0

@Hadim stawiasz tezę, której nie jesteś w stanie obronić i dziwisz się, że ludzie się tutaj buntują i stają po stronie Leo? Człowieku, jeśli oglądasz piłkę nożną dłużej niż 10 lat to powinieneś widzieć i wiedzieć (szczególnie po karierach wielu zawodników, którzy grali do 40tki) że Leo spokojnie mógłby grać w każdym topowym klubie europejskim jako rozgrywający i byłby z palcem w d najlepszy albo jednym z najlepszych na swojej pozycji. Potwierdzają to liczby. Twoje słowa to tylko puste słowa.

0

@Czerwo64 żałosny to jest Twój komentorz,no po prostu zgasiłeś wszystkich jak pety.

0

@macio_944 Ten ze zdjęcia to obrazuje rządy Laporty, Bartomeu bliżej gruntu.

0

@Gall Czekam z niecierpliwością. Uczyń to proszę przed gwiazdką 2025;)

0

@Gall Ty zniekształcasz rzeczywistość. Weź sobie zapisz w kalendarzyku to moje kolejne "xD" i wróć z kolejnym pytaniem za 2 lata. xD

0

@Gall miał podobne xD

0

@Gall wychodzi na to, że Ty się nie znasz i nie bierzesz pod uwagę okoliczności w których Leo rozgrywał te sezony. W ogóle nie rozumiem sensu tej dyskusji, bo co Ty niby tutaj próbujesz udowodnić?

W dodatku prawdopodobnie nie oglądałeś meczów PSG z jego udziałem i cóż nie dostrzegałeś (albo nie chciałeś dostrzec) tego, że w większości z nich był decydujący i to przez niego przechodziło większość akcji (dużo setek nie zakończonych przez kolegów - co zresztą miało miejsce również w Barcelonie - przyczyną braku sukcesów pod koniec jego kariery w Barcelonie była właśnie ta niemoc strzelecka kolegów z drużyny).

Przypominam, że w pierwszym sezonie w PSG miał długi okres adaptacji, przechodził drobną kontuzję i miał COVID, co wykluczyło go z gry na kilkanaście meczów w sezonie. A gdy już grał to z tego co pamiętam miał kilkanaście słupków i poprzeczek = brak szczęścia.

Weź jeszcze raz spójrz w statystyki ale z nieco bardziej horyzontalnym spojrzeniem tj. w oderwaniu od postawionej przez siebie tezy (jakakolwiek ona jest).

0

@Gall No, wziąwszy pod uwagę mundial i ostatni sezon to miał mega dobre liczby. Nie bez powodu jest głównym kandydatem do kolejnej złotej piłki. Ale co ja się tam znam.

0

@domin1515 mam prawo napisać co o Was sądzę. Nie będziesz mi mówił co, gdzie i jak mam robić.

0

@VENOMStyle kojarzysz takie warzywo z którego robi się barszcz? Stanowisz jego desygnat. Bez odbioru.

0

@VENOMStyle kibicuje Barcy od 93r. czytaj ze zrozumieniem a nie selektywnie jak jakiś trol.

0

@MesQueUnClub96 kim jestem? Twoją podświadomością, Twoim sumieniem.

4

Saga z Messim niby zakończona.

Należę do tych, którzy od samego początku uważali, że klub zachował się mega nie fair w stosunku do Leo. Niestety na przykładzie tej historii wielkie hasło "mes que un club" straciło w moich oczach na wartości.

Szczerze to jestem załamany tym jak potoczyły się losy Leo w naszych barwach. Tym, że nie miał godnego pożegnania, że został oszukany na poziomie instytucjonalnym przez Laportę, że nie miał wsparcia wśród kibiców, którzy wylali na niego falę hejtu - zapominając ile Barca mu zawdzięcza.

Dokładnie śledziłem wszystkie wątki związane z potencjalnym powrotem Leo i oczywistym jest, że klub nie zrobił wszystkiego, aby umożliwić mu bezpieczny powrót. Znowu podjęto spóźnione działania i znowu wyszło na to, że mes que un club to tylko na papierze.

Ta sytuacja pozwoliła mi też zweryfikować środowisko barcelonismo, któremu dotychczas ufałem i uważałem, że coś nas wyróżnia na tle kibiców innych klubów, że w pewnym sensie jesteśmy porządniejsi. Historia z Leo pokazała, że wcale tak nie jest. Plujący jadem ludzie, trole, niewdzięczni kibice, wyzywający Leo od dziadków, emerytów, narzekający na jego wiek, dreptanie itd. tysiące postów z falą hejtu - to wszystko sprawiło, że przestałem cieszyć się obecnością na tym forum.

Kibicuje Barcy od 1993 roku i szczerze to nie pamiętam, aby jakikolwiek inny piłkarz musiał przechodzić przez to co zafundowano Messiemu i jego rodzinie.

Najgorsze jest to, że wielu z Was zachowało się w temacie powrotu Leo w szczeniacki, arogancki, chamski wręcz sposób. Nie chce mieć z takimi ludźmi nic do czynienia.

Swoją wiadomość kieruje do wszystkich tych, którzy wieszali psy na Leo, a z ich wypowiedzi wybrzmiewało dreptanie, zawieszanie butów na kołku, emerytura i inne takie, w skrócie brak szacunku do Leo i trolowanie. Jesteście żenujący i nie zasługujecie na miano kibiców Barcy - i zapamiętajcie sobie, że karma wraca. A teraz zapraszam do hejtowania mnie, wiem, że sprawi to Wam przyjemność.

0

Oho, czyli u nas już oficjalka (przynajmniej na to wskazuje tytuł newsa), mimo braku oficjalki i dalej istniejących wątpliwości po stronie Leo.

Ja jeszcze poczekam, wiecie co umiera ostatnie;)

0

@Poro6niec a do tego Robercik w przyszłym sezonie będzie grał z Leo Messim :D

0

@LucasW123 takie pytania jak Ty zadaje tylko ktoś kto ogląda piłkę nożną w drzwiach przez dziurkę od klucza.

Serio? Koleś pogra jeszcze kilka sezonów na topce, jest wybitnym rozgrywającym, ma dna Barcy, stałe fragmenty to co najmniej do 60tki będzie wykonywał lepiej niż Ci Twoi młodzi-jurni.

Stwierdzenie "znowu przestaną grać bo wszystkie piłki będą mu oddawać" oznacza, że serio oglądasz mecze przez dziurkę od klucza.

1

Z prześcieradlanej: "brak białej koszulki im odebrał zdolność wszystkiego."

Serio, duża część z nich im kibicuje bo noszą białe koszulki. xD jakby mieli monopol na biel xD

0

I Ancelotti rysujący zero palcami w powietrzu. Miód dla moich oczu.

1

Ale ten papencjusz chodzi Ancelottiemu xD

0

@Qba2312 Hahahahahah miód dla moich oczu.

2

Miód dla moich oczu.

Ancelotti zjedzony przez Pepa.

Miodek.

0

@Mario96w "Z powrotem" jeśli już! ;)

1

Tak mnie trochę natchnęło, że w odniesieniu do tytułów wszystkich części LOTR, scenariusz układa się następująco:

*Drużyna Pierścienia - Leo i spółka pod wodzą Rijkaarda, a później Pepa wkraczają na nieosiągalny poziom futbolu.

*Dwie wieże - Leo i cr7 rządzą w Europie i na świecie.

*Powrót Króla - ;)

2

@Pab Barca ma taką markę, że wybacz, ale nie jest jakąś wielką sztuką polecieć do Londynu czy Turynu i negocjować transfer piłkarzy :D Nie ujmuje Jordiemu bo nie mogę mu nic konkretnego zarzucić ale takie gloryfikowanie jego osoby, bądź osoby Alamenego to trochę nad wyrost jest.

2

@partymaker nie wmawiaj mi co myślę xD Szanuje Johana i jego syna i nie uważam, aby piastował on tą funkcję dzięki nazwisku. Ja uważam, że kontakty to ma nie on jeden w tym półświatku. Ani on, ani Alemany nie mają monopolu na kontakty i budowanie dobrych relacji z innymi instytucjami.

Jest wielu innych ludzi, którzy przy pomocy analitycznego myślenia, kontaktów, znajomości języków itd. będą w stanie ich zastąpić.

4

Nic wielkiego i złego się nie stało. Akurat na te stanowiska znajdzie się wielu innych kompetentnych menadżerów, którzy spełnią swoją rolę.

2

@Lukas90 nie znasz się na sporcie kolego. Widać jak na talerzu, że nie masz pojęcia o tym jak wydłużyła się efektywność organizmu u piłkarzy, którzy mają dobre nawyki/diety, dobrze się prowadzą - a to wszystko przy wsparciu doświadczenia i bajecznej techniki. Ile razy np. Totti musiał strzelać do bramki przeciwnika, abyś stwierdził, że jako dziadek był królem pola karnego?

Słaby jest Twój tok rozumowania. Sam leć sobie do Arabii na kebaba z młodego barana;)

5

@MesQueUnClub96 Eureka! Zdaje sobie sprawę, że repra to nie klub. Chłopie, oglądasz mecze Barcy na bieżąco? Przecie to oczywiste, że potrzebujemy kogoś takiego jak Leo. Podobnie jak odmłodzona Argentyna go potrzebowała. Ta nasza niemoc strzelecka, niemoc w rozgrywaniu piłki, w ostatnim podaniu, stałe fragmenty gry. Mógłbym tak wymieniać, ale dyskusja z wiatrakami nie ma sensu.

7

@MesQueUnClub96 ależ owszem, że da, skoro w Argentynie potrafił to zrobić to czemu nie w Barcy? Nie dostrzegasz analogii?

23

Jeżeli ktoś naiwnie uważa, że Leo nie wróci do Barcy (nie wspominając o tych, którzy go tutaj nie chcą - sic!) to jest albo krótkowzroczny albo naiwny albo nie lubi Leo, nie dostrzega jego potencjału i źle życzy Barcelonie, albo nie zna się na sporcie i marketingu albo wszystko wymienione wcześniej na raz.

Przecież to oczywiste, że Leo ma już wszystko (fakt bezsporny).

Człowiek, który ma wszystko i jest na takim poziomie sportowym i w takim momencie kariery jak Leo - podejmuje decyzje w sposób przemyślany (konsultuje je z wieloma doradcami, posiada mnóstwo danych dotyczących oczekiwań fanów, opinii ekspertów itd.). Innymi słowy, go w tym momencie nie interesują tak bardzo pieniądze (bo ma ich już wystarczająco dużo) jak interesuje go to gdzie spędzi ostatnie lata kariery - ciesząc się zarówno futbolem jak i życiem codziennym.

Niebagatelny wpływ na jego decyzję ma rodzina i przyjaciele (tutaj wiemy, że rodzina jest bardzo przywiązana do domu w Katalonii, mają tam przyjaciół, czują się tam kochani i bezpieczni).

Niewątpliwie, Leo osiągnął wszystko, ale jednej sprawy jeszcze nie zakończył. Mianowicie, chodzi o relacje z Barceloną, hołd stricte piłkarski w stosunku do klubu, kibiców, historii. On doskonale wie (i podpowiadają mu to wszystkie znaki na niebie i ziemi), że powrót do Barcelony to będzie coś w stylu "Kosmicznego meczu", to będzie kolejna piękna historia i to będzie przypieczętowanie jego kariery. O tym (o jego powrocie) będzie się pisać, mówić, będzie się to wspominać. On doskonale widzi co się stało z wizerunkiem cr7, który poszedł za mamoną. On nie pójdzie tą drogą.

Strasznie żałosne, dziecinne, bez większej rozwagi i wręcz podłe są te komentarze ludków, którzy piszą: "niech przyjdzie na jeden mecz pożegnalny"; "niech wróci ale nie w roli piłkarza"; "zabierze miejsce młodym"; "nie wróci bo jest łasy na kasę"; "niech gra za darmo skoro kocha klub" itd. Ci ludzie mają w mózgu zakodowaną jakąś "grubą kreskę" i liczą na to, że jakiś młodzik zaraz wystrzeli jak z armaty i będziemy mieli drugiego Leo xD widać tutaj jakąś naiwność, niewdzięczność, brak rozsądku. Bo przecież mówimy tutaj o piłkarzu (kto ogląda PSG i Argentynę ten wie), który nadal jest kosmiczny i wszystko wskazuje na to, że przez kilka najbliższych lat tak będzie. Posiadanie go w zespole to byłyby kolejne lata wspanialej historii pisanej w Barcelonie.

Szanuje to, że ktoś uważa inaczej, ale nie jeśli ze względów przywołanych przeze mnie w cudzysłowach powyżej.

Czekam na Leo w koszulce Barcy, nie czytam brukowców i gardzę ludźmi, którzy gardzą Leo. VeB!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?