0

@ZwyklyKibicBarcy04 Boże, to liczenie kiedy mecz jest z topowym rywalem, a kiedy nie jest śmieszne. Dosłownie tydzień temu drużyna zagrała dwa takie mecze z TOPOWYMI rywalami, że szczenę zbierałeś z podłogi.

Jak pojawiają się zmęczenie to trzeba wyszarpać taki remis. To jest moje podsumowanie tego meczu. Za tydzień spotkanie będzie wyglądało diametralnie inaczej.

12

Ludzie wyzywający Araujo od przygłupów to jest absolutnie najgorszy sort kibica. Zabieracie tylko tlen poczciwym ludziom.

Kompletnie nie rozumiem oceniania meczu tak zerojedynkowo jak większość użytkowników La Rambli. Jest tyle czynników, które trzeba wziąć pod uwagę podsumowując końcowy rezultat, a ja tu czytam poematy o tym jak dramatycznie wyglądał zespół i zwiastuje się jakieś tragedie.

1. Pierwsze spotkanie z dwumeczu.
2. Brak kilku kluczowych zawodników. Przetrzebiona pierwsza 11.
3. 4 mecz rozgrywany w odstępie 12-14 dni, drugi z rzędu na wyjeździe. W związku z tym nawarstwiające się zmęczenie.
4. Mecz z klubem, dla którego było to jedno z najważniejszych spotkań w historii. Pierwszy raz w fazie pucharowej LM. Może się mylę?
5. Kilku piłkarzy wciąż wraca do formy po dłuższej absencji.

Wymieniłem 5 rzeczy, a mógłbym kontynuować. Nie pamiętam Barcy, której grałoby się łatwo z rywalem o tej charakterystyce. Biorąc pod uwagę kwestie, które wymieniłem, osiągnęliśmy bardzo dobry rezultat, nie grając pięknie, bo nie byliśmy dziś w stanie tego zademonstrować, ale grając MĄDRZE. To oznacza, że ten zespół dojrzewa i potrafi przetrwać trudniejsze chwile, a taką była druga połowa spotkania.

0

@Karol145 Mój ulubiony argument - brakuje kogoś kto potrafi ich opieprzyć.

4

@ZwyklyKibicBarcy04 Ale my zremisowaliśmy mecz, a nie przegraliśmy 3:0. O co Ci chodzi?

6

@Peciak Po takim meczu Yamala jaki zagrał Raphinha, niektórzy wieszczyli mu koniec kariery.

Słabo wygląda brazol od jakiegoś czasu. Po prostu podejmuje złe decyzje.

2

@liberoFCB Juz naprawdę, moglibyście sobie dać na wstrzymanie, tym bardziej po remisie na trudnym terenie.

Dopiero co drużyna zagrała dwa najlepsze mecze w sezonie, nie z byle kim, bo z Villareal i Atletico.

W podstawowym składzie brakowało 4 zawodników. Kadra nie jest kompletna i przez większość sezon brakuje zawodników, więc część graczy ma prawo czuć się zmęczona.

To czwarty mecz grany co 3 dni, drużyna ma prawo do słabszej dyspozycji fizycznej.

0

@Peniu Nie mógł skończyć, bo były zmiany w doliczonym czasie.

0

@barteq Było dosłownie odwrotnie. Przecież od 60 minuty Newcastle tylko biegało za piłką.

0

@La Pulgaa Taki mecz już się nie przydarzy.

4

Mam czutkę, że lejemy dziś kolegów z deszczowej Anglii tak 3:0/3:1.

Yamal i Fermin dziś będą główną siłą napędową zespołu. A może i Robercik coś strzeli.

0

@ShawnC Chłopu przez 3/4 obecnego sezonu brakuje przynajmniej jednego zawodnika do podstawowej 11, a mimo to dowiózł Top 8, Superpuchar i pierwsze miejsce w La Liga. Czego Ty jeszcze oczekujesz?

1

@Frimpong No w życiu nie zawsze, ale co w obecnej sytuacji ma zmienić ten wywiad, skoro klub jako instytucja jednak idzie do przodu.

0

Tym jednym piłkarzem, którego chciał pozbyć się Xavi był … Lewandowski.

1

@kubix05 Nie jestem superfanem tego meczu, bo jednak był to lekki wałek na naszą korzyść.

1

@Rupert_Haubica Zgadzam się, ale na tle zawodników w jego zespole wygląda słabo.

1

@ifoa No dobrze, ale ten post nie jest o tym.

Gra w ultraofensywnym zespole, więc tych bramek wciąż nastrzela pare. Ale jego bezpośredni wpływ na grę, jakość z piłką przy nodze, jest na słabym poziomie.

Dlatego trzeba szukać zastępstwa.

1

@konajoncek Moim zdaniem Lewy jako zmiennik to jest zbędny balast. Ego mu nie pozwoli na przyjęcie takiej roli i może robić niepotrzebny kwas w drużynie.

2

@Fabik87 W życiu bym nie sprzedawał zawodnik, który godzi się na swoją rolę w zespole i zawsze jest wartością dodaną pokazując solidny poziom.

1

W piłkarskim starzeniu się Lewego najbardziej przytłaczający jest fakt jak „zdrewniaczył” nam się Polak Rodak.

Może mówić, że czuje się młodzieniaszkiem, że fizycznie jest na poziomie 20 latków, tylko, że problem jest rzemiośle piłkarskim. Pod minimalną presją przeciwnika piłka odbija się jak od sęka, koledzy z drużyny to widzą i coraz mniej angażują go w grę. Wcale im się nie dziwię.

8

@Roobo No to czekamy na konkrety od Prezydenta, przecież wszystko miał przygotowane prawda?

0

@shaun No tak, ale odszedł mu kluczowy zawodnik - Thiago Alcantara.

0

@Azazel_Pazuzu Myślę, że aż tyle to nie, ale co do reszty masz rację.

0

@Zoker No podoba się mnie ten gość, uważam, że z czasem będzie go ciągnęło bliżej pozycji napastnika.

Jestem zdania, że jeśli nie stać nas na Kane/Alvareza, to trzeba szukać takiej opcji jak on, gdzie jeśli nie na pozycję napastnika, to może stać się naturalnym następcą Raphinhi.

1

Yan Diomande. Co La Rambla sądzi o takim zawodniku i potencjalnym wzmocnieniu zamiast typowego napastnika?

@ViscaelBarca2007 @Comentateiro

0

@ViscaelBarca2007 No właśnie ja też się troszkę zastanawiałem nad tym profilem napastnika, jakiego faktycznie zespół potrzebuje. Ile jest meczów, w których gość grający na tej pozycji musi dobrze się pozycjonować w polu karnym, grać dobrze głową czy tylem do bramki, a ile takich, gdzie jednak potrzebujemy zawodnika 9,5, który potrafi dużo z piłką, potrafi nadać progresję prowadzeniem, wygrać pojedynek i lubi atakować przestrzeń, odnajduje się z piłką na swojej połowie, ale i w polu karnym czuje się komfortowo.

I nie wiem. Gdybym mógł konstruować kadrę, chciałbym mieć jednak kogoś w stylu Kane/Alvarez/Oyarzabal i sobowtóra Luuka De Jonga.
Wydaje mi się, że największym problemem Lewego jest brak cech typowo piłkarskich, umiejętności wykreowania sobie pozycji przyjęciem, zabraniem się z gościem na plecach, słabo sobie radzi w grze kombinacyjnej - tego typu rzeczy. Jest po prostu średni piłkarsko.
Ferran jest w tych aspektach nieco lepszy, ale nie jest to poziom elitarny. Wygrywa z Lewym fizycznością, więc pytanie czy taki gość jak Osimhen będzie nadążał czysto piłkarsko.




Z ciekawością będę obserwował rozwój Joao Pedro, bo chłop ma szanse stać się napastnikiem kompletnym.

0

@ventriloquist1 A Yamal zaliczył asystę po lewej stronie.

0

@ViscaelBarca2007 No i się zgodzę, ale tylko po części. Samuel Eto, David Villa, Suarez. To jest typ napastnika, który pasuje profilem do Barcelony.

Z zawodników pasujących moim zdaniem profilem.
Marzenie: Harry Kane. Piłkarz po prostu gotowy.

Opcja 2: Julian Alvarez. Tak tak, wiem drugi Griezmann, ja tego w ogóle tak nie odbieram. Uwielbiam jego wersję z reprezentacji, gdzie świetnie współpracuje z Messim i jest zawodnikiem ustawionym najwyżej, dużo bardziej sztywną „9” niż w Atletico. Tutaj kupujemy jeszcze potencjał, który uwolni moim zdaniem wielki klub.

Opcja zapasowa: Oyarzabal. Uwielbiam tego piłkarza, zna ligę, zna naszych chłopaków z reprezentacji, spełnia profil 9, która sobie wyobrażam. Piłkarz potrafiący w wymienność pozycji, znakomity z piłką przy nodze i czutką w polu karnym.

7

Mam pewną tezę.

Gdyby nie kontuzja Kounde i wymuszone przejście Cancelo na prawą stronę, udałoby nam się odrobić straty.

Balde nie ma takich umiejętności w ostatniej tercji, by zrobić przewagę. Nie ma dryblingu, nie ma wrzutki. Z Cancelo, Raphinha miałby więcej swobody i moglibyśmy karcić Atleti z obu stron boiska. Po zejściu Kounde została nam już tylko jedna flanka.

0

@Huck Ferran, Cubarsi, Martin, Bernal. Masz 4 gości do gry głową. Nie przesadzajmy.

2

Jakbym miał się przyczepić do czegoś we wczorajszym meczu to do rzutów rożnych.

Uważam, że mając tak pokaźną liczbę cornerów, powinniśmy być w stanie spożytkować je trochę lepiej. To mega ważne, przy ultra defensywnym usposobieniu rywala. Niestety, oprócz gola na 1:0 - rozegranego na krótko, praktycznie nie stworzyliśmy z tego zagrożenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?