3

@Szreko " Powiedzmy Drużyna Pierścienia który ja uważam za najlepszy film z serii. Jeśli Frodo byłby kobietą a Aragorn albo Gandalf czarnoskóry to film by na tym stracił? Nie bo to nie ma żadnego wpływu na jakość produkcji. "
Nie masz pojęcia. Bo i skąd miałbyś to wiedzieć? To da się sprawdzić jedynie empirycznie. Jeśli film nie został tak zmieniony, jak opisujesz, na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie byłoby różnicy w odbiorze? Bo ja uważam, że dla fanów Tolkiena byłaby.

Możesz się sam oszukiwać, ale fakt jest taki, że widzowie zagłosowali portfelami, a Disney wciska DEI siła do wszystkich swoich filmów, co zakończyło się katastrofą w 2023 roku. Proponuję zapoznać się z historią "Królewny Śnieżki" i zmian, jakie w niej Disney wprowadził względem pierwotnych planów, a także powodów takich decyzji firmy. Dlaczego o rok przesunięto premierę. Może wtedy zrozumiesz, że nie do końca pojmujesz, jaki jest problem i że to właśnie wciskanie na siłę takich zmian powoduje, że ludzie się odwracają. Bo właśnie chodzi o to, że zmiany są dla samych zmian, a nie są w żaden rozsądny sposób uzasadniane.

1

@Explode Prawie dwadzieścia lat robił ich w ch..., obiecywał stadion i zawsze coś stawało na przeszkodzie.

1

@Szreko No ale to przecież jedno wynika z drugiego. Powtarzam, zapoznaj się z DEI. Przecież to właśnie jest powód tej beznadziejności. Bo na siłę musi być ktoś spełniający wymogi, do "odptaszkowania", zamiast kogoś, kto da jakość, ale zaburzałby listę wymagań, nie pozwalał "odhaczyć" kolejnej pozycji DEI.
Edit: No i aktor z BP umarł, a Marvel uznał, iż KA może odejść na emeryturę, nie rozumiejąc, że ludzie przywiązali się do postaci, którą budowali przez 10 lat.

1

@Bobo25 "wśród polityków nie ma kompetentnych ludzi. Wszyscy to hipokryci i oszuści."
Dokładnie. Nawet, gdyby się taki zdarzył (a uważam, że trafiają się ideowcy wcale nie tak rzadko), to nikt nie pozwoli mu dojść wyżej. Albo go uwalą, albo zmuszą do plugastwa, żeby był jak oni i można było mieć do niego zaufanie, bo jest na tę osobę jakiś hak.

1

@Bobo25 Tu masz rację. Zapamiętam, by na przyszłość precyzować :).

0

@Mow_mi_Douglas MMS na pewno w głębi ducha jest wdzięczna. To ciepła kobieta, której zależy tylko na dobru mieszkańców i klubu. Zły Podolski, zły! :)

2

@pt9 Ja mam w piwnicy zamrażarkę, która ma z 30 lat (włoskie Ardo) i działa. A w domu lodówkę Samsunga musiałem wymienić po 8 latach, bo agregat się zepsuł i naprawa nie miała sensu finansowego.

W mojej ocenie nie da się czegoś zaplanować, że za ileś lat ma być tak i tak, bo wszystko musi być poparte odpowiednim rozwojem technologicznym. Jeśli robimy to na siłę, "bo tak" i na papierze wygląda to dobrze, kończy się tragedią. Przejście z pary na silnik spalinowy nastąpiło naturalnie. Podobnie powinno być z energią elektryczną. Poza tym co się stanie z cywilizacją, kiedy okaże się, że energii odnawialnej nie ma jak produkować? Np. słońce zostanie zasłonięte, jak w okresie, kiedy wyginęły dinozaury? Wiem, że to s-f, ale imo trzeba myśleć o dywersyfikacji, a nie odcinać się od czegoś, bo mamy taką fantazję.

1

@Comentateiro Popieram.

4

@Szreko Problemem jest to, iż robią to na siłę, bo "musi być". Poczytaj o DEI Disneya i jaki przyniosło ono efekt finansowy w samym 2023 roku. A ile produkcji zostało opóźnionych, bo okazało się, że widzowie zagłosowali portfelami i nie bardzo chcą być tak postępowi, jak sam Disney by chciał? Skupili się na DEI, zamiast na jakości scenariuszy i samych filmów, bo ważniejsza propaganda, niż rozrywka.

3

@ranger3120 I dokładnie tak to wygląda w rzeczywistości. Ale przylezie @Borneo i będzie pieprzył swoje głodne kawałki, że jest inaczej. Wsie potiomkinowskie, ot co.

0

@Bobo25 To akurat prawda, tyle, że nie ma punktów za styl.

0

@Bobo25 Pogoń dołączyła do tematu. Zero punktów :).

0

@Sulimo Dodam jeszcze, że cuda dzieją się przy tej najnowszej "Królewnie Śnieżce". Disney nie wie, co ma robić :). Ale to sam musisz poszukać, bo nie chcę psuć zabawy :).

1

@KichuBlaugrana "Sutrykalia" zawsze na propsie.

1

@Safrani Disney też produkuje i ma na swoich produkcjach straty.
Edit: Na przykład ostatnia animacja, "Życzenie".
Edit2: Chociaż osobiście, to każdy musi sam ocenić dany film. Dla mnie podobali się Eternals, Ant-Man Kwantomania i bardzo podobała się seria z Herculesem Poirot, a to finansowe wtopy i taki Poirot nie będzie już raczej kontynuowany, nad czym ubolewam... Za to "Marvels" to gniot maksymalny. Kuźwa, a ja tak lubię Brie w roli Kapitan Marvel. Po co wciskali na siłę to DEI?

1

@Seledynowy Ale już pojawiły się zapytania, dlaczego nie ma czarnych samurajów? :) O ile pamiętam, to historycznie był jeden czarny samuraj, ale przecież fakty nie mają znaczenia :).

3

@Sulimo Ty chyba nie bardzo masz pojęcie, o czym piszesz :). Disney idzie na dno właśnie z tego powodu (DEI + gay agenda). Oni mają straty 750 milionów dolarów za sam 2023 rok. Prawie wszystkie filmy przyniosły porażkę finansową :).
Edit: Bob Iger z tego powodu zapowiedział znaczące cięcia finansowe, które już weszły w życie. Disney tnie, co się da, żeby utrzymać się na powierzchni. Udziałowcy zapowiadają procesy, bo uważają, że zarząd przedstawiał im zafałszowane statystyki finansowe.

1

@TheNekro94 A ja uważam, że nie masz racji i byłoby tak, jak @MesQueUnClub96 napisał. "Może i idiota, ale nasz!"

0

@barcelonaLM "lub czasopisma". Nie zapomnę tego. Choć są ludzie, którzy nie pamiętają.

2

@Bobo25 Ponieważ, jak mawia moja 6-letnia córka, nie siedzisz w temacie :).

3

@Bobo25 To prawda. Tyle, że tutaj wynika to raczej z DEI i woke agendy. Coś jak aktualna GamersGate 2 w grach.

0

@TR3YWAY "(,,,) Wolę na ławce mieć jakiegoś młodziana ze szkółki, który w razie w wejdzie na boisko i dostanie minuty (...)"
Można mieć i to, i to. Jedno drugiemu nie przeszkadza, a zawsze jest backup i jakaś opcja. Wszystko jest kwestią wysokości kontraktu. Młodzian Ansu ma 7 milionów i nic nie wnosi obecnie. To jest małżeństwo z rozsądku, a nie z miłości.

11

@TR3YWAY Bez przesady. Raczej bieda w klubie i lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. A Sergito swoje lata ma i wie (albo obawia się), że gdzie indziej może sobie nie poradzić.

1

@misterio Młody i perspektywiczny. Jestem za.

3

@Sulimo Showrunnerem nowych X-menów był Murzyn gej wychowany w domu dziecka, czy tam rodzinach zastępczych. Strasznie go promowali z tego powodu itp. Aż nagle wyj... z roboty z dnia na dzień. Ciekawe, co musiał tam nawywijać, że taki zwrot akcji.

Co do meritum, dla mnie problemem jest, że tak na siłę to wciskają. Kiedyś oglądałem Ligę Sprawiedliwości na Fox Kids bodajże i tam Zieloną Latarnią był Murzyn. I dla mnie było to tak naturalne, że potem nie mogłem się przyzwyczaić, że jest nią biały. Ale tutaj DEI i wszystko przymusowo. To mnie właśnie zniechęca.

Edit: To nie było na Fox Kids, ale w CN jednak.

2

@Sulimo Jak to co? Od dawna się do tego przymierzali. Teraz kombinują jak zrobić z Wolverine kobietę. Burzą się Reynolds i Jackman, bo już w Deadpoolu 3 miała być (czy jest) scena walki V mężczyzny z V kobietą (z równoległej rzeczywistości), gdzie oczywiście kobieta wygrywa. W ogóle w nowych animowanych X-menach jest już postać niebinarna i podobno w kolejnych sezonach będą następne temu podobne zamianki. Disney idzie na dno.

0

@Criss18Barca Albo dziecko. Albo osoba transpłciowa. Gdybać można ile się chce, natomiast fakty są, jakie są. Odnoszę się do nich :).

0

@Criss18Barca Jak dla mnie, to dobra kara. Rób swoje, ryzyko jest Twoje. Jeśli go nie pobili, to najadł się jedynie wstydu. Z tego, co napisałeś, nie miał uczciwych zamiarów, więc wcale mi go nie szkoda. Gdyby jego misja się powiodła, na pewno wyszłoby gorzej.

0

@bartas97 Ponownie, napisałem wyraźnie. Aż zacytuję, bo chyba się nie rozumiemy:
"Nie da się wejść dwa razy do tej samej (takiej samej) rzeki. Wydaje mi się, że Szwarga rozbestwił trochę piłkarzy i Papszunowi może być ciężej narzucić z powrotem dyscyplinę."

Papszun narzucił dyscyplinę, dzięki której nawet słabsi piłkarze wyrastali na dobrych, bo wiedzieli, co mają robić. W wywiadzie Tudor powiedział kiedyś, że Szwarga daje im więcej swobody. No i wtedy, kiedy słabszy piłkarz musi sam coś wymyślić, zaczynają się schody. Papszuna nie ma rok, są nowi zawodnicy, starzy przyzwyczaili się do nowych zasad. Dlatego uważam, że może być ciężej z powrotem "nałożyć im chomąto". Nie napisałem, że to niemożliwe, jedynie, że woda jest już inna i może być trudniej.

0

@bartas97 Przecież dokładnie to napisałem. Nawet uściśliłem w nawiasie. I jasno z tego wynika, że się nie da.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?