Dr_Cabasisi
Dołączył/a: marzec 2016
Poznań
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@l0Messini może powinieneś to przepracować na jakiejś terapii?
2
@Comentateiro Świetny komentarz, widzę to podobnie, przy czym aż tak bym nie eskalował tego konfliktu na linii Mbappe-Ney. Zresztą takie ambicjonalne starcia często wychodzą drużynie na dobre, bo jest więcej energii w zespole. Nie zapominajmy, że to początek przygody tej trójki, nasze MSN też potrzebowało trochę czasu aby się rozkręcić ;)
0
@GeneralXavi #Laportaout #havedignity
0
@Roobo mogło, mogło, #Laportaout.
10
Bestia się obudziła. W końcu mu normalnie podali, a on w swoim stylu wykończył to jak geniusz :D i co tam gdakaliście ? xD
0
Kurła wszystkie linki na wiplig padły, poratuje ktoś na priv czymś alternatywnym? XD To pytanie również w kontekście jutrzejszego meczu z Benfiką :D przyda się jakieś nowe źródło.
4
@Ronnie1992 Znika? XD póki co to dzięki jego obecności jest stabilnie w środku pola i w rozegraniu. Ludzie co wy ćpiecie?
2
@SithRM No mnie to nie dziwi. Szejk zrobił najlepszy deal w historii klubu. Dostał za darmo bestię, króla futbolu. W tym samym czasie Laporta - o ironio - myśli podobnie xD
0
@Lionel_Messi10 Andrzej gra w Vissel Kobe - może daj mu pocieszyć się futbolem jeszcze trochę?
1
@Kwiatek67 Guardiola był w uprzywilejowanej pozycji. Kiedy przychodził, w zespole było mnóstwo cracków, a do pierwszej drużyny dobijali się następni. Poza tym miał złote dziecko w postaci Leo. I inne złote dzieci. Jak można wierzyć w to, że powtórzy się sytuacja z historii? Przecież porównywanie pojawienia się na ławce Xaviego do sytuacji z Guardiolą nie zawiera żadnych analogii xD De facto, Guardiola wielokrotnie wskazywał, że miał ten przywilej trenować zespół, który sam w sobie był bestią. On dołożył tylko swoją cegłówkę.
0
@JoseArkadioMorales Valverde? Chłopie ogarnij się, za jego czasów rządziliśmy w Hiszpanii.
0
@goldmetaxa no ciągnął tą drużynę i cóż był już za stary dla nas i postanowiono się go pozbyć żeby dokonać wymiany międzypokoleniowej. xD
0
@Mixtape wiele rzeczy trzeba było zrobić inaczej. Przede wszystkim rozpocząć obniżkę wynagrodzeń znacznie wcześniej, tak aby Leo mógł z nami zostać. Teraz nie da się oszukać rzeczywistości, a ona jest taka, że brakuje nam geniuszu. Obecny futbol jest na wyrównanym poziomie (każdy może wygrać z każdym) i tylko wielkie indywidualności robią różnicę.
1
@catalanian09 z Messim i Grizlim nie było tak samo. Było znacznie lepiej. Leo napędzał akcje, rozgrywał, asystował, narzucał tempo gry. Grizli grał świetnie w pressingu, dawał wiele drużynie ściągając na siebie obrońców.
Conte? xD Kiedy w końcu zrozumiecie, że zmiana trenera niewiele pomoże, bo problem jest nie personalny a systemowy. A jeśli chodzi o "baleriny", to ten zwrot o wiele bardziej pasuje do rozkapryszonych kibiców, którzy nie mieli szacunku do Suareza i Leo - obwiniając ich na zmianę za brak sukcesów w LM. Przypomnę, że jeszcze kilka sezonów temu był Valverde, który wygrał majstra 2x z rzędu, mimo to baleriny każdego dnia zwalniały go z funkcji. Chcieliście - to macie.
12
@FC1899Barca żenujący ten Twój komentarz.
2
@blodziakk Już Ci tłumaczę.
Wielu tutaj obecnych fanów FCB, to kuce co to dużo grają w fifę i fm'a i niezbyt ogarniają logiczne myślenie. Więc marzy im się ciągle jakiś transfer. Najczęściej marzy im się taki sam transfer jak w drużynie prowadzonej przez nich w fm'a, wtedy czują się pro tzn. jak Mou albo Pep i ich ego rośnie. Większość z nich była za tym aby Leo opuścił FCB i ustąpił miejsca innym, oni też hejtowali Valverde i wyzywali go od przykuców.
Dlatego marzy im się Haaland, bo on strzela, jest medialny, jest gwiazdą. Cudze gwiazdy im się marzą, choć swoich nie szanują.
1
We wczorajszym meczu, ciągle mi czegoś brakowało. Później zdałem sobie sprawę, że to nie czegoś a kogoś w naszej koszulce mi brakowało. Wiecie kogo.
#Laportaout
3
To, że Koeman jest przeciętnym trenerem wiadomo nie od dziś. Jedynej szansy na sukces pod jego egidą upatrywałem w pozostaniu Leo i zbudowaniu kolektywu w oparciu o połączenie młodych talentów ze starymi wyjadaczami (a w perspektywie 2/3 lat - po uporaniu się z finansami klubu - być może transfer kogoś takiego jak Haaland/Mbappe).
W związku z odejściem Leo oraz licznymi kontuzjami jesteśmy w pewnym sensie skazani na tych młodych. Zatem nie jest tak, że zawdzięczamy coś Ronaldowi, bo on jest zmuszony do korzystania z drugiej ławki Barcelony. Ponadto, irytuje mnie to podniecanie się młodymi i budowanie wokół tego jakiejś pozytywnej wizji. Fakt, dobrze jest nieco odmłodzić kadrę, jednak stawianie się w pozytywnym świetle z tego względu, że się daje szansę młodzikom świadczy tylko o ego tego Pana.
W ogóle tutaj na LR panuje jakieś niewytłumaczalne dla mnie przekonanie, że przeto odejście Leo było konieczne, aby dać szansę młodym itd. Takie myślenie, w obliczu utraty najlepszego piłkarza w historii, legendy klubu, który pewnie jeszcze co najmniej z 3/4 sezony będzie w top 3 na świecie - to kryminał. Podobnie, gloryfikowanie Pana Laporty, świadczy o tym, że wielu tutejszych użytkowników żyje jakąś wyidealizowaną wizją świata.
Jeszcze jedno. Dla mnie liczą się fakty. A one są takie, że Leo wychodził na boisko, robił robotę, na naszych oczach dokonywał pięknych rzeczy, wykręcał liczby itd. On nie musiał niczego udowadniać, on to po prostu robił - więc dla mnie jest, był i będzie wiarygodny. Tacy ludzie jak Koeman (jako trener) czy Laporta muszą zaś udowodnić, że zasługują na bycie w miejscu i na pozycji której są. Póki co oboje tego nie zrobili. Jeden z nich oszukał kibiców (#Laportaout) a drugi dumny jak paw ciągle usprawiedliwia swoje niepowodzenia.
1
@paweldunajecfcb Według magazynu "Brand Finance" : "Ostatecznie odejście Messiego może kosztować Barcelonę nawet 137 milionów euro poprzez utratę wartości marki. Już teraz klub stracił 11 procent z poprzedniej wyceny wynoszącej 1,26 miliarda euro. Katalończycy najbardziej odczują brak Argentyńczyka w dwóch aspektach. Po pierwsze zainkasują o 77 milionów euro mniej z tytułu wpływów reklamowych. Kolejne 43 miliony euro mniej będzie wynikać między innymi z gorszej sprzedaży koszulek."
0
@HarveySpecter Zostaw ten nr buta i zarzuty dotyczące mojego logicznego myślenia na wodzy. Bo naprawdę błądzisz xD
Już Ci ktoś tam wyżej wytłumaczył, że przesadzasz posługując się terminem "bankructwo" w odniesieniu do takiej marki jaką jest Barcelona.
Ponadto napisałeś: "Kto jest ważniejszy ? Jeden Messi, czy tysiące pracowników biurowych, którzy w przypadku bankructwa firmy stracą pracę ?" - i do tego właśnie odniosłem się w swoim komentarzu. Wskazujesz, ile Barca zaoszczędziła na pensji Leo. A skoro już mowa o dochodzie (nie trzeba mi tłumaczyć tego pojęcia) to znasz dane dotyczące tego ile Barca straciła na odejściu Leo?? Pewnie nie znasz bo wypisujesz takie dyrdymały jak powyżej. To Ci przywołam trochę danych w temacie.
Według magazynu "Brand Finance" : "Ostatecznie odejście Messiego może kosztować Barcelonę nawet 137 milionów euro poprzez utratę wartości marki. Już teraz klub stracił 11 procent z poprzedniej wyceny wynoszącej 1,26 miliarda euro. Katalończycy najbardziej odczują brak Argentyńczyka w dwóch aspektach. Po pierwsze zainkasują o 77 milionów euro mniej z tytułu wpływów reklamowych. Kolejne 43 miliony euro mniej będzie wynikać między innymi z gorszej sprzedaży koszulek."
Jak się odniesiesz do powyższych danych?
0
@HarveySpecter Sam łykasz jak naiwny pelikan wszystko co Laporta powie, a w rzeczowej dyskusji nie potrafisz podać liczb i uzasadnić swojego zdania.
0
@HarveySpecter nie posiadam takiej wiedzy? a na jakiej podstawie to oceniasz? Mam Ci dyplom ukończenia studiów pokazać? nr KRS mojej firmy?
Co Ty mi tutaj próbujesz wmówić? Że przeto Laporta jest krystalicznie czysty i kieruje się wyłącznie dobrem klubu i że w interesie klubu było pozbycie się Leo? xD Jeśli już posiadasz taką wiedzę o Panie przedsiębiorco to proszę podaj mi konkretne dane na podstawie których uważasz, że Laporta stał faktycznie przed wyborem: jeden Messi albo tysiące pracowników. Dawaj :)
0
@HarveySpecter a tutaj znowu ad vocem do sytuacji z Leo. Harvey Specter, jeżeli byłby postacią prawdziwą a nie fikcyjną wyśmiałby Twój sposób argumentowania. Jak można uważać, że pozostanie Leo na CN doprowadziłoby do bankructwa? XD Toż to się żadnej ekonomicznej logiki nie trzyma xD
0
@AlwaysBlaugrana Laporta to, Laporta tamto. Jeżeli od dłuższego czasu planował pozbyć się Leo to tym bardziej go nie szanuję :)
1
@HarveySpecter a ja współczuję Tobie, bo jak widać jesteś ślepo zapatrzony w Laportę ;) Jeżeli uważasz "wywalenie" Messiego jako krok w kierunku ratowania klubu to tym bardziej Ci współczuje xD
0
@hayek No tak, bo Leo odszedł od nas ze względu na kasę xD wcale nie proponował obniżenia kontraktu o 50%, a te łzy przed kamerami to majstersztyk aktorstwa w jego wykonaniu xD
0
@hayek hmm, ma obecnie 34 lata, więc jeśli już to w wieku 36 lat (z PSG ma kontrakt na 2 lata). Leo będzie spokojnie do 40tki grał. Tak jak Zlatan, Totti, Pizarro i wielu innych.
0
@gaq wiadomo, że Leo :)
0
@hayek raczej na pewno jako zawodnik :)
0
@Elvisek coś Ci się pomyliło. Przytocz cytat gdzie napisałem że z nim byśmy zbankrutowali ;)