Azi

0

A ja (oby nie wyjątkowo ;) stanę w jego obronie. Bo dziś zagrał o niebo lepiej niż z Sevillą. Miał dużo pracy z Juniorem ale Alba też dziś nie szalał, tylko starał się pilnować Vazqueza. Duże brawa za otwierające podanie do Dembele! On świetnie się czuje w kontrze - w tym elemencie jest nieporównywalnie lepszy niż S. Roberto. Chciałem żeby za Suareza wszedł Malcom ale widać zmiana Vidala była już gotowa i nie było czasu na inne manewry a Arthur musiał się ograć przed sobotą. Szkoda, bo kontrataki to coś co Semedo i Malcom bardzo lubią.

Azi

0

Vinicius (znowu) pokazał nie tylko szybkość ale też waleczność. Jeżeli ma dobrze poukładane w głowie to będziemy mieli z nim zawsze dużo problemów. Za dużo miejsca dziś miał. Ale też bardzo ładnie wykorzystywał wolne pole, urywał się z krycia.

Na minus dziś dla mnie Pique, który strasznie gubił krycie w polu karnym. Dobrze że Real był nieskuteczny. Na sobotę powinien wrócić Arthur i gra będzie wyglądała inaczej bo Rakitic, Busi i S. Roberto to jednak trochę za mało na rywala tego kalibru.

Azi

0

Nie wiem. To gdybanie ale nie mam wątpliwości że u nas czułby się lepiej niż w Madrycie. O tym, że więcej by grał to nie ma co wspominać.

Azi

0

Barcelona - Real 9:2 w tym sezonie. Prawie 10% dorobku bramkowego drużyny.

Szkoda że nie pokazywali Isco. Bo zastanawiam się komu dziś kibicował :)

Azi

1

Ten transparent jeszcze wisi? :D

Azi

0

Napisałem smsa do Isco ale nie odpisał...

Azi

0

Szkoda że bez Arthura. Wprawdzie krótko w klubie. Ale jak wypada na kilka spotkań to gramy jakbyśmy nogę stracili :)

Azi

0

Ja tam mam nadzieję że Arthur dziś zagra od 1 minuty, bo to będzie znaczyło że S. Roberto nie zagra w drugiej linii.
Ogólnie nie zdziwią mnie dziś drobne rotacja jak w pierwszym meczu. Ale wolałbym dziś i w sobotę najmocniejsze 11. Jest tydzień na odpoczynek do Rayo, gdzie też mogą być rotacje. Chciałbym w ataku Cou-Messi-Dembele ale taka linia jest dużo bardziej prawdopodobna na Rayo właśnie a nie na Real.

Azi

0

Tak jak wyżej. Cucu nie gra na lewej obronie...

Azi

1

Tylko że Cucu nie gra na lewej obronie...

Azi

2

Nad czym się zastanawiać? Dziś trzeba wygrać i w weekend trzeba wygrać. Nic nie daje takiego kopa jak dwa wygrane klasyki w ciągu kilku dni. Na boisku rywala.

Gramy w sobotę, w środę mecz jest w zasadzie towarzyski, w kolejny weekend gramy w sobotę z Rayo i to u siebie (czytaj rotacje) a LM dopiero w środę. Naprawdę ciężko o lepszy terminarz. Masakra to zaczyna się w kwietniu (a nawet 31 mara).

Azi

1

Mówisz że powinien strzelić kolejnego gola? :D

Azi

37

"Messi, twój ogród jest gotowy" i piękne zdjęcie murawy z Bernabeu :D

Azi

0

Jeszcze dwa mecze i Legia będzie miała wakat :D

Azi

0

Źle się wyraziłem. Miałem na myśli ligę. Malcom to pewniak na PK :)

Azi

2

No co Ty? Vidal jest w wybornej formie. Na co nam Rakitic? Można też wreszcie dać szansę Puigowi. Real z koniecznością gonienia wyniku jest w sam raz na debiut. No i Alena mógłby zacząć grać.

Azi

18

A gdzie informacja że zawodnikiem interesuje się również PSG?

Azi

3

Ja już się dorobiłem nadciśnienia. Potem doszedłem do wniosku że nie warto. Tabletki trzeba brać do końca życia a korzyści nie ma :P

Azi

11

Widziałeś poprzednie edycje LM. Ostatnie 3 sezony "średnio trafnych decyzji sędziego" a Ty się oburzasz że Ramosa nie zawieszają. O młodości :)

Azi

66

Nic mu się nie poprawiło - nadal tępy.

Azi

0

Azi

0

Stwarzamy zagrożenie. Kiedy gra S. Roberto.

Nie lubię się powtarzać a dyskusja na ten temat był już nie raz i nie dwa. Na słowo pewnie też mi nie uwierzysz, więc powiem tak: wejdź na stronę https://whoscored.com znajdź Barcelonę i obejrzyj jak wyglądają heatmapy w meczach gdzie na prawej obronie gra Semedo a jak te w których gra S. Roberto. Tylko nie wyciągaj wniosku na podstawie 1 meczu a kilkudziesięciu. Z Dembele po prawej, z Leo itp. itd.

Sam ocenisz czy prawa strona istnieje tylko wtedy, gdy jest tam Dembele czy są jednak inne sytuacje. I pamiętaj że są takie mecze (w tym sezonie w lidze 4) kiedy S. Roberto zastępował Semedo w czasie meczu a heatmapa pokazuje stan końcowy.

Azi

0

Lucho - Alba i stwierdzenie "Zawodnicy zawsze będą bronić trenera". Taaaak :)

Jesteś trenerem drużyny. Masz w składzie najlepszego zawodnika w historii tej dyscypliny. Czy jest dziwne że dużo od niego zależy? Śmiem twierdzić że dziwnym byłoby ograniczanie znaczenia Leo. A czy istnieje świat bez Messiego? Graliśmy bez niego w tym sezonie parę meczy. Jakie były wyniki?

Jeżeli statystyka nie jest kluczowa przy wyborze S. Roberto/Semedo to co jest? Udowodnij mi proszę jakimiś danymi tą lepszą postawę Semedo w defensywie. Jakieś argumenty bo czytam np. to co pisze Pax i zgadzam się z nim. Uważam że Semedo jest bardzo słaby w defensywie a co gorsza mitem jest jego "szybki" powrót do obrony.

W zasadzie jest tylko jeden powód dla którego Semedo gra: bo S. Roberto jest pomocnikiem a (szczególnie na środku pomocy) w drugiej linii mamy totalną dziurę przy urazie/zawieszeniu któregoś z zawodników Busi/Arthur/Rakitic.

Azi

1

Widzę że Rewolucja Ci odpowiedział.

Fajnie że bronisz Semedo ale czemu statystyka przemawia przeciwko Semedo? Czemu zmiany przemawiają przeciwko niemu? To nie są wymysły tylko fakty, które sam możesz zweryfikować kilkoma kliknięciami jeżeli nie wierzysz nam na słowo. To jest proste porównanie statystyk dwóch zawodników grających na tej samej pozycji.

Semedo nie ma asyst, nie dostaje podań. Problem występuje z Semedo a przy S. Roberto już nie. Ale i tak mi wmawiasz, ze to wszyscy dookoła źle grają tylko Semedo dobrze. Szkoda tylko że logiki nie ma w tym za grosz.

Azi

0

Od razu wiarygodność rośnie ;)

Azi

0

Nie wiem jaki styl Ty masz na myśli ale po 3 sezonach gry "przerzuć do MSN" właśnie zaczynamy grać dużo lepszą piłkę. Do tego zmiana pokoleniowa. Valverde można zarzucić to i owo ale na pewno nie jeżeli chodzi o pomysł na grę. Nie przypadkiem zawodnicy pozytywnie się wypowiadają na jego temat.

Azi

1

Nie jest tak, że ktoś gra tylko źle albo tylko dobrze. Najważniejsza jest powtarzalność. Dla mnie nie ma znaczenia kto gra - chcę aby Barcelona wygrywała (w naszym stylu).

Azi

0

Cieszę się że masz swoją opinię. Tylko mnie opinie nie interesują.

Napisze jeszcze raz to samo: poczytaj komentarze Paxa. Zwykle dokładnie punktuje jak zachował się zawodnik i podaje nawet minuty meczu. Zdanie typu "Semedo jak straci piłke to chociaż zdąży wrócić" to jest czysty mit nie mający pokrycia w rzeczywistości... :(

Azi

0

To jest opinia. Tutaj powszechne jest mylenie opinii z argumentem...

Azi

0

To jest czyste gdybanie. Ja się nie bawię w takie sprawy. Nie chcesz się ścigać z Juniorem? Nie daj zagrać do niego piłki na dobieg albo zmuś go do głębokiego cofana się. Zakładając że on w ogóle zagra.

Poczytaj komentarze Paxa. Pięknie punktuje mit o tym, że Semedo "nadrabia szybkością".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?