1

@MarFan Mam doskonałe pojęcie jak się robi audyt, mam znajomych, którzy pracują w tej branży, ot choćby w MCKinsey, także wiem co mówię: Laporta już wcześniej doskonale sobie zdawał sprawę z sytuacji finansowej klubu i prawda jest taka, że przyczyną takiej sytuacji nie był Leo i jego oczekiwania finansowe. O tym co robił Bartek, jakie kontrakty podpisywał itd. wiemy wszyscy, a taki Laporta wiedział doskonale na bieżąco. To wszystko co teraz widzisz i słyszysz to polityka - czy Ci to się podoba czy nie.

Jeszcze raz powtarzam, Leo to jeden z nielicznych piłkarzy, którzy na siebie zarabiają, także to swoje pierdololololo o tym jak to się klub miał zadłużać na niego śpiewaj gdzie indziej, a nie wśród ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o świecie, ekonomii i polityce.

Btw. pandemia jest powszechnie uznawana za "siłę wyższą", mówi Ci to coś? Rebus sic stantibus - mówi Ci to coś? Nie wiem jakiej racji tutaj bronisz ale jeśli chcesz mi wmówić, że nie można było renegocjować kontaktów z piłkarzami powołując się na tą klauzulę, to znowu, nie ten adres.

Przyznaj po prostu, że byłeś zwolennikiem odejścia Leo i tyle.

1

@Don Lucas Dokładnie o to chodzi. Wyszedł, powiedział wszystko i nic, a teraz fanboje Laporty używają tych pustych haseł jako argumentów w jego obronie.

1

@MarFan Był Dinho, przecież tego nie neguje. To Twoja logika jest pokraczna.

"Oddaliśmy piłkarza który ma 34 lata. Czaisz to? " - tak wyobraź sobie, że czaję, i wiesz co, wyobraź sobie, że on pogra jeszcze co najmniej z 4 lata na mega dobrym poziomie (a przykładów piłkarzy, którzy grają pod 40tkę i stanowią trzon drużyny jest mnóstwo więc się nad tym zastanów). Nie chciałbyś mieć w składzie takiego rozgrywającego jak Leo, takiego Asa, który wchodzi nawet z ławki i mimo to robi różnicę? Poza tym, co z tego, że dwa lata? Dwa lata to szmat czasu i skoro Leo chciał zostać, to powinno mu się to umożliwić - z szacunku do niego, do klubu, do kibiców.

"Skoro jesteś kibicem Messiego idź kibicuj PSG. " - sam idź sobie kibicować PSG MarnyFanie. Ja od 1993 r. jestem z Barcą i nadal z nią będę. Co nie oznacza, że nie stanę w obronie naszej legendy jeśli tak trzeba.

" Miał dopuścić do bankructwa w imię tego żeby Messi pograł dwa lata i tak odszedł a my byśmy mu dalej płacili?" - po pierwsze, nie wiadomo czy byłby to dwa lata (raczej więcej). Po drugie, gdyby ogarnął w porę obniżkę wynagrodzeń to nie byłoby żadnego bankructwa, Leo, przeto zgodził się na obniżkę swojego wynagrodzenia o 50%. Poza tym to człowiek instytucja, wnosił ze sobą do klubu mnóstwo kontraktów, sponsorów, dochodów w koszulek itd. Weź przywołaj liczby wskazujące na to, że zatrudnienie Leo doprowadziłoby do upadłości, bo póki co szastasz terminami, a pewnie nie masz o nich zielonego pojęcia.

" Trzeba budować nowy projekt, który i tak by trzeba było." - oczywiście, że trzeba budować projekt, ale tylko idiota buduje projekt pozbywając się najlepszego ogniwa w składzie. Kojarzysz taką ikonę jak Michael Jordan? Chicago się go nie pozbyło mimo, iż był już swojego wieku, a on w zamian dał im kolejne mistrzostwa. Zakończył karierę jako legenda, z szacunkiem, z godnością. Moim zdaniem taki obrót sprawy jaki miał miejsce u nas jest niedopuszczalny. Mam nadzieję, że Leo wróci za dwa lata i jeszcze się z nami godnie pożegna.

"Zresztą co miał zrobić żeby Messi został? Słucham?" - j.w. ogarnąć w porę obniżkę wynagrodzeń i doprowadzić do audytu wcześniej niż na kilka dni przed podpisaniem kontraktu z Leo. Poza tym, nie ja jestem tutaj od tego, żeby mu mówić co miał zrobić. On ma od tego doradców, pracowników, ekspertów itd. Póki co to wygląda na to, że nie zrobił nic, albo niewiele, a nam zamydla oczy na tych konferencjach.

0

@catalanian09 Laporta zmniejszył długi? xD a nie zastanawiasz się dzięki komu? Komu zawdzięczał sukcesy sportowe a co za tym idzie marketingowe ?

To jest żałosne jak Wy tutaj bronicie polityka, który po wygranych wyborach miał problem z zebraniem kilkudziesięciu milionów gwarancji bankowych, aby móc utworzyć zarząd.

1

@Gallaret Jezu jaka Twoja logika i ten argument z szukaniem go na siłę jest pokraczny i świadczy o tym, że nie znasz się na piłce nożnej albo po prostu należysz do tych, którzy wspierają efekt miotły. Jeżeli Ty nie widziałeś tego, że to Leo szukał partnerów, cofał się, rozgrywał, grał drużynowo (a nie drużyna pod niego) to nie mam słów.

2

@MarFan to może Ty zrozum, że ludzie czują się oszukani przez Laportę i mają prawo domagać się aby wypier#$#ł bo nie dotrzymał podstawowej obietnicy wyborczej.

#Laportaout

Ty serio nie masz problemu z tym, że oddaliśmy najlepszego piłkarza wszechczasów za darmo do PSG (a chwilę wcześniej Suareza za garść rodzynek)? On chciał u nas grać, do końca ufał Prezydentowi w tej kwestii i został po prostu oszukany. Powoływanie się tutaj na wielkie hasła typu: nikt nie jest większy niż klub itd. nie ma żadnego sensu. Leo dawał finansowo i sportowo temu klubowi więcej niż brał. Laporta po prostu nie ogarnął w porę tematu z obniżką wynagrodzeń. Uwierzył Bartkowi na słowo, że dług wynosi tyle i tyle, zamiast od razu tj. niezwłocznie przeprowadzić audyt, zweryfikować liczby i działać w temacie to on zmienił strategię i wbił nasze serca nóż (pod płaszczykiem troski o klub).

Dla mnie to wygląda tak, że Laporta próbuje drugi raz zagrać tym samym schematem. Gdy przychodził pierwszy raz to zrobił czystkę i mu się udało bo trafił na geniusz w postaci Leo, który udźwignął ten wózek. Teraz, podjął podobną decyzję, postanowił budować erę post Leo, podczas gdy w wyborach dostał mandat tylko dlatego, że złożył socios obietnicę przedłużenia z nim kontraktu. Pamiętam dzień w którym Leo z synkiem wybrał się do urny wyborczej i oddał swój głos (pewnie na niego). Wierzyłem w Laportę ale obecnie to on stracił u mnie szacunek i powinien się po prostu podać do dymisji.

0

@IronSanHybrid no i co, że w Paryżu? Nigdy o nim nie zapomnimy, a i on wróci do nas za jakiś czas :P

7

Mój umysł cały czas wypiera ten fakt i nie dopuszcza myśli, że to koniec ery Leo w Barcelonie.

Czuje się jakbym dostał obuchem w łeb.

Czuje się jakby ukochana mi osoba chciała mnie zostawić po 20 latach związku, mimo, iż jeszcze wczoraj było między nami dobrze.

Nawet nie chce zaczynać procesu godzenia się z myślą, że to koniec Leo w Barcelonie. Nie w taki sposób. Przecież on może jeszcze grać co najmniej z 5 lat na światowym poziomie. Ja nie chcę. Ja nie wierzę.

On miał się pożegnać na Camp Nou, przy pełnym stadionie skandującym "Messi Messi Messi" - a nie w taki sposób. To jest jakiś kryminał.

Jestem zdruzgotany.

5

GOAT! Warto było nie spać pół nocy aby zobaczyć ten jego uśmiech i radość! Vamos Argentina! Visca el Barca!

5

@BulaKG Na odwrót. Najpierw LOTR a później Hobbit. Wiąże się to z tym, że LOTR fajnie wprowadza w Hobbita, który jest wyraźnie słabszą produkcją ale zyskuje dzięki temu, że właśnie najpierw się obejrzało trylogię LOTR.

I nie ma tutaj większego znaczenia fakt, że Hobbit opowiada o wydarzeniach sprzed LOTR.

1

@Neymarinho Czaicie akcję, jesteście kibicem klubu od ok. 13 r. życia, zawdzięczacie mu wiele radości, Waszemu kapitanowi wygasa kontrakt, a wy siedzicie zamknięci w pokoju w domu i grając na konsoli w fifę co jakiś czas publikujecie post na LR hejtujący tego kapitana. I to, mimo faktu, że nie ma obiektywnych okoliczności wskazujących na brak szacunku tego kapitana względem klubu. Ba! Ów kapitan został źle potraktowany przez klub, a mimo to całym sercem oraz postawą na boisku udowadnia, że należy mu się szacunek.

Mi by było wstyd @Neymarinho , ogarnij się ziom.

8

Wydaje mi się, że Leo z oczywistych względów jest skupiony na Copa America. Nie zapominajmy, że Leo to wyjątkowy piłkarz, świadomy już na tym etapie swojej kariery tego, że to są jego ostatnie lata z piłką na najwyższym poziomie. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ma uprzywilejowaną pozycję (w negocjacjach z Barcą), a z drugiej strony pragnie wygrać z Argentyną Copa America i odcina się od wszelkich rozpraszaczy (a takimi niewątpliwie są decyzje związane z przedłużeniem kontraktu).

Śmieszą mnie te komentarze w których znowu żegna się Leo z lekkością, a już najbardziej śmieszą mnie argumenty finansowe, że niby tak Wam zależy na dobru klubu, że widzicie w odejściu Leo podreperowanie budżetu. Każdy kto ma odrobinę wiedzy ekonomicznej wie, że klub dzięki Leo więcej zarabia niż traci. Innymi słowy obecność Leo nawet na tłustym kontrakcie więcej nam daje do budżetu niż jego brak. Nie ośmieszajcie się proszę i znowu ucinam Wam nadzieje. Leo zostaje, tylko na swoich zasadach.

2

@Elosek Cabernet Sauvignon :D

29

Perez dostał żółtko za przytrzymywanie Leo za koszulkę i komentarz na beinsports:

its little to early to exchange jerseys xD

0

@Ronmes dla mnie może nawet tip topami łazić po boisku, byle co najmniej do 40tki i byle u nas :D

25

Zawsze o tym mówiłem. Zbyt często chcemy wejść z piłką do bramki, a wystarczy wykorzystać trochę miejsca na przedpolu, na 30 metrze i porządnie pie@#ąć w okienko albo przy słupku. Zdecydowanie zbyt rzadko próbujemy strzałów z dystansu.

Prawdopodobnie Ronald to zauważył, przypomniał sobie swoją bramkę z 1991 z Sampdorią i teraz męczy o to chłopaków na treningach ;)

1

@priest9999 oficjalnie niby wygrał ale wszyscy wiemy jak było :)

6

@Krzeczo ty tak trollujesz czy na serio? Messi na emeryturę? xD

13

Dlatego ciągle powtarzam tym niedowiarkom i aferzystom mieniącym się fanami Blaugrany, że Leo powinien u nas grać tak długo jak to tylko możliwe. W mojej ocenie co najmniej do 40tki :) z takim przeglądem pola to on serio może jeszcze przez wiele lat być decydujący. VeB!

1

Messi - Griezmann, jest chemia :D

0

To jest mecz i rewanż mam nadzieje?

0

Dobre zmiany Rudy zrobił, trzeba pochwalić, że to była najwyższa pora na trochę świeżości. VeB!

0

Zaraz Leo coś ustrzeli. :D

2

@Roobo dlatego oglądam streamy z hiczpańskim komentarzem albo bein sport.

3

Casanova zakończył romans Realku z Pucharem Króla :D

0

@LatajacyHolender kadra Hiszpanii w ataku jest słaba. Nadto nie porównujmy się w dół xD Adama i Memphis mają już razem średnio 25 lat. W ich wieku Messi miał już kilka złotych piłek na koncie. To nie są piłkarze wybitni. Więc nie wiem skąd to przekonanie iż to nasza przyszłość.

0

@Zip "Zespół bez Messiego jest conajmniej o połowę biedniejszy w ataku niż z nim." - każdy zespół bez Messiego byłby co najmniej o połowę biedniejszy w ataku :)

0

Nie bardzo mogę obejrzeć dzisiejszy mecz na San Mames. Wiecie gdzie najszybciej znajdę powtórkę całego meczu?

1

@Midast "W czerwcu Leo skończy 34 lata i nie okłamujmy się i powiedzmy sobie szczerze " i bla bla bla. Człowieku widzisz co gra Ibra w wieku 40 lat i kim jest dla Milanu? Chcesz aby odszedł od nas najlepszy jak powiadasz piłkarz w historii futbolu, wiedząc, że on ma przed sobą jeszcze kilka dobrych sezonów i głód gry? Wtf.

0

Uważam, że obecna Barca ma potencjał i m.in właśnie dlatego Leo wstrzymuje się z dokonaniem decyzji. Oczywiście w tym przypadku są różne inne elementy, które złożą się na jego decyzję.

Dla mnie to klarowne, że dotrzyma słowa i zostanie do końca sezonu oraz że z nikim nie będzie w międzyczasie negocjował. To profesjonalista i dżentelmen, kocha swoich fanów, nie raz już mówił o tym jak brakuje mu kibiców na stadionach - co również wynika z tej rozmowy. Brak wsparcia fanów i ta brzydka i zimna gra podczas pandemii to podcinanie skrzydeł piłkarzom, szczególnie tym największym.

Kto był na meczu na Camp Nou ten wie jaką siłę daje gra na tym stadionie piłkarzom, w szczególności gdy jest on wypełniony po brzegi. Leo obserwuje to co się dzieje dookoła i daje sobie jeszcze czas na podjęcie decyzji o tym gdzie będzie grał w przyszłym sezonie.

I choć boli żyjące w niepewności serce fana, to jednak ja wybaczę mu wszystko i pogodzę się z każdą jego integralną decyzją. Odejścia nie uznam za zdradę. A gdy zostanie to jeszcze większa mu gloria i chwała!

VeB!!! Visca Leo Messi!!!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?