0

@MarioVeB! tak samo jak Twoje komentarze

2

@pax znowu kłamiesz, jak poprzednio. Napisałem że życzę aby wyzdrowiał, ale ze wyjdzie na lepsze drużynie jak zagra za niego ktokolwiek inny. To nie znaczy, że się cieszę z kontuzji. To nie kwestia hypu i dissu tylko piłkarskiej oceny jakości zawodnika.

2

@th@les akurat w tym przypadku jest na rękę, bo zagra zamiast niego Semedo w podstawie co przełoży się na lepszą jakość, a z ławki będzie mógł wejść Puig , który również bije na głowę talentem pana Roberto.

0

@pax Szkoda, że nie rozumiesz na czym polega jakość piłkarska

0

@ForcaMilosz w tym też

0

@pax zagrał bardzo dobrze Semedo wczoraj. Chyba nie widziałeś, że dawałem wyższe noty niż Semedo również innym zawodnikom, więc nie manipuluj.

4

Życzę aby wrócił do zdrowia Roberto, ale w zasadzie jest to dla nas wzmocnienie. Było ryzyko, że Roberto zagra z Realem, a teraz wiadome, że Semedo który jest kilka klas lepszy wystąpi w pierwszym składzie

0

@ForcaMilosz fakty są takie, że TVP info w Polsce nie podaje prawdy tylko kłamstwa i manipuluje. W Chinach jest to tym bardziej możliwe, do tego chodzi o niesianie paniki. Nie trzeba podawać źródeł żeby wiedzieć, że oficjalne dane są mocno zaniżane, tak jak nie trzeba badań, żeby wiedzieć że statystyczna kobieta jest niższa od statystycznego mężczyzny

0

@contowsky mówi jak jest. Telewizja zawsze zaniża żeby nie siać paniki. U nas jak telewizja manipuluje i okłamuje ludzi, a co dopiero w Chinach.

1

@HansLanda nie bzdury tylko tak jest. Media zaniżają liczbę, żeby nie siać paniki. U nas TVP info nie podaje prawdy, a co dopiero w Chinach.

32

Nie zgadzam się z opinią. Chyba autor ma problem z obiektywnym spojrzeniem na piłkę.
Za Valverde utraciłem radość oglądania piłki, lecz Setien tę radość przywraca. Z meczu na mecz widać jakieś drobne zmiany, poprawę chęci do gry, więcej ruchu, zmian pozycji, niekonwencjonalnych zagrań. Oczywiście, że to nie Pep Team i nie 6 pucharów, lecz kto powiedział że mamy je cały czas wygrywać. Każdy trener jest zatrudniony, żeby wygrywać, każda drużyna i zawodnik chcą tego, a na końcu zwycięzca jest jeden, należy to zrozumieć. Dlatego od drużyny nie powinno oczekiwać się samych triumfów bo to niemozliwe. Kibicować, wspierać, rozumieć błędy, wybaczać je, to jest zadanie kibica. Ja odzyskałem wiarę w drużynę wraz z przyjściem Setiena, coś się w końcu dzieje i mimo że Barcelona nie jest rozjezdzajacym wszystko walcem nie mogę się doczekać każdego pojedynczego meczu. A dodawanie artykułu w takim tonie po uzyskaniu największej w historii La Liga ilości bramek i odzyskaniu fotela lidera jest w ogóle dziwnym pomysłem. Zacznijmy doceniać małe rzeczy! (Aczkolwiek ta drużyna daje wiele dużych rzeczy, które cieszą )

1

@jedrek7000 pewnie dlatego został sprzedany przed jego najlepszymi latami za grosze? Radzę zastosować radę u siebie ;)
Pedro nie był nigdy crackiem, tylko solidnym grajkiem.

1

@jedrek7000 skoro to nowy Pedro, to dobrze że go oddaliśmy. Pedro był dość słaby w porównaniu do innych zawodników występujących na jego pozycji w Barcelonie i na świecie.

9

"Fak" kosztował 2 mld złotych "rekompensaty abonamentowej". Jeżeli mamy około 16,5 mln ludzi pracujących, to licząc że każdy ma telewizor, płaci 120zl rocznie. To przecież więcej, niż kosztuje opłata abonamentowa która wynosi 75zl za rok. Gdybyśmy placili 75 zł rocznie, pewnie byśmy się oburzyli, że ściągają z nas kolejny podatek na media, które nie służą głównie przekazywaniu prawdy, a szkalują przeciwników politycznych. Tymczasem płacimy 120zl, czyli 60% więcej i w zasadzie nie da się odczuć wyraźnego oburzenia, bo ludzie nie zdają sobie sprawy, że to właśnie oni płacą te pieniądze, bo nie dokonują własnoręcznie opłaty na poczcie lub przelewu, więc nie widzą jak im to ucieka z portfela. Przykre jest to, że aż tylu wyborców nie rozumie, że są okradani, a następnie przekupywani własnymi pieniędzmi. Niesamowity poziom hipnozy.

0

@winiola tak czy inaczej klub ustala klauzule a nie agent, a o odejściu myśli Coutinho, w Barcelonie tym bardziej trzeba się liczyć z odejściem, bo to klub na topie i trudno się utrzymać

0

@Uukasz_93 nie ma biedy
Ter Stegen jeszcze jest młody, Buffon ma 42 i gra
W obronie Semedo/Emerson - Araujo Lenglet i Firpo
Pomoc to De Jong Arthur Puig
Atak Fati Dembele i Trincao

Masz bez żadnych transferów mocną i jedną z najmłodszych kadr w Europie.

Trochę kasiorki się nazbiera i można ruszać po Sancho, Lautaro

0

@P5 @masik86w takim razie mogli dać wyższa klauzule, np 60 mln. Skoro dali taka, tzn że się liczyli z tym wariantem i się im to opłaciło

0

@FDJ business is business. Osobiście uważam, że przepisy są ok i równe dla wszystkich. Transfery przez cały rok to niestety brak skupienia na meczach, tylko spekulacje, nie jest to potrzebne nikomu oprócz dziennikarzom, którzy żyją z fake newsów.

0

@FDJ @Q55 że obowiązkowe nie wiedziałem, dzięki. W takim wypadku mogli dać 60 mln. Nikt by go nie kupił i nie byłoby problemu, proste prawda? Dali tyle ile dali, bo i tak to im się opłaca.

0

@yoli wow, to pierwszy post, w którym się z Tobą zgadzam. Z drugiej strony nie widzę problemu żeby klauzula istniała, klub który nie chce sprzedać zawodnika, nie umieszcza klauzuli i wtedy ma ważny kontrakt, negocjują i puszczają lub nie. Skoro umieścili klauzulę to chcieli go sprzedać. Gdyby nie chcieli to mogliby dać też zapis o aktywnej klauzuli wyłącznie w wypadku okna transferowego.

0

@FDJ wtedy okno transferowe mogłoby trwać cały rok , bez sensu - dla Leganes się opłacało , dostali 2x więcej niż wydali, a wydali chyba jako transferowy rekord. Gdyby nie chcieli sprzedać, to by go nie sprzedali - nikt im nie kazał umieszczać klauzuli. Wtedy odbyłyby się negocjacje i mogliby go nie sprzedać, bo ma ważny kontrakt. Klauzula jest wtedy, gdy klub chce sprzedać zawodnika.

3

@macio_944 szczególnie rosną pensje nauczycieli, którzy dostali podwyżkę, bo inaczej zarabialiby mniej niż minimalna krajowa :D

1

@AxelF nie uważam, żeby to była Twoja porażka. Szanuje Cię jako użytkownika tego forum, łączy nas Barca i Twoje opinie piłkarskie podzielam co do stylu gry, postrzegania czego w meczu brakowało, jak który zawodnik zagrał. Dyskusja jest potrzebna, różnorodność także. Gdyby wszyscy byli tacy sami, nie mielibyśmy różnych partii politycznych, byłoby nudno. Mówi się, że gdzie dwoje ludzi, tam trzy opinie.
Każdy po prostu ma inną hierarchię wartości, inne fundamenty wychowania. Cos co dla Ciebie nie jest zagrożeniem, dla mnie jest ogromnym i na odwrót. Chętnie bym się odniósł do wielu rzeczy, które tu napisałeś, ale uważam że dyskusja na forum na takie tematy jest narażona na granie pod publiczkę, a to do niczego dobrego nie prowadzi. Osoby trzecie , które niekoniecznie potrafią dyskutować mogą zacząć obrażać Ciebie lub mnie. Dlatego wolę rozmowy w "cztery oczy". :) Ja bardzo lubię jak ktoś mnie do czegoś przekona, nie uważam że zjadłem wszystkie rozumy. Mam jednak swoje poglądy dość mocno przemyślane i nie w trosce o mnie, a o całokształt, czyli życie społeczne. Nie wszystko co jest zgodne z prawem jest moralne, nie wszystko co niezgodne jest niemoralne. Temat rzeka.

0

@AxelF w razie chęci wymiany poglądów zapraszam na priv. Zgadzam się w 99% z tym co piszesz odnośnie piłki nożnej, często likuje Twoje komentarze, lecz światopoglądowo mam inne zdanie, lecz szanuje Twoje.

1

@AxelF niestety używasz swojego pojęcia tolerancja, zamiast właściwej definicji, stąd z calym wywodem zgodzić się nie moge. Trzymam się własnego zdania. Pozdrawiam.

2

@AxelF tolerancja zgodnie z definicją słownika języka polskiego to «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych». W związku z tym to ja jestem tolerancyjny, bo szanuje to, że masz inne zdanie. Ty/lub środowiska homoseksualne (wybierz jedną z dwóch opcji) zabraniacie mi mieć swojego zdania, a to jest właśnie brak tolerancji. Ja pracuję na codzien z homoseksualistami, podaje im rękę, pomagam im. Orientacja seksualna to jednak prywatna sprawa każdego człowieka , stąd nie można wynosić jej na ulicę. Całująca się para heteroseksualna też nie jest mile widziana publicznie, bo to nieetyczne. Ja i potencjalne moje dziecko będziemy wychowani w wierze katolickiej, w której homoseksualizm jest grzechem. W związku z tym paradujący homoseksualiści naruszają wartości etyczne panujące w naszym społeczeństwie, które w 90% zadeklarowane jest jako chrześcijańskie. Ja nie manifestuje heteroseksualności i tak samo nie życzę sobie aby moje dziecko oglądało homoseksualność, bo najczęściej homoseksualiści są z wyboru, a nie z urodzenia. Dla mnie to nie jest normalne i nie chce przyzwyczajać do tego dzieci. Jednak szacunek dla każdego człowieka się należy. Nie musimy się lubić, ale powinniśmy się szanować .

Ps prawdziwi homosie spokojnie sobie żyją i nie manifestują, a parahomosie przebierają się w ubrania ze sterczącymi penisami, albo prowadzą facetów w skórach na smyczy, uważasz,że to są normalne widoki dla dzieci? Radzę pooglądać zdjęcia z parad.

0

@Bartex1981 a co z czarnoskórymi, którzy w biegach są najlepsi na świecie ze względów genetycznych, a nie ze względu na umiejętności?

0

@AxelF nie do końca zrozumialem chyba Twój post. Mógłbyś wyjaśnić? Wydaje mi się, że każdy ma prawo do swoich poglądów i swojej wiary lub niewiary nie obrażając przy tym innych.

2

U nas na stronie też niektórzy dyskryminują Semedo, kto wie czy nie za kolor skóry.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?