0

@Murazor Cafu w 18 lat klubowej kariery miał 16 goli i 40 asyst a jest legendą prawej obrony, Nelson ma w Barcelonie 2 gole i 11 asyst. Jak widać statystyki nie sa najważniejsze, ale żeby to rozumieć, trzeba mieć pojęcie o piłce. Prawy obrońca nie jest od goli i asyst, od tego są pomocnicy i napastnicy. Morata i Stones to swietni piłkarze.

0

@pax kiedy zrozumiesz, że boczny obrońca nie ma za zadanie asystować i strzelać goli?

0

@rutek71 tak się obronił, że nie ma go w klubie za 40mln w czasach kryzysu największego w historii piłki. Pokaż mi drugi taki transfer.

0

@Murazor Iniesta przez rok nie miał gola i asysty , też był słaby? A grał w środku pomocy i na skrzydle. Tylko osoba nieznająca się na piłce opiera się na statystykach. A właśnie transfer Semedo pokazał że jest w czołówce światowej bo w tych czasach wydać 40 mln to jak 70 mln bez kryzysu. Pokaż mi drugiego tak kosztownego prawego obrońcę. Wilki walczą o czołówkę angielskiej ligi, jakbyś nie wiedział. A kluby z topu nie mają kasy na transfery tak jak Barcelona, bo za dużo płacą na wynagrodzenia

0

@Tomek54321 Cafu był legendarny a nie miał goli i asyst, Iniesta podobnie, a grał w pomocy. Nie statystyki grają, tylko umiejętności

0

@Tomek54321 ja kiedyś wypunktowalem minuta po minucie akcje Semedo, gdzie był najlepszym zawodnikiem na boisku, portale dawały mu najwyższe lub drugie najwyższe noty w meczu, a pax napisał swoją "analizę" gdzie wytknął Semedo mnóstwo błędów. Więc z superwystepu pax na siłę zrobił mu beznadziejna recenzje. Także jego artykuły nie są merytoryczne a nacechowane nienawiscia do Semedo.

0

@kampe może i mówili. Alves to legenda i może się nie doczekamy drugiego takiego, ale Semedo obronił się jakością.

1

@pax owszem, bo prezentował wyższy poziom niż Barcelona, a Ty się cieszysz tylko z krytykowania i niepowodzeń

0

@HavertzKai święta prawda. Semedo był u nas crackiem, trudno go będzie zastąpić. Tylko Alves był lepszy w Barcelonie.

0

@SelloutCrowd proszę, nie czytaj artykułów paxa, bo piszesz brednie

0

@dawid230188 na profilu paxa widać tylko nienawiść, a nie obiektywne argumenty

0

@Tomek54321 proponuję zacząć interesować się piłka nożna a nie statystykami , bo one nie mają żadnego znaczenia

0

@barteq kupowany był jako młody zawodnik, do tego bez kryzysu, a teraz ma kilka lat więcej i jest kryzys finansowy. Gdyby nie to, kosztowałby 70. To duży transferowy zysk, ale tylko w gotówce, bo sportowo straciliśmy.

0

@Kamilb1988 mimo że największy zarobek, to paradoksalnie sportowo niesamowicie dużo straciliśmy

0

@FC1899Barca ja jestem zdziwiony, bo to minimum które można było za niego zapłacić. Gdyby nie kryzys finansowy to kosztowałby z 70mln. Za cracka trzeba tyle płacić.

1

@Midast masz rację. Niestety niektórzy totalnie nie znają się na piłce i określają jakość piłkarza przez statystyki. Kiedyś Iniesta nie miał gola i asysty w sezonie, więc też był słaby zdaniem niektórych. No cóż. Tak to jest jak ktoś nigdy nie kopnął prosto piłki. Teraz nie mamy totalnie prawej obrony, bo Semedo był mocnym filarem - najlepszy po Alvesie.

0

@misiek12319 zgadza się. Po Alvesie to najlepszy obrońca w historii Barcelony. Semedo crack. Będziemy za nim tęsknili.

1

@Midast pełna zgoda. W punkt trafiłeś. Pax napisał krytyczny tekst o jednym z najlepszych zawodników Barcelony zeszłego sezonu, wyłącznie z mu znanych uprzedzeń do Portugalczyka. Myślę, że z paxem nie ma co dyskutować, bo gdyby chciał napisać krytyczny tekst o Griezzmanie, Suarezie, Busquetsie, Rakiticu, Vidalu, Roberto, to by miał o wiele więcej powodów do krytyki, ale powodów autentycznych, a nie na siłę spreparowanych niczym informacje z TVP info. Semedo tym transferem potwierdził, że jest w ścisłej światowej czołówce na swojej pozycji - nikt nie wydaje 40mln w kryzysie na zawodników - w zasadzie ten transfer można porównać do hitów transferowych typu De Jong, który kosztował 75 ale bez kryzysu finansowego. Ja Semedo zapamiętam jako cracka, który zawsze postawa na boisku i poza boiskiem był wybitnie dobry.

3

Silny, silniejszy, Semedo. Powodzenia Nelson. Zawsze byłeś skromny poza boiskiem, a na boisku wielokrotnie byłeś najlepszy w drużynie. Prawa obrona z Tobą była naszą mocną stroną w defensywie i ofensywie, bo tu i tu pokazywałes się znakomicie. Trudno będzie Cię zastąpić komukolwiek. Szybko za Tobą zatęsknimy. Powodzenia!

0

@Sortello Neymar też był top3 a poszedł do PSG. Więc nie jest tak, że zawodnik wybiera zawsze najlepsze drużyny. Aktualnie gigaci nie mają pieniędzy, a mają je mniejsze kluby, które nie wydają tyle na pensje. Poza tym Wolverhampton aspiruje to top4 w Anglii. Nie mieliśmy w Barcelonie lepszego niż Semedo bocznego obrońcy poza Alvesem. Szybko będziemy za nim tęsknić.

1

@Lukjav ostatni artykuł był pisany przez naczelnego hejtera Semedo i nie miał nic wspólnego z rzetelnością i obiektywną oceną. Semedo to top3 obrońców na świecie.

4

Dziękuję Nelson. Zawsze byłeś profesjonalistą. Pokazywałes skromność w szatni i wielką jakość na boisku. Będzie nam Ciebie brakować! Powodzenia!

6

Rozumiem, gdyby zarząd sprzedał Semedo i zyskał 40 mln w celu podreperowania budżetu. Ale sprzedawanie jednego z najlepszych obrońców na świecie i kupowanie za 30 mln nieznanego dwudziestolatka to żaden biznes.

0

@Midast niestety przekonanych nie przekonasz. Najłatwiej jest napisać krytyczny artykuł totalnie bez powodu, oczerniajacy zawodnika, który jest wzorem piłkarza pod względem zachowania i jakości gry, a potem oczekiwać dyskusji. Rozumiem Cię i masz rację. Przykre jest tylko, że uprzedzenia personalne wobec znakomitego piłkarza (cały czas się zastanawiam co jest przyczyną nienawiści tych stałych hejterow do Nelsona) znajdują się jako główny news na fanpagu Barcelony. Jest to po prostu niesmaczne, przykre i niegodne kibica tego klubu.

0

@Remi70 przykro mi ale artykuł paxa jest typowo hejterski jak paski na TVP info. Nie rozumiesz piłki, jeżeli uważasz, że Semedo jest słaby. Kiedyś ktoś o Lewandowskim też powiedział, że jest słaby i nie załapał się do Legii, ktoś też nie chciał Paulinho, a grał w Barcelonie, takich przypadków jest wiele. Semedo jest topem światowym, bo gdyby nie był, nikt w czasach pandemii nie dawałby 40 baniek za bocznego obrońcę. Na świecie trudno o lepszego zawodnika dla Barcelony niż Nelson na tej pozycji, lecz podreperowanie budżetu ma większe znaczenie dla prezesa, bo zarobi, a większość niedzielnych znawców piłki wybaczy mu transfer "bo nie ma statystyk".

1

@pax niestety Twój artykuł nie jest rzetelny ani obiektywny, a Ty nie szukasz merytorycznej rozmowy. Masz już napisane co sądzisz, nie interesuje Cię niczyje zdanie. Nie masz pojęcia na czym polega dyskusja. Roberto po prostu jest za słaby aby go sprzedać, nie ma chętnych, a Semedo chce cały świat i to za grube pieniądze, bo broni się jakością.

1

@pax akurat Setien , Valverde i Koeman to nie sa trenerzy pokroju Simeone i Guardioli, a to oni chcieli Semedo. W tym jednak przypadku to nie decyzja trenera, tylko zarządu, bo wie że Roberto nikt nie kupi, a na Semedo można zarobić i wyjść z długów. W minionym sezonie Semeedo w końcu dostał minuty i pokazał bardzo wysoki poziom gry, właśnie dlatego wszyscy się nim interesują. Nie wydaje się 40 mln w kryzysie bez powodu. Po prostu jest to crack na swojej pozycji w okazyjnej cenie (mimo że bardzo wysokiej). Ty nic nie wykazałeś, poza uprzedzeniem do Portugalczyka.

2

@Bagsik88 skoro Guardiola to dla Ciebie nikt, bo chce u siebie Semedo, to rzeczywiście nie nawiążemy porozumienia. Zrób kurs trenerski albo menagerski, wróżę Ci karierę lepszą niż Mendes lub Pep

2

@pax problem w tym, że Roberto nikt za tą kasę nie chce, drugi aspekt to to, że Roberto jest wychowankiem, trzeci że jest kapitanem. Gdyby chodziło o aspekt sportowy nikt by nie sprzedał Semedo, ani nie odrzucił Puiga. Chodzi wyłącznie o finanse. Semedo to jeden z nielicznych graczy, który ma wiele lat gry przed sobą, może się rozwijać, prezentuje wysoki poziom, a jednocześnie nie jest nie do zastąpienia, ale można na nim wiele zarobić. Z punktu widzenia finansowego świetny ruch, ze sportowego zły ruch, ponieważ aby zastąpić Semedo, należy teraz wylozyc co najmniej 30 mln co i tak nie da gwarancji (np. Firpo jest dobrym przykładem)

0

@Bagsik88 wyobraź sobie, że drużyny z topu najmocniej przeżywają kryzys, bo mają największe finansowe zobowiązania. Właśnie dlatego to jest szansa, aby wyciągać tak świetnych zawodników jak Semedo bez konkurencji wielkich klubów, które muszą oddawać piłkarzy za darmo, bo nie stać ich na pensje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?