Dr_Cabasisi
Dołączył/a: marzec 2016
Poznań
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@okiemtypera_lucaxx95 Polecam świetną serię autorstwa Gianrico Carofiglio:
Świadek mimo woli (Testimone inconsapevole, 2002; wyd. polskie 2008),
Z zamkniętymi oczami (Ad occhi chiusi, 2003; wyd. polskie 2009),
Ponad wszelką wątpliwość (Ragionevoli dubbi, 2006; wyd. polskie 2010),
Ulotna doskonałość (Le perfezioni provvisorie, 2010; wyd. polskie 2012),
Zasada równowagi (La regola dell'equilibrio, 2014; wyd. polskie 2015).
0
@PawkoFCB Ok, rozumiem Twoje podejście, ale z Twojego posta uderza przekonanie o schyłku kariery Leo, tymczasem, piłkarz o tym profilu może pograć jeszcze kilka lat na najwyższym poziomie i nie rozumiem dlaczego, tylko ze względu na jego wiek i fakt, że osiagnął wszystko, mielibyśmy rezygnować z jego usług na rzecz Blaugrany.
45 minut meczu pożegnalnego przy okazji Pucharu Gampera odbieram jako policzek w stronę Leo. Koleś prowadzi reprezentację do zwycięstwa w Mundialu, gra pierwsze skrzypce w PSG (przez niego przechodzą niemalże wszystkie akcje) i miałby się "godnie" żegnać z Barcelonismo grając jeden mecz, albo jedną połowę meczu w jakimś pseudo pucharze?
Ja to widzę inaczej. Leo wraca do domu za darmo, wyraża zgodę na kontrakt, który nie obciąży znacznie budżetu Barcy i będzie grał na takich zasadach jak Iniesta, czyli do czasu kiedy sam zdecyduje, że nie daje już drużynie tyle ile by mógł/chciał. Zagra u nas jeszcze kilka sezonów, w międzyczasie młode chłopaki w szatni uczą się od niego jak najwięcej. Lewy i spółka w końcu będą mieli kogoś kto potrafi zagrać w tempo, magicznie podać w wolne miejsce, wykonać stały fragment gry itd. Nieskorzystanie z Leo w szerszym wymiarze (jeśli on wyrazi chęć grania u nas) będzie ogromnym błędem, zarówno z punktu widzenia marketingowego jak i czysto sportowego.
0
@Janas11224 też tak uważam, może zagrać, być rozgrywającym, takim wolnym elektronem z błyskiem geniuszu. Wszystko zależy tylko od niego.
0
@Barcanajlepszyteam powinnismy się modlić o jego powrót do Barcy. To rodzinny człowiek a jego domem jest Barcelona. Więc jest szansa, że jednak wróci do nas.
0
@PawkoFCB szanuje Twoje zdanie ale mam zupełnie odmienne tj. w kwestii powrotu Leo. Ten sezon oraz poprzedni dobitnie pokazują jak bardzo potrzebujemy rozgrywajacego z prawdziwego zdarzenia. W tej chwili na tej pozycji nie ma nikogo lepszego od Leo (rękawice może podjąć tylko De Bruyne). Owszem budujemy nowy projekt ale kompletnie nie rozumiem wykluczanie Leo z roli jaką mógłby w nim odegrać.
I co masz na mysli, że powinien wrócić aby się godnie pożegnać? Skoro on chce grać, czuje głód gry, jest skuteczny, decydujący, pewnie zaraz zgarnie 8ZP - to dlaczego pozbawiać go roli lidera?
0
@okiemtypera_lucaxx95 też uważam, że spokojnie może grać do 40tki, przeto ma dopiero 35lat a jego styl gry pozwala mu być decydującym bez konieczności bycia sprinterem i maratończykiem. Jak najbardziej, kolejny mundial jest w jego zasięgu, o ile będzie mu się chciało.
Wyobrażam sobie ewolucję Leo w kierunku rozgrywajacego, coś jak Pirlo, i on do takiej gry nie potrzebuje kondycji 20latka.
Chciałbym aby wrócił do Barcy na kilka sezonów i człapał sobie w naszych barwach.
0
Niepotrzebnie Scaloni zdjął Angela Di Marię, był najlepszy na boisku. A Leo ma pecha bo po jego stracie Francuzi strzelili na 2-2 ;((( vamos Leo, dajesz zlotà bramkę!!!
0
Leo, wygraj ten puchar. I wracaj do domu, do Barcelony, graj dla nas tak długo jak będziesz chciał. Cudowna kariera, cudowny człowiek. Źródło motywacji i symbol sukcesu.
1
@Romii No właśnie to pisanie „niech idzie do MLS” itd. to jest najczystszy wyraz braku szacunku. Jeśli tego nie rozumiesz to już raczej nie zrozumiesz xD
5
@Greenalley no to co się dzieje w sekcji komentarze na tej stronie i ogólnie na różnych grupach FCB na fb, przechodzi wszelkie granice chamstwa, buractwa i prostactwa. I tak, dotyczy to szczególnie młodszych trolololo "fanów" Blaugrany, którzy za wszelką cenę domagają się zmiany pokoleniowej, totalnie nie szanując zasłużonych piłkarzy Barcy. Szczególny wydźwięk ma to w stosunku do Busiego, Alby, nie wspominając o Leo. Ten ostatni nadal jest najlepszym piłkarzem na świecie (co udowadnia podczas mundialu) a jednak wszechobecne są komentarze których autorzy domagają się aby Leo zakończył karierę, a już w żadnym wypadku nie wracał do nas.
0
@johny11 to byłaby piękna historia;)
3
@Filipowski Nerwowe spoglądanie na czas, zaczęło się już po 9:00 :D
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Marrinezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
0
Endżel Di Maria, robi się romantyczne
0
Pięknie gra Argentyna. 106 minuta.
1
Leo Messi to najbardziej inteligentny piłkarz wszechczasów.
6
Te uwagi dotyczące wieku zawodników są strasznie irytujące. Jakby człowiek po 30tce już był wrakiem i tak dalece odstawał kondycyjnie od młodszych, że na każdym kroku trzeba zwracać uwagę na niebywałość sytuacji, że przeto 35/38 latek gra na mundialu.
0
@FCBparasiempre Bez przesady, Luis zagrał dobre zawody. Cavani dalej daje radę i jest świetnym napastnikiem. Brakowało im po prostu dobrych rozgrywających i płynności pomiędzy poszczególnymi formacjami, ale nie ważyłbym się na stwierdzenie, że akurat Ci dwaj Panowie nie dają rady i to była przyczyna niepowiedzenia xD a te argumenty o koniecznej zmianie pokoleniowej już mnie nawet nie bawią, są żałosne.
1
@wojopancer no też życzę naszym zwycięstwa, ale obiektywnie rzecz ujmując będzie bardzo bardzo ciężko, tym bardziej, że dzisiaj Orły nie miały skrzydeł ;/
7
@konajoncek Argentyna była lepsza, ale przegrała bo dała się uśpić na kilka minut, w trakcie których Arabowie wykorzystali co mieli. Jednakże, nie można odmówić Arabom świetnego przygotowania fizycznego i technicznego. Myślę, że na ten moment są lepsi od nas.
1
@wojopancer Weź spójrz na mapę świata i zauważ, że Arabia gra u siebie, na swoim podwórku. Do tego są przygotowywani przez świetnego trenera, starannie wyselekcjonowani i śpiący na pieniądzach.
Fizycznie i technicznie są lepiej przygotowani od nas. Zresztą niedługo się przekonasz xD
1
@wojopancer xDDDDDD tak grająca Arabia zjada Meksyk i Polskę na drugie śniadanie.
7
@SinMistico widzę, że tak nudny mecz powoduje u niektórych odklejki :D
0
@Kubax96 Alameny już kręci kebaby, pewnie od lipca 2023 będziemy grać z przodu: Lewy, Leo, cr7
1
Według taktyki Czesia, zaczniemy grać od 80' także ludziska powoli odkorkowujcie szampany!
0
@quarto winien jeść więcej szpinaku jak marynarz Popeye :D
0
@Yoshi94 być może tak, tego nie wiemy, on ma taki talent, że może zagrać na innej pozycji i swoim przeglądem pola i rozgrywaniem piłki nadal być decydujący. No ale zobaczymy!;)
0
@Kgorecki2500 idąc tą logiką to nie każdy jest Leo Messim;) j spokojnie dopuszczam myśl, że on jeśli będzie kontynuował karierę profesjonalną to za 4 lata może zagrać. Wykluczanie tego w dyskursie publicznym jest co najmniej dziwne.
0
Nie wiem dlaczego tak definitywnie się mówi, że to ostatni mundial Leo Messiego. Przecież jeśli on będzie dalej grał to w wieku 39 lat spokojnie może pojechać na kolejny mundial.