0

@Borneo Po cholerę nie odnosisz się do mojej wypowiedzi, tylko do cytatu? Chiny pełna zgoda, ale nie opowiadaj głupot, że we Francji to zaraz zniknie, bo nie zniknie, dopóki nie uporają się z rozwydrzeniem tych, których sami wyhodowali swoją polityką. Jakoś od lat nie znika, a się nasila. Będzie tylko gorzej, co pokazują ostatnie lata - i to nie tylko we Francji. To są współcześni barbarzyńcy i robią to samo, co barbarzyńcy starożytni.

1

@Piorun Jeszcze parę lat temu mógłbyś mieć to w d... Ale dziś.... Nie wiem, czy nie potrzebujesz do tego kogoś z uprawnieniami na dźwig budowlany. No i zezwolenie od ochrony środowiska i kilku organizacji chroniących przyrodę na tak oczywisty gwałt na czereśni.

4

@Kgorecki2500 Najsmutniejsze jest to, że ciągle podnosi się temat niewolnictwa i każe pokutować za przewiny sprzed wielu lat, tyle, że w USA i części krajów europejskich. Zapomina się przy tym o niewolnikach zamykanych w obozach w czasie II wojny światowej. Wystarczyło nazwać ich "robotnikami przymusowymi" i nie ma tematu niewolnictwa w ich kontekście. A czym oni różnili się od Murzynów na plantacjach? Tym, że nie musiano za nich płacić, byli za darmo i nie trzeba było się liczyć z ich życiem, bo docelowo mieli i tak umrzeć, a na ich miejsce w każdej chwili można było pozyskać nowych.

0

@Borneo Człowieku, czy Ty umiesz w ogóle czytać ze zrozumieniem? TO JEST CYTAT. CYTAT, czyli wypowiedź kogoś innego. Dlatego wzięta jest w takie magiczne, najwidoczniej nieznane Tobie, znaczki """".Moja to ta bez cudzysłowu. Czy jest tam coś o Chinach? Jakiekolwiek odniesienie? Nie wierzę, że gość, który ma problem z rozróżnianiem tak podstawowych kwestii, był w stanie skończyć jakiekolwiek studia bez łapówek i "pchnięcia" od kogoś wysoko postawionego w strukturach uczelni. To jest nieprawdopodobne wręcz.
Pomijam już fakt, że teraz dla Ciebie Chiny są "be", a przecież pamiętam posty, w których chwaliłeś rozwój tego państwa. Co jest? Ono nie jest już "potężne"? Nie ma własnych marek samochodów? Zabytków, obrazów, armii z terakoty? Przerażające, jak wybiórczo potrafisz interpretować rzeczywistość, byle pasowała do Twoich bieżących potrzeb.

0

@Odcinkowy "a czemu mieliby nie mówić? Przecież sytuacja jest tak kosmicznie tragiczna dla rdzennych Francuzów, że brak słów.

W 1994 roku podróżowałem nad lazurowe wybrzeże, to był szok jaka przepaść dzieliła Polskę od Francji. Były to czasy gdy bez problemu można było wieczorami spacerować po (wtedy) pięknej Marsylii, dziś kto był lub poczytał trochę wie, że to niemożliwe. Nic dziwnego że Chiny pokazują upadek cywilizowanego zachodu, dla Pekinu to też jest szok jak lata rządów lewicowych liberałów doprowadziły do tragedii."
I po co tak piszesz? Przyjdzie zaraz @Borneo i napisze, że się nie znasz i Francja to potężny kraj, mają kilka marek samochodów (jest więc co palić), elektrownie, zabytki i muzea, nic złego się nie dzieje i wszystko jest OK. "It's fine."

0

"Warto też dodać, że tęczowe profilówki pojawiły się na twitterowych kontach Barcelony prowadzonych w językach hiszpańskim, katalońskim czy francuskim, ale np. już nie w tureckim czy arabskim."
To pokazuje prawdziwe oblicze tej i podobnych akcji. "Nietolerancji i homofobii mówimy twarde i zdecydowane raczej nie." Parodia po prostu.

0

@mrboom Phi, całe dwie godziny. Jest się czym chwalić.

2

@macio_944 "w zwodzie"
Cóż to za potworek? Uniki robisz?

0

@Borneo "spytaj sie swojego kaczki"
To już Cię dyskredytuje gościu. Nie umiesz nawet dyskutować bez szufladkowania rozmówcy. Ktoś, kto nie myśli tak jak Ty, od razu "od kaczki". Żenujący jesteś. Dużo gadasz o tolerancji i zachodnich wzorcach, ale wystarczy trochę ciśnienia i wyłazi z Ciebie prawdziwa "gęba".
"Ale jesli wyznacznikiem dla ciebie sa imigranci to ci współczuje.Usa ma samych imigrantow z calego swiata i sa mocarstwem.Nie ma to akurat zadnego wpływu."
Zadziwiające. Kto tam ostatnio robi takie zamieszki, jak we Francji? Ale Tobie pewnie nic to nie mówi, całkowity przypadek. Ty jesteś ślepy na widoczne gołym okiem tendencje, które postępują. Dopóki nie odczujesz tego na własnej dupie, będziesz pisał peany pochwalne. Zupełnie jak w Rzymie. Zrozumieli dopiero, kiedy barbarzyńcy stanęli przed bramami. I nie chodzi wcale o kolor skóry, ale o mentalność i nastawienie. Ludzie tacy jak Ty myślą, że wszyscy są podobni do Ciebie, że wszystkim innym zależy na rozwoju i współpracy, a to wcale nie jest prawda. Jest cała rzesza, która szanuje tylko siłę i ceni sobie jedynie własny interes.


Wyobrażasz sobie takie coś w Polsce? A przecież jesteśmy słabym państwem wg Ciebie. Nic nie widzisz i nic nie słyszysz. "Dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy." To o Tobie.

0

@Borneo Daruj sobie, bo wypisujesz bzdury. Jesteś tak wytresowany, że każda wada to dla Ciebie zaleta, racjonalizujesz sobie wszystko. Rzym był mocarstwem i upadł po najeździe hord barbarzyńców. To, że po setkach lat się podniósł, nic nie znaczy dla tych, którzy w trakcie stracili życie. Jeśli Cię dziś zabiją, to pociesz się, że za sto lat ktoś inny nie straci życia. Raz lepiej, raz gorzej to możesz się spisywać w sypialni. Jesteś tak zaślepiony, że nawet jak dostaniesz kiedyś w łeb, to powiesz, że przecież każdy czasem dostaje. Jak ta kobieta opiekująca się imigrantami w obozie, która nie chciała zgłaszać gwałtu, bo bała się w jakim to świetle postawi przybyszów. Widzisz marki samochodów, zabytki, obrazy, muzea itp. A nie widzisz (lub udajesz, że nie widzisz) jak Włochy podzielone są na część północną i południową, jaka jest między nimi niechęć, żeby nie powiedzieć nienawiść. Jak dobrze ma się korupcja i mafia. Jak we Francji ludzie w wielu miejscach boją się wychodzić z domów (dwa lata stanu wyjątkowego w tak niby potężnym państwie - dziwne, co?), jak władza pałuje protestujących, jak wystarczy byle iskra, by czarni Francuzi demolowali i palili całe dzielnice. Mieszkałeś tam? U ciotki w laboratorium? Co Ty pleciesz w ogóle? Co chwilę jakieś rozruchy, zamieszki, wojsko uzbrojone po zęby, a Ty smęcisz bajeczki o kwiatkach i ogólnej szczęśliwości. To jest ta potęga państwa? Które nie umie sobie poradzić z jedną kategorią obywateli, a drugą pałuje? Ty na pewno jesteś antyPiS?

0

@Borneo Tak jak napisałem. Brak umiejętności logicznego myślenia, jak się teraz okazało, połączony w dodatku z brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.

1

@Borneo Rzym też był cudowny i potężny. A jednak upadł. W podobnych okolicznościach. Jeśli tego nie widzisz, to znaczy, że mimo tak ekskluzywnej edukacji, nadal obca jest Ci zdolność logicznego myślenia i kojarzenia faktów.

3

@FcPortoFan1999 Zła nawierzchnia. Jakbym słyszał Xaviego :).

0

@kamiVeB To na pewno Tebas.

0

@takisobiektos Już się wypowiedział:


0

@Borneo Ty to byś chyba nawet dał Hitlerowi autostradę eksterytorialną do Gdańska.

0

@Chucky Żeby szrot sprzedać, trzeba najpierw go kupić. Co też czynimy.

2

@shahman Tak się łapie krowy morskie.

1

@HighestInTheRoom Ale jesteś bezwzględny i stanowczy dla kobiet i dzieci. Jeszcze trochę, a facetom też zaczniesz pyskować.

6

@Foton Typowy wieczór u @Luciano99 na warsztacie.

1

@Sulimo Jeśli kupujesz tylko dla siebie, to przemyśl jeszcze te 2l. To sporo. Jeśli wypijesz w sensownym terminie, spoko, ale jeśli nie, to woda po pewnym czasie nie będzie zbyt smaczna. Ja kupiłem 3l i okazało się, że to o wiele za dużo i lepiej sprawdziłby się 1l i dolewanie świeżej.

0

@Hawajczyk Nie zapomniałem, masz napisane w artykule. To raz. Dwa, usiłujesz udowodnić, że trening nawet takiej odmiany karate nic nie daje. Żadnych podstaw, nawyków, doświadczenia, refleksu, przygotowania do starcia z drugim człowiekiem. Napisałem, jaki był sens mojego komentarza. Ty natomiast prowadzisz krucjatę, by udowodnić, że Lewandowska nic nie umie. Co ma do rzeczy zdanie tamtej pani w kontekście, w którym pisałem mój komentarz? Po prostu chcesz mieć ostatnie słowo, choć wypisujesz banialuki. Szkoda czasu.

"Skończ chłopie stawiać te swoje chochoły i przypisywać mi coś, czego nie napisałem xD Wniosek, że trening w niczym nie pomaga wysnułeś sobie sam. Ja pisałem stricte o odmianie karate, którą trenuje Lewandowska i braku przełożenia dyscypliny na walkę w MMA."
No patrz. Może Ty skończ stawiać swoje? A przełożenie właśnie jest. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć.

0

@Hawajczyk "Gówno prawda z tymi treningami i nie ma to żadnego przełożenia na walkę w MMA ani nie wyrabia żadnych nawyków, jakby poszła na walkę z pierwszą lepszą zawodniczką pokroju Marty Linkiewicz to po takim treningu dostałaby wpierdol jak się patrzy w trakcie realnego mordobicia."
Jasne. No patrz, a ta Marta Linkiewicz jak nie trenowała jeszcze tak jak teraz, to dostała łomot od Sexmasterki, która wcześniej coś tam trenowała i to jej chyba jednak odrobinę pomogło, "ekspercie".
https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,24926757,fame-mma-4-marta-linkimaster-linkiewicz-przegrala-z-kretesem.html
Skompromitowałeś się tym przykładem Linkiewicz. Więc jasne, trening w niczym nie pomaga, taki wniosek wysnułeś. Brawo.
Poza wszystkim, odnosiłem się w pierwszym wpisie do komentarza, w którym padło pytanie, czy wyobrażamy sobie w MMA Antonellę lub Georginę, w kontekście informacji, że Lewandowska się nad tym zastanawia. Więc sens mojego komentarza był taki, że ją tak, a ich nie, ze względu na to, że trenowała karate. Ale dla Ciebie to chyba nic nie znaczy, większe szanse ma osoba bez wcześniejszego kontaktu ze sztukami walki. Brzmi sensownie.

0

@Hawajczyk "O mnie też nic nie wiesz, równie dobrze za moim nickiem może się kryć Andrew Gołota, Marcin Najman albo randomowy typek z lokalnego klubu boksu tajskiego - mniemaj sobie do woli."
Nie może się kryć nikt taki, bo gdybyś miał jakiekolwiek doświadczenie z jakąkolwiek sztuką walki, wiedziałbyś, że w czasie treningów również sparujesz z partnerami oraz ćwiczysz z użyciem sprzętu (worki bokserskie, tarcze które trzyma partner itp.), co siłą rzeczy wrabia pewne nawyki i daje jakieś tam doświadczenie ( tak też napisałem, że "ma pewne doświadczenie" w przeciwieństwie do dwóch pozostałych). Ty natomiast założyłeś, że Anka jedyne co robi, to gimnastykę artystyczną - bo na zawodach wykonuje kata itp.
"otóż nie ma, bo jej karate kompletnie nie na tym polega, to oczywisty fakt"
Otóż nie jest to żaden fakt i kompromitujesz się wypisując takie bzdury. Idź do najbliższej szkoły karate i sprawdź, jak tam trenują i czy jedynie machają nogami w powietrzu. A teraz popatrzmy, jak karate Anki nie na tym polega:


"Napisałeś dosłownie, że Anka ma doświadczenie w obijaniu ryjów"
Napisałem, że ma PEWNE doświadczenie. Ale to drobny szczegół, który by Ci zaburzył narrację, prawda?
"Poza tym nie napisałem nigdzie, że to niepoważny sport i nikogo nie dyskredytowałem, także sam sobie stworzyłeś chochoła, w dodatku nazwałeś dwie inne laski cipami xD "
W porównaniu z nią. Powyciągałeś sobie parę rzeczy z kontekstu, wyrzuciłeś to, co Ci nie pasowało do tezy i piszesz "xD" manipulancie?

0

@Hawajczyk No tak, to naprawdę mniej niż Antonella i Georgina. Masz rację. One wprawdzie nie ćwiczą nic ze sztuk walki, ale i tak mają przewagę nad Anką. Może, dla odmiany, Ty poszukaj rozumu i potem wróć tu do nas, jak już ogarniesz, o czym jest mowa i na co odpowiadam.
Edit: Śmiem twierdzić, że i Tobie by nastukała, bo jednak ona ćwiczy/ćwiczyła i coś tam osiągnęła, a o Twoich popisach - nawet w tak (Twoim zdaniem) niepoważnych sportach - ani widu, ani słychu. Jedyne, czym się wsławiłeś, to dyskredytowanie innych. Ale to każdy potrafi.

1

@Untouchable Narkotyki. To jedyna poprawna odpowiedź.

0

@tomek8756 Jasne. Polacy w 68 też byli stanem umysłu. Weź Ty się zastanów nad tym, co wypisujesz. Przyjąłeś za pewnik, że tam są sami źli i kryminaliści. Łatwo Ci oceniać z pozycji ciepłego fotela. Ciekawe, jak byś się zachował te 30-parę lat temu. Czy byłbyś równie zdecydowany w poglądach i wpisach.

0

@Don-Corleone Widzę, że dokładnie wiesz, jak to zrobić. Nie wiem, czy życzyć Ci powodzenia, czy też, żeby Ci się noga podwinęła :).

0

@barcelonaLM "Wyobrażacie sobie Antolnellę albo Georgine w MMA?"
Nie wyobrażam sobie. Ale tylko dlatego, że one są po prostu cienkimi cipkami, a Anka ma pewne doświadczenie w obijaniu ryjów, więc to całkiem inna historia.
"Karate to sport olimpijski, a jakby miała skończyć w jakimś Fame MMA, albo coś tego typu to dla mnie byłoby to po prostu żenujące."
Absolutnie nie. Mam wrażenie, że kierujesz się (być może podświadomymi) uprzedzeniami. Jeśli uczciwie podejdzie do rywalizacji - co w tym złego?

2

@poskus "Przez nocki nie mogę spać."
Jesteś ewenementem, bo nocki są właśnie do spania :). Nie poddawaj się, kiedyś zaśniesz :). I wylecisz z roboty! :).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?