1

@barcanawieki Zastanawia mnie ten fenomen pojawiający się ostatnio w przestrzeni publicznej. Wyciąganie Lewandowskiej wypowiedzi sprzed kilku miesięcy lub kilku lat.

Jakie to ma znaczenie co do powiedzenia ma Anna Lewandowska?

0

@Prorokk Dla ludzi z kijem w tyłku i zerowym poczuciem własnej wartości to może wstyd. Myśle, że Lewy tylko się uśmiechnął jak to usłyszał.

1

@lithotripter Jakbyś spędził w szatni piłkarskiej chociaż 5 minut to wiedziałbyś, że nie o takie rzeczy pytają koledzy.

Znowu się robi szum wokół Lewandowskiej, przypominając jej wypowiedzi sprzed 3 lat. Nie rozumiem tego.

2

@Safrani Nie. Nie wejdzie w drugiej połowie. Będziemy potrzebować jakościowych zmian.

4

@Arden Dobrze, że przeczytałem najpierw artykuł z konferencji, bo jeszcze bym uwierzył, że Lewy powiedział tylko to.

Jak się ucina fragment wypowiedzi to KAŻDEMU można wyciągnąć bzdurę.

0

@Barca_Big_Moment Reprezentacje grają teraz mecze towarzyskie, więc jeżeli taki De La Fuente zagra którymś piłkarzem 180 minut, to będzie znaczyło, że jest mściwym idiotą.

2

@Filipem Nie, dużo ważniejsza była rola Pedriego, który odbierał piłkę już od bramkarza i to on rozpoczynał cały bieg akcji. W pierwszej połowie było go mniej, bo szukał piłki między liniami. Tak odzyskaliśmy kontrolę.

Yamal przez cały mecz miał dużą swobodę, tak rozpoczęła się akcja na 1:0.

9

@BorzyKrzys Gwoli wyjaśnienia, bo mierzi mnie już dezinformacja internetowa.

Oddział został zamknięty, więc Tusk został przyłapany na kłamstwie. Natomiast, oddział przynosił wielomilionowe straty, utrzymywanie go siłą było dla Państwa zupełnie nieopłacalne.

I oczywiście Państwo nie pozostawiło biednych ludzi samych sobie. W tej chwili na oddziale SOR zatrudnione są dwie położne, które oceniają stan ciąży. W przypadkach wymagających nagłej interwencji mogą odebrać poród. Jeśli nie, pacjentka jest transportowana do szpitala oddalonego o 37 KM.

Mam nadzieję, że nigdy się nie dowiemy co w takiej sytuacji wymyśliłaby Konfederacja, skoro jednego z jej liderów przerasta prowadzenie fundacji.

8

@Peciak Oczywiście, że dziennikarz zweryfikował te informacje i Tusk musiał to wyjaśniać. Spokojnie, to nie Rymanowski.

3

@Bogan To ja spróbuje odnieść się merytorycznie.

Na wstępie zaznaczę, że liźnięcie najwyższego poziomu nie robi z żadnego piłkarza eksperta. Wystarczy zerknąć na polskie podwórko, jakie kocopoły wygadują niektórzy byli piłkarze.

Wypowiedź Dongou sugeruje, że Flick trochę nie dojeżdża taktycznie, co jest po prostu niedorzeczne, patrząc na to jakie wyniki kręci w piłce klubowej. Trener ograniczony taktycznie nie byłby w stanie osiągać takich sukcesów. Flick ma konkretny model gry, który ulega modyfikacjom w zależności od środowiska. Barca gra podobnie jak Bayern Flicka, ale nie jest to kopia 1:1.

Argument o tym, że Hansi gra tak samo jest nietrafiony. Flick jest "intwerwencjonistą" i udowadnia to raz za razem. Tylko w tym sezonie, rewanż z Atletico, rewanż z Sevillą, teraz mecz z Newcastle pokazują, że z tym samym rywalem, zespół potrafi pokazać zupełnie inną twarz. O tym samym świadczy stosunek bramek strzelonych po przerwie. Jest ich dużo więcej niż w pierwszej części. W tydzień rozwiązał wszystkie problemy, jakie sprawiało nam Newcastle, a pierwsza połowa wyglądała trochę gorzej tylko dlatego, że piłkarze się spieszyli i popełnili proste błędy. Plan na mecz był doskonały. Dał im wszelkie narzędzia.

Fakt, jak rozwija piłkarzy, jak potrafi przyporządkować ich do pozycji, o której byśmy w pierwszej chwili nie pomyśleli również o tym świadczy. Choćby Olmo - rozegrał pół sezonu na "8" zastępując Pedriego. Gerarda Martina przekwalifikował na stopera.

Każdy trener przegrywa, każdy trener w sezonie ma mecz, w którym drużyna wygląda słabo, ale to nie czyni z niego ograniczonego taktycznie. Gdyby tak nie było, zespół nie miałby punktu odniesienia do rozwoju.

Może przegramy z zespołami z TOP-u, a może nie, ale prawda jest taka, że przy słabszym potencjale kadrowym, jesteśmy w stanie w ogóle z nimi rywalizować i to jest największa świadectwo jakości Flicka.

0

@gumaz Nie i nie rozumiem demonizowania pieczywa. Ludzie jedzą tylko zacukrowanego i zatłuszczonego świństwa, że taka zwykła buła pszenna jest naprawdę czymś neutralnym z perspektywy zdrowia.

2

@Jimmydeska Klątwa Instagrama przełamana.

0

Oj dzisiaj Robercik z golem. To jest ten dzień!

0

@bartulek98 To są tak dobrzy piłkarze, że nie potrzebuje testu, żeby załapać grę na tej pozycji. Tym bardziej, że w przeszłości zdarzało mu się tam grywać. No i to jest tylko pozycja na papierze, bo w rzeczywistości to jest kwestia powierzonych zadań na boisku, a Olmo bardzo dobrze sobie radzi z wymienność pozycji i szukanie wolnej przestrzeni na boisku.

0

Mega twardy orzech do zgryzienia miał dzisiaj rano Flick, z obsadzeniem „9” na wieczorny mecz.

Stawiasz na Ferrana to jak gra w totka. Czyli raczej nie wniesie nic pozytywnego, ale to może być ten jeden mecz, w którym każde zagranie będzie dokładne i dołoży od siebie bramkę.

Stawiasz na Lewusa to zabierasz sobie argumenty piłkarskie, ale przynajmniej masz gwarancję tego, że powalczy z obrońcami i przyda się przy stałych fragmentach.

Stawiasz na Olmo, to dodajesz drużynie wartości w kreacji gry, współpracy ze skrzydłowymi i pomocnikami, ale zabierasz sobie alternatywę z ławki dla innych pomocników, którzy na pewno będą w drugiej połowie zmęczeni.

Po meczu z Sevilla, chyba jednak postawiłbym na Lewego. Mimo braku skuteczności, aż tak nie przeszkadzał drużynie, no i kiedy będzie musiał się przełamać.
Gdyby Gavi był gotowy na 30 minut, wtedy bez wahania wskazałbym na Olmo.

0

@Sulimo Dla mnie Osimhen jest zbyt surowy piłkarsko, żeby grać w Barcelonie.

Ja jestem za tym, żeby to był zawodnik bardzo dobry piłkarsko, który potrafi zagrać na skrzydle, potrafi zejść niżej po piłkę. A model Barcy powinienem ewoluować w stronę jeszcze większej wymienności pozycji między zawodnikami.
Coś na wzór obecnego PSG.

1

@michal26 A dla mnie zdecydowanie najlepszy. Byłem na każdym z nominowanych w kinie. Ile ludzi, tyle opinii, ale domyślam się akurat Tobie się nie podobał.

19

Flick specjalnie rzuca takim przekazem, żeby piłkarze już maksymalnie koncentrowali się na środzie. Dziś, oprócz pierwszych minut, bardzo dobry mecz drużyny.

3

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Dwa stracone gole to już bardziej wypadkowa rozluźnienia, bo podsumowując grę obronną z perspektywy całego meczu, wyglądało to naprawdę dobrze.

Kolejny po Athleticu i Newcastle rywal z podobnym nastawieniem taktycznym, czyli łapanie 1vs1 naszych pomocników i bieganie przy nich jak cień, więc był to całkiem dobry sprawdzian przed środą.
Z Anglikami, z pewnością będzie o tyle ciężej, że spróbują złapać nas 1vs1 całym zespołem i kondycyjnie są w stanie grać tak większą część meczu.

Ale dzisiaj widzieliśmy już dwie rzeczy. Pierwsza to, że przy większej świeżości zawodników pojawia się więcej wymienności pozycji u pomocników. Dziś na przykład Pedri był niewidoczny, ale to głównie dlatego, że mecz nie wymagał kontroli, a większej mobilności zawodników i w tym aspekcie świetnie wyglądali Bernal i Olmo (bramka na 3:1 dowodowem).

Drugi aspekt to postawa Raphinhi, który dostał większą swobodę i szukał gry na całym boisku. Zejście do środka, do prawej, wbieganie za plecy. Od razu widać, kiedy Brazylijczyk jest gotowy na 100% i dzisiaj był ten mecz.

Tego musimy szukać z Newcastle. Mobilność, apozycyjność w grze, robienie przewagi w środku pola, aktywna gra bocznych obrońców. Z tego też powodu jestem za tym, żeby wystawić Olmo na fałszywej 9. Da nam to jeszcze więcej kontroli w operowaniu piłka i będziemy mniej przewidywalni niż przy grze z typową 9. Mógłby to być ewentualnie Raphinha, ale Rashford jest w średniej formie.

Jeśli to wszystkie rzeczy, będą wyglądały tak samo w środę, to z naszą przewagą piłkarską ich zezłomujemy.


0

Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz to liczę na trzy rzeczy:

1. Olmo na 9.
2. Espart w pierwszym składzie.
3. Ustawienie spotkania do
60 minuty i zmiany kluczowych graczy.

1

@bartekvisca Nie ma przypadku w tym, że najmocniejsze ofensywnie kluby opierają swoje grę o „9” potrafiące coś więcej niż gra w polu karnym. Bayern z Harrym Kanem, PSG z wymiennością pozycji Dembele, Barcoli i Due czy Arsenal z Merino czy Havertzem.

Każdy z piłkarzy potrafiący zrobić przewagę w drugiej linii, a nie typowy napadzior.
Dlatego mam nadzieje, ze w tego typu gracza zainwestuje Barca, a na ten moment liczę na zaangażowanie Olmo/Raphinhi do takiej roli nietypowej „9”.

1

Barcelona - Real 3:2
Newcastle - City 1:3
Newcastle - Barca 1:1
Real - City 3:0

Piłka nożna w pigułce. Ale mega nudny sport…

0

@Eklerek Przecież tam zespoły mają budżet na konstruowanie kadr złożonej z 20 jakościowych zawodników. Jak dla mnie średnia wymówka.


Ale zgadzam się, że niemieckie drużyny mają olbrzymi handicap. Barca zagrała do tej pory 43 mecze. Też niemało.

0

@Czyhrynski Może jak nauczysz się w ironię o wyolbrzymienie to będzie ci łatwiej zrozumieć pewne rzeczy.
https://vm.tiktok.com/ZNRuE4t2r/
To tylko jeden z 400 filmów na tik toku.


Naprawdę nie chce mi się wymieniać sytuacji, w których ktoś stawał się nagle wielkim piłkarzem i padały ochy i achy.
Wystarczy sobie przypomnieć przypadek Estevao.

7

Uwielbiam jak kolejni piłkarze po meczu przeciwko Barcelonie albo po pojedynkach z Yamalem zostają ogłaszani bogami futbolu. Tym razem padło na Lewisa Halla, który przeciął dwa podania i wyszedł trzy razy spod pressingu.

Nie odmawiam mu zagrania niezłego meczu, ale naprawdę te popadanie skrajności jest zabawne. Za tydzień zostanie zezłomowany i co? To będzie znaczyło, że się do niczego nie nadaje?

Dziwnie Barca wpływa środowisko piłkarskie.

5

Teraz mamy pełne cztery dni do następnego meczu. To jest czas, który pozwoli naszym grajkom się zregenerować i z zupełnie inną energią podejdziemy do meczu z Sevilla i rewanżu z Angolami.

Bardzo się cieszę, z przy tym mini kryzysie fizycznym udało się wczoraj przetrwać. Walimy ich na łeb i czekamy na Atletico.

0

@SkN Mega fachowa opinia Pana, który wpływa na odbiór piłki nożnej przez kibiców.

Mój pies stworzyłby bardziej sensowną wypowiedź. Piłkarskie dziennikarstwo w Polsce to śmiech na sali.

1

@Eklerek Moi podopieczni byli na tej wyprawie, właśnie u tego plemienia. Podróżowali wzdłuż i wszech, ale to jest zdecydowanie ich przeżycie TOP 1.

5 dni w Dżungli, podróż samolotem, później dobre kilka godzin łodzią, później wędrówka przez dżunglę. Coś niesamowitego.

1

@ZwyklyKibicBarcy04 W Barcelonie ludzie od przygotowania fizycznego są punktem odniesienia w świecie futbolu.
Piłkarze są dobrze przygotowani, ale - krótką kadra, powroty po kontuzjach, specyfika zawodników, gra co trzy dni, wymagające ostatnio mecze, te wszystkie czynniki sprawiły, że pod tym względem wyglądaliśmy nieco gorzej na tle Newcastle, które kadrę ma jednak szersza, zawodnicy o fizycznej charakterystyce i są przygotowani do gry na dużej intensywności, bo liga tego wymaga.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?