Beztroskii
Dołączył/a: luty 2018
Piaseczno
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Joan Garcia - Cubarsi - Pedri (Bernal) - Yamal.
Trzon zespołu zapewniony na dekadę. Miłe czasy przed nami drodzy kibice.
Nie mogę wyjść z podziwu tego co zagrali wczoraj Cubarsi, Pedri, Bernal i Yamal.
Ten pierwszy, absolutne dewastacja w każdym pojedynku, bez względu na to z kim się mierzył. Niby nie zbyt wysoki jak na obrońcę, niby brakuje tężyzny. Ale jest spryt, inteligencja i determinacja w pojedynkach. I tym zniszczył wczoraj Atletico.
Pedri ma jakoś 3 razy więcej czasu niż każdy inny zawodnik na boisku i widzi wszystko 2 sekundy do przodu. Jeśli chodzi o wszechstronność to piłkarz przebijający Xaviego i Inieste (nie mówię, że lepszy). Jeżeli wymaksuje wszystkie atrybuty, będzie można mówić o najlepszym pomocniku w historii, bez cienia wątpliwości.
Bernal - pierwsze 90 minut od półtora roku, z Atletico, które wymaga od Ciebie grania na olbrzymiej intensywności. Ten chłopak to uniósł, zaryglował środek i jeszcze dołożył 2 gole. Przecież to jest jakiś absurd.
Yamal to Yamal. 14/19 udanych dryblingów. Do perfekcyjnego meczu zabrakło tylko gola. Naprawdę, gość gra na chorym poziomie.
0
@vangoor Nie jestem za tym żeby skreślać zawodnika po słabszym okresie. Balde to bardzo dobry obrońca, z problemami w ataku.
Na rynku jest bardzo mało alternatywy.
5
Oj obudził się człowiek z pewnym niedosytem po wczoraj. Jednocześnie wiem jak trudno było strzelić jeszcze tę jedną bramkę, bo Atletico zamurowało pole karne i ani myślało o atakowanie większą liczbą zawodników niż 1. Uważam, że i tak stworzyliśmy całkiem sporo okazji jak na te warunki meczowe.
Piękny to był spektakl. Dziękuję piłkarze, dziękuję Ci Hansi.
0
@Hawajczyk Nikt sie nie rozpędza. Są drużyny, posiadające aurę, której nie definiują tytuły. Zresztą o czym ja mówię, ta Barca zdobyła ich już kilka.
Ligę Mistrzów co roku zdobywa ktoś inny, to jest tylko puchar.Co będą mówić ludzie, gdy zapyta się ich o najbardziej atrakcyjny zespół w ostatnich 5 latach? Real 23/24?
Przykład z PSG może średnio trafny, ale możesz sobie wrzucić jakikolwiek inny zespół, wyjdzie na to samo.
Z MŚ 2018 najbardziej pamięta się heroicznych Chorwatów, choć byli tylko drudzy. Tytułu są jednym z ważnych czynników, ale absolutnie nie determinują wszystkiego.
4
Kibicowanie drużynie, która gra w tak cudowny sposób, z takim zaangażowaniem, z wspaniałym trenerem jest warte o wiele więcej niż jakikolwiek puchar.
Nikt nie będzie mówił o PSG zdobywającym LM 24/25. O tej Barcy będzie się pamiętać wieki.
3
Jakoś tak spokojniej czeka się na mecz, gdy zespół może, ale nie musi. Nie będę specjalnie rozczarowany jeśli wygramy po dobrej grze, ale nie da to awansu.
Bardziej liczę na kolejny boost moralny, który wykorzystamy w lidze i przede wszystkim LM.
0
@tbas Co to jest za komentarz w ogóle xd
1
@Fog_W_1899 Jest też trzecia grula kibiców - ludzie, którzy nakręcają się po jednym meczu/nieudanych zagraniach i na tej podstawie próbują stworzyć portret zawodnika.
Nikt na świecie nie robi takiej przewagi z piłką jak Yamal. Od czasu do czasu zdąża mu się dziwne straty, bo jest młody, taki ma charakter. Ale coś za coś.
To tak jak byś wymagał od Barcy grającej autobus strzelanie tylu bramek co teraz.
2
@LeoMessiiBarcaPepa Posiadasz oczy?
0
@mkord To nic. Oceniamy tylko ten mecz. Girona to też nie jest potentat.
0
Chciałbym pochwalić dziś grę obronną, oprócz pierwszej akcji meczu, bo znowu pojawił się problem z koncentracją.
1. Dużo wyższa intensywność w pressingu zawodników.
2. Szybciej odbudowywali pozycję. Napastnicy również, a to było sporym problemem. Brak powrotu za linię piłki.
3. Praca formacji obrony, która jak jeden mąż cofała się, gdy przeciwnik miał szanse na zagranie za plecy. Cieszy mnie ta poprawka wprowadzona przez sztab, mam nadzieję, że będziemy przy tym trwać.
4. Ogólnie dobra forma indywidualna każdego z defensorów, ale jestem przekonany, że między innymi dlatego, że mogli skupić się na działaniach obronnych, a nie pilnowaniu linii spalonego i bieganiu sprintem za uciekającymi napastnikami.
Bardzo relaksujący mecz.
1
@Bykunn Okej. No realnie bierze do się przede wszystkim z tego, że jest notorycznie podwajany, więc jeden rywal może się ustawić tak, by odprowadzać do do linii, gdzie jest mniejszym zagrożeniem, a drugi pilnuje środka.
Z perspektywy Yamal lepiej związać tych graczy blisko siebie i podać na obieg Kounde niż samemu pakować się w pojedynek, bo ma w nim niewielkie szanse - ogranicza go linia.
0
@Czyhrynski Nie no pewnie, lepiej opierać się na subiektywnych odczuciach, bez żadnego potwierdzenia.
Nie pamiętasz co jadłeś tydzień temu na obiad, a chcesz komuś wmówić, że zawodnik wyglądał lepiej w zeszłym sezonie, bo tak xD
0
@Czyhrynski No niestety cały twój komentarz to jeden wielki fałsz. W każdej możliwej statystyce Yamal z tego sezonu jest lepszy od Yamala z sezonu poprzedniego.
1
@Bolton Z takim przeciwnikiem jak dziś Cancelo jest lepszym wyborem bo daje konkret z przodu.
Przy każdym innym nastawieniu rywala Balde jest obrońcą lepszym.
0
@Filipem Gdyby dośrodkowania były jedynym wyznacznikiem jakości to Cancelo byłby pewnie najlepszym LO na świecie.
0
@Lanosss Okej Panie Wróżbito, trzeba było w takim razie zadzwonić do Laporty.
3
@KamQiX Nie da się zachować 100% skuteczności w pressingu, więc są rzeczy, które wymagają zmiany w systemie, bo obecnie dużo łatwiej jest nas wypunktować.
Ja wyróżniam dwie takie rzeczy. Napastnicy muszą być zdecydowanie bardziej aktywni w pressingu i jeżeli się nie powiedzie, wracać za linię piłki, żeby rywal nie budował sobie przewagi liczebnej.
Linia obrony musi obniżać ustawienie, gdy widzi, że przeciwnik ma piłkę otwartą i jest gotowy do zagrania za plecy. Nie będę musieli wtedy gonić z wywalonym jęzorem za napastnikami, a będą mogli skupić się bardziej na działaniach obronnych, pozycjonowaniu w polu karnym itd.
To są dwa elementy, które nie zmieniają znaczącą modelu gry, ale dodają szczyptę pragmatyzmu, tak potrzebnego w starciu z najlepszymi.
7
@PatrychoO 30 lat i milion kontuzji za sobą.
Gavi w 2023 roku zapowiadał się na kawał zawodnika.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@AduŚ07 Mój cel życiowy to wyglądać mniej wiecej tak w wieku 60 i normalnie haratać w gałę.
Szacun Romario.
1
@pozor Masz jakieś statystyki na potwierdzenie tego co napisałeś, czy sam sobie to wszystko wymyśliłeś?
2
@Eklerek Valverde to też łapie ładna odklejka czasami. Gra zajebisty mecz i w wali chłopa po twarzy, bo go ciągnął za koszulkę. No normalna osoba tak nie robi.
2
@leonek160 No, a za dwa tygodnie możemy znowu wrócić do punktu wyjścia. Taka jest piła.
0
@Roobo Trudno to wyrokować, bo w pełnym składzie graliśmy w tym sezonie tylko parę meczów. Z tych ważnych wygraliśmy z Realem oraz ograliśmy Atletico.
Nie były to perfekcyjne mecze, ale to samo Atletico zlało nas tydzień temu.
Wczorajszy mecz był dramatyczny, ale nie będę oceniał drużyny na podstawie tylko jednego spotkania. Barca z Grudnia i Stycznia to drużyna lepsza niż z końcówki zeszłego sezonu. Bardziej wyrachowana, tworząca większą liczbę sytuacji, dopuszczająca rzadziej do okazji dla rywala.
To pokazują statystki. I jeżeli Flick dodałby do tego nutkę pragmatyzmu, to jest zespół gotowy do walki z każdym.
0
@Krystiansigma2734 Jeden obrońca z topu bardzo dużo zmieni. Tylko to musi być ktoś kto naprawdę z marszu wskoczy do składu. Fizyczna bestia w stylu Bremera, Gabriela czy Upamecano.
Problemy w defensywie dotyczą kolektywu, ale Eric to jest spoko forma doraźnego zastępstwa, ale nie na dłuższą metę.
0
@Faro Nic nie jest jego zasługa. Wszystko co osiągnął to zasługa Xaviego, który wykreował i rozwinął mu zawodników, a Niemiec przyszedł na gotowe.
Piszesz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia.
2
@Faro Misia Gogo. Zwracam uwagę na fakt, że nie może liczyć na żadne wzmocnienia spoza klubu.
Dostał konkret w postaci Rashforda (choć ten ostatnie lata kopał się po czole), to go wykorzystuje i chłop nazbierał bardzo dużo minut.
Tak by było z każdym innym piłkarzem, który reprezentowałby poziom godny Barcelony.
1
@Faro Może grałby 18 gdyby ciągle nie wypadali z powodu kontuzji albo miał do dyspozycji chociaż 50 milionów na transfery.
0
@Roobo Nie twierdzę, że graliśmy dobrze. Ale fakt jest taki, że do 60 minuty powinno być z 4:1, 4:2 dla nas. Po golu na 1:1 zaczęły się kłopoty.