Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
O awans się jakoś nie martwię. W LM w tym sezonie mamy szczególną motywację czego nie można powiedzieć o meczach ligowych :D
0
Nawet jeżeli to szkoda. Bardzo liczyłem że zobaczę w akcji takich zawodników jak Mendy, Aouar i Fekir. Trochę mnie dziwi, że ten ostatni tak długo gra w klubie.
0
Nie załapałem przesłania...
0
Co do naszej drugiej linii: patrząc na każdego z osobna można powiedzieć że wszyscy grają fajnie. Ale jak patrzy się na formację całościowo to odnoszę wrażenie, że każdy ma zupełnie inne wizje jak mają wyglądać nasze akcje.
Ten mecz pokazuje jak bardzo potrzebujemy S. Roberto w drugiej linii. Nie zdziwi mnie jeżeli wejdzie Semedo za Alena/Vidala/Boatenga a Sergi przejdzie wyżej.
0
Tak. Tak. Oczywiście. Semedo jest lepszy. Dlatego gra S. Roberto. Ulubieńcy. Bla. Bla. Bla...
2
Tia. Dlatego właśnie jest pierwszym prawym obrońcą.
Zamiast pisać do mnie te wywody lepiej poświęcić ten czas na zastanowienie się dlaczego jest tak jak jest. Użalanie się w komentarzach nie zmieni rzeczywistości.
0
Co musi zrobić Semedo? Zapewne być lepszym prawym obrońcą niż S. Roberto...
Co to za głupie pytania ludzie zadają...
0
Jeszcze dużo do poprawy. Ale zgodzę się że porównując jego grę dziś i z poprzedniego sezonu to wygląda nieporównywalnie lepiej.
Kibicuję każdemu naszemu zawodnikowi ale powiem Ci szczerze że nie wierzę aby Semedo mógł zrobić duży przełom jeszcze. Jednak pewne błędy (powrót truchcikiem, kiepskie wyjście z pressingu, odpuszczenie swojej strefy) powtarzają się u niego nagminnie. Ta pozycja to problem bo S. Roberto jest nam dziś bardzo potrzebny w środku pola jako zamiennik. Ale prawa strona nie może być odpuszczona z tego powodu.
0
Sprawdzam na stronie speedtest.pl
Nie mam pojęcia na ile jest wiarygodna i czy to ma jakikolwiek sens ale ufam że ma ;)
0
Vidal zmiennikiem Busiego?
Malcom zmiennikiem Leo?
Semedo pierwszym prawym obrońcą?
Że jak? :D
0
Nie wymienię niestety z pamięci nic ciekawego. Nie czytałem nic z tego zakresu od jakiś 5 lat ale jak będę w domu to poszperam na półce o ile nie zapomnę :p
Generalnie jednak (nie będę oryginalny) nie polecam jakoś specjalnie książek o pokerze. Mnie osobiście nudziły a swoją strategię i tak każdy wypracuje prędzej czy później sam. W końcu każde rozdanie można rozegrać na tyle różnych sposobów że ciężko stwierdzić który jest najlepszy i najskuteczniejszy.
Od siebie dodam tylko że fajnym prezentem może być np walizeczka z żetonami albo specjalnie robiony żeton (kolega dostał od żony srebrno-złoty i wygląda mega). Ale to już zależy od gustów a wiadomo że o tym nie ma sensu dyskutować :)
0
Poker to super sprawa. Tyle że większość myśli że to gra czysto-losowa a umiejętności nie mają żadnego znaczenia :D
e: kurde dawno nie grałem :(
0
On umie już grać czy chciałby się nauczyć?
0
No geniusz nie ma co :D
Ale to Real więc pewnie go nie zawieszą... :(
0
Super. Powiedź mi jeszcze jaki net. Mam do 100 mb/s ale realnie wyciąga standardowo między 60 a 70
0
Głównie o to mi chodzi czy nie ścina itp. Jaką masz prędkość neta?
1
No rewolucja! ;)
1
Valverde nie dał im szansy, więc wygrywają LM w innych drużynach!
5
Pena za MatSa, Todibo za Pique, Semedo za S. Roberto, Miranda za Albe, Oriol za Rakitica, Malcom za Cou i jedziemy ich 20 do jaja!!! JEST OGIEŃ! :D
Aaaaaa i jeszcze Puig na drugą połowę (za Vidala żeby miał siłę na Lyon). Ewentualnie Wague za Semedo żeby się nie zmęczył za bardzo.
0
Ma ktoś wykupiony na player.pl pakiet canal+ i eleven? Da się oglądać czy lepiej sobie odpuścić?
0
Z tym zmiennikiem to się nie śpiesz. Z jego ostatnich wypowiedzi można wywnioskować coś innego.
Myślę że tacy zawodnicy są w stanie pogodzić się z rolą rezerwowego pod warunkiem poważnej pensji. Z tym drugim może być trudniej, więc nie dziwią wycieczki na ostatnie sezony do Chin/Katarów/USA czy ostatnio Japonii.
Skoro u Valverde nawet Leo godzi się z siadaniem na ławce to wszystko jest możliwe :)
2
Znajdź użytkownika. Wejdź na profil. Pod avaterem są ikonki - szukaj "obserwuj" czy coś w tym stylu :)
Wersja hardcore: ustaw stronę z jego profilem jako stronę startową w przeglądarce :P
7
Ostatnio zawieszony. Dodaj kolegę ViscaBarca123 do ulubionych i będziesz miał świetną relację z wydarzeń nie tylko rezerw ale też La Masii
0
Ten mecz życia to i tak dużo za mało w stosunku do potrzeb. Nie trzeba być filozofem żeby zobaczyć że styl Malcoma nie pasuje do stylu zespołu. A nie dostosowuje się gry całej drużyny do jednego zawodnika - nawet jeżeli to byłby Messi (patrz. reprezentacja Argentyny).
Rozumiem że osoby lubujące się w bezpośredniej piłce chciałby żeby grał Malcom i Semedo. Ale to nie zmieni faktu, że budując zespół oparty na innym stylu tacy zawodnicy będą w odstawce. Semedo ma łatwiej bo jest jedynym prawym obrońcą w zespole. Ale i tak S. Roberto gra w najważniejszych meczach a Semedo jest zmiennikiem dającym trochę odpocząć. Malcom nie dość, że ma umiejętności mniejsze od rywali, to jeszcze nie pasuje stylowo. Warto mieć takiego zawodnika w zespole - idealny do kontry. Ale dla nas jest zbędny w ataku pozycyjnym co wyraźnie pokazują jego wcześniejsze występy w PK. Ani Semedo ani Malcom nie są jednak słabymi zawodnikami. Jest wiele drużyn w których oglądanie ich w akcji dałoby mnóstwo radości.
0
Nie wiem czy próbowali. Jakie to ma znaczenie? 95% tego co pisze prasa to zwykłe kaczki dziennikarskie
1
Nom. Jessica ładna ;)
A jak tam wolisz to już mnie nie interesuje :p
1
Willian? Bo prasa tak pisała?
Ostatnio nie kontraktujemy zawodników o których prasa wypowiada się jako o pewniakach (Pogba, Rabiot i itp.) tylko szukamy tam gdzie nikt się nie spodziewa.
1
Jakiego 30 latka masz na myśli? Najstarszym zakupionym zawodnikiem był Vidal (31 lat). Żaden inny zawodnik w wieku 30 i wyżej nie był sprowadzany. Trudno też spodziewać się, że nagle z naszej akademii wyciągniemy jakiegoś zawodnika, który mógłby zaoferować taką wolę walki jak Vidal.
Wypożyczyliśmy też Boatenga ale to nie jest transfer a desperackie łatanie dziury wobec braku jakiejkolwiek innej możliwości.
1
Ale "ładne" to sprawa gustu. O gustach się nie dyskutuje, bo to nie ma sensu.
Mnie się bardzo podoba gra piłką i powolne zbliżanie się do bramki rywala aby momentalnie ukąsić. Za to bezpośrednia gra z Lucho bardzo mi się nie podobała. Tyle że "podoba mi się" - "nie podoba mi się" nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Barcelona to zespół który gra piłką i taki ma styl. Zawodnicy to lubią i dlatego są szczęśliwi, że trener gra tak a nie inaczej. Rozumiem, że ktoś jest kibicem ale domaganie się aby zespół odchodził od swojego stylu - to jest dopiero niepoważne w tym wszystkim.
0
Ad 2. Powiedziałbym że jest wręcz odwrotnie.
Valverde dostał podstarzały zespół rozbity odejściem Neymara, który miał być motorem napędowym na najbliższe lata. I zaczął przebudowę. Dostał Dembele (problemy wychowawcze) i później Cou (obecnie kryzys formy). Genialnie wprowadził do drużyny Arthura, wrócił na tyle na ile to było możliwe do naszego stylu po fatalnie wyglądającej grze za Lucho. Osiągnął nie najgorsze wyniki.
Zespół wyraźnie jest w fazie odmładzania. Jest Cou, Dembele, Arthur. Zaraz pojawi się de Jong. Do drużyny dołączył Alena (po ciężkim urazie) i dostaje szanse, choć będąc bardzo ofensywnie usposobionym pomocnikiem nie bardzo mieści się w koncepcji gry 433. Valverde przekonał Riqui Puiga do pozostania w klubie. Powoli zaczyna też sięgać po młodzież, choć te talenty z rezerw na kolana nie powalają umiejętnościami. Szansę dostali też Miranda, Chumi czy Oriol.
Oczywiście że Valverde mógł zrobić rewolucję i wylecieć z klubu w listopadzie przegrywając totalnie sezon. Wybrał drogę stopniowej ewolucji i odmładzania zespołu. I wyniki go bronią. A ten defensywny styl to jest śmieszny jeżeli weźmie się pod uwagę jak dużo trudności dostał przejmując zespół.