1

@stone80 hehe, zabawne jest to, że polubiłem Twój komentarz i także ten pod Twoim, zupełnie do niego przeciwstawny :) też wolałbym de Ligta ale kogoś do napadu trzeba było kupić

19

Jeżeli byłoby tak dobrze, a teraz jest tak źle, to dlaczego zmieniono trenera? Otóż zmieniono go w trakcie sezonu pierwszy raz od kilkunastu lat, bo było bardzo źle. Poza pierwszym miejscem w tabeli dzięki słabemu Realowi, nie było żadnego pomysłu na grę, nie było chęci gry ze strony piłkarzy, a oni sami cofali się w rozwoju.

Setien przyszedł w najtrudniejszym momencie dla tego klubu w 21 wieku, mając zespół bez sił i motywacji, przepełniony sukcesami i niewymagającymi treningami, zespół po dwóch tournee, zespół w którym połowa składu jest natychmiastowo do wymiany, bo lata świetności aktualnych 30parolatkow miały miejsce kilka lat temu i już nie wrócą. Do tego Suarez i Dembele kontuzjowani, co zmusiło Setiena do gry Griezzmanem (to ofensywny środkowy pomocnik/podwieszony napastnik) jako skrzydłowym lub wystawionym na szpicy, czyli niezgodnie z jego pozycją, 17 latkiem z trzeciej drużyny Barcelony oraz jednym z najgorzej usposobionych ofensywnie piłkarzy w drużynie na skrzydle, czyli Roberto, który większość zagrań ma do tyłu, a nigdy chyba nie spróbował gry 1v1, żeby zrobić przewagę - po jego kontuzji eksperyment z Vidalem, który jest typowym defensywnym pomocnikiem z natury, a na skrzydle w ataku zastępował prawego obrońcę.

Podsumowując, Setien radzi sobie powyżej oczekiwań, biorąc pod uwagę brak okresu przygotowawczego, brak transferów, a także posiadanie tłustych kotów w kadrze, które co raz więcej myślą o biznesach pozaklubowych i układaniu życia rodzinnego, zamiast posiadać marzenia o wypełnianiu swojej kariery piłkarskiej trofeami i indywidualnym skoku sportowym.

0

@SzahMatt jeżeli Semedo nic nie potrafi z przodu, będąc jednocześnie ofensywnym motorem napędowym Barcelony w ostatnich meczach, to strach pomyśleć jaką opinię masz o reszcie zespołu.

0

@sanmartean mam inne zdanie. Uważam, że jest gotowy na pełne mecze i nie ma problemów z kondycją. Dla mnie to wymysł gazet. Ja doceniam jego bardzo dobrą grę , która polega na utrzymywaniu się przy piłce i rozdzielaniu piłek. Moim zdaniem gra za mało.

0

@ryba84 liczby to nie wszystko. Uważam, że poza Messim na 11 La Liga łapie się Ter Stegen i Semedo, nie zamieniłbym tych trzech na żadnych innych. Chociażby przykład wczoraj gdzie Mats wpuścił dwa gole, ale nie miał nic do powiedzenia bo były dziełem przypadku, a sam bramkarz ustawił się dobrze.

0

@Midast zgadzam się , że to był dobry mecz Barcy, ja dałem wysokie noty piłkarzom, nawet po 8 niektórym. Wszystko napisane w punkt to co myślę.

1

@ArcziArtt zgadzam się poza Arthurem, którego ustawiał bym w środku między defensywnym a ofensywnym pomocnikiem. Dla mnie to znakomity łącznik kontrolujący piłkę.

2

@palindrom1 brawo, 100% racji. Ale jak widać hejterzy Semedo wychodzą z nory. Pięknie wyjaśniłeś na czym polega piłka nożna.

0

@Peciak Zgadzam się częściowo. Również uważam, że Griezzman i Arthur zagrali fajnie. Pique dałem zawodnika meczu, bo uważam że ratował nas wielokrotnie interwencjami a przy golu zdecydował przypadek. Co do Messiego, próbował - nie zagrał po prostu na "swoim" poziomie, co nie znaczy, że zagrał źle. Nie wiem dlaczego obwiniasz Matsa za bramki, dwukrotnie dobrze się ustawił przy strzałach, a gole padły po rykoszecie a drugi po kiksie - nie można tego przewidzieć. No i dziwnym trafem na razie nadworni krytycy Semedo siedzą cicho, mimo że ten miał dużo strat w porównaniu do meczu poprzedniego, gdzie tych strat w ogóle nie miał poza 2-3 nieistotnymi. Świetny mecz Nelsona. Zgadzam się również, że sędzia rozegrał dobre zawody i myślę, że nawet nie potrzebujemy Twojej analizy, bo nikt nie obwiniał sędziego za ten mecz.

0

@palindrom1 zgadzam się w 100%, ja dałem zawodnika meczu Pique, aczkolwiek Semedo też zagrał bardzo dobrze.

0

@Bisz też tak uważam, dla mnie zdecydowanie zawodnik meczu

0

Ogólnie trudno mówić, że oceny krzywdzą w przegranym przez drużynę meczu. Tutaj dochodzą negatywne emocje i wiele jest rozbieżności, stąd też nie chce krytykować wystawionych ocen.

Jednak kilka rzeczy:
Uważam, że nota 5 użytkowników dla Pique to niesprawiedliwa nota. Dla mnie to był zawodnik meczu, najwięcej interwencji, często bardzo ważnych na bardzo wrażliwej pozycji.

Druga sprawa to niską nota Matsa od redakcji. Przy golach nie miał nic do powiedzenia. Świetnie się ustawił ale Vini rykoszet a Mariano skiksowal. Gdyby strzelili zgodnie ze swoimi umiejętnościami, Mats by to wyjął, ale zadecydował przypadek.

No i niska nota dla Busquetsa od użytkowników. Busi w tym meczu przyćmił de Jonga i Vidala, zasłużył na więcej.

Cieszę się, że w końcu redakcja obiektywnie oceniła Semedo, że pomimo strat doceniła to ile zrobił Portugalczyk w tym meczu odbiorami i akcjami.

A o meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć i ruszać dalej, tylko miło by było jakby nasi piłkarze dodali strzały zza pola karnego.

2

@Marco87 pilnował swojego zawodnika, a Vini był zawodnikiem Braithwaita

1

@Klaudix przy obu golach świetnie się ustawił i obronilby oba strzały, gdyby nie rykoszet Vini i kiks Mariano

1

@beznicku1000 też uważam, że nie zasłużył na tak niskie noty. Moim zdaniem świetny mecz Ter Stegena a dwie bramki były bardzo przypadkowe i szczęśliwe. Przy golach dwa razy świetnie się ustawił i wybronilby oba strzały, gdyby leciały tam gdzie chcieli Vini i Mariano. Problem w tym, że jeden rykoszet a drugi skiksowal i tego nie mógł Mats przewidzieć.

2

Moim zdaniem to nie był taki zły mecz do momentu straconej bramki, która ustaliła resztę zdarzeń.
Wyróżniłbym wysokimi ocenami Pique, Semedo, Matsa, Busquetsa, Arthura.

10

Dla mnie najlepszy Pique. Zagrał jak mistrz. Po nim Semedo, Busquets, Ter Stegen.

8

@Tomo1989 to Braithwaite zawalił, nie kryjąc swojego zawodnika, Semedo miał swojego.

0

@XaviHeart ja od 2,5 roku mówię, że to nasz najlepszy piłkarz po Messim, jeżeli chodzi o potencjał i umiejętności.

1

I znowu jak co mecz wyjdę na fanboya Semedo. Co ten chłop gra to mistrzostwo. Ale znam kogoś dla kogo ten piłkarz jest najgorszy na boisku. :D

0

@pawelfcb22 uwierzysz jak zachorujesz, aczkolwiek biorąc pod uwagę, że wierzysz tylko w "badania", które są opłacane przez koncerny produkujące słodziki, to pewnie nie uwierzysz nawet w przypadku choroby. Za mało znasz życie. Obejrzyj trochę filmów dokumentalnych o aspartamie i slodzikach. Kiedyś tak samo robiono badania na zlecenie, aby udowodnić, że cukier nie szkodzi. Można być naiwnym, a można zacząć myśleć, co kto woli.

1

@Homeopata8989 napoje zero są dużo bardziej szkodliwe i do tego rakotwórcze niż te słodzone cukrem. Warto o tym poczytać.

1

@AxelF najśmieszniejsze jest to, że zaczął wyciągać moje oceny, a jak chciałem sprawdzić jego, aby dyskutować na tym samym poziomie okazało się, że.... on nie wystawia ocen pomeczowych. Nie mogę ich sprawdzić, nie mogę nic porównać, pochwalić, lub zarzucic. Szkoda gadać z kimś takim, kto posługuje się podwójnymi standardami. Dla mnie to mistrzostwo manipulacji. Po tym jak przeinaczył dobre wyjścia na pozycję i odbiory Semedo na złe zachowania zawodnika, wymiękłem. :D komiczne jest też dodawanie strat, gdzie nie miał strat poza chyba trzema. Wszystko ująłem dokładnie w opisie, zarówno straty jak dobre zagrania.

0

@HansLanda powołałem się tylko dlatego, że osoba podważająca moje oceny powoływała się na te portale wcześniej. Dla mnie statystyki nie mają żadnego znaczenia, bo nie to decyduje o jakości piłkarza.

0

@Peciak w swoim "najlepsze" również ująłem znakomita prace sędziego, zgadzam się z Tobą. Dobra robota.

0

@Gaspar Bardzo przyjemny post. Jeżeli Cię uraziłem swoją wypowiedzią którąkolwiek to przepraszam. Zgadzam się co do szacunku, czasem daję się podpuszczać ale kiedy widzę, że na każdy mój post zarzucane jest mi kłamstwo przez tego samego użytkownika, za każdym razem ten sam użytkownik komentuje moje posty i zawsze w negatywnym świetle, to bywa, że też się zagalopuję. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że krytyka spada na jednego z najlepszych, jak nie najlepszego, gracza w meczu, który ratuje nam wynik i jest to opinia powszechna kibiców i portali sportowych. Zamiast go krytykować i szukać na siłę błędów, warto by było docenić jego postawę. Pozytywne nastawienie potrafi zdziałać dużo więcej niż negatywne. Pozdrawiam serdecznie i szacunek za Twój post.

0

@HansLanda nie możesz mieszać polityki z kibicowaniem. W polityce głosy przekładają się na korzyści, np. 500 plus (ludzie nie rozumieją, że to złe ale doraźnie dostają pieniądze na konto, więc uważają, że ich głos przynosi korzyść).

W ocenianiu zawodników nasz głos nie przynosi nam żadnej korzyści w zamian. Stąd też kibice nie mają interesu w kreowaniu fałszywego obrazu gry zawodnika i zazwyczaj w tym aspekcie mają rację. To tak jakbyś podważył, że Messi jest najlepszy na świecie, bo przecież większość może się mylić.

Po prostu Semedo zagrał świetne zawody, zebrał od fachowych dzienników najwyższe noty, kibice go doceniają za wywalczenie remisu, więc trzeba być totalnym ignorantem, żeby krytykować najlepszego/jednego z najlepszych zawodników na boisku i mieć pretensje, że krzywo wybił piłkę podczas interwencji głową, co nie miało negatywnych konsekwencji, zamiast docenić, że interweniował i uchronił drużynę od groźnej akcji.

2

@AxelF raczej bym powiedział, że ten rycerz jest czarny, aczkolwiek biorąc pod uwagę jego nieuzasadniony hejt na Semedo, to chyba nie jest jego ulubiony kolor :)

1

@pax Próbujesz wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne - nikt się na to nie nabierze. Nie będę Cię więcej "karmił", zgodnie z radami innych użytkowników. A Ty dalej "w koło Macieju" zarzucaj mi kłamstwa, bo to w zasadzie najlepiej potrafisz. Miłego dnia.

2

Czytam czasem Wasze komentarze o Wrestlingu. Nie jestem pewnie tu najstarszy, ale też nie młodziutki. Pamiętam czasy WWF - Yokozuna, Big Bossman, Bam Bam Bigelow, Tatanka, Hulk Hogan, Udertaker, Shawn Michaels, Bret Hitman Heart, Doink, Razor Ramon i wielu innych... to były dla mnie niesamowite czasy, których uważam że żaden wrestling już nigdy nie powtórzy (aczkolwiek może się mylę). Gdzie oglądacie aktualnie te swoje Wrestlingi? Chętnie bym porównał, zobaczył co tam się dzieje. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?