Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Takie 442 jest jak najbardziej do przyjęcia. Tym bardziej że za Dembele zawsze może wejść Vidal i zagrać tak jak Paulinho w zeszłym roku. Nie mam pojęcia czemu tak nie gramy ale nie mam wątpliwości że jest jakiś powód bo Valverde już kilka razy w tym sezonie udowadniał mi że jest przygotowany na wiele różnych wariantów gry.
Skład jeszcze nie jest idealny. Saurez dużo pomaga drużynie ale ciężko w długiej perspektywie trzymać napastnika od którego piłka bardziej się odbija niż ją zagrywa. Szczególnie gdy Leo naglę się zaciął z bramkami. Teraz mamy 3 ciężkie mecze w tydzień. Powinniśmy zobaczyć coś nowego (najpewniej na rewanż w PK) bo nie sądzę aby Valverde wystawił 3x ten sam skład.
0
Też uważam że kolejny sezon to minimum jakie potrzebuje de Jong. Będzie miał trudniej bo Arthur wszedł w dziurę a de Jong ma konkurenta.
A napisałem naiwny bo kolega wyżej napisał "Wytrwam do konca sezonu.". Jak rozumiem miał na myśli obecny sezon.
1
Nie mam nic przeciwko Cou w środku pola. Ale wyłącznie przy 442. Na pewno nie przy 433. Tak graliśmy na początku sezonu i fatalnie wyglądała równowaga miedzy defensywą a ofensywą. Niestety. Naszą obroną jest szybkie odzyskanie piłki. Jeżeli rywal ma piłkę to wyglądamy źle.
Co Wy macie z tą defensywą Valverde? Kiedy Barcelona tak się broniła? Nasza gra nie polega na bronieniu tylko na graniu piłką. Taki mamy styl i nie nazwałbym go defensywnym. Z założenia jak ktoś ma piłkę to raczej atakuje a nie broni. Czy to nie logiczne?
0
Może dlatego że Rakitic z jakiegoś tam powodu gra wszystko. I choć mam nadzieję że de Jong będzie strzałem w dziesiątkę jak Arthur to jednak zdaje sobie sprawę że jest to młody chłopak wchodzący do wielkiego klubu . A prawdopodobieństwo że trener z miejsca postawi na taką niewiadomą kosztem jednego z najważniejszych zawodników wydaje mi się bardzo, bardzo mało nieprawdopodobne.
0
Nie szukam argumentów. Ot mam inne zdanie. Nie mogę? :)
0
Myślę że Bartomeu nie ma za dużo do gadania w kwestii składu. A czym go przekonał? Pewnie podniósł propozycję wynagrodzenia. Na początku mówiło się o małej pensji a na koniec to już były kokosy.
0
Dokładnie! :)
Dobrze opisane. Cóż - mam ciężki charakter. W pracy też mi to mówią. Uparty. Ale jak trzeba coś działać to jakoś zawsze wszyscy lecą do mnie :)
Nic nie poradzę na to, że niektórzy bujają w obłokach i marzą o nierealnych scenariuszach (np. niedawno Cou jako środkowy pomocnik). A ja staram się uświadomić ludziom, że świat jednak tak nie wygląda.
0
Ja jestem realistą. Nie tworzę sobie w głowie swoich wyobrażeń tego jak chciałbym żeby wyglądał świat. Ale cieszy mnie, że masz swoje zdanie. Naiwne ale swoje.
e: nie każdy leci na kasę. Jakoś nie ma szturmu na lige chińską, katar czy USA gdzie można zarobić więcej niż w europie.
Nawet PSG co chwila ktoś odmawia :D
0
Jesteś urodzonym optymistą czy z natury taki naiwny? :)
0
To mam nadzieję że jesteś cierpliwy :D
0
Gdzie grał Rafa? Z RSSS faktycznie zagrał w środku pola ale można to spokojnie wyjaśnić tym, że dobrze wyglądał w okresie przygotowawczym. Potem nigdy już nie wrócił na tą pozycję jeżeli nie liczyć 2 minut z Valencią. Potem już wyłącznie zastępował Leo.
Weź sprawdź dane zanim zaczniesz pisać.
1
"Alena przed kontuzją Rafinhi nie grał prawie wcale."
Alena wracał po ciężkim urazie - zaczął grać dopiero we wrześniu. Nie był zgłoszony do składu bo miał się odbudować w rezerwach.
Rafa gra na innej pozycji. Więc wyjaśnij mi jaki jest sens ich porównywać już nie mówiąc o jakiś hierarchiach, które w dodatku sam sobie wymyśliłeś...
1
"gdyby nie kontuzja dużo gorszdgo od niego Rafinhi, to chłopak by murawy nie powąchał. Taka smutna prawda."
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? To jest czysta spekulacja.
5
Nowy kontrakt w lecie i ucinamy spekulacje. Chętnych odsyłamy do klauzuli.
24
Mądry facet. Szkoda że nie chce wrócić do domu :)
0
To że coś sobie ubzdurasz na temat Valverde to nie znaczy że tak będzie. Skończmy ten temat. Nie mam dziś ochoty na filozofie.
0
Nie mam nic przeciwko. Bardzo lubię Ivana i słowa na niego złego nie powiem. Ale de Jong ma to coś czego Rakiecie brakuje :)
Należy jednak pamiętać, że zarówno de Jong jak i Arthur są jeszcze nieograni. Duże doświadczenie już jest ale jeszcze mają co poprawiać. Brazylijczyk ma też problemy mięśniowe, które od czasu do czasu będą się objawiać. Rakitic jest nam bardzo potrzebny nawet jeżeli de Jong wygryzłby go ze składu.
1
Przecież on tylko wylewa swoje żale.
Co chwila objawia się tutaj kolejny prorok głoszący jakie to będą konsekwencje takiej a nie innej decyzji Valverde. I jeszcze mają swoich zwolenników. Mam nadzieję że nie zaczną prorokować końca świata bo chyba panika by wybuchła.
0
Totki w zasadzie wyeliminowały BVB (chyba że im się trafi Roma;) ale nie dostali żadnego głosu. BVB 1 głos. Ciekawe :)
3
Busiego nie ma opcji. Rakitica? Ciężko powiedzieć. Na pewno nie z marszu ale z czasem raczej tak. Myślę że nikt nie będzie miał pewnego miejsca w środku pola i będą grać zamiennie.
0
Od Lipca
0
A dlaczego ma nie liczyć na pomoc, która wydaje się wręcz oczywista akurat dla Valverde? :D
Rozumiem że pijesz do Rakitica. Tylko zapominasz że Rakitic gra bo nie ma żadnej alternatywy - mecz z Lyonem pokazał że nawet S. Roberto dużo brakuje do gry u nas w środku pola a co dopiero inni. Akurat po przyjściu de Jonga Rakitic może spokojnie liczyć na mniej minut ale jednak nadal ważną rolę w zespole. Spodziewam się, że de Jong do zespołu będzie wchodził powoli - jak Arthur w tym sezonie. Ale jak już wejdzie to na stałe (taką mam nadzieję). O minuty dla nikogo z ww. czwórki się jednak nie obawiam. Arthur ma problemy mięśniowe i gra co 3 dni to na dziś dla niego za dużo. Busi ma swoje lata i rotacja tylko mu pomoże (dla niego usiąść na ławce to nigdy nie był problem).
3
Pamiętam te dyskusje po pierwszym meczu z Romą :D
Liczę że zawodnicy nauczyli się już że nikt przed nimi plackiem nie padnie i w rewanżu spokojnie wygramy.
1
Arthura wprowadził idealnie. Alena też ostatnio zalicza sporo minut. Vidal mocno się pogorszył ale nie tracę wiary. Trochę mu brakuje swobody jaką miał Paulinho, który radośnie wpadał w pole karne. Ale w przechodząc z 442 na 433 druga linia ma więcej boiska do pokrycia.
0
Też na to nie liczę. Ale cieszy mnie że do trójki Busi-Rakitic-Arthur dołączy 4 do brydża :)
Vidal i Alena też się bardzo przydadzą.
Wreszcie będzie kim rotować albo kogo wpuścić na boisko jak rywal zacznie cisnąć.
0
Nie mogę się doczekać naszej drugiej linii w przyszłym sezonie :)
4
Fatalnie to wygląda. Z drugiej strony chyba się totalnie zamyślił bo wcale nie hamował. Raczej zaskoczyło go to że się miejsce skończyło.
0
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/806079/liga-mistrzow-2019-abonenci-nc-juz-nie-moga-ogladac-meczow-bez-dodatkowych-oplat
Kasa. Kasa i jeszcze raz kasa...
Do kiedy polsat prawa do LM? Ten i następny sezon?
Przy okazji: czy ktoś się orientuje jak będzie wyglądała LL w tv w kolejnym sezonie? Czy też będzie podział, wraca do Eleven czy nie wiadomo?
0
Pracowałem już ponad dekadę temu w Katalonii przez całe wakacje. Miałem przyjemność pogadać trochę między innymi z właścicielem zakładu - tak notabene Katalończycy to ogólnie fajni otwarci ludzie :) - i mówił że Hiszpanie używają określenia Polaco pogardliwie. Ale dużo Katalończyków używa tego określenia z dumą. Facet miał trochę związków biznesowych z Polską (choć ani słowa po naszemu nie umiał powiedzieć) i znał trochę naszą historię, więc może nie był najbardziej bezstronny, ale używał określenia Polaco z wyraźną dumą. Mówił że imponuje mu jak długo walczyliśmy o niepodległość i że dla niego jako Katalończyka jest to piękny wzór. Choć najbardziej mnie rozwalił jak powiedział że prędzej czuje się Polakiem niż Hiszpaniem :D
Pisze z własnego doświadczenia. Nie uczyłem się nigdy hiszpańskiego/katalońskiego ani nie zagłębiałem jakoś w kulturę tamtejszych narodów.
1
Świetny tekst. Piękniś to bufon i ten ww. "burak" ale braku umiejętności i oryginalnej osobowości nie da mu się zarzucić. Mnie jego styl nie odpowiada i nie pasuje ale cenię go jako zawodnika. Podobnie Cholo jako trenera. Nigdy w życiu nie chciałbym z nim pracować ani nawet zobaczyć nas na ławce ale uważam że to jeden z najlepszych fachowców na świecie.