FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Klaudia30 brawo Klaudia, gratuluję!!
7
Przeczytałem nagłówek i dalej nie ma co czytać. Dla mnie oczywiste było, że Coutinho będzie grał dobrze jak będzie wystawiany na swojej pozycji. Dla autora jest to "nadspodziewanie dobrze" , a dla mnie spodziewanie i wciąż jest niewystarczająco, bo stać Coutinho na dużo lepszą grę.
0
@Coutinho007 ofensywny pomocnik to nadal strefa środka pola, po prostu gra bliżej Fatiego niż Griezzmana , bo ma lepszą prawa nogę do strzałów. To tak jak Busi i De Jong są defensywnymi, jeden bliżej prawej, drugi lewej, ale nie są lewymi i prawymi pomocnikamj
0
@Coutinho007 zgadza się, szybko przechodzimy do ataku, nie przedłużając niepotrzebnie akcji. No i tak jak mówisz, Coutinho gra wreszcie na swojej pozycji,.czyli w środku pomocy i widać różnicę. Niestety hejterzy i tak tego nie zrozumieją i nie docenią. Jak broniłem Coutinho przez ostatnie dwa sezony, że skrzydło to nie jego pozycja i że w środku powinien grać, to spotkałem się z falą krytyki. Dziś widać kto miał rację, a Coutinho został nie bez powodu Man of the match.
0
@koksik2700 bierz Ter Stegena albo Koemana :D
25
Chcę tylko zwrócić uwagę na zmianę mentalności w drużynie. Zwróćcie uwagę , że zawodnicy w zasadzie grają ci sami, co w zeszłym sezonie, a jak bardzo się nagle angażują, jak wysoko grają pressingiem, jak biegają z polotem i świeżością nawet w ostatnich minutach meczu, jak szybko wymieniają piłkę. Rękę trenera widać gołym okiem. Na pewno weszło lepsze przygotowanie fizyczne w presesonie, ale przede wszystkim dyscyplina, jasne zasady i odwaga trenerska. Odwaga polegająca na dawaniu szansy młodym, przez co starsi muszą czuć się trochę zagrożeni, ale największy dowód odwagi pokazał wczoraj trener dokonując zmian w meczu. Grając w 10, przy Valverde i Setienie wszedłby Vidal/Rakitic/Roberto/Busquets, czyli zawodnicy usposobieni do rozbijania akcji przeciwnika. Koeman z kolei wpuscil Pedriego i Trincao, zawodników mocno kreatywnych i ofensywnych. I like it! Mecze znów ogląda się z przyjemnością. Brawo Panie Trenerze!
1
@milker nie wszystko. Raz źle obronił zbijając piłkę do środka, przez co piłka wylądowała na poprzeczce. Mogliśmy przez to stracić gola. A poza tym dobrze bronił.
0
@pax w pierwszej połowie Roberto i Griezzman byli najsłabsi w Barcelonie. Trzeba jednak oddać, że w drugiej połowie Roberto wykonał kawał dobrej roboty, głównie ze względu na zdjęcie Griezzmana miał utrudnione zadanie.
2
@AxelF też mam mieszane uczucie co do tej akcji, ale uważam że sędzia miał podstawy do dania żółtej kartki. To nie był do końca naturalny ruch ręki, ale z drugiej strony trudno mówić też o jakiejś złośliwości. Osobiście dałbym kartkę ale w sytuacji,gdyby nie było zagrożenia czerwoną. Jednak na wyrzucenie z boiska to trochę za malo. Myślę że 60% sędziów nie dałoby kartki.
0
@pax ja na Twoim? To Ty piszesz do mnie w wątkach, w których z Tobą nie rozmawiam, np. tak jak wczoraj
0
@wyrek hehehe takie artykuły to powinno się wrzucać na TVP info ;)
0
@mn2000 zgadzam się. Zagrał dobrze w samej końcówce, jakieś 5-10 minut i brawo za gola.
0
Nie narzekajmy na sędziego. Kartki Lengleta zasłużone. Aczkolwiek drugiej żółtej raczej bym nie dał zawodnikowi, który miał już jedną. Za duży wpływ na grę a przewinienie niespecjalne. Jednak miał podstawy dać żółta za uderzenie w twarz. Kwestia dyskusyjna.
Ja ogólnie cieszę się, że gramy szybciej niż w zeszłym sezonie i miło patrzeć jak nasi doskakuja do przeciwnika. Nie ma też klepania w nieskończoność, tylko akcje są dość szybko prowadzone w przód. Mi się podoba.
0
@Merher pewnie i tak pojawi się artykuł od paxa "silny, silniejszy, Roberto" ;)
0
@Zawsze_Wierny ogólnie też tak uważam, że Griezzman gra inteligentnie, dziś jednak mu nie wychodzi. Ale są też tacy, którzy bocznych obrońców rozliczają z goli i asyst , to jest dopiero śmieszne :D
5
@VenoM też tak uważam. Ja ogólnie jestem zadowolony z jego występów. Prezentował według mnie bardzo wysoki poziom. Niestety nie było trenera, który poukladalby dobrze drużynę. Teraz za Koemans idealnie by pasował, bo widać że jest szybsza gra, a wcześniej koledzy nie nadążali za Nelsonem
0
@biniek tylko Mina nie grał prawie w ogóle w Barcelonie, a wybil się na mistrzostwach i nikt nie wiedział czy to będzie stabilna forma, czy dalej będzie się rozwijał. Semedo w Europie grał w Benfice i spędził 3 lata w Barcy, więc każdy wiedział jakie ma umiejętności, stabilną formę i potencjał, więc porównanie nietrafione.
0
@pax napisałem bardzo merytorycznego posta, bez inwektyw, nawet bijąc się w pierś, ale nie wytrzymałes i znów zacząłeś mnie obrażać. Przykro mi ale nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Dorośnij.
0
@pax chciałbym, bo jestem za merytoryczną dyskusją. Niestety mam wrażenie, że Ty nie rozumiesz mnie, a ja nie rozumiem Ciebie. Chyba wychodzi na to, że pozostaniemy przy swoich zdaniach. Fajnie by było, aby następne poruszone tematy obyły się bez inwektyw i wycieczek personalnych, które pojawiły się z mojej i Twojej strony.
2
@Pstryk niestety nikt nie chce kupić Roberto . Ale jako zmiennik to dobra opcja, poza tym jest jednym z kapitanów.
0
@19daniel45 uważam, że przesadzasz. Nikt nie dorówna długo Alvesowi, po prostu przyzwyczaiłeś się do tak wspaniałego zawodnika jakim był Dani. To tak jakbyś kolejnych napastników porównywał do Messiego. To, że ktoś jest słabszy od Daniego czy Messiego, nie znaczy, że jest słaby. Przykładem właśnie jest Semedo, który trzymał wysoki poziom poza pojedynczymi meczami, które mu nie wyszły.
0
@pax niestety znów kłamiesz. Albo zwyczajnie nie znasz się na piłce. To co ja wypunktowalem, jest prawda, dlatego właśnie był trzecim najlepszym zawodnikiem, bo tak ocenili go eksperci. Możesz zaklinać rzeczywistość. Wyślij CV do TVP info.
0
@kamiVeB oby, aczkolwiek nie będzie to łatwe. Jak będzie w połowie tak dobry jak Semedo, to już będzie nieźle.
0
@10LionelMessi10 akurat Semedo był naszym drugim najlepszym prawym obrońca w historii. Lepszy był tylko Alves. 40 baniek w czasach kryzysu to nie cena za byle kogo.
0
@Loku92 akurat Roberto nie jest konkurencją, gra na tej pozycji bo nie mamy nikogo. Jakością nie grzeszy.
3
Pokładam w Descie wielkie nadzieje, bo od odejścia Semedo nasza prawa obrona jest bardzo slaba. Roberto jednak nie nadąża, co pokazał ostatni mecz. Liczę jednak na Desta, bo też ma ofensywne usposobienie.
0
@FutbolToMagia Semedo trzecia nota na 28 zawodników , a Ty i tak krytykowałes go za grę. To tylko pokazuje, jak jesteś zaślepiony nienawiścią do Nelsona. Światowa prasa pisze o nim w superlatywach, kupuje się go za 40 mln jako rekordowy transfer Barcelony w historii klubu na tej pozycji, a Ty i tak go krytykujesz. Bronisz natomiast Roberto, który do pięt nie dorasta Nelsonowi na tej samej pozycji.
0
@pax znowu kłamiesz, bo nigdy nie pisałem, że wilki to topowa drużyna. Również kłamiesz na temat Semedo. Przypomnę Ci wpis i już się nie udzielają, jeżeli masz resztki honoru, bo z każdym wpisem się kompromitujesz.
Ocena dotycząca Semedo jest tak drastycznie niesprawiedliwa i kłamliwy opis, że naprawdę czuję się jakbym czytał pasek na TVP Info. Semedo był według whoscored.com TRZECIM najlepszym zawodnikiem spośród 28 piłkarzy, tylko Messi i Mertens mieli wyższe oceny.
Portugalczyk nonstop szeroko się ustawiał, wybiegał do podan w wolne pole, umożliwiał tworzenie akcji i je inicjował, nie przegrał żadnego pojedynku w obronie, do tego w zasadzie jego największa zasługa, że mamy zwycięski remis.
Specjalnie na ten mecz oceniałem niemalże każde muśnięcie piłki przez Nelsona. Poniżej opis i radzę obejrzeć redakcji jeszcze raz mecz czytając to co przygotowałem, przypominam, że graliśmy z Napoli, a nie z Osasuną, kiedy Semedo na jesień zagrał swój najgorszy mecz.
I połowa
1:00 po podaniu wyjście na pozycję
3:19 dobra interwencja Semedo zablokował ustawieniem swoją stronę i zmusił do cofnięcia piłki przez rywala
4:30 dobre wejście Semedo z piłką do przodu, brak ruchu kolegów
5:50 podanie i wyjście na pozycję Semedo, zwolnienie przestrzeni
6:27 złe podanie Semedo w aut
8:50 dobry sprint przy aucie przeciwnika za swoim zawodnikiem
11:40 dobre podanie na wybieg do Vidala, Vidal zbyt pasywnie
12:50 dobre obiegnięcie za plecy
13:10 dobre przyjęcie piłki i mądre wycofanie
15:03 sprint i odbiór piłki w środkowej strefie
16:00 dobry doskok do przeciwnika, uniemożliwienie przyjęcia
16:30 doskok do przeciwnika, wywalczenie autu
16:50 podanie, wyjście na pozycję w strefę ataku
17:24 wejście na skrzydło i dobre podanie w pole karne, spóźniona reakcja napastnika
18:14 podanie, wyjście na pozycję w pole karne
20:28 podanie, wyjście na pozycję w wolną przestrzeń
22:00 dobra interwencja Semedo
22:18 dobry doskok Semedo, zmuszenie do wycofania
23:45 dobry wybieg na wolne pole po skrzydle, Vidal nie podał
25:20 dobiegnięcie Semedo, zmuszenie przeciwnika do straty
26:00 Semedo przerwał akcję przeciwnika, dzięki czemu Messi miał dobrą kontrę
27:20 dobry pass w pole karne po ziemi
30:00 dobry powrót Semedo, pomoc Umtitiemu w środkowej strefie pola karnego, przy bramce nie miał nic do powiedzenia
34:13 dobry przechwyt Semedo
36:30 świetny sprint Semedo, wystawiając się do podania od Busquetsa w polu karnym, niestety ten nieprecyzyjnie
37:53 świetny sprint Semedo i wywalczenie autu mimo złego podania
39:46 ryzykowne ale skuteczne wyjście Semedo, stworzenie presji i zmuszenie do straty przeciwnika
40:00-43:00 przerwało mi transmisję, nie wiem co się działo (:
43:20 świetne wyjście na pozycję i odegranie do Messiego
44:50 dobre wyjście Semedo, dostał jednak cofniętą piłkę, co nie pozwoliło na ruszenie z nią do przodu
45:50 świetne podanie do Rakitica na wolne pole
II połowa
46:00 podanie, wybiegniecie na pozycję, drugie podanie, wybiegniecie w stronę pola karnego
48:30 dobre wyjście na pozycję Semedo, złe podanie Nelsona do Messiego
51:20 dobre wyjście Semedo na pozycję w pole karne , przeciętna wrzuta Portugalczyka (nie okazała się stratą ale nie można powiedzieć, że była dobra)
54:20 dobre wyjście na pozycję Semedo, następnie odbiór piłki
56:18 świetny odbiór piłki przez Semedo
56:40 wyśmienite wyjscie Semedo i genialna asysta , oklaski! palce lizać!
62:15 bardzo dobry odbiór Semedo
62:42 pokaz kunsztu technicznego przy przyjęciu piłki
66:40 bardzo dobry pressing Semedo, zatrzymanie akcji faulem taktycznym
68:40 podanie i bardzo dobra zmiana pozycji Semedo, umożliwienie podania Vidalowi i znowu wyjście na pozycję w kierunku pola karnego
69:20 strzałowrzuta Semedo instynktowna, ani na plus ani na minus
80:29 przechwyt Semedo
82:00 bardzo dobre wejście Semedo w pole karne i wrzutka przeciętna
83:35 złe, niepotrzebne podwojenie zawodnika z Umtitim, przez co puścił przeciwnika swoją stroną i doszło do strzału
85:10 dobry powrót Semedo przez całe boisko
87:20 wygrany pojedynek główkowy przez Portugalczyka, przerwanie akcji przeciwnika
90:00 wybicie piłki głową wrzuconej w pole karne, ani na plus ani na minus - dobrze że wybił ale mógł zrobić to lepiej
94:08 bardzo dobre zablokowanie wrzutki przez Semedo
95:47 bardzo dobry pressing Nelsona, co spowodowało zatrzymaniem akcji i wycofaniem piłki przez przeciwnika
69 dobrych podań
2 złe podania
Stosunek dobrych podań do wszystkich podań 69/71 (98%)
Reszta podań nieujętych w statystyce to podania, które nie były złe, nie były też stratą, lecz nie doszły do celu, więc nie zaliczyłem ich do pozytywów ani negatywów
Najlepsze: bardzo wysoka aktywność Portugalczyka, w przytłaczającej większości bardzo dobre decyzje, wielokrotne wystawianie się na wolne przestrzenie, bardzo dobra kreatywność, wysokie i szerokie granie przy linii bocznej, świetne przechwyty i pressing, który uniemożliwiał przyjęcie piłki i rozwój akcji, piękna asysta
Najgorsze: podwojenie krycia w 83:35, przez co doszło do groźnej akcji przeciwnika
Ocena 9/10, dla mnie zawodnik meczu
0
@pax niestety klamiesz. Ja opisałem rzeczywiste akcje Nelsona, co oddała potem nota pomeczowe, gdy dostał jedna z najlepszych ocen w meczu, a Ty dobre zagrania oceniles negatywnie. Tym się różnimy, że ja oceniam merytorycznie, a Ty wedle sympatii. No ale wątek dotyczy tego, że przychodzi Dest, aby zastąpić słabego Roberto, który w ostatnim meczu nie zrobił nic dobrego w defensywie i ofensywie, przez co miał note poniżej średniej drużynowej przy wyniku 4:0 do przodu.
0
@FutbolToMagia najważniejsze, że się zgadzamy iż Semedo crack, został sprzedany za 40 mln, azostal słaby Roberto, którego nikt nie chciał