obronca na boisku.

"A ty nie jesteś godzien pisania czekokolwiek na temat Barcy bo się na Tym Klubie nie znasz!

A twój Abutreika to nie jest godzien grać nawet w w takiej Muracie z San Marino bo są od niego tam lepsi.Już się nie moge doczekać az Puyol wybije twojemu idolowi piłkę z głowy 26 lipca w Londynie bo al Ahly nie jest godne grać przeciw barcie bo to żadna dla Barcy przeszkoda!"

Piszac takie rzeczy o Aboutrece chlopie sie po prostu osmieszasz, nie wiem czy wiesz ale ten zawodnik zostal wybrany przez BBC najlepszym afrykanskim pilkarzem (afrykanskim- nie mylic z grajacaym w Afryce) 2008 roku wyprzedzajac np Etoo, Drogbe, Adebayora, Essiena i wszystkie inne afrykasnkie gwiazdy lig europejskich. Aboutreka mial propozycje gry od bardzo dobrych klubow w Europie ale odmowil, dlaczego? tego juz ci nie napisze chcoiaz wiem dlaczego, poszukaj w necie dlaczego, wyjdzie to z korzyscia dla Ciebie, powiekszych swoja wiedze na temat pilki noznej.

A gdzie wyczytales ze Aboutreka to moj idol? to ze mam taki nick to nie oznacza ze jest moim idolem

0

sadzac na forme Etoo w ostatnim czasie to Villa i Forlan moga realnie myslec o tytule krola strzelcow.

tak swoja droga to co warci sa Messi i Etoo przy odpowiedniej taktyce pokazal dwumecz z Chelsea

0

dobrze ze Puyol raczej nie przejdzie do Milanu, nie jest godzien zastapic tak wielkiego pilkarza jak Maldini

0

"Słabszą formę kluczowych zawodników (Messi i Dani Alves na pewno nie zagrali meczu swojego życia). Zmęczenie trudami całego sezonu"

Absolutnie ktos kto zna sie na futbolu nie moze sie z tym zgodzic. Messi wcale nie jest obecnie w slabszej formie!!! On nie gral swietnie w meczach z Chelsea bo pilkarze The Blues swietnie realizowali genialana taktyke Hiddinka ktora spowodowala ze Messi tak gral jak gral. Gdyby Messi byl w slabszej formie to w miedzyczasie nie zagralby tak swietnego spotkania z Realem!

0

Valdez nie zasluguje na 10, na 9 tez kwestia dyskusyjna. 10 bramkarz dostaje za genialny mecz, gdzie mial wiele udanych interwencji, obronil wiele trudnych strrzalow ktore jakby nie obronil to nikt do niego by nie mial pretensji, wzglednie gdy zagral swietny mecz i obronil karny itp.

0

to jak sedzia wplynal na wynik 1 meczu to nic w porownaniu z tym jak sedzia wplynal na wynik 2 meczu. Dlaczego Barca nie potrafila strzelic bramki na CN, z dwoch powodow:

- ulomnosci swoich napastnikow

- swietnej organizacji gry obronnnej, realizacji taktyki przez graczy Chelsea

0

"? Kibice Barcy uważali, że nie było faulu bo tak to wyglądało bez powtórek. " to kibice Barcy nie oglaja powtorek w trakcie meczu? Czemu? Dziwne zachowanie...

0

osiagnela korzystniejszy wynik na wskutek bledow sedziego

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?