Dr_Cabasisi
Dołączył/a: marzec 2016
Poznań
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Criss18Barca Kapitan nie musi pełnić roli "wojownika". To że Puyol takim był przed laty nie oznacza, że każdy kolejny ma być taki sam. Puyol, owszem jest wzorem, jednak każdy kapitan jest inny, a profesjonalna piłka nożna to nie manga typu Kapitan Tsubasa.
4
@Zoker możesz rozwinąć z jakich względów "nie ma co się dziwić?"
0
@Tomek54321 Acha, czyli mam go oceniać przez pryzmat jednego meczu? A wiesz, że rolą zawodnika jest wypełniać polecenia trenera? Wczoraj do całe PSG dało ciała, a szczególnie Veratti.
6
@apocomijakisnick "Mecz z Bayernem pokazał, że Messi bez kilku innych piłkarzy, odpowiedzialnych za tzw. brudną robotę , wyręczających go z jakiejkolwiek gry obronnej - nie istnieje na boisku." - straszny sten bzdur nie mających pokrycia w rzeczywistości.
Problemem Leo jest to, że jest zawsze obwiniany za wszystkie niepowiedzenia swoich zespołów. A komentarze takie jak Twój są odklejone, bo mecz zawalił właśnie ten od brudnej roboty czyli Veratti.
0
@Sherem nie wiem o jaki romantyzm Ci chodzi. Powrót Leo do Barcy rozpatrywałbym bardziej w kategoriach realizmu. Kończy mu się kontrakt wraz z końcem czerwca, jego domem jest Barcelona, mógłby grać u nas na zasadzie wolnego transferu, tylko pensja jest do dogadania i voila.
"I nikomu nie opłacałoby się robić inaczej." - przejście Leo do Barcy będzie opłacało się obu stronom, zarówno pod względem sportowym i marketingowym.
"Ja mam po prostu mam nadzieję, że w sezonie wakacyjnym, ktoś w koncu zorganizuje jakiś pokazowy mecz z Messim w koszulce Barcelony,"- taki pokazowy mecz nie byłby żadnym hołdem w stosunku do Leo a policzkiem. Pokazowy mecz to można organizować z piłkarzem-emerytem a nie czynnym piłkarzem będącym na topie, który nie ma ochoty się żegnać z futbolem (co oświadczył po finale mundialu).
16
Problem w tym, że wielu przeciwników powrotu Messiego patrzy na piłkę nożną pod kątem gestów tj. spuszczenia głowy Leo, przykucu Ernesto, wuefisty Xaviego itd. Piłka nożna to nie serial tv i nie liczy się aktorstwo i gesty piłkarzy/trenerów, a istotny wkład w grę drużyny. Wkład Leo w konstruowanie akcji, otwierające podania, stałe fragmenty itd. jest ciągle na kosmicznym poziomie. Dreptający Leo robi więcej na boisku niż Lewy i De Jong razem wzięci. Poza tym gadanie głupot, o tym że Leo w ogóle nie uczestniczy w defensywie jest niezgodne z prawdą. Nasz system polega m.in. na agresywnym odbiorze tuż po stracie piłki, a w tym Leo jest bardzo mocny (co pokazał ostatnio na Mundialu), pokazuje obecnie w PSG i pokazywał grając u nas.
0
@Faro bo Memphis to dobry piłkarz, tylko oczekiwania kibiców Barcy są odklejone od rzeczywistości. Lewy, gdy nie strzeli bramki przez 1/2 mecze to już psy na nim wieszacie. Problemem jest odklejenie kibiców Barcy, którzy wiecznie chcieliby po wyników po 7-0. Ogólnie problemem jest odklejenie kibiców, którzy nie rozumieją tego, że obecnie różnice pomiędzy większością topowych klubów na świecie są niewielkie, marginalne, stąd mamy takie wahadło wyników: Real wygrywa z Liverpoolem, Barca z Realem, Man utd. z Barcą, Liverpool z Man utd. Te marzenia o wiecznej dominacji to jest totalne odklejenie.
0
@Mahcioo każdy kto ogląda mecze Leo ten wie, że od kilkunastu lat jest on najlepszym piłkarzem stąpającym po tym globie.
3
Ty też Luka wygrałeś ZP podczas gdy byli inni, lepsi od Ciebie ;)
0
@analitykTaktyki Fatiemu jeszcze trzeba dać szansę. Dycha dla niego to decyzja Laporty, po tym jak oszukał Messiego i po chichu liczył na farta, że z Fatim wypali tak samo jak niegdyś z Leo (po pozbyciu się Ronniego).
0
@Nerazzurro bogatych klubów jest wiele, wszystkie na raz wygrać nie mogą, zaś Carlo zwykle trenował te naj najbogatsze. Nie twierdzę, że nie ma charyzmy, ale dla mnie (to moja opinia) jest po prostu przereklamowany. Nie przekonuje mnie jako trener i tyle. Już o wiele większy szacunek mam do Ernesto Valverde.
0
@takisobiektos W pewnym sensie tak. W aspekcie braku sukcesów z klubami, które nie mają mega budżetu i naprawdę potrzebują trenera w szatni. Natomiast co do Guardioli to mimo wszystko jest o wiele młodszy od Carlo i jak się czyta opinie wielu piłkarzy na jego temat to widać w nich ogromny szacunek do jego roli w drużynie i filozofii futbolu, którą przedstawia. O Carlo takich opinii nie znam. Poza tym Pep ma swój styl (kontynuuje filozofię Johanna Cruyffa z pewnymi modyfikacjami), Carlo jaki ma styl?
0
Co ten Ancelotti żuje? Kit, gumę, tytoń?
Dla mnie to jest trener mega przereklamowany, który trenował same bogate kluby vide: Juve, Milan, Chelsea, PSG, Bayern, Napoli, Real - zatem zawsze miał ogromny budżet i gwiazdy w zespole to były i sukcesy. A tak poza tym to w swojej karierze trenerskiej nic wielkiego z innymi klubami nie pokazał (no może poza Reggianą, z którą awansował do Seria A).
0
Alonso dzisiaj grał spokojnie jak Dalajlama w obronie. Gdzie Ci krzykacze, którzy wieszali psy na Xavim za wpuszczanie go na boisko?
1
@Dertinho ale kolesiowi laksa mózg zalała i oczami wypływa. Przecie taki był plan na mecz Xaviego. Plan zrealizowany, prześcieradło zmoczone. Wracamy do domu! VeB!!!
0
Ancelotti zaraz się tą gumą udławi xD
1
@karolup ja bym o tym porozmawiał ze specjalistą, You should see a shrink buddy. ;)
3
@talizmo To się nazywa prześcieradlany kompleks. Real to real tamto. Serio srealowy punkt odniesienia świadczy o ogromnym kompleksie xD
0
@SuperPatsonFCB DNA czyli cruyfissmo to coś co odróżnia Barcelonę na tle reszty świata futbolu. I to właśnie cruyfissmo charakteryzuje się agresywnym presingiem o którym piszesz. Ja też oglądam mecze PSG i Leo robi tam kawał dobrej roboty, prawie każda piłka przez niego przechodzi, kreuje mnóstwo sytuacji (które koledzy często marnują, zresztą jak nasi podczas gdy grał u nas). Także nie zgadzam się z Tobą i uważam, że wcale nie musimy zmieniać stylu, tylko potrzebujemy, aby duch Cruyffa ponownie wrócił do szatni, a do tego potrzebna jest jeszcze magia, którą Leo ma i jeszcze przez kilka lat będzie mieć.
0
@FcBarcelonaFanMSN szybko mnie przejrzałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@SuperPatsonFCB nie jest jedynym, ale jest najlepszy na świecie i jest na wyciągnięcie ręki za free, do tego ma nasze DNA, od razu wejdzie do drużyny. Kogo w takim razie proponujesz z tej pozostałej grupy kreatorów?
1
Messi nie jest potrzebny, zajmie miejsce młodym, znowu będzie dreptal, będzie grane na niego, on się już skończył. Dzieci z La Rambli kiedy otworzycie oczy i zrozumiecie, że potrzebujemy kreatora gry z prawdziwego zdarzenia?
0
@Survier Cadiz, Espanyol, Girona to zespoły posiadające w swoich szeregach świetnych i kreatywnych zawodników. To co ww. drużyny miały rozłożyć nogi przed nami?
0
@Volk Weeee dooooo!
3
Gratulacje dla United, byli lepsi w dwumeczu i zasłużyli na awans. Nie lubię tego klubu i jego kibiców, ale cóż niech się cieszą grą na dalszym etapie tego pucharu. My skupiamy siły na domowym podwórku, a za rok z Leo w składzie powalczymy o LM. VeB!
0
Mógł doliczyć minimalnie 5 minut to doliczył 5 minut. Na mundialu dostalibyśmy co najmniej 8.
1
Każdy kto ogląda ten mecz i twierdzi, że nie potrzebujemy Messiego (bo zabierze szansę młodym, bo będzie człapał bo to bo tamto) jest w wielkim wielkim błędzie.
0
@supraomnes1 Acha, no ok, chciałbym mieć taką zdolność przewidywania przyszłości jak TY :D
0
@supraomnes1 serio? a z jakich powodów łysy jest lepszy od XAviego?
0
@Derean DNA tutaj nie ma nic do rzeczy. To indywidualny błąd zawodnika, tyle.