2

@jakub1906 Gramy dopiero w tygodniu, więc o jakich rotacjach mowa. Po co, skoro trzeba dociągnąć tę ligę jak najszybciej do zakończenia.

2

@lucca87 Oyarzabal jako nieprzepłacona opcja. A jeśli nie to odszedłbym od grania typową 9. Zostawił w kadrze Ferrana i zainwestował w Diomande z Lipska.

3

@kanver_ Big Chances mówią właściwie wszystko o tym dwumeczu.

Można się rozwodzić o czerwonych kartkach, absencjach, błędach sędziow, grze w obronie, a tak naprawdę wystarczyło wykorzystać połowę stworzonych okazji i gralibyśmy w półfinale.

13

Im dłużej sobie myślę o tym meczu, tym bardziej dociera do mnie jak wspaniała robotę robi w Barcelonie Hansi Flick.

Jak z zawodników o których świat nie słyszał, wyciąga poziom godny Barcelony. Jak potrafi wskrzesić piłkarzy spędzających ostatni czas na futbolowych peryferiach.

Co jest też jego przekleństwem, bo kibicom brakuje perspektywy i naprawdę wierzą, że zespół w takim składzie personalnym jest zdolny do jeszcze większych rzeczy.

Przegraliśmy ten dwumecz, bo tak nakazuje logika. System pucharowy premiuje przygotowanie do pojedynczego meczu koszem regularnej formy. Wymaga doświadczenia, dojrzałości i wyrachowania w różnych fazach meczu, a nie konsekwencji w graniu. Rzeczy, które dają nam przewagę w lidze, nie pozwalają osiągać celów w LM.

Drużynie brakuje mentalnych liderów, którzy będą przedłużeniem ręki trenera na boisku, którzy swoją postawą potrafią uspokoić zespół, nadać mu kierunek działań.

To jest moim zdaniem brakujący puzzel. Oprócz czysto jakościowych wzmocnień, potrzebujemy nowych zawodników, którzy z marszu zapewnią nam harmonię w tym aspekcie.

Barcelona dojrzewa, powoli, ale dojrzewa. Potrafi wygrywać mecze „brzydko”, ale tylko w lidze. Na Ligę Mistrzów, to niestety wciąż za mało.

0

@Cvzx Czarno na białym widać w tej sytuacji, jak źle zachował się nasz Paulo Maldini, ktory nie przypilnował linii z pozostałymi obrońcami, a później źle się ustawił przy podaniu od Llorente.

1

@Kamiloza91 Aspekt mentalny nie sprowadza się tylko do kwestii wiary w siebie.
To również: umiejętność kontrolowania emocji, oceniana ryzyka w konkretnej sytuacji, utrzymanie chłodnej głowy, koncentracja.

Piszesz, że zabrakło skuteczności, to może jest to jednak problem mentalny?
Skoro inne zespoły potrafią wykorzystać pół sytuacji, a my w tym czasie potrzebujemy trzech?

2

Mamy zespół, który piłkarsko jest absolutnie TOP 4 na świecie, ale mentalnie to my nie wychodzimy nawet z fazy ligowej LM.

W dzisiejszy meczu „najmłodszym” zawodnikiem był Joan Garcia. To jego pierwszy sezon na tym poziomie. Każdy inny zawodnik przeżył już w piłce wystarczająco, by jako ZESPÓŁ być w stanie pokazać dojrzałość w grze.

Marzyliśmy o wyrównaniu stanu dwumeczu. Zrobiliśmy to w 25 minut. 7 minut później tracimy gola. Bo ciągle ciśniemy, cały czas chcemy więcej, mimo że mecz układa się idealnie.

60 minuta. 15 minut drugiej połowy Atletico nie istnieje. Jeden moment - uderzenie łokciem przez Gaviego - sprawia, że wszelkie aspekty piłkarskie przestają mieć znaczenie. Tańczymy tak jak zagralo nam Atletico. A ci sprowadzili mecz do walki, nerwowości, chaosu, małych fauli. I oni w takiej grze czują się świetnie, a my tracimy kontakt z rzeczywistością.

Ligę Mistrzów wygrywa się dojrzałością i wyrachowaniem. My tego po prostu nie mamy.

1

@sebasarna Dojrzałości. Nie brakowało nam żadnego gracza, bo Pilarski mieliśmy ten mecz w swoich nogach i rękach.

Ten zespół nie potrafi identyfikować określonych momentów w meczu, kiedy należy odpuścić, kiedy zagrać pod faul i uspokoić wydarzenia boiskowe, kiedy cofnąć się niżej, bo struktura zespołu nie jest zachowana.

Myślałem, że po Interze dotrze do nich jakaś refleksja, ale jak widać nie.

0

@Filipem Nie, tekst nie jest wygenerowany przez AI. Byłem w podróży i nagrałem mu głosówke, która przeformatował na tekst.

Wracając do „merytorycznej” części Twojego komentarza.
Generalizowanie, że kadra składa się z jakichś ochłapów i dzieciaków, to jest udawania mądrego najprostszą metodą.

Mieliśmy wszystko, żeby zakończyć ten dwumecz sukcesem. Nie udało się, ale na pewno nie dlatego, że mamy kadra skonstruowana z samych dzieciaków, bo to bzdura.
Nie patrzmy na zawodników wiekiem, tylko doświadczeniem boiskowym.

Jedynym „młodzieniaszkiem” w tym gronie jest bramkarz, bo to jego pierwszy sezon na topowym poziomie. Od reszty można wymagać już więcej.

4

„Grali pięknie, przegrali jak zawsze”.

To hasło będzie się za nami ciągnęło jak smród po gaciach, jeśli ten zespół w końcu nie dojrzeje mentalnie do wygrywania w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Sam mecz nie smuci mnie szczególnie, bo widziałem, ile walki włożyli chłopcy. Nie jestem resultatistą, żeby ekscytować się przepychanym dwumeczem - zwłaszcza takim, w którym przez 60 minut gra się w dziesięciu i do samego końca drży o wynik. Szkoda jednak tej okazji, bo uważam, że sami piłkarze zasługują na to, by znaleźć się przynajmniej w półfinale i zmierzyć się z drużynami prezentującymi podobny poziom sportowy, a nie tylko takimi, które za wszelką cenę próbują przepchnąć mecz.

Mimo to wszystko mieliśmy w swoich nogach - wystarczyło zachować chłodną głowę i nie dać się wciągnąć w tę brudną gierkę Atlético. Od sześćdziesiątej minuty ten mecz tak naprawdę przestał wyglądać jak piłka nożna, a my nie zrobiliśmy nic, by odwrócić losy dwumeczu. I za to jestem po prostu wściekły.

2

No Flick zastosował mój wymarzony skład. Dużo graczy w środku pola. Cancelo atakujący ze skrzydła. Trzeba robić młyn w strefie środkowej. Mam dużo optymizmu widząc na co zdecydował się Hansi.

5

Dzisiaj Joan musi koniecznie pomoc, bo na pewno Atletico stworzy te 1-2 sytuacje, w której trzeba będzie wyjąć coś ponad normę.

Rola bramkarza jest piekielnie ważna. Nie kojarzę zespołu, który zdobywałby puchary bez dużej ingerencji golkipera.

W Lidze Mistrzów, Garcia jeszcze takiego meczu nie miał.

0

@SinMistico Do następnego sezonu.

0

@Destroyer_of_Worlds A ile takich meczów było? 2-3?

Jakie niby wnioski mamy z tego wyciągnąć?

2

@Gaucho Cancelo nie czuje się tak dobrze po prawej stronie. To nie ma sensu, po lewej robi niezły młyn.

0

@Frimpong O to tak jak polscy reprezentanci. Mistrzowie siatkonogi, a pod presją przeciwnika piłeczka odskakuje.

0

@Frimpong Gość zrobił rzeczy, które potrafi każdy zawodnik na poziomie A Klasy.

0

@capoN Ferran ma niektóre cechy na przyzwoitym poziomie, ale to za mało. Alvarez jest lepszy w grze kombinacyjnej, potrafi pomóc w rozegraniu na własnej polowie, lepiej drybluje i odnajduje się w innych strefach boiska.

Barca nie ma potrzeby posiadać goleadora. Potrzebuje brakującego ogniwa, które podniesie grę zespołu w ataku na jeszcze wyższy level i ma odpowiednie cechy mentalne.

2

@ShawnC Dobrze, że sezon temu nie musieli bronić 2 - bramkowego prowadzenia. Pamiętasz jak się skończyło?

3

Ostatnie 5 meczów na Metropolitano to 4 zwycięstwa i 1 porażka Barcy.

I tu jeden z drugim zabrania ludziom wierzyć w awans. Dobrze nam się gra i w rewanżu będzie grzałka do końca.

2

@GeneralXavi 1. Trener nie jest w stanie nadrobić doświadczenia boiskowego zawodnika. Czerwona kartkę dostał 18 latek, który gra na pozycji, na której doświadczenie jest cechą absolutnie kluczową.

2. Jeżeli nie widzisz wyciągania wniosków, to pozwól, że Ci pomogę. Pamiętasz Barce, która naiwnie ustawiała pułapkę ofsajdową? Tak, już jej nie oglądasz. Linia obrony zachowuje się teraz zupełnie inaczej. Zachowanie skrzydłowych również się zmieniło i częściej wracają za linię piłki. To czego nam zabrakło w akcji bramkowej to jakość zawodników i doświadczenie boiskowe.

Więc szczypta pragmatyzmu sie pojawiła, ale to nie zastąpi indywidualnych umiejętności.

3. Kontuzje są częścią tej gry. W Arsenalu brakuje podstawowych graczy. Różnica między zespołami polega na tym, że jedni mają 18-20 zawodników do ciągłej rotacji, inni niestety nie mogą liczyć na taki komfort.

4. Nie, to co obecnie gramy dało nam trofea w zeszłym sezonie, a w tym wciąż jesteśmy w walce o dwa, jedno już zdobywając. Flick zidentyfikował cechy zawodnikow, rozumie ich atrybuty i wie, że taki sposób gry zwiększa szanse na sukces. Coś za coś. Nie masz gwarancji, że gralibyśmy lepiej w obronie, za to masz pewność, że nie stwarzalibyśmy tyle okazji. A to w tym upatruje źródło problemu.

5

@severius Jak można krytykować grę Yamala?

0

@KamQiX No nie trafił do siatki. Ferran za taki mecz jest jechany od góry do dołu. Chłop miał dzisiaj wszystko, żeby zejść z boiska z dwoma trafieniami.

0

@Roobo Nie pamiętam, widziałem infografikę z żółtą kartką przy jego nazwisku. Jeżeli tak nie było, to nie wiem czemu Flick go zdjął.

1

@Roobo Pedro grał z żółtą, nie mógł pozwolić sobie na faul, potrzebowaliśmy wybieganych gości, którzy będą w stanie zrekompensować zaangażowaniem stratę zawodnika.

Biorąc pod uwagę okoliczności, zagraliśmy bardzo bardzo dobrą drugą połowę.

0

@ProMILs A może to jest właśnie kwestia jakości zawodników? Tego, że ten z topu w ważnym meczu się nie podpali i nie obejrzy czerwonej, tylko zachowa się tak, by sędzia nie miał się do czego przyczepić?

Cubarsi to jeszcze dzieciak, nie przeżył w piłce wszystkiego i ja go za ten mecz gnoić nie zamierzam. Gdyby zrobił to na przykład Garcia, to byłbym wkur*iony.

8

To, jak obsrane było Atletico w drugiej połowie - mimo gry w 10 - niech będzie najlepszym dowodem na to, że w tym dwumeczu jeszcze nic nie jest skończone.

1

@heniusss Nie no Hansi, w gazecie to wczoraj czytałem…

3

@Comentateiro No miał miał, oczywiście. Ale miał też na tyle wyraźną przewagę piłkarską, że mogli ten mecz poprowadzić zupełnie inaczej. Brakowało pauzy, uspokojenia tempa - w to graj Realowi, dla którego jedyna szansa na zaistnienie w meczu był chaos.

3

Oj naiwny ten Bayern…
Kolejna drużyna, która nabrała się na sztuczkę Realu. Jedyna szansa madrycioków na zwycięstwo w takich meczach jest boiskowy chaos. Gra od jednego pola karnego do drugiego, wykorzystywanie jakości indywidualnej z przodu, niewymuszone błędy w środku pola. I Bayern po drugim gole w tę pułapkę wpadł.

Szczerze mówiąc spodziewałem się po nich dużo większej dojrzałości i wyrachowania, a koniec końców mieli furę szczęścia, że dowieźli taki wynik. Rewanż jest sprawą otwartą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?