Dr_Cabasisi
Dołączył/a: marzec 2016
Poznań
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Panie Laporta, pamiętaj pan o gwarancjach bankowych :) i grupach interesów, które krążą wokół CN.
A poza tym to już panu nie wierzę, bo prawdziwy przywódca nie robi w ch&*a kibiców i nie traktuje tak legendy klubu. Nie w taki sposób panie Laporta. I nie mam tutaj na myśli tej rozmowy na RAC1, lecz chodzi mi o to jak się zachował w stosunku do Leo, który zredukował swoje wynagrodzenie do 50% (publicznie to oświadczył, bo były plotki, że zszedł tylko do 75%). Przypomnę, że Laporta wcześniej wygrał wybory właśnie bazując na haśle: "Jak zostanę Prezydentem to Leo zostanie;)". A co zrobił później w temacie to już wiemy (bo odkrył karty na stół). Obłudnik.
Kłamał pan i nadal kłamie, tylko się przyfarciło z Xavim na ławce.
0
@ArturS trzeba wiedzieć kiedy nie należy się ośmieszać takimi komentarzami, jak te Twoje.
3
@catalanian09 "Era Leo sie skonczyla i nigdy nie powinien tu wracac zeby jeszcze bardziej nie poturbowac swojej legendy." - jeden z najbardziej żenujących komentarzy jakie czytałem w ostatnim czasie.
2
@ArturS "jego czas minął" o czym Ty piszesz człowieku? koleś ma 34 lata, jest nadal decydujący, ma genialny przegląd pola, rozumie naszą filozofię jak nikt inny, jest legendą, która nadal robi różnicę. Ośmieszasz się takimi komentarzami.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Bykunn skoro nie ma tych przepisów to mi to udowodnij, bo z jakiej racji mam Ci wierzyć na słowo, że sobie "przejrzałeś" te zapisy hiszpańskiego prawa pracy i nic nie znalazłeś? Póki co to jest Twoje słowo przeciwko wielu medialnym doniesieniom (wielu hiszpańskich dziennikarzy się na te zapisy powołuje). Póki co nikt ich nie podważył tylko Ty. Zatem, nie odwracaj kota ogonem. Wyżej masz wyjaśnione dlaczego nie można sobie dowolnie obniżać wynagrodzenia, jest to logiczne, a jeśli tego nie rozumiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko powołaj się na źródło jak i ja uczyniłem.
1
@Comfortable_ wczoraj wieszano psy na Messim, dzisiaj zwalniają Xaviego xD
14
Serio, jakby zebrać te komentarze tutaj, pojawiające się w trakcie meczu (ale i nie tylko) to wychodzi niezły przekrój fanów FCB:
-kibice-chorągiewki
-kibice niezrównoważeni emocjonalnie,
-kibice hejtu,
itd.
Niewielu jest cules myślących na chłodno i racjonalnie. :)
0
@Bykunn ktoś, gdzieś kiedyś pisał, że mieszkasz w Hiszpanii, ale się teraz do tego nie dokopię. Co do źródeł polskich to może skrótowo się odnoszą do hiszpańskiego prawa, choć w rzeczywistości nie powołują się na konkretny przepis.
Taki zapis jest generalnie bardzo logiczny, bo możliwość znacznej redukcji wynagrodzenia mogłaby prowadzić do nadużyć i zapłaty pod stołem, a na tym ucierpiałyby finanse państwa w postaci mniejszych podatków. Poniżej masz wyjaśnienie, które znalazłem po angielsku:
Why doesn't the La Liga allow a player to cut wages beyond 50%?
It is not the La Liga, it is the Spanish employment law that deems more than 50% pay cut as illegal for professional footballers playing in Spain.
La Liga does not care abt how much salary is cut from a player’s paycheck. Their regulation only sets a maximum salary cap for a team. Even if Messi plays for free, La Liga wouldn’t mind. However, it is the government regulations in Spain that prevents Messi from accepting more than 50% pay cut.
Every govt has some sort of labor laws and employment laws to protect employees, maintain fair payment and prevent unfair exploitation. When the news abt Messi’s situation broke out, we low-key had a debate abt employment laws among a few of my colleagues, most of whom were devastated Barca fans. One of them came up with an interesting argument:
Why not Messi play for free and call it volunteering? Volunteering is basically doing a job with no pay/other benefits in return right. Why is it not possible then, even if he wishes to do so?
Well, the answer is because Volunteering itself has a very broad legal definition.
Barca is not a charity or non-profit entity. So, legally it is not volunteering.
Volunteering also means there should be no contractual obligations. EX: If I volunteer to do services at a temple then there must be no contract that blocks me from volunteering at another place (say another temple or a church or a mosque). But that is not going to happen in the case of Messi. La Liga (as a matter of fact, every other FA) will allow pro-player registrations with only one club, which is indirectly a contractual obligation and therefore cannot be actually considered as volunteering.
The most important point. A volunteer can walk out anytime. They can refuse to work and leave the organization any time they want. A professional football contract does not allow that irrespective of how much the player is getting paid.
So, Messi cannot legally volunteer at a profit-based professional football club. Naturally, this raises the following question:
If not free, why can’t he play for a minimum salary like 10% or 20% of his previous paycheck? Why does Spanish law not allow that, even if both the employer and the employee agree? What is the point?
Like said before, the law is mainly in place to stop any unfair exploitation and uphold fairness in the wage structure.
Any kind of pay-cut means a reduction in taxable income from a govt perspective. So, in Messi’s case, more than 50% pay-cut means a drastic reduction in taxable income. Yet, Barcelona will keep milking money out of Messi (trophies, match-winning money, image rights, shirt sales, etc etc). Basically, Barca will make money but the amount of tax the govt gets will become less. This is financial manipulation and is illegal. Up to 50% reduction is universally acceptable for various reasons but more than that will be considered as a clear loss for the government, and hence it is not allowed.
(źródło: https://www.quora.com/)
Nie będę już niczego szukał, bo nie mam na to teraz czasu. Ale zbyt wiele źródeł wskazuje na zasady prawne uniemożliwiające tak znaczną redukcję pensji albo granie za darmo. Wskazują na to również reguły kontraktowania. Powyżej masz tego wytłumaczenie, które wydaje się bardzo logiczne.
0
@Bykunn dobra Panie mądraliński, ponoć mieszkasz w Hiszpanii, więc pewnie mówisz i piszesz po hiszpańsku, toteż odsyłam do poniższego:
"Ante esta situación, y mientras Messi se despedía del Barza, las redes sociales se inundaron con la siguiente pregunta: ¿por qué no juega gratis, si tanto ama al club? La respuesta es simple: porque no se puede. La normativa de La Liga no permite contratos por debajo de ese 50% del vínculo anterior. Lo explicó el ex-futbolista español y ahora director deportivo del Burgos FC, Michu, en 2019: “Intentas firmar a un jugador que rescinde con un club de Primera. Imaginemos que el jugador gana 2 millones de euros y tu llegas a un acuerdo con el jugador de pagarle 200 mil euros. La Liga te dice que no se lo cree y te cuenta como un millón”.
"Tercera y última conclusión: Barcelona no pudo asegurar la continuidad de su jugador franquicia porque no hizo sus deberes. Es decir, Lionel Messi no hubiera jugado esta campaña vestido de blaugrana así sea gratis."
(źródło: https://elcomercio.pe/deporte-total/futbol-mundial/lionel-messi-fuera-del-barcelona-podria-haber-jugado-gratis-en-el-barza-despues-de-ganarlo-todo-la-liga-santander-sergio-aguero-joan-laporta-memphis-depay-antoine-griezmann-psg-nczd-dtcc-noticia/?ref=ecr).
Chodzi więc o zapisy laliga a nie hiszpańskiego prawa pracy. Sprawdzałem na kilku stronach po hiszpańsku/angielsku/polsku. Czyli wszyscy kłamią i Ty masz rację? ;)
0
@Tomek54321 Wam się w głowach jakiś wizerunek kapitana planety z kapitanem drużyny piłkarskiej pomylił.
0
@Bykunn Kilka źródeł:
https://transfery.info/aktualnosci/leo-messi-nie-moglby-grac-w-barcelonie-za-darmo-wyjasniamy/153465
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/954473/lionel-messi-nie-moglby-grac-w-barcelonie-za-darmo-juz-wszystko-jasne
https://www.polskieradio24.pl/5/4147/Artykul/2786346,Messi-nie-moglby-grac-w-Barcelonie-za-darmo-Wyjasniamy
A, jeśli uważasz, że jest inaczej, to proszę wskaż jakieś źródło.
0
@Arkon co to znaczy być liderem?
1
@Tomek54321 nie wiem co Wy macie z tą opaską kapitańską xD jeżeli ktoś z Was kiedykolwiek grał w piłkę profesjonalnie to wie, że o duchu zespołu nie stanowią kapitanowie, tylko zawsze jest tak, że po prostu na boisku wychodzi z niektórych lider ( i to nie zawsze musi być kapitan). Poza tym kapitanów jest zazwyczaj kilku.
0
@Bykunn dlaczego zakłamujesz rzeczywistość? Nie mógł zostać w Barcelonie i grać za darmo jak piszesz. Nie pozwala na to hiszpańskie prawo. Zszedł ze swoich oczekiwań o 50% i nadal nie mogliśmy go zatrudnić. Więc nie pisz bzdur.
2
@lampa16 wszystkiego po trochę, ale to jeszcze nic nie oznacza. Leo ma za sobą okres pełen zawirowań (wygrana Copa America, odejście z Barcy wbrew swojej woli, przenosiny do Paryża, zmiana domu, otoczenia, klubu)i to naturalne, że potrzebuje czasu aby dostosować się do nowej sytuacji.
Problem w tym, że ludzie nie patrzą obiektywnie na jego sytuację, nie zważają na powyższe jak to nazwałem zawirowania, nie widzą tego, że wielu meczów w PSG Leo nie zagrał, albo zagrał tylko część minut (z różnych obiektywnych przyczyn, w tym z powodu COVID). Mimo to, gdy się go ogląda to widać, że nie stracił tego czegoś co pozwala mu robić różnice, on ma po prostu nierówny sezon.
0
@tom9001 Messi tym się różni od innych obserwatorów tym, że to doskonały obserwator ;)
0
@fart nie, nasza gra bez Leo nie wygląda lepiej :D inaczej na pewno, ale nie lepiej.
1
@tomcruise a kto powiedział, że zespół ma być wokół niego budowany, chłopaki mają 2 lata, żeby się zgrać, a Leo to dopnie jako wolny elektron.
0
@Chaoss błyskotliwy komentarz.
7
Piszę ten komentarz po odpadnięciu PSG z Realem i - od razu odpieram ataki - tak widziałem występ Leo i tak zgodzę się, że to były przeciętne zawody w jego wykonaniu. Jednak to jest Leo i on nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Gdyby koledzy zagrali do niego w 2/3 momentach tego meczu to miałby klarowną sytuację bramkową(którą by pewnie zamienił na bramkę). Tak się jednak nie stało.
Mimo to uważam, że powrót Leo jest nam (całemu barcelonismo) potrzebny , niemalże niezbędny na przestrzeni najbliższych lat. A to z kilku względów.
Niewielu z Was od razu zaprzeczy i będzie mi tutaj ujadać o messidependencji, o jego wieku, aktualnych liczbach w PSG itd.. Na szczęście to są głosy odosobnione i pozbawione logiki a najczęściej
Ja tej krytyki po prostu nie rozumiem. Oglądam mecze Leo w PSG, oglądam obecną Barcę i wydaje mi się, że taka 1/2 letnia rozłąka i powrót Leo do naszej szatni - wyjdzie wszystkim na dobre. A powrót Leo jest wydarzeniem koniecznym i z punktu widzenia (co najmniej sportowego) nieuniknionym.
Leo przede wszystkim rozumie filozofię Barcy, jest nią przesiąknięty, w zasadzie jest jej wyznacznikiem.
Ponadto, Leo nawet gdy ma gorszy dzień to nadal ma genialny przegląd pola i potrafi pograć w tempo, jest precyzyjny, rzadko zdarzają mu się błędy.
Po trzecie, nadal jest decydujący i robi różnicę (moim zdaniem, Leo to będzie top jeszcze co najmniej kilka lat).
Po czwarte, Leo to marka i jego powrót przyciągnąłby znowu na CN kapitał (w połączeniu z przyjściem innej gwiazdy jak Haaland czy Mbappe to byłby ogromny kapitał).
Po piąte, Barca odmłodziła skład ale nie można porównać tej Barcy do choćby Barcy Pepa (po przewietrzeniu szatni), czy żadnej Barcy z ostatniego 15lecia. To nie ten poziom, choć są już dobre sygnały. Przyjście Leo i jakiegoś innego cracka spowoduje, że będziemy mieli tą złotą mieszankę doświadczenia z młodością.
A poza tym, uważam, że Leo to jest sportowo top topów i przez kilka kolejnych lat tak będzie, więc powinien siedzieć u nas i godnie się pożegnać! Wystarczy, że wróci mu dobre samopoczucie po tym jak znowu - wraz z rodziną - zamieszka w swoim domu pod Barceloną. Nie mam siły dyskutować z tymi którzy uważają inaczej. Mam wrażenie, że wśród kibiców Barcy jest sporo tzw. wielbicieli efektu miotły i widzą w odejściu Leo jakieś bliżej nieuzasadnione plusy. Ot, choćby koronny argument, że po odejściu Leo nastąpiła eksplozja młodych talentów xD tak jakby crack z Rosario w jakiś sposób blokował ich rozwój, albo uniemożliwiał grę na boisku.
Jeśli wróci za 1 sezon, to nie będzie trzeba płacić za transfer. Pensję też się dostosuje to obecnego rynku i sytuacji finansowej klubu.
Proszę Was, Leo do nas wróci, czy tego chcecie czy nie.
2
@QuentinTarantino z zamkniętymi oczami i na jednej nodze będzie lepszym rozgrywającym niż wszyscy u nas. Będzie potrzebny!
2
@denis9401 Też mam taką nadzieję, że najpóźniej za rok będzie znowu u nas :)
0
@Tomek54321 "nie srajcie się z tym Messim" ? Trzeba mieć naprawdę krótką pamięć, być krótkowzrocznym i mieć zaburzoną percepcję, aby nie widzieć w pozostaniu Leo wzmocnienia naszego składu. Ale cóż, już się przyzwyczaiłem do tego typu opinii ludzi którzy żyją "efektem miotły".
Czy tego chcesz czy nie, on do nas wróci, i to na pewnie nie na jeden mecz a na kilka sezonów. Wspomnisz moje słowo :)
3
Jeżeli to prawda to obrzydliwy krok Laporty, który nie podpisał porozumienia z CVC aby Messi mógł z nami grać, a teraz to zrobi? #Laportaout.
0
@Jogas to Ty zrozum jedno. Kibice to nie policja, ani wojsko ani żadna służba bezpieczeństwa. Nie są od tego żeby wymierzać sprawiedliwość i latać z kosami za ludźmi po mieście. Narracja jest taka, że latają głównie za tymi, którzy są odmiennego koloru skóry.
Przypadki o których piszesz są odosobnione. Również wśród Ukraińców są przypadku kradzieży i innych występków ale nikt tak nie generalizuje i nie mówi ukraińcy-złodzieje. Zaś w przypadku uchodźców pochodzenia choćby arabskiego/hinduskiego takie sformułowania się pojawiają.
0
@AlexDark00 na tą chwilę Busi>Kessie
0
@Jogas no i co czytałeś dzisiejsze newsy odnośnie sytuacji w Przemyślu?
"Dementujemy szkodliwe fake newsy. Wraz z obywatelami Ukrainy, którzy uciekają przed wojną, do Polski napływają także osoby odbiegające wyglądem od przeciętnego mieszkańca sąsiadującego z nami kraju. To ich dotyczą pojawiające się ostatnio w sieci informacje o agresywnym zachowaniu, czy wręcz rozbojach. Te wiadomości są najwyraźniej celowo rozsiewane i powielane, ponieważ Policja nie potwierdza takich wydarzeń – brak jakichkolwiek zgłoszeń na ten temat. Odbieramy te informacje jako typowe fake newsy, dezinformację wojenną, która ma ograniczyć pomoc dla uchodźców lub nastawić do nich mieszkańców Przemyśla" — informują na stronie miasta.
Przez takich ludzi ja TY, którzy sieją zamęt w internecie szerzy się nieprawdziwa propaganda odnośnie ludzi innej narodowości niż ukraińska, a korzystających z ochrony na naszym terytorium. To uprzedzone grupy kibicowskie (nacjonaliści i umysłowe ulęgałki) atakują niewinnych, inaczej wyglądających ludzi.
0
@Jogas To w dalszym ciągu dowodzi, że jesteś uprzedzony jak ludzie, którzy kręcili ten filmik. Pracuje z imigrantami na codzień i brak dokumentu wcale nic nie oznacza. Ludzie z różnych przyczyn lądują na ulicy, w obcym kraju itd. A Ty pisząc taki posty insynuujące pewną tezę zniżasz się do pewnego poziomu na który nie ma akceptacji. Tym bardziej na la rambli.
0
@Jogas I co, spotkali czarnoskórego bez dokumentów i czego to dowodzi?