Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Felix fajnie się zapowiada ale jak tak na niego patrzę to jakoś nie robi na mnie wielkiego wrażenia jakby mu brakowało tego czegoś co go wyróżnia. Jovic jest piekielnie skuteczny ale nie sądzę aby był zainteresowany rolą zmiennika Suareza. A ze składu go nie wygryzie bo jeżeli chodzi o wspieranie zespołu w grze bez piłki to musi się jeszcze dużo nauczyć.
0
Oczywiście. To są typowi frajerzy którzy właśnie tak zrobią aby nam ułatwić robotę :D
12
To byłby piękny skład ale Huesca walczy o utrzymanie więc będą zmotywowani jak diabli. Szczególnie że zdają sobie sprawę z konieczności rotacji u nas. Lepszej okazji do sprawienia sensacji nie dostaną przecież.
0
On chyba zna jakąś inną definicję słowa przypadek :P
0
Za kolesia który strzelił z przewrotki bramkę w finale LM? Coś Ty. Wezmą za niego zdecydowanie więcej. Może nawet koło 100 mln. Jak by nie patrzeć to jest to łakomy kąsek dla marketingu.
26
Szkołę skończyłem lata temu ale mój nauczycie wfu po lekcjach prowadził sksy, otwarte treningi, jeździł na zawody z dzieciakami i robił sporo innych rzeczy za które raczej nikt mu nie płacił. I mam do niego za to dużo szacunku.
Usłyszałeś bzdurę i teraz ją powielasz ku uciesze gawiedzi. A czasem wystarczy albo pomyśleć albo się rozejrzeć.
0
Tak jak napisał kolega wyżej - kup Xiaomi Redmi Note. Używałem Samsungów a teraz Xiaomi i te drugie są lepsze.
7
Żyjemy w takim świecie gdzie ludzie oczekują że będzie się za nich robić wszystko - łącznie z myśleniem.
0
Jeżeli byłbym trenerem i miał wybierać jednego to zdecydowanie postawiłbym na Viniciusa. Jeżeli pytanie polega na kogo bardziej lubię to Malcom wygrywa w przedbiegach.
0
Zakazy nie dotycza zwykle transferów tylko rejestrowana nowych zawodników. Nie byłbym więc taki pewny.
0
W sensie tego gniota co leciał w tv czy wersję z napisami? Pierwszą zdecydowanie odradzam (kretyńskie tłumaczenie poparte cenzurą). Drugiej nigdy nie szukałem ale to musiałby być nałożone na oryginał napisy.
Polecam za to Dragon Ball Abridged. Wersję (z napisami pl) znajdziecie na YT na ich kanale. Jak brakuje jakiś odcinków to pewnie będą na CDA. Trzeba znać oryginał żeby zrozumieć wiele wątków choć to w sumie ta samą historia. Pierwszy sezon (odcinki 1-10) są w gorszej jakości ale to produkcja fanowska więc nie ma się co dziwić. Ogólnie im dalej tym jest śmieszniej. Naprawdę warto przebrnąć od początku przez kilka mniej śmiesznych odcinków.
1
Obstawiam skład zbliżony do: MatS - Semedo*, Pique, Umtiti, Miranda - Rakitic, S. Roberto/Alena, Arthur, Vidal - Boateng, Malcom
*Albo S. Roberto jeżeli nie będzie w środku pola.
Na ławce byłby Dembele i Alba gotowi wejść ratować wynik w razie konieczności.
0
Coman pewnie się od niego odbił, połamał jak zwykle i od razu Lewy brutal...
1
Sapkowski chciał 60 baniek. Bierz przykład i też oskub go do cna!
0
Znaczy ten to plagiat! Idź do sądu ;)
0
Valverde już pokazał że ma sporo wariantów przygotowanych. Jakoś nie mam obaw w tym zakresie.
0
O czym Ty do mnie rozmawiasz? Jakie długie utrzymywanie się przy piłce?
I połowa:
https://www.flashscore.pl/mecz/h2RDOjg8/#statystyki-meczu;1
II połowa:
https://www.flashscore.pl/mecz/h2RDOjg8/#statystyki-meczu;2
W zasadzie 1 groźna sytuacja ale to ćwierćfinał LM więc ciężko aby rywal nie stworzył żadnej okazji.
1
Cou powinien dostać cały mecz odpoczynku. Od miesiąca gra wszystko i co 3 dni. A wytrzymałość nie jest jego największym atutem.
2
To znaczy co się dzieje?
3
Nauczyciel matematyki: Wasza klasa jest taka slaba ze 60% nie zda.
Uczen: haha nas tylu nawet nie ma!
4
Poglądy możesz sobie mieć jakie tylko sobie wymyślisz. Pozostaje jednak kwestia co z tym faktem robisz.
0
Autentycznie to są takie momenty że mam ochotę oddać siedząc przed tv. Na boisku jeszcze ciężej się reaguje.
5
Nadmierna agresja, więc faul bez wątpliwości. Czerwonej bym mu jednak nie dał. Mam też duże wątpliwości czy bardziej chodziło mu o staranowanie Leo czy przejęcie piłki.
Trochę mnie dziwi że nie było riposty bo ja na miejscu kolegów Leo zupełnym przypadkiem sprzedałbym mu łokcia w tłoku przy np. rzucie rożnym.
1
Nie wiem czy Rakitic miał tutaj pretensje. Na pewno nie było to jednak wyjście do zbudowania akcji. Bodaj w meczu z Realem takie akcje produkowali Semedo i Malcom a na LR ludzie pytali czemu nikt nie poszedł za akcją. A za takimi akcjami z głębi pola nikt nie pójdzie jeżeli nie ma szans na stworzenie przewagi. Nasi zawodnicy rozumieją że to niepotrzebny sprint i tylko naraża nas na kontratak. Z drugiej strony brak takich prób powoduje że nasza gra wygląda mniej efektownie. Ale zawodnikom chyba to nie przeszkadza bo nie widziałem aby ktoś się uskarżał.
2
On zwyczajnie nie rozumie jaki jest nasz pomysł na grę. Nie dziwi mnie to bo nasza piłka jest akurat dość skomplikowana. Ludzie często mylą grę piłką ze spowalnianiem akcji. A akurat Rakitic świetnie rozumie kiedy grę zwolnić a kiedy przyśpieszyć. Dlatego jest bardzo ważnym zawodnikiem dla Valverde.
Kiedyś przy okazji oglądania meczu ktoś mnie pytał po co oni stojąc 2-3 metry od siebie wymieniają po kilka podań. A tymczasem jest to bardzo ważne, bo prowokuje rywala do rozerwania szyku, co pozwala z kolei minąć całą formację. Szczególnie Leo z Alvesem lubowali się w takiej grze. Ale do tego potrzebna jest nie tylko wzorowa technika ale też pełne zrozumienie po co się to robi. Ukształtowanego zawodnika raczej ciężko przestawić na zupełnie nowy styl gry.
1
Taką piłkę gramy. Dążymy do sytuacji jak w przypadku 1 albo do stworzenia przewagi liczebnej w danej strefie. Jeżeli nie da się tego osiągnąć to spowalniamy grę - rozumiem że może to być irytujące ale na pewno jest to zabójczo skuteczne i paradoksalnie ekonomiczne (zmniejsza liczbę zbędnych sprintów). Wyjaśnia to też dlaczego Malcom ma problemy z przebiciem się do częstszych występów a Semedo też nie wywalczył pierwszej 11.
1
Pierwsza sytuacja super. W drugiej byłoby to podanie na stratę, bo Semedo nie miałby komu odegrać tej piłki - zobacz gdzie jest Saurez. Trzecia to może być to o czy pisałem. Wydaje mi się że Rakitic albo przeprasza Semedo za brak podania albo pokazuje mu żeby się nie wracał. Raczej to drugie bo to sytuacja jak w drugim przypadku - Semedo wychodzi na wolne pole ale nikt nie idzie za akcją.
W tym miejscu warto zwrócić uwagę na różnice między sytuacją 1 a 2 i 3. Zobaczcie gdzie jest piłka a gdzie są ustawieni nasi zawodnicy. W 2 i 3 przypadku zespół jest bardzo głęboko, nikt nie wychodzi na pozycję. Takie otwarcie akcji to konieczność sprintu pod pole karne rywale bez możliwości stworzenia przewagi liczebnej (rywal już się wrócił). My takiej piłki nie gramy, więc nie dziwą mnie inne warianty prowadzenia akcji.
3
Semedo często zachowuje się tak jakbyśmy grali z bocznym pomocnikiem/skrzydłowym, który powinien go asekurować. Dlatego często schodzi do krycia do środka co otwiera przestrzeń rywalom. Wczoraj też miała miejsce taka sytuacja i chyba właśnie o to miał pretensje Rakieta. Widać nie powinien tak robić, bo S. Roberto takie gafy zdarzają się dużo rzadziej.
Co do podłączania się do akcji to Semedo czasem zatrzymuje się zamiast iść do końca - jakby nie wierzył że jednak dostanie podanie. Wydaje mi się że to była taka właśnie sytuacja kiedy Rakitic już miał mu zagrać a Semedo nagle się zatrzymał. Ale pewności nie mam. Chciałbym obejrzeć obie sytuacje jeszcze raz ale nie bardzo mam czas szukać :(
4
Co do drugiej części: w czasie meczu dwa razy wyłapałem jak Rakitic miał pretensje do Semedo. Nie wiem o co dokładnie mu chodziło ale gestykulacja była raczej z kategorii dużych pretensji. Zapewne chodziło o złe podłączanie się do akcji (pierwsza) i opuszczanie swojej strefy (druga). Niestety nie zanotowałem minut ale obie miały miejsce przed pierwszymi zmianami.
3
Ciekawe co powiedział jak usłyszał o zawieszeniu :P