1

@|Nuno| "Dlatego też imię kibica Barcelony było/jest wyszydzane (nie tylko przez rywali zza miedzy), co zacząłem już dawno rozumieć i nawet podzielać."

Admin, poproszę o bana dla tego Pana, otóż on oficjalnie popiera wyszydzanie kibiców Barcy.... Stfuu.

2

@AxelF Słuszna uwaga mocium Panie! Również odnoszę wrażenie, że połowa dzieci na tym forum nie czyta dłuższych felietonów, a jeśli już to czytanie ze zrozumieniem się kłania oraz umiejętność prawienia konstruktywnej krytyki.

No ale skoro antyszczepionkowców nie da się przekonać to dlaczego miałoby być inaczej ze zwolennikami teorii istnienia TWAM?

2

@Fabik mimo wszystko myślę, że jesteś w większości ;)

0

@Alcazar Jeżeli uważasz, że Luis powinien odejść 2 sezony temu to nie mam pytań xD Szkoda, że nie ma na La rambli opcji "ignoruj posty", w ostatnim czasie użyłbym tego w stosunku do wielu użytkowników.

0

@NeroTFP Może nikt tak nie pisze ale wiele głosów się tutaj pojawia traktujących Luisa bardzo szorstko i nieadekwatnie do zasług, typu: "dobrze, że odchodzi" ; "jego czas się skończył". Zresztą w podobnym tonie wypowiadano się w ostatnim czasie na temat Leo.. Żenada.

10

Uruguayo Uruguayo Uruguayo Uruguayo Uruguayo Uruguayo!!!!!!

Całe Camp Nou powinno tak skandować!

Przepraszamy, że w takim stylu... Dzięki Luis, visca el Barca!

0

@patataj potejto potato.

3

@Dialerable Wiedźmin 3 z dodatkami, spełni Twoje oczekiwania :)

0

@Abominacja co Ty człowieku pleciesz... xD nikt nie chce Suareza za darmo ? xD Jezu skąd Ty się urwałeś, z baobabu?

0

@Jaca27 Jestem fanem Barcelony, a Leo jest jej częścią, szanuj to - czy tego chcesz czy nie ;)

2

@Jaca27 Lepiej żebyś usunął konto, lepiej dla Ciebie i dla tej strony :)

0

Sporo sarkazmu ostatnio na la rambli :D

5

Tak obserwuje tego Haalanda i wydaje mi się, że on ma wszystko aby grać u nas i to jak najszybciej.

0

@masq Jeżeli twierdzisz, że ja uzurpuje sobie prawo do aranżowania innym porządku dnia tzn. że nie zrozumiałeś istoty mojego posta. No ale nie będę się tłumaczył bo jak widać sporo osób zrozumiało.

Muszę jeszcze dodać, że gdyby chodziło tutaj o każdego innego piłkarza Barcy to moje stanowisko byłoby identyczne. Szacunek przede wszystkim.

0

@sebasek99 Oczywiście, że wydźwięk jest jasny: ludzie którzy obrażają Leo mają problemy i to być może na kanwie osobistej. Nie próbuj mi wmawiać, że to ja tutaj radykalizuje dyskusje stojąc obronie kapitana i legendy naszej drużyny xD

0

@sebasek99 Nie doszukuj się w mojej wypowiedzi drugiego dna. Nikomu nie ubliżam , nikogo nie stygmatyzuje, zwracam tylko uwagę na pewien problem, który jest bardzo widoczny na tej stronie. Ludzie się bardzo radykalizują i to mnie niepokoi.

0

@masq Jaką wycieczką osobistą? Pytasz się mnie czy Ci roboty w aptece zazdroszczę - więc sam sobie wycieczkę urządziłeś :) Już się tak nie spinaj, wiem, że prawda boli. Ma boleć.

0

@borys27 Nissan Juke :D

0

@sebasek99 Nigdzie nie napisałem, że te osoby się nie znają na piłce albo nie są ludźmi tudzież fanami Barcy. Próbowałem tylko nakreślić istotę problemu, który moim zdaniem sprowadza się do ziejącego z ich postów braku szacunku do naszego Leosia. Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam :)

0

@masq Ehe :) ja ze względu na wiek i doświadczenie wolę powołać się na słowa osoby, której dana sprawa dotyczy vide. słowa Leo. Ty nawet po ich wysłuchaniu dajesz prymat opiniom obszczypiórków z brukowców :)

0

Komentarz usunięty

1

@SonBarcaGoku daję sobie rękę uciąć, że głosujesz na narodowców, pewnie na Konfederację i stąd to Twoje stawianie państwa ponad obywatelem, instytucji ponad jednostką :)

18

Zaobserwowałem, iż głównym problemem wielu użytkowników tego portalu jest - absurdalnie - spędzanie na nim zbyt dużej ilości czasu!

To zjawisko krystalizuje się szczególnie w okresach gdy światowa prasa sportowa szuka sensacji na rynku transferowym, w klubowej szatni, tudzież w życiu prywatnym piłkarzy. I tak, użytkownicy, którzy się nałykają takich brukowych sensacji - pęcznieją, pęcznieją - i w moim przekonaniu tracą zdrowy rozsądek.

Zadziwiające jest to, że wielu "pęczniejących od informacji użytkowników" próbuje racjonalizować swoje zachowanie powołując się na hasła typu: - nikt nie jest ponad klubem; -Barca istniała bez Leo i istnieć będzie dalej ; -Nie będzie zmiany jeśli Leo zostanie itd. Ten temat był częściowo poruszany w ostatnim podcascie un toc de la rambla #20. Zresztą komentarze, które pojawiły się pod tym podcastem również dowodziły tego, iż przeto mamy do czynienia z jakimś dziwnym zjawiskiem, w którym to Leo Messi jest traktowany jako główny problem Blaugrany i w zasadzie odbierane są mu wszelkie przymioty najlepszego piłkarza świata i zasłużonego członka naszej szatni. Przy okazji oberwało się również redaktorce @juliacicha "bo jest kobietą i nie rozumie tego sportu" itd.

Wracając do pierwszego akapitu, takim wspólnym mianownikiem tych wszystkich "pęczniejących od informacji" użytkowników jest radykalizowanie prezentowanych poglądów w oparciu o donosy medialne, budowanie opinii na temat danej sytuacji w klubie na nieostrych, niepełnych wypowiedziach osób z nim związanych i osądzanie sytuacji bez dokonania jej wielowątkowej oceny. Mało tego, Ci użytkownicy powołują się na prawo do posiadania własnego zdania i są zdziwieni tym, że ktoś śmie zwrócić im uwagę. Prawa do posiadania własnej opinii nikt Wam nie odbiera acz prawa do obrażania Leo nie macie i nie będziecie mieli!

Barcelona to nie Messi, Messi to nie Barcelona - zgoda.

Barca to coś więcej niż klub, a Messi to ktoś więcej niż piłkarz.

Barca to klub, instytucja, marka - która istniała i będzie istnieć bez względu na wszystko. Trzeba być naprawdę krótkowzrocznym i małym człowieczkiem ażeby skreślać Leo w tym momencie. Ot choćby ze względu na dobro klubu ważne jest aby Leo został i skończył karierę w naszej koszulce.

Swoją drogą polecam tym "napęczniałym od informacji użytkownikom" aby spędzili trochę więcej czasu poza la ramblą, ot aby poczytali książki (niezwiązane z futbolem), odłożyli na chwilę pada od konsoli i wybrali się na ogródek pograbić, pooddychać, przejechali się rowerem, aby rozpoczęli proces tak bardzo oczekiwanych zmian OD SIEBIE, właśnie.

VeB!

0

@Dalhi a skąd to wiesz? od wróżki? czy się szukających sensacji brukowców naczytałeś?

0

@Kejlen88 Odnoszę wrażenie, że na tą stroną wdarł się jakiś wirus, który zainfekował wielu użytkowników (na szczęście nie większość), którzy to ukończyli sezon w fifę (prawdopodobnie na roku 2100) i teraz bardzo chcą się pozbyć najlepszego piłkarza świata, legendy klubu - byleby doszło do ZMIANY.

1

@SonBarcaGoku bez takich fanów jak Ty Barca szybciej wróci na szczyt. Weź sobie odpal Dragonballa i polataj z Songoku na magicznej chmurce - to może umysł Ci otrzeźwieje.

0

@yla @SonBarcaGoku od Waszych postów aż zionie niczym nieuzasadnioną nienawiścią do Leo. Daj mi ktoś proszę admina to zbanuje tych Panów raz na zawsze bo tego co oni wypisują na temat Leo nie da się po prostu czytać. Oni są jacyś nawiedzeni xD

0

@wonsz_w_pomidorach Odnoszę wrażenie, że pojawiło się mnóstwo troli, których głównym zadaniem jest próba przekonania nas, że Barca bez Messiego będzie lepsza xD

198

"To pomogło mi zobaczyć, kto jest kim. Świat piłki jest bardzo trudny, a wiele osób bardzo fałszywych. Odkryłem wiele fałszywych osób, o których miałem inne zdanie. Bolało mnie, że zwątpiono w moją miłość do tego klubu. "

To o Was mowa niewdzięczni kibice, Ci którzy wylewali pomyje na Leo i zwątpili w jego postawę i oddanie względem klubu. W sumie dzięki tej sytuacji, my na tej stronie też już wiemy kto jakie wartości prezentuje.

0

@kilanosio nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że nie kibicuje Barcelonie a tylko Leo Messiemu. Nie zgadzam się z tym hejtem, że przeto Messi stawia się ponad klubem itd. Pisałem już o tym w poprzednich postach.

Co do opaski kapitańskiej to tutaj również istnieje podział wśród fanów. Jedni widzą w kapitanie kogoś kto chwyci drużynę za mordę gdy idzie źle, inni po prostu widzą w tej opasce doświadczenie i szacunek za wysługę lat w klubie. Poza tym, nie zapominaj, iż w zespole jest kilku kapitanów. Skoro idzie źle to każdy z nich powinien reagować a nie tylko ten który jest nr 1.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?