FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@VamosB nie rozumiem jak mozna w ogole o to pytać. To jest absolutny top na swojej pozycji na świecie. Ma świetną technikę, przegląd pola, kreatywność, szybkość, wystawia się po podaniu, gra na jeden kontakt, świetnie gra w obronie 1v1, umie się zastawić. Jedyne czego mu brakuje to asyst i goli ale czasem tak bywa. Cafu był uważany za jednego z najlepszych w historii , tak samo Iniesta, który przez rok nie miał gola i asysty, a jednak uważa się go za wybitnego na swojej pozycji. Takie same odczucia mam z Semedo. Jeden z najlepszych na świecie aktualnie i gdyby nie Alves, to Semedo uważany byłby za naszego najlepszego prawego obrońcę w historii klubu.
1
Przed meczem pisałem, że z Matsem , Semedo i Messim możemy być spokojni. To najlepsi zawodnicy na świecie na swoich pozycjach. Brawo!
4
Mamy Messiego, Semedo i Ter Stegena - do tego w pomocy liczę na De Jonga i Puiga. Tanio skóry nie sprzedamy.
0
@seba444 zgadza się, może siedzieć na każdym z krzesełek ławki rezerwowych
1
Zdecydowanie Puig za Roberto. Trzeba polotu w tej kadrze. Sam Messi, Semedo i Mats nie wygrają meczu.
0
@Quosiara Puig jest najlepszy w ostatnich trzech latach
0
@Maker0 mam nadzieję, bo Roberto nawet na ławkę Barcelony się nie łapie, biorąc pod uwagę umiejętności. Dobrze, że mamy Semedo, prawa obrona jest pewna i mocna na lata.
0
@monsterrize zgadza się. Semedo to top3 na świecie.
0
@Janolinio masz rację, Semedo jest znakomity, tylko nie ma już tak mocnych zawodników na innych pozycjach. Semedo, Messi i Ter Stegen to nasze motory napędowe.
2
@HypeR Masz rację, niestety pax nigdy nic nie wypunktował. On jest uprzedzony do Semedo.
7
Świetna informacja. Aktualnie Semedo to jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie. Jeden z nielicznych graczy Barcelony, który prezentuje stabilny, wysoki poziom.
0
@Lucassito nie. Juz dwa lata temu mówiłem głośno o Puigu, że powinien grać w podstawie, jechano mnie za to. Teraz wszyscy się nim podniecają. Tak samo z Coutinho. Wspomnisz moje słowa, jak dostanie szansę w środku pola przy dobrym trenerze typu Xavi.
1
De Jong/Pjanic, Puig, Coutinho i mamy najlepszy środek pola na świecie.
1
Bardzo mądre zachowanie zawodnika z korzyścią dla niego samego i dla Barcelony. Arthur nie złapie kontuzji, więc z Juve będzie mógł zacząć na pełnych obrotach wypoczęty. Pewnie w międzyczasie zadba o formę. Za to klub oszczędzi na jego pensji, potrącając mu za brak stawienia się na treningach. Nie rozumiem oburzenia niektórych tutaj. Też macie prawo odmówić wykonania pracy swojemu pracodawcy i liczyć się z konsekwencjami.
0
@grejtxkrzychu zrozumiałbym, gdybyś zapytał o Stevena, bo zrobiłem literówkę :D
0
Ter Steven, Puig, Semedo i Messi to klasa światowa. Aktualnie mamy najlepszych zawodników na świecie na tych pozycjach.
0
@Janiama w zasadzie w ostatnich 20 latach w Barcelonie oprócz Alvesa trudno wymienić lepszego niż Semedo prawego obrońcę. Zambrotta był też spoko. Jednak Semedo to top światowy na chwilę obecną.
0
@Janiama masz rację, że Semedo jest jednym z lepszych w naszej drużynie i na rynku. W zasadzie Semedo w prawie każdym meczu prezentuje bardzo dobrą, stabilną formę.
0
Świetne wieści. Jeden z naszych najlepszych graczy obecnie i jeden z najlepszych prawych obrońców na rynku.
1
@kaamil1910 zgadza się. W zasadzie w 90% występów jest jednym z najlepszych zawodników na boisku. Semedo to crack na wiele lat
0
@hazo428 szkoda Arthura. Znakomity środkowy pomocnik. Miałem nadzieję, że zakończy tu karierę. Był idealnym łącznikiem między defensywnym a ofensywnym środkowym pomocnikiem.
0
@YoungMan Nelson zawsze dobrze sobie radzi. Wybitny piłkarz, niesamowity szybkościowo, technicznie, mądrze grający. Ja go widzę jako typowego skrzydłowego, robiłby więcej wiatru niż typowi skrzydłowi.
0
@FutbolToMagia pax , dyskusja z Tobą nie ma sensu, bo jak zwykle pozbawiona jest merytorycznych argumentów z Twojej strony. Nie potrafisz zrozumieć nawet tego, że policjant nosi broń, a jej nigdy lub prawie nigdy w swoim życiu nie używa, bo broń nie służy do zabijania, tylko do odstraszania. Złodziej wiedzący, że gospodarz domu ma broń, nie włamuje się do domu, to proste.
0
@pax może w Twoim rozumieniu broń służy do robienia krzywdy. W moim służy do odstraszania i zniechęcania do podjęcia próby np. włamania. Masz trochę skrzywione myślenie, skoro broń kojarzy Ci się z agresją. Dla mnie kojarzy się z byciem bezpiecznym, bo wiem, że nikt nie odważył się włamać mi do domu, bo wie, że może zarobić kulkę.
Policjanci też mają broń, a jej nie używają. Mają w celu obrony obywateli, a nie w celu atakowania.
Może czas na jakieś testy psychologiczne, bo ani przykłady podane przez Ciebie, ani kierunek myślenia, nie są właściwe.
0
@pax no właśnie nie. Pokazałeś tylko, że mylisz pojęcia. Bo posłużyłeś się pojęciem zupełnie innym niż ja podałem, tylko z tymi samymi literkami w jednym z członków. Dam Ci lepszy przykład. Znajdź sobie znaczenie słowa marynarka , a także marynarka wojenna. Tak samo jest z bronią i bronią biologiczną. To są dwa różne pojęcia. A do wyrządzenia krzywdy czy to atakując czy broniąc, można użyć nawet patelni i kogoś zabić, a jednak patelnia nie jest zabroniona. Broń palna ma dać poczucie bezpieczeństwa człowiekowi broniącemu się. Ten kto napada, zawsze znajdzie sposób aby ją zdobyć.
0
@pax Podałem Ci etymologię słowa. Zrównując słowo broń z bronią biologiczną, to tak jakbyś zrównał terrorystę z antyterrorystą, bo w obu występuje to samo słowo. Broń jest do bronienia się. Tak jak nóż mamy do smarowania chleba masłem, krojenia wędliny, czy nawet do samoobrony, lecz także możemy użyć tego napadając na kogoś, ale wtedy grożą nam konsekwencje. Wszystko możemy użyć w różnych celach. Dziś ludzie mają noże w domach, a jednak nie chodzą po ulicach z nożami. Tak samo mogliby mieć broń palną w celu obrony, a nie po to, aby strzelać na ulicy.
0
@adasko1998 otwierać na świat tak, ale gospodarczo. Kultura i tradycja powinna zostać chrześcijańska, aby nie doszło do upadku najważniejszych wartości.
Liczę na to, że Bosak wygra w pierwszej turze. ;) A realnie rzecz biorąc to poza Bosakiem nie widzę dobrego kandydata, więc mam rzucić monetą?
0
@MesQueUnClub_87 pełna zgoda. Przecież wiadome, że nie dla każdego.
3
@patry295 no jasne, parasolkę też możesz otworzyć sobie w odbytnicy, to nie znaczy, że do tego służy. Para sole - ochrona od słońca. Przydaje się szczególnie w upalne dni na plaży.
8
@draxidox
Jakie jest pochodzenie słowa „broń”? Czy rzeczywiście można mówić, że „broń jak sama nazwa wskazuje, służy do obrony”?
Słownik etymologiczny języka polskiego Wiesława Borysia podaje przy haśle broń:
‚od XIV w. narzędzie walki, oręż (staropolskie wyjątkowe ‚nóż żelazny
stanowiący część składową pługa, krój’), w XVI w. w formie bróń, bruń (taka postać istnieje dziś w gwarach); bronić
– ‚od XIV w. chronić, osłaniać, strzec, odbierać napad, ujmować się za
kimś, nie pozwalać na coś, nie dopuszcza, zakazywać’. W
prasłowiańszczyźnie *borniti ‚osłaniać orężem, bronią, strzec, chronić,
nie pozwalać, nie dopuszczać, zakazywać’.
W związku z powyższym rodzina wyrazów o tym samym rdzeniu to: broń, bronić, obrona, obronny.